Jump to content


Photo
- - - - -

Grosser Preis von Deutschland


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#16 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 19 July 2008 - 14:14

Kvalifikacije

Posted Image

#17 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 19 July 2008 - 14:41

Sta se desava sa Kimijem ovaj vikend, sve vreme izgleda kao da se muci i rve sa bolidom? Da se nisu Masini gremlini iz Silverstona sada preselili kod njega? U svakom slucaju 6. mesto je slabo, cak i u ovako zgusnutoj konkurenciji gde su razlike stvarno male. Cini mi se da je Kova najtezi u prvih 5 i da ima sirovu brzinu barem isto kao Hamilton u uslovima kvalifikacija, mada je dosad u trkama bio slabiji. Videcemo kakvu su taktiku spremili Hamilton i Masa - ako je Masa malo tezi moglo bi biti gusto. BMW se izgleda uspavao, kao da su u zadnje vreme izgubili korak. Ali moram specijalno da pohvalim Alonsa koji je ovaj put odvezao realno peto vreme (ako se poredi sa ucinkom iz Q2), za razliku od nekih kvalifikacija kada se nalazio pri vrhu sada je to to (bar se meni tako cini) a ne samo PR sa malo goriva. Ranijih puta su mu igrarije sa malo goriva u kvalifikacijama ruinirale sanse za trku ali ovaj put uz malo srece bi se lako moglo desiti da dodje do podijuma. U poredjenju sa njim Nelsinjo ponovo nevidljiv.

#18 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 19 July 2008 - 14:42

Mislim da Hamilton sutra dobija trku iako je sa Massom u samo dva deseta razlike. Pročitaćemo kasnije i šta je mučilo Kimeta.

BMW je poprilično podbacio. Kubica u rangu Toyote a Hajdi celih 0,6 zaostatka za Alonsom u Q2.

Alonso kao i uvek odličan. Ima rekord kvalifikacija u trećem sektoru sa 22.620. Ipak i dalje je veliko pitanje kako će bolid trošiti gume u dužem stintu sa dosta goriva.

Trulli ispred Alonsa ali sam siguran da ima manje goriva obzirom na zaostatak iz Q2.

Vettel opet fenomenalan. Njegov potpis ugovora će 2010. biti mnooogo šuške.

Edited by alpiner, 19 July 2008 - 14:51.


#19 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 19 July 2008 - 14:55

Alonso kao i uvek odličan. Ima rekord kvalifikacija u trećem sektoru sa 22.620. Ipak i dalje je veliko pitanje kako će bolid trošiti gume u dužem stintu sa dosta goriva.

Trulli ispred Alonsa ali sam siguran da ima manje goriva obzirom na zaostatak iz Q2.

Mislim da je bolje sto je Truli ispred njega jer Ferdo ove godine kad startuje sa parne i prljavije strane uvek gubi po mesto ili dva.

#20 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 19 July 2008 - 15:03

Trulli ispred Alonsa ali sam siguran da ima manje goriva obzirom na zaostatak iz Q2.

I meni se tako cini zato ne nisam ni posebno osvrtao na Trulija.

#21 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 19 July 2008 - 16:25

Mislim da je bolje sto je Truli ispred njega jer Ferdo ove godine kad startuje sa parne i prljavije strane uvek gubi po mesto ili dva.


Renault ove godine ima velikih problema sa trakcijom bolida, Alonso je to danas opet potvrdio, i sigurno im prljava strana staze pravi dosta muke. Ako je suština problema proklizavanja u manjku mehaničkog gripa odnosno oslanjanju koje dosta zaostaje za vodećim timovima onda je i 2009. izgubljena za Renault. Redukcijom aerodinamike sledeće godine mehanički grip će praviti veliku razliku.

#22 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 19 July 2008 - 18:34

Evo da se i Vincenzo nakratko oglasi sa odmora :D Super zanimljive kvalifikacije danas. Uopste se nisam spremio na izmenjeni Hokenhajm, pa sam se malo i smorio, zaboravi covek. :D

Neverovatno je koliko je poslednja krivina bila problem svima, ocigledno je da prividno, zbog velike mogucnosti "produzenja" putanje vozaci umisljaju da mogu malo jace da ga poteraju pred ciljni pravac. Da se Kovalainen nije zahebao u toj posedenjoj mogao je mozda i do drugog mesta, mada je dve stotinke dosta.

Sta reci za majstora kakav je Jarno, opet je oprao "realnu" konkurenciju. Neka pricaju zli glasovi da je imao manje goriva, ali ja mislim da nije, barem ne mnogo manje. Uostalom videcemo sutra na trci, koja ocekujem da ce biti super zanimljiva :ph34r: Meni je nasmekerskije to sto u q1 Jarno izlazi 2 minuta pred kraj, samo da otalja posao ubedjen da prolazi :)

Pozdrav svima, jos jednom.

Edited by Vincenzo, 19 July 2008 - 18:35.


#23 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 20 July 2008 - 09:19

Čudi me da je Raikkonenov jedini problem pravi set-up. Da li je moguće da su baš toliko promašili?!

#24 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 20 July 2008 - 09:21

Germany: Sunday weather update
20 July, 2008

Hello and welcome to Hockenheim for the 2008 German Grand Prix. After an exciting qualifying session yesterday, the teams and drivers are gearing up for what should be an equally exciting race, as Lewis Hamiton and Felipe Massa battle for the lead at the front, and Kimi Räikkönen climbs his way through the field from sixth. On the weather front, thankfully, conditions are almost certainly going to be dry, with the earlier threat of rain not after evaporating.

Temperatures will remain unseasonably low for this part of the world, in or around 20°C, largely due to the heavy cloud cover that is expected by race time, although it is currently clear.

#25 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 20 July 2008 - 13:27

Znao sam da je na 3!

Fu*k

Edited by Jr, 20 July 2008 - 13:30.


#26 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 20 July 2008 - 14:39

Neeelsooooneeee!!!!!! :ph34r:

#27 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 20 July 2008 - 14:40

Bravo, bravo i jos jednom bravo za Piqeta!

#28 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 20 July 2008 - 14:45

Ovo je dosad najbolja Hamiltonova voznja.

Istina ultracudno mi je ponasanje ferrarija u zadnjem dijelu trke - ali svejedno.

#29 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 20 July 2008 - 14:52

Kova = Barikelo.

#30 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 20 July 2008 - 15:07

Bravo, bravo i jos jednom bravo za Piqeta!


Stvarno je imao puno sreće sa SC-om ali momčina je odvozao 30 krugova na mekšim gumama u Renaultu koji je sve samo ne blag prema pneumaticima. Imao je istu brzinu kao Ferrari i BMW u tom završnom stintu. :ph34r:

Bravo Nelsinho Bravo Bravooo!!!!!

Edited by alpiner, 20 July 2008 - 15:12.