Jump to content


Photo

Jasnija slika o Hagu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
43 replies to this topic

#16 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 02 November 2002 - 00:51

Ja ne znam da li ce slika o Hagu jasnija biti, ako priznamo da se preterati moze. Recimo, mogao je Milosevic i da juri gradom sa kamijom i da sece glave prolaznicima ili da nabija na kolac. A nije.

No bi krace trajao, mudrica je to jedna. Tacno do granice izdrzljivosti vecine. Triput izglasan.

Zato Jr on nije hteo da ide dalje i dublje.

#17 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 02 November 2002 - 04:26

elle:
Ja  ne znam  da li ce slika  o Hagu  jasnija  biti,  ako priznamo  da se preterati  moze.  Recimo,  mogao je  Milosevic  i da juri  gradom  sa kamijom  i da sece  glave prolaznicima  ili da  nabija  na kolac.  A  nije.

No  bi  krace  trajao,  mudrica je to jedna. Tacno do  granice  izdrzljivosti  vecine.  Triput  izglasan.

Zato Jr  on  nije hteo  da ide dalje i dublje.


Nisi uradila kako sam te molio...
Bez uvrede ali mislim da nista komplikovano rekao i ako pazljivo procitas sve od pocetka samo ce ti se kasti da promasujes temu.

#18 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 02 November 2002 - 19:40

Sve ponovo procitala i ustanovila da za mene nade nema. Ja bih opet, nakon pazljivog citanja, isto/ slicno replicirala.

A citam, jer ti pises, da ni Ana ne razume poentu. To ko neka, da me izvines, zaraza. :smile:

#19 Branimir70

Branimir70
  • Members
  • 187 posts

Posted 02 November 2002 - 21:24

Milosevic nije bio diktator.
On je bio i jos je manipulator.

Sjajan takticar, vrlo los strateg.

#20 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 02 November 2002 - 23:16

elle:
Sve ponovo  procitala  i ustanovila da za mene  nade  nema.  Ja bih opet,  nakon  pazljivog  citanja,  isto/ slicno  replicirala.

A  citam, jer ti  pises, da ni  Ana  ne razume poentu. To ko neka,  da me  izvines,  zaraza.  :smile:


Tacno tako - zaraza.
Ka kad neko dobije temperaturu pa na oci ne moze gledat.
Zaraza je Milosevic i borba protiv njega i nasa navika da sve gledamo crno-bijelo.
Milosevic crni lazov svi koji su protiv njega suvi sveci oprani Acce-om.
Cisto da se razumije nisam komunjara, naprotiv, da je 45-ta ja bih sad trazio boracku penziju.

Dosadilo mi je zbog izjava krelaca kao ovaj koju sam citirao u mom prvom postu da svuda po svijetu objasnjavam da stanje u Jugoslaviji (do 2000) nije Orvelova 1984.
Razumijem ja njih nisu bile male pare ni nagrade dobijene posvijetu u cast "junackog" suprostavljanja mracnom diktatoru. Da ne grijesim dusu nisu se svi na pare polakomili, ima i onija kojima je tapsanje po ramena bilo vaznije od para.

Ono lose sto su time napravili je slika nasega naroda ka stoke koje bic trpljela deceniju a da rijec ne kaze.

Apsolutno se slazem sa vama da Slobo nije bio "dobar" zato sto je htio ulaznicu u raj no da sto duze ostane na vlasti a ima je dovoljno cuke uglavi da shvati da neke stvari kao sto je "lajanje" protiv njega mora da dopusti jer je alternativa "grizenje".

I nemojte da zamjenjujete teze. Ne raspravljam o psihologiji milosevica ni o njegovoj crnini-sivini-bjelini, a narocito ne ko je glasa za njega.

Pitanje je prosto. Koga je i od cega bilo strah da kaze ista protiv njega npr 96. I zasto bi sad bilo drugacije?

#21 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 03 November 2002 - 17:15

e, vala cemo se nekako nagoditi, ja bih da shvatim, al mi tesko ide :smile:

Jr:

"Pitanje je prosto. Koga je i od cega bilo strah da kaze ista protiv njega npr 96. I zasto bi sad bilo
drugacije? "


ja, sam ti, Jr, vanzemaljka, a 96. sam isla na ekskurziju u bgd da lupam serpama, da "setam" i da se smrzavam. Moj izbor. Nije me bilo strah, cak ni one noci kad je Vesna Pesic dobila po ledjima. U Beogradu se moglo pricati protiv njega - licno proverila. Odustao je on od bgd i pre toga - jos jedan mudar potez sotone.

Zasto bi sad bilo drugacije? Sta? Mislis oni koji se nisu tada bojali, da li se sada boje? Valjda ne, mada ne razumem smisao pitanja. A zaso bi se ili ne sada bojao - ajde, molim te, kazi sta pitas?


sa najboljom voljom,
pozdrav

#22 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 03 November 2002 - 20:15

elle:
e,  vala cemo se nekako nagoditi,  ja bih  da  shvatim, al mi tesko ide :smile:

                                                                            Jr:

"Pitanje je prosto. Koga je i od cega bilo strah da kaze ista protiv njega npr 96. I zasto bi sad bilo
                                                                            drugacije? "


ja, sam ti,  Jr, vanzemaljka,  a 96.  sam isla na ekskurziju u  bgd  da lupam  serpama,  da "setam" i da se smrzavam.  Moj  izbor. Nije me bilo strah,  cak ni one  noci kad je  Vesna Pesic dobila  po ledjima.  U  Beogradu se moglo  pricati protiv  njega -  licno  proverila. Odustao je on od  bgd  i pre  toga - jos jedan  mudar potez sotone.

Zasto bi sad  bilo drugacije?  Sta?  Mislis  oni koji se nisu  tada  bojali,  da li se sada  boje?  Valjda  ne,  mada ne razumem  smisao  pitanja.  A  zaso bi se  ili ne  sada  bojao -  ajde, molim te,  kazi  sta  pitas?


sa najboljom  voljom,
pozdrav


Onda imamo istu zajerku na lako razumjiv tekst koji nam je sve vezano za Hag lijepo objasnio

I novinari i strucnjaci tvrde da Miloseviceva krivica nije dokazana, da Tuzilastvo nije doslo do pravih insajdera, da nema pravih dokaza. 

- Pa s obzirom na atmosferu koja vlada ovde, oni nikakve insajdere nece ni dobiti. Ljudi se i ovde plase da kazu da je Milosevic za nesto kriv, a kamoli da idu tamo i svedoce o tome.


P.S. Kakva je situacija na Marsu :smile:?
LP
Janko

P.P.S. Da ne zaboravim: I ja sam antiratni profiter
_________________
Janko Cedov, Ceda Krstova, Krsta Perova, Pera Ilina, Ilije Gigojeva, Gigoja Bogdanova, Bogdana Ilina, Ilije Miloseva, Milosa Komnenova, Komnena Radusinova, Radusina Radeva Kneza Ozrinjickog

[ Izmena poruke: Jr na dan 2002-11-04 01:30 ]

#23 Ana011

Ana011
  • Members
  • 126 posts

Posted 05 November 2002 - 00:17

U pravu si Janko, preteruje se. Milosevic nije bio Hajle tiranin i sl. imali smo vladu, parlament, izbore nije ukinuo ... ali, odgovor na tvoje pitanje i pored svih zabrana koje si nam dao je - da, znam :smile:

Ono lose sto su time napravili je slika nasega naroda ka stoke koje bic trpljela deceniju a da rijec ne kaze.

ono sto je "losije" (i opasnije) je to sto sad imamo Milosevica - zrtvu.

[ Izmena poruke: Ana011 na dan 2002-11-05 00:19 ]

#24 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 06 November 2002 - 16:40

Ana011:
U pravu si Janko, preteruje se. Milosevic nije bio Hajle tiranin i sl. imali smo vladu, parlament, izbore nije ukinuo ... ali, odgovor na tvoje pitanje i pored svih zabrana koje si nam dao je - da, znam :smile:

Ono lose sto su time napravili je slika nasega naroda ka stoke koje bic trpljela deceniju a da rijec ne kaze. 
 
ono sto je "losije" (i opasnije) je to sto sad imamo Milosevica - zrtvu.


Ok... mozda sam se ja druzio samo sa bakicama-dekicama nacionalistima koji su u njemu vidjeli komunjaru.

a sto o dotiznom mislim, tek da ne bude zabune vec sam izno ovdje

#25 Deep Space

Deep Space
  • Banned
  • 238 posts

Posted 04 January 2003 - 14:49

Da se vratimo na pocetnu temu, Hag i Srdja Popovic.

Zamislite da se u Beogradu osnuje poseban sud za kradju po trgovinama. Sud bi sudio iskljucivo Romima jer jos nije sazrelo vrijeme (mlada demokratija) da se sudi i Srbima a bio bi finansiran od strane velikih robnih kuca.
Da li ima neko na ovom forumu ko misli da ovkav sud treba da postoji i da je bolja polovicna pravda nego nikakava?

Gospodin Srdja Popovic i njegovi istomisljenici (Lukovic, Perovic, Kandic itd.) po mom misljenju trenutno predstavljaju grupu najekstremnijih srpskih nacionalista. Zasto?
1. Zato sto u recenicama "Moj narod je super dobar" i "Moj narod je super los" nacionalistu ne odredjuje rijec "dobar" nego rijec "super".
2. Zato sto su u njihovom stavovima drugi narodi na prostorima bivse Jugoslavije svedeni na objekat srpskog izivljavanja. Oduzeta im je uloga subjekta u kreiranju sopstvene sudbine. Prema njima to je igra Velikog Zlog Vuka i Malih Nevinih Ovcica sto posredno navodi na zakljucak da postoji kvalitativna razlika (vuk i ovcice) izmedju Srba i ostalih naroda.

Svojim javnim zalaganjem za bomardovanje Jugoslavije, gospodin Popovic je pokazao da nema sustinske razlike izmedu njega i gospodina Milosevica u metodama rjesavanja politickih problema.

Jos malo o Hagu vezano za "Joint Criminal Enterprise" (zvuci kao "Imperija uzvraca udarac":wink:
Da bi sagledali tupavost ove konstrukcije dovoljno je da odaberemo recenicu koja najvise odgovara srpskom mentalitetu. Da li je to "Jedan narod jedan vodja" ili "Dva Srbina tri partije" ili mozda "E, nece vala biti ni kako ja kazem!"

#26 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 09 January 2003 - 00:36

Za pohvalu je to sto je Deep Space "oziveo" originalnu temu.

Medjutim, kad covek procita pasus o posebnim Sudovima za Rome, jasno je da se Duboki dzaba trudio.

#27 Australac

Australac
  • Members
  • 71 posts

Posted 09 January 2003 - 09:00

Nerazumem sta treba pisati o ovom sudjenju u Hagu.Kako mi se cini,Milosevic ce na kraju ispasti nevin.Ali nije mi jasno,ako on bude oslobodjen(to se nece desiti),kako ce mu se suditi u Srbiji.Da li ce ga dovesti helikopterom do C.Z.i tamo ga baciti u celiju,i da li se mora platiti njima 5miliona dolara.To je ustvari cena koju su oni platili nama.Moje misljenje je da smo mi morali suditi njemu u Srbiji,a posle ga poslati u Hag.Tako bi pravda bila zadovoljena.Jer ako ga u Hagu oslobode,on bi odgovarao za ono sto je ucinio u Srbiji.Pozdrav iz Australije.

#28 Deep Space

Deep Space
  • Banned
  • 238 posts

Posted 09 January 2003 - 21:56

Uh, vec sam pomislio da je Kralj Mraka odustao od odbrane ICTY, k'o velim covjek najzad shvatio, kad ono...

Da, moram priznati da moja aluzija da su sudovi u Hagu i Beogradu bazirani na istim moralnim principima ima nekih nelogicnosti, npr. u pomenutoj analogiji ja poredim Srbe sa Romima i NATO sa Srbima.
Pitam se sta je Mrak vise povrijedilo.

Australac, potpuno se slazem sa tobom i ja bih mu prvo sudio u Beogradu a poslije ga poslao u Hag ali ne u ovu amoralnu uvredu ljudskog razuma ICTY nego u pravi ICC kad ga Amerikanci potpisu.

Dole ICTY!!
Zivio ICC!!!

#29 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 09 January 2003 - 22:34

Da tacno je. Povredjen sam.
Povredjen sam gluposcu garniranom fasisoidnoscu, koju nam ovde demonstriras.

Btw, jel' te strah od Mraka ? :wink:

#30 Deep Space

Deep Space
  • Banned
  • 238 posts

Posted 09 January 2003 - 23:22

Sta je glupo a sta fasisoidno u mojim komentarima?

p.s.
Jel' vi tako u kuci razgovarate?