Jump to content


Photo
- - - - -

Da se ne zaboravi!


  • Please log in to reply
1164 replies to this topic

#946 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 27 February 2017 - 16:23

 http://www.slobodnae...n/28334584.html

 

Nazivi država se menjaju, zločin u Štrpcima ostaje (moja primedba: bez sudskog epiloga )

 

Navršavaju se 24 godine od kada su pripadnici paravojne formacije "Osvetnici" predvođeni Milanom Lukićem i Nebojišom Ranisavljevićem iz voza 671 na pruzi Beograd – Bar u mestu Štrpci u Bosni i Hercegovini oteli 20 putnika nesrpske nacionalnosti, građana tadašnje tadašnje Savezne Republike Jugoslavije, koje su potomom ubili kod Višegradske Banje. Najstarija žrtva imala je 59, a najmlađa 16 godina.


  • 0

#947 bresson

bresson
  • Members
  • 375 posts

Posted 11 March 2017 - 20:45

danas je pre 11 godina umro balkanski kasapin

 

da se nikad ne zaborave i ponove sva zlodela koja je napravio 


  • 0

#948 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 11 March 2017 - 21:06

danas je pre 11 godina umro balkanski kasapin

 

da se nikad ne zaborave i ponove sva zlodela koja je napravio 

 

... koja su napravili:

16938621_10210481912937732_7298581382554


Edited by Београд, 11 March 2017 - 21:06.

  • 1

#949 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 March 2017 - 21:10

...

 

 

Izgleda da su se zaboravile reci o tome kako su 'nase dve partije imale teske gubitke ...'.

 

I ona izjava Dacica u skupstini - 'pa sto ste nas terali sa vlasti kada radite sve kao i mi?'

 

 

...


Edited by Kinik, 11 March 2017 - 21:18.

  • 0

#950 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 March 2017 - 17:09

Dakle, da li ce se neko setiti da je pre 14 godina na danasnji dan likvidiran jedini lider u novijoj istoriji Srbije (verovatno jedini posle knjaza Mihaila Obrenovica) koji se aktivno suprostavljao dominantnom pogledu na svet kako rulje na jednoj, tako i tajnih sluzbi na drugoj strani... Vidim da se mediji jako zure da im danasnji dan prodje uz Erdogana, vojsku Kosova i navodno trovanje ucenika na takmicenju.


  • 13

#951 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 12 March 2017 - 19:23

Ja sam mu posvetio jedan poduzi tekst na statusu. Vise ne mogu.

Usput, popljuvase me, a i dobio sam nekoliko finih poruka u inbox.

Jos gore je bilo kad sam kacio klip o Holodomoru i ostavio poduzi tekst.

Tuga pregolema.
  • 3

#952 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 12 March 2017 - 23:44

Dakle, da li ce se neko setiti da je pre 14 godina na danasnji dan likvidiran jedini lider u novijoj istoriji Srbije (verovatno jedini posle knjaza Mihaila Obrenovica) koji se aktivno suprostavljao dominantnom pogledu na svet kako rulje na jednoj, tako i tajnih sluzbi na drugoj strani... Vidim da se mediji jako zure da im danasnji dan prodje uz Erdogana, vojsku Kosova i navodno trovanje ucenika na takmicenju.

 

Zanimljivo da i 6 1/2 h nakon objave ovog posta, među onim forumašima koji su stavili plus na njega ne postoji nijedan s kojim sam imao verbalni sukob po pitanju puta kojim Srbija treba da ide, a koji se poklapa sa onim koji je zastupao Zoran Đinđić.    

Drago mi je zbog toga. Znači da ipak svako nađe sebi osobu koja ga intelektualno inspiriše.

Kao što vidimo, na današnji dan, većinu onih koji su bili za Đinđića inspirišu nekakvi šarlatani, ex_julovci i poreski manipulatori. Zato Đinđić nije ni uspeo jer je primitivizam u Srbiji nadvladao razum i za vreme njegovog mandata (samo su se mnogi pravili da su mu idejno bliski a zapravo su politički oduvek bili na nivou vašarske zabave).  


Edited by melankolic, 12 March 2017 - 23:45.

  • 2

#953 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 March 2017 - 08:06

...

 

 

To sto su ga ubili - to se moglo ocekivati od raspomamljenih nacoša posle svih onih godina besomucne harange i lazi.

 

Ali to, kako ga se sramno odrekla partija koju je stvorio, i ubila ga po drugi put - to je nepojmljivo.

 

Da ono vrljavo seljacko govedo izvali kako 'Djindjicev les treba izneti iz DS'?

:frust:

 

...


  • 0

#954 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 13 March 2017 - 17:46

Da se nikad ne zaboravi...

 

 

Dve godine od pada helikoptera, jedina presuda ukinuta

http://rs.n1info.com...elikoptera.html

 

97vbzo.jpg


  • 3

#955 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 17 March 2017 - 15:42

https://www.youtube....h?v=veNNiJnaAxU

 

da se ne zaboravi ...


  • 0

#956 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 March 2017 - 16:10

...

 

Da se ne zaboravi

 

 

>> ... Ko je i kako rušio kosovske džamije
Hag -- Svedok-veštak na suđenju u Hagu opisao da su skoro sve uništene ili oštećene džamije na Kosovu napadnute sa zemlje.
Izvor: SENSE ponedeljak, 30.10.2006.

Delimično ili u potpunosti uništeno je 255 od 607 islamskih verskih objekata na Kosovu. Trećina islamskih verskih objekata na Kosovu oštećena je tokom sukoba 1999, ali ne usled napada NATO-a iz vazduha, već sa zemlje. To je zaključak ekspertskog izveštaja američkog stručnjaka za otomansko kulturno nasleđe na Balkanu Andraša Ridlmajera.

On je danas svedočio na suđenju šestorici srpskih zvaničnika optuženih za zločine na Kosovu.

U njegovom ekspertskom izveštaju se navodi da je od marta do juna 1999. na Kosovu uništeno 255 od 607 džamija, koliko ih je registrovano pre sukoba.

Samo dve su, tvrdio je Ridlmajer 2002, kada je svedočio na suđenju Slobodanu Miloševiću, delimično oštećene od bombi NATO-a. Ostale su, kako je izjavio danas, rušene sa zemlje, uglavnom tako što je ispod minareta podmetan eksploziv ili su iznutra zapaljene, a neke su i granatirane iz tenkova i artiljerijskih oruđa.

Takav zaključak Ridlmajer izvodi iz vrste oštećenja na džamijama širom Kosova, koje je obišao 1999. i 2001.

Jedan od pokazatelja da uzrok rušenja nije NATO-bombardovanje je, prema njegovim rečima, i to što na zgradama u neposrednoj blizini srušenih džamija nije bilo nikakvih oštećenja, do kojih bi svakako došlo da su u pitanju vazdušni napadi.

Svoje nalaze Ridlmajer je potkrepio nizom fotografija na kojima se, između ostalog, vidi da su neke od džamija posle rušenja poravnate bagerom.

Tužilaštvo je na današnjoj raspravi prezentovalo mapu Kosova, na kojoj su obeležena mesta u kojima su džamije oštećene i uništene. Iz mape se, kako je objasnio svedok, vidi da su napadi na verske spomenike bili "široko rasprostranjeni, a ne lokalizovani".

Predmet nasilja su bile samo bogomolje kosovskih Albanaca-muslimana, objašnjava Ridlmajer, ukazujući na činjenicu da, recimo, na samom jugu Kosova nema oštećenih džamija, jer tamo žive Goranci, takođe muslimani po veroispovesti, ali u to vreme lojalni režimu u Beogradu.

Na mapama su ucrtana i mesta u kojima su oštećene katoličke i pravoslavne crkve za vreme i posle NATO-bombardovanja, iz kojih se vidi da je, kako je rekao svedok, nesrazmerno veći broj srušenih islamskih verskih objekata.

Glavno svedočenje Andraša Ridlmajera je danas završeno, a sutra će ga ispitivati branioci Milana Milutinovića, Nikole Šainovića, Dragoljuba Ojdanića, Nebojše Pavkovića, Vladimira Lazarevića i Sretena Lukića. ... <<

==================================

>> ... Podsjećanje na 614 džamija porušenih u BiH
Muslimani u BiH obilježavaju Dan džamija - u znak sjećanja na 7. maj 1993. kada je do temelja srušena banjalučka Ferhadija.

Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini (IZ) 7. maj obilježava kao Dan džamija, u znak sjećanja na taj dan 1993. godine kada je srušena najveća i najpoznatija banjalučka džamija - Ferhadija.

Dan džamija je i podsjećanje na 614 džamija srušenih tokom rata u BiH i progon muslimana s predratnih ognjišta tokom rata od 1992. do 1995. godine.

Prema podacima Islamske zajednice BiH, u toj državi tokom rata srušeno je i 218 mesdžida, 69 mekteba, četiri tekije, 37 turbeta i 405 drugih vakufskih objekata. Na teritoriji pod kontrolom Vojske Republike Srpske srušene su 534 džamije, a na teritoriji koju je kontrolisalo Hrvatsko vijeće obrane 80.

Uništeno je ili oštećeno više od 80 posto od 1.144 džamije, koliko ih je bilo u BiH prije 1992. ... <<

...


  • 0

#957 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 March 2017 - 07:40

...

 

'Kristallnacht' se dogodio ovde.

 

 

Ostalo je istorija.

 

A o crkotini koju si postavio - ne bih.

 

...


  • 0

#958 Mustafica

Mustafica
  • Members
  • 12 posts

Posted 26 March 2017 - 13:21

Amir Reko, kapetan koji je spasio 52 Srba: "Tri dana prije ubili su sve moje, ja nisam htio..."

 

https://youtu.be/IKYjDXVQFxM


Edited by Mustafica, 26 March 2017 - 13:34.

  • 0

#959 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 27 March 2017 - 16:09

2dker1k.jpg


  • 2

#960 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 March 2017 - 00:44

...

 

:ajme:

 

JBT 27. marta u 'marsalskoj uniformi'?

 

Koliko se ja secam one serije 'odlazak / povratak - idi mi / dodji mi' ;), on je sa 'cetnickom legitimacijom' putovao za c. sVrBiju?

:lol+:

 

...


  • 0