Jump to content


Photo
- - - - -

Gde ima da se kupi? (u Beogradu)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

#16 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 August 2008 - 19:10

Pa za to jesam ali za djumbirale nisam :ph34r:


He-he ... to ti je bezalkoholno pice.

Znas, ja lose stojim sa tim stvarima (zacini narocito) te sam jednog leta u Beogradu obila noge trazeci "kanel" da gostima napravim jedan kolac. I nigde nema. Svi me samo belo gledaju i kazu "nema!". Dodjem ja kuci i objavim da je u Beogradu nestasica, nema nigde "kanel" da se kupi. Razalostili se ljudi, taman se ponadali finom svedskom kolacu.

Ne lezi vraze, nakon nekoliko dana ja slucajno cula jednu koja izgovori magicnu rec - CIMET :) To se ustvari zove CIMET :D

#17 lav.011

lav.011
  • Members
  • 26 posts

Posted 04 October 2008 - 05:53

Da li neko zna gde u Beogradu ima da se kupi Black Bean Sauce?

#18 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 05 November 2008 - 14:06

Gde ima da se kupi biftek?

#19 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 05 November 2008 - 21:23

Gde ima da se kupi biftek?


Evo nešto za prvu pomoć, ako si toliko gladan, a jede ti se baš biftek :ph34r: . Pitala sam mamu, moji stanuju blizu Kalenić pijace, kaže da ima dobrih mesara, neka "Zlatiborska", pa "Kod Dane". Verujem da nećeš pogrešiti, jer ona na Kaleniću kupuje dobrih 40 godina, zna svakog seljaka, nakupca, mesera, prodavačicu cveca...
Pozdrav

#20 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 05 November 2008 - 22:59

Evo nešto za prvu pomoć, ako si toliko gladan, a jede ti se baš biftek :ph34r:.


To pitam jer je u gradu neka nestasica bifteka. Nema u Mercatoru, nema u Rodicu, nema u Idei. Kazu ima prepodne, ali kupuju restorandzije i ambasade, tj. cuva se za njih, pretpostavljam. Ne proda se toliko junetine da bi bilo vise bifteka, a jos su ostale cene podivljale, pa cena od 1000din/kg i nije visoka u odnosu na svinjski but koji je 550 ili svinjski vrat koji 800 dinara (B.K.). A tenderloin je ipak najkvalitetnije meso.

#21 branislav73

branislav73
  • Members
  • 3 posts

Posted 02 December 2008 - 13:19

da li neko mozda zna gde ima da se kupe svezi listovi korijandera u bilo kom gradu u srbiji,bilo koji market,pijaca...moze i u zemljama okruzenja npr:hrvatska,makedonija,bosna...????????

#22 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 December 2008 - 15:17

Ne secam se da sam ga ikada video igde u bivsoj Jugoslaviji; ovde ga ima k'o pleve (bukvalno).

#23 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 02 December 2008 - 23:17

da li neko mozda zna gde ima da se kupe svezi listovi korijandera u bilo kom gradu u srbiji,bilo koji market,pijaca...moze i u zemljama okruzenja npr:hrvatska,makedonija,bosna...????????

Metro, u saksijama, ima i ostalog

#24 Cecily

Cecily
  • Members
  • 175 posts

Posted 03 December 2008 - 14:11

Bilo je i u Mercator-u. Pre nekoliko sedmica uzela sam dva vlašca, bosiljak, selen i origano. Sada pri kuvaju samo posetim svoju baštu na prozorskoj dasci. Za razliku od ranijih pokušaja sa začinskim biljem kupljenim na pijaci, ove biljčice iz Mercatora (sve su iz istog rasadnika) mi lepo napreduju, izgleda da su preživele početak grejne sezone i udare košave :ph34r: Htela sam da uzmem još koju saksiju (napr. baš korijander) ali poslednji put zatekla sam skromni i mali izbor. Nadam se da će Mercator nastaviti da nabavlja od tog proivodjača, a srećom prodaju se i drugde - pretpostavljam da su ti koje je kapetanm video u Metrou iz istog izvora.

#25 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 22 December 2008 - 13:17

da li neko mozda zna gde ima da se kupe svezi listovi korijandera u bilo kom gradu u srbiji,bilo koji market,pijaca...moze i u zemljama okruzenja npr:hrvatska,makedonija,bosna...????????



Ima na Kalenicu, kad udjes iz M.Grkog i prodjes pored kioska za kore, okrenes desno, i negde treca cetvrta tezga s leve strane, imaju svasta ''egzoticno'', onako bas bogata veza 300 kinte, al moze i na pola. Da nije za guacamole? :ph34r:

Edited by GoranBG, 22 December 2008 - 13:19.


#26 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 14 January 2009 - 04:56

Ja sad da ne otvaram novu temu kao onaj sto je na informacionim tehnologijama pitao za boce za varenje.Gde u Beogradu moze da se kupi Latex Base Paint ?
Ugushishe me matori za to....

#27 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 14 January 2009 - 07:27

E, ali pazi - ovo je folder za Kulinarstvo...ako ti se neko ne javi, otvori ipak novu temu u nekom opstijem...

#28 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 04 February 2009 - 15:02

guščija džigerica? zna neko?
ili bar kafana gde je služe.

#29 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 04 February 2009 - 15:35

To na nekoj pijaci, a imas u Maxi exclusivu pastetu od guscije dzigerice za 4000 dinara.

#30 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 05 February 2009 - 00:18

neeee..ne pašteta...guščija džigerica s roštilja...mog il' tuđeg - ne marim.