Jump to content


Photo

Split: Poziv na posetu Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 July 2008 - 12:24

1. Pristevac
2. Lorenz
3. Preshevari
4. Tony Ball (to jest Ja)
5. Kosovar007
6. Perkos
7. Sandman
8. Divanjol
9. Thana
10. Scarlet


Ima li jos ko?


Doshla bih i ja ( tnks da sam pala u zaborav)!!! Medjutim, imam (si) problemcic kad citam nemacke medije i slusham
nemacke udarne vesti :D pa me fata frka da mozda nece biti struje ,a benzina izgleda hoce :)

Za dragiog mi Lorenza ,koji ,kako vidim , svakih 6 meseci ( i to uvek kvartalno) navodi neki citat
iz dela "tatka na srpsku naciju"(valjda kad mu nishta pametnije na pamet, onda aj malo taj cuveni citat kako Srbi lazu,
mazu , da im je to genetski usadjeno i tako©), skraceni prevod iz njemu jako dragog nedeljnika nemackog.
Autor(ka) nije ona koju ne voli, nego je to prosle nedelje bila udarna tema na svim medijima, a ticala se neke
love koju kao Kosovo treba dobije od EU i USA.

Kosovo se sloví u medijima (nemackim, a mozda i drugim) ne kao "Zemlja smehska" nego
kao zemlja benzinskih pumpi Na 2000 km puteva ima 1.700 bezniskih pumpi (lepih,modernih)
za koje se smtara da imaju jedan jedini cilj a to je naravno "pranje love".Na prvi pogled Kosovo
danas deluje optimisticki. Izgleda da pocinje da cveta. Ulice se popravljaju,nove picerije rastú kao pecurke,
na putu od Prizrena do Pristine (70 km) vide se poluzavrshene kuce, 8 svimingpula i 50 benzinskih pumpi.
Kosovo ima isto toliko benzinskih pumpi kao i Svedska koja je usput 41x veca.

St.Pauli ( crvena cetvrt u Hamburgu, cuveni kupleraji u Evropi) brane se na Kosovu (za neupucene: sefovi i vlasnici celog ovog kvarta su vec godinama K-Albanci)

Poznato je da da se novac zaradjen organizovanim kriminalom investira u picerije i benzinske pumpe.
Prema proceni direktorata za organizovani kriminal godisnje ide ca 550 miliona evra iz ovih izvora
u "infrastrukturu" Kosova.Iz ovih razloga se u Nemackoj javno govori da se St.Pauli brani na Kosovu

U poverljivom izvestaju ( ovde nista i nije tajno jer sve dodje nekada u medije) nemacke tajne sluzbe BND iz 2005 godine
stoji da je vrh Kosova (politicki,privredni i sefovi organizovanog kriminala) medjusobno prepleten do neprepoznatljivosti
i da niko od njih nije zaninteresovan za neke drzavne strukture koje bi kako tako funkcionisale.To opet odbija svakog
iole dobronamernog investitora da se bavi temom Kosovo i ulaganjem.

Nije nikakva tajna da su premijer Hashim Taci i ex-premijer Hamush Haradinaj shefovi dva od pet klanova koji su Kosovo
medjusobno podelili.

Dushan Reljic,ekpert za Kosovo( :ph34r: ) koji je sada u nekom institutu u Nemackoj ,predlaze u udarnim vestima na prvom programu
da bi bilo najbolje da se mladi ljudi sa Kosova edukuju tako da nalaze radna mesta diljem Evrope.Pola stanovnika je mladje od 25 godina,a isti broj je i medju nezaposlenima. Vicepremijer Hamza sedi na jedanaestom spratu lepe staklene zgrade vlade Kosova na kraju ulice Majka Tereza i ima pregled
nad celim gradom.200 metara dalje je sediste UNO predstavnika.On se ne slaze sa misljenjem i predlogom Reljica. Ne vidi resenje u takvoj
soluciji.Put i recpet za uspeh Kosova ,po njemu je samo , Kosovo u EU. Taj put se ne nazire ni na horizontu.

Edited by Teja, 17 July 2008 - 12:36.


#2 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 July 2008 - 12:45

...


...


A sta drobim?

A ti ne? Prevela sam to sto stoji u Spiglu,nemacki znam, pa razumem o cemu mediji prichaju,
a osim toga, ako se uskopistim cu prevedm sve. Ovaj moj prevod i ovde i tamo
samo je light varijanta.

Ma tebe smaram? Pa nije me ovde bilo jako dugo, valjda si lakshe disao!!

Nego,uopste ne razumem u cemu je sada problem? Da se ja (Teja) uopste ovde i javljam,ili kako?

Da ovaj forum,ovde,bude neka "platforma" za tvoja vidjenja Kosova?

Pa necu!! Ja sam bre slobodna ko ptica na grani, pa cu pishem gde i kako mi nadodje.

A o "smaranju" ne bih da ovde elaboriram.

Postoje smarachi i smarachi. Cak,necehs verovati,postoje i smarachi koju lovu dobijaju za "smaranja".

Kod mene to nije slucaj. I ti to znash, ali i svako drugi.

Edited by Vesna, 17 July 2008 - 13:30.
citat obrisanog posta


#3 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 17 July 2008 - 12:57

smarachi koju lovu dobijaju za "smaranja"

Ma daj Teja, nije valjda da verujes u teorije zavere

#4 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 July 2008 - 12:58

Uf... izvini ja se preshaltovao na Mak....
Tr. Divan = Sr. Samit, Vazhan razgovor u krugu, Salon za razgovore, vazhan muhabet....
To je Tursko tumacenje reshi divan, konferenc...link sa Istambulom radio pre dva minuta...


nije to tursko tumacenje, i tu je kraj price. divan na turskom znaci kauc iliti sofa, a ne "salon za razgovore." niti vidim sta ima veze salon za razgovore s putem, niti postoji ta veza. vrlo je moguce (a i verovatno) da su tu, u neka davna vremena, esnafi prodavali namestaj i da je to i znacaj imena puta.

inace uzmi neki turski recnik pa pogledaj znacaj reci.

#5 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 July 2008 - 13:00

...

I dakle, izabrala si bas ovaj tred da smaras nekakvim Spiglom?

A zasto? Da lecis svoje novokomponovano, uzavrelo srBstvo?

Mislim da si se previse unela u ulogu vremesne princeze koja je na sedam perina umislila da je zulja zrno kosovskog graska.

Ne znam o kojoj lovi tako domacicki uvereno zboris, bulko rumena.

Bice da ti znas nesto sto ja ne znam.

...

#6 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 17 July 2008 - 13:00

A sta drobim?


Teja, nije problem "sta" nego "gde"
Ovaj topic nema nikakve veze sa tim sto si ti pisala. Nije fer.

#7 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 July 2008 - 13:03

Necu vishe..


nemoj. nije bilo potrebno prvi put sipati ovde to djubre, pa nema potrebe ni da nastavljas. hrani se ti tim pricama, ali ja necu.

a ja te saljem u drugim topicima gde mozes participirati shodno mogucnostima. u auschwitz - to su tvoje nebuloze.

#8 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 July 2008 - 13:08

...

I dakle, izabrala si bas ovaj tred da smaras nekakvim Spiglom?

A zasto? Da lecis svoje novokomponovano, uzavrelo srBstvo?

Mislim da si se previse unela u ulogu vremesne princeze koja je na sedam perina umislila da je zulja zrno kosovskog graska.

Ne znam o kojoj lovi tako domacicki uvereno zboris, bulko rumena.

Bice da ti znas nesto sto ja ne znam.

...


Izabrala ovaj,jer mi se cinio pogodnim. Nista mene ne zulja, jerBo i nisam iz dinastije Obrenovica ili Karadjerdjovica.
A i babe mi nisu bile dvrorske dame na prelima u krugu dvojke ,kao sto je to slucaj sa novokomponavom demokratijom
i birackim telom LDP. Bile nepismene seljanke,govorile torlacki jezik Valjda sam zato ovako i "neustrasiva".

Bulka se pravi belsava. Nish ne razume,mlati praznu slamu ovde. Bulka je gloopa.

Ja sam inache zdrava,lepo se osecam,pa ne mora brinesh za MOJE zdravlje.

Edited by Teja, 17 July 2008 - 13:10.


#9 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 July 2008 - 13:14

Bile nepismene seljanke,govorile torlacki jezik


One of the main points of criticism that has been brought against Der Spiegel concerns the language that used to be cultivated in the magazine. In 1957 the writer Hans Magnus Enzensberger published his essay Die Sprache des Spiegels (“The Language of Der Spiegel”), in which he criticised what he called a "pretended objectivity". Wolf Schneider, an eminent journalist and stylist has called Der Spiegel "the biggest mangler of the German language" and used quotations from the magazine as examples of bad German for his style guides. Their criticism was not so much one of linguistic aesthetics as an argument that Der Spiegel "hides and distorts its actual topics and issues by manipulative semantics and rhethoric rather than by reporting and analysing them".


znas engleski, valjda.

#10 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 July 2008 - 13:23

znas engleski, valjda.

Svashta ja znam ( cak se i secam svojih ocajnickih pokusaja , a neki i urdili plodom glede nickova i tako).
If ju nou wot aj min. Der Spiegel je institucija ( ali onako u pravom smislu te rechi) koja vlade obara,i to
one prave ,demokratske. Dogadjaju se i samoubistva zbog njihovog pisanja.
Nesto slicno Washington Postu ali sa vecim tirazem, a i nedeljnik je.

Zanimljivo je meni da vam se taj list svidjao kada je Srbiju i Srbe nazivao najuzasnijim imenima,
ali sada nije vishe verodostojan.

#11 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 July 2008 - 13:37

meni se nijedan propagandisticki list ne dopada, posebno ovaj der shit koji "obara vlade." secam se da je to bio omiljeni list RTSa i slobe devedesetih; citirali su der shit u vezi albanaca i bosnjaka ali i hrvata redovno - poklapala im se politika.

na kosovu stvarno ima mnogo pumpi, stvarno je ekonomija losa, ali lazi poput "vicepremijer hamza" (koji ne postoji), i one o st. paulu "koji kontrolisu albanci" i "koji salje 600 miliona evra godisnje" - to nikako da daje kredibilitet tom listicu.

sorry teja. postoje bolji izvori, pisani malo objektivnije koji govore o istoj problematici.

#12 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 July 2008 - 14:01

meni se nijedan propagandisticki list ne dopada, posebno ovaj der shit koji "obara vlade." secam se da je to bio omiljeni list RTSa i slobe devedesetih; citirali su der shit u vezi albanaca i bosnjaka ali i hrvata redovno - poklapala im se politika.

na kosovu stvarno ima mnogo pumpi, stvarno je ekonomija losa, ali lazi poput "vicepremijer hamza" (koji ne postoji), i one o st. paulu "koji kontrolisu albanci" i "koji salje 600 miliona evra godisnje" - to nikako da daje kredibilitet tom listicu.

sorry teja. postoje bolji izvori, pisani malo objektivnije koji govore o istoj problematici.


Ti da se izbvnish za onaj Auschwitz. To kao prvo. I sam znash koliko sam te zaduzila :)
Cak i bez uspeha, jer sam zelela da ovde pishesh.

Kao drugo, aj prosvetli me kako se zove viceopremijer Kosova.

Yebacu ovima majku. Ne mrzi me da piskaram ( i pickaram) :ph34r:

#13 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 17 July 2008 - 14:08

Ti da se izbvnish za onaj Auschwitz. To kao prvo. I sam znash koliko sam te zaduzila :)
Cak i bez uspeha, jer sam zelela da ovde pishesh.

Kao drugo, aj prosvetli me kako se zove viceopremijer Kosova.

Yebacu ovima majku. Ne mrzi me da piskaram ( i pickaram) :ph34r:


Zove se Hajredin Kuqi

#14 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 July 2008 - 14:11

Ti da se izbvnish za onaj Auschwitz. To kao prvo. I sam znash koliko sam te zaduzila :ph34r:


nisam rekao auschwitz, nego ausch. nije li to kako se pise "napolje" ?

Kao drugo, aj prosvetli me kako se zove viceopremijer Kosova.


postoje dva: Rame Manaj i Hajredin Kuci

#15 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 17 July 2008 - 14:14

nisam rekao auschwitz, nego ausch. nije li to kako se pise "napolje" ?



postoje dva: Rame Manaj i Hajredin Kuci


Samo slovo Z fali da bi se od ova dva imena napravilo ime Hamza. :ph34r: