Jump to content


Photo
- - - - -

Ohrid


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#1 DickOverfrick

DickOverfrick
  • Members
  • 249 posts

Posted 10 July 2008 - 22:08

Pozdrav ljudi, da li neko ima kontakt za dobar smestaj negde na Ohridskom jezeru?
zanima me da li je bolje da uzmemo smestaj negde u gradu ili negde blizu grada gde ima manje guzve i gde
su plaze lepse i cistije ili je bolje uzeti smestaj u centru Ohrida?
Pozdrav

#2 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 17 July 2008 - 21:13

Bolje u centru. Nije Ohrid ne znam koliko veliki pa da ti treba mnogo vremena da stigneš do plaža, do prve za 10 min. mini busom, kombijem, imaš naravno i dalje, najdalja je pola sata brodićem. A u centru si opet blizu i drugoj strani (bliže Strugi) sa koje imaš isto dosta toga da obiđeš.

edit: Ima topika i u arhivi, a možeš i dalje, pa dok stigneš do 1000-tog pitanja, za'ladneće na Ohridu :ph34r:

Edited by John Finn's Wife, 17 July 2008 - 21:42.


#3 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 28 July 2008 - 10:18

Pozdrav ljudi, da li neko ima kontakt za dobar smestaj negde na Ohridskom jezeru?
zanima me da li je bolje da uzmemo smestaj negde u gradu ili negde blizu grada gde ima manje guzve i gde
su plaze lepse i cistije ili je bolje uzeti smestaj u centru Ohrida?
Pozdrav


Evo direktno iz Ohrida izvestaja,smestaj je bolje uzeti u gradu(ne mora biti centar)krevet se moze naci po ceni od 7-10 evra
u zavisnosti od kategorije smestaja,ima i apartmana koji se mogu dobiti za 30-40 evra a pored jezera cene su 50 evra
ako dolazite autom zastanite pored autobuske stanice gde ce vas pronaci stanodavci isto i ako dolazite autobusima
Cene su u odnosu na BG smesne i sve je daleko jeftinije,plaze su van grada ali za 1 evro mozes e lako stici prevozom do
svake od plaza,moze i camcem ili brofom ko voli plovidbu
Trenutno se vreme popravlja danas ce biti i kupanja...

#4 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 22 September 2008 - 15:44

Evo direktno iz Ohrida izvestaja,smestaj je bolje uzeti u gradu(ne mora biti centar)krevet se moze naci po ceni od 7-10 evra
u zavisnosti od kategorije smestaja,ima i apartmana koji se mogu dobiti za 30-40 evra a pored jezera cene su 50 evra
ako dolazite autom zastanite pored autobuske stanice gde ce vas pronaci stanodavci isto i ako dolazite autobusima
Cene su u odnosu na BG smesne i sve je daleko jeftinije,plaze su van grada ali za 1 evro mozes e lako stici prevozom do
svake od plaza,moze i camcem ili brofom ko voli plovidbu
Trenutno se vreme popravlja danas ce biti i kupanja...

Nas četvoro, trokrevetne sobu , za sedam dana smo platili ukupno 106 evra, u mestu Peštani, 10km od Ohrida. Bolje je ići kolima. Inače ovo je bilo najlepše letovanje u mom životu! Upravo na Ohridu.
:ph34r:

#5 MTodorovic

MTodorovic
  • Banned
  • 38 posts

Posted 18 January 2009 - 21:57

Pozdrav ljudi, da li neko ima kontakt za dobar smestaj negde na Ohridskom jezeru?
zanima me da li je bolje da uzmemo smestaj negde u gradu ili negde blizu grada gde ima manje guzve i gde
su plaze lepse i cistije ili je bolje uzeti smestaj u centru Ohrida?
Pozdrav





Za Novu bio sam u Ohridu i prelepo se proveo, moj savet je da posetite Ohrid jer za te pare nema boljeg provoda u regionu,

Posted Image

Posted Image


Jos fotografija Ohrida

Edited by alberto.ascari, 16 November 2009 - 16:15.


#6 rhodes

rhodes
  • Members
  • 9 posts

Posted 03 March 2009 - 03:53

deluje veoma povoljno , kako funkcionise prevoz iz Bg a . mora li busom :ph34r:

#7 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 27 April 2009 - 12:50

deluje veoma povoljno , kako funkcionise prevoz iz Bg a . mora li busom :ph34r:

moraš busom(ima redovnih linija sa BAS-a)ili vozom ali onda presedaš u Skoplju

#8 dragosh

dragosh
  • Banned
  • 172 posts

Posted 07 June 2009 - 13:27

Evo par slika iz prelepog Ohrida sa naseg proslogodisnjeg letovanja. :ph34r:

Ikonostas crkve sv.Bogorodice Kamenske; pored, manastir sv. Naum
Posted Image Posted Image

Pogled na grad; pored, gradska ulica:
Posted Image Posted Image

Crkva sv.Klimenta i Pantelejmona
Posted Image

#9 dragosh

dragosh
  • Banned
  • 172 posts

Posted 07 June 2009 - 13:30

Crkva prsv.Bogorodica Perivlepta(razgovor sa monahom MPC); pored sv. Jovan Kaneo:
Posted Image Posted Image

...ima jos dosta toga ali za sada dovoljno :ph34r:

p.s. gratis slike :): jedemo makedonske banicke(pite sa sirom) ispred pekare;pored, detalj sa ohridske pijace;
Posted Image Posted Image

#10 borrse

borrse
  • Banned
  • 59 posts

Posted 07 June 2009 - 17:09

Ako nekom treba smestaj moze da me kontaktira na PM Milos

edit - izbrisana reklama

Edited by alberto.ascari, 07 June 2009 - 20:38.


#11 lukaigane

lukaigane
  • Members
  • 21 posts

Posted 15 June 2009 - 17:19

Pozdrav ljudi, da li neko ima kontakt za dobar smestaj negde na Ohridskom jezeru?
zanima me da li je bolje da uzmemo smestaj negde u gradu ili negde blizu grada gde ima manje guzve i gde
su plaze lepse i cistije ili je bolje uzeti smestaj u centru Ohrida?
Pozdrav

-------------------------
jesi li saznao sta u vezi ohrida...kakav prevoz ima? pozdrav gane

#12 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 May 2010 - 21:47

Novi forumaš grezilo postavlja indirektno svoj prvi post, dakle, molimo informacije.


Dobar dan,
danas pronašao ovaj forum.
Pošto se sprememo ove godine otiči na Ohrid, bilo mi je zanimjivo čitat odgovore od vas, koji ste bili dole.
Zanimljivo in ljepo prikazano kako je na Ohridu. Mi bomo išli sa vozilom do Ohrida. Čitam, da sole isplača iti preko Gostivara i Tetova.
Čitam, da su putevi dobri; nepreverjene informacije su mi jedino o cjenama smještja v sami okolici Ohrida? Imamo manjeru za kakkav dan iči i u Peštane. Čitam, de se može nači prenočište vrlo lako?
Mi kanimo iči v Ohrid, umjesto na more, u mjesecu julu ove godine; bio bi zadovoljan , ako ima ko malo svježije informacije oko samog smještaja.


Edited by alberto.ascari, 21 May 2010 - 21:49.


#13 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 21 May 2010 - 22:18

Novi forumaš grezilo postavlja indirektno svoj prvi post, dakle, molimo informacije.


Put preko Tetova i Gostivara je dobar, s tim da je do Gostivara auto-put, dalje je običan s dve trake.
Poprilično loše je obeležen, s manjkom putokaza, tako da u Kičevu postoji mogućnost pogrešnog skretanja ( :) ) prema Mak. Brodu.

Što se tiče smeštaja, preporučujem mesta Lagadin i Peštani (prema Sv. Naumu). Zaista ima mnogo malih hotela i privatnih vila. Cene u restoranima su "popularne", a hrana je uglavnom odlična. Jas sum bil vo Peštani.
Od plaža preporučujem Trpejca
Attached File  trpejca.jpg   40.33KB   10 downloads

i peskovitu plažu neposredno pored Sv.Nauma, a ukoliko preferirate žurke "didžejing" i tako to, onda je definitivan izbor plaža (auto-kamp) Gradište. Četiri plaže nanizane jedna pored druge, prirodno odvojene, a stazama povezane.. :ph34r:

Galičicu i Prespu obavezno posetiti, iako su plaže na Prespanskom opustele i zapuštene, možda neko i to voli...

Sve u svemu - uživanje je zagarantovano.

Edit : cene smeštaja su uobičajene, ukoliko novi forumaš želi, mogu mu preporučiti preko PM mesto gde sam ja bio (da ne reklamiram sad ovde...)

Edited by chillix, 21 May 2010 - 22:24.


#14 grezilo

grezilo
  • Members
  • 10 posts

Posted 23 May 2010 - 21:52

Veče, kao prvo hvala na odgovoru, chillix, in za slike. Dobrodošao komentar. Glede cen smještaja bi se priporočiu, da mi pošalješ preko PM.
I Milos, molim , za komentare v vezi smještaja.
chillix, u auto-kamp nečemo iči prenočiti; tako smo odlučili, a sa sobom čemo imati spalne vreče in ponešto za taborjenje. :ph34r: Imamo namjer i malo da prevozimo okolinu oko Ohrida i Prespanskog jezera. Konačno odluko nismo još donjeli. Kolebamo još o tome.
Poneke informacije smo bodili, da so prenočišča jeftinija kod Peštanov.
Kako sam nov na ovom forumu, neznam, dali smjem da pitam konkretno za smještaj (apartman), za kojeg sem dobil priporočilo.
Hvala za sad, i dalje ču sad, kad je proradilo, čitat in komentirat na ovoj temi.
Laku noč

#15 Magico

Magico
  • Members
  • 14 posts

Posted 24 May 2010 - 08:18

Kolike su cene smestaja u gradu a kolike u Lagadinu i Peštanima?