Jump to content


Photo
- - - - -

Video igre?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#1 vukosava

vukosava
  • Members
  • 36 posts

Posted 02 July 2008 - 02:37

Moj sin ima 16g,ne skida se s kompjutera,bukvalno bar 10-ak sati,igra KANTER umrezen s drustvom,ne izlazi iz kuce ,retko sa druzi sa svojim drustvom ,samo virtuelno,mislim da je to nova bolest zavisnost od video igara???Da li neko ima problem s tim,kako pomoci takvoj deci?

#2 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 03 July 2008 - 22:25

Moj sin ima 16g,ne skida se s kompjutera,bukvalno bar 10-ak sati,igra KANTER umrezen s drustvom,ne izlazi iz kuce ,retko sa druzi sa svojim drustvom ,samo virtuelno,mislim da je to nova bolest zavisnost od video igara???Da li neko ima problem s tim,kako pomoci takvoj deci?



Idite sa njim kod psihologa, kupite mu loptu i bicikl i isterajte ga iz kuće i od kompjutera. Ovo stvarno može da bude ozbiljno, puno sreće i čvrste nerve.

#3 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 04 July 2008 - 16:33

Ne dajte mu WoW- World of Warcraft, bice 24 sata na kompu..

#4 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 08 July 2008 - 08:53

Ne dajte mu WoW- World of Warcraft, bice 24 sata na kompu..


Hahha, eto utehe. :ph34r: Uvek ima gore.

#5 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 08 July 2008 - 18:00

Hehehe pa naravno, znam iz iskustva mojih drugova... najgore sto samo o tome pricaju ..

#6 Radisa

Radisa
  • Members
  • 652 posts

Posted 08 July 2008 - 20:01

Moj sin ima 16g,ne skida se s kompjutera,bukvalno bar 10-ak sati,igra KANTER umrezen s drustvom,ne izlazi iz kuce ,retko sa druzi sa svojim drustvom ,samo virtuelno,mislim da je to nova bolest zavisnost od video igara???Da li neko ima problem s tim,kako pomoci takvoj deci?


Gledaj da mu ograničiš, onako dogovorno, posle ozbiljnog razgovora sa njim, vreme "kompjukterisanja" na recimo 2 sata dnevno, vikendom na 5-6... A i ako ne uspeš, nije strašno...

Ja sam bio još gori u ona vremena kad nije bilo mreža i ostalog... Pa po celu noć nas 2-4 pičimo igrice na C64 ili Amigi... Eh, nostaligije...

Posle prođe samo... Dođu curice, izlasci, pijanke... Tad ćeš pisati da sin ima 19 godina i dolazi svaki vikend mrtav pijan u pola 6 ujtru kući i šta da radiš sa njim... Jel postao alkoholičar :ph34r: ...

A proći će i to... Samo polagano... Sve u svoje vreme...

#7 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 09 July 2008 - 07:42

Gledaj da mu ograničiš, onako dogovorno, posle ozbiljnog razgovora sa njim, vreme "kompjukterisanja" na recimo 2 sata dnevno, vikendom na 5-6... A i ako ne uspeš, nije strašno...

Ja sam bio još gori u ona vremena kad nije bilo mreža i ostalog... Pa po celu noć nas 2-4 pičimo igrice na C64 ili Amigi... Eh, nostaligije...

Posle prođe samo... Dođu curice, izlasci, pijanke... Tad ćeš pisati da sin ima 19 godina i dolazi svaki vikend mrtav pijan u pola 6 ujtru kući i šta da radiš sa njim... Jel postao alkoholičar :ph34r: ...

A proći će i to... Samo polagano... Sve u svoje vreme...


Slazem se s ovim. Svako vreme ima nesto svoje, pa i odrastanje dece u svakom dobu za roditelje predstavlja neki problem. Mada, opet, evo gledajuci sebe koja zbog posla provodim ceo dan za kompjuterom, definitivno konsultovati psihologa :) i aktivno se baciti na odvajanje deteta od kompjutera. Obicno kad dodjem kuci, toliko me bole i peckaju oci da ne mogu da ih drzim otvorene. Kako ta deca izdrze ne znam.

#8 Radisa

Radisa
  • Members
  • 652 posts

Posted 09 July 2008 - 07:49

Slazem se s ovim. Svako vreme ima nesto svoje, pa i odrastanje dece u svakom dobu za roditelje predstavlja neki problem. Mada, opet, evo gledajuci sebe koja zbog posla provodim ceo dan za kompjuterom, definitivno konsultovati psihologa :) i aktivno se baciti na odvajanje deteta od kompjutera. Obicno kad dodjem kuci, toliko me bole i peckaju oci da ne mogu da ih drzim otvorene. Kako ta deca izdrze ne znam.


Obično, kad dođem kući sa posla, uključim kompjuter i nastavim...

Možda treba i ja kod psihologa... :ph34r:

Ne, stvarno se može desiti neka vrsta zavisnosti, ali ako na taj način zarađuješ pare, a ne trošiš ih, ni to nije loše...

#9 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 09 July 2008 - 11:07

Slazem se s ovim. Svako vreme ima nesto svoje, pa i odrastanje dece u svakom dobu za roditelje predstavlja neki problem. Mada, opet, evo gledajuci sebe koja zbog posla provodim ceo dan za kompjuterom, definitivno konsultovati psihologa :ph34r: i aktivno se baciti na odvajanje deteta od kompjutera. Obicno kad dodjem kuci, toliko me bole i peckaju oci da ne mogu da ih drzim otvorene. Kako ta deca izdrze ne znam.


Ako koristis LCD, ne znam kako te peckaju. Mene nikad jer ne zraci.

#10 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 09 July 2008 - 12:15

Ako koristis LCD, ne znam kako te peckaju. Mene nikad jer ne zraci.

Ne znam, i ja se pitam, stvarno imam problem. Promenila sam i rezoluciju...al da ne bude sad off topic.... Svaka cast svima koji provedu duze i ne odadi im, pa jos i kod kuce stignu da se time zanimaju :ph34r:

#11 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 10 July 2008 - 19:18

^Svugdje dobro, a u kuci najbolje :ph34r:.

#12 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 11 July 2008 - 19:27

Ne znam, i ja se pitam, stvarno imam problem. Promenila sam i rezoluciju...al da ne bude sad off topic.... Svaka cast svima koji provedu duze i ne odadi im, pa jos i kod kuce stignu da se time zanimaju :ph34r:

Problem je u dužem gledanju u ekran , pa se oči umore , a treba povremeno pogledati u stranu i odmoriti oči od ekrana.Peckaju oči zato što se manje trepće , a time se manje i vlaže.

#13 vukosava

vukosava
  • Members
  • 36 posts

Posted 21 October 2008 - 01:21

Niste mi pomogli,sin se i dalje ne skida sa neta,jos je poceo i drustvo da dovodi napravise igraonicu,,POMAGAJTE...
Kad pomenem psihologa on kaze da smo mi za tamo(suprug i ja) ,zakazuje meceve imaju svoje ekipe,placaju poseban server i tako to.

#14 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 21 October 2008 - 05:00

Niste mi pomogli,sin se i dalje ne skida sa neta,jos je poceo i drustvo da dovodi napravise igraonicu,,POMAGAJTE...
Kad pomenem psihologa on kaze da smo mi za tamo(suprug i ja) ,zakazuje meceve imaju svoje ekipe,placaju poseban server i tako to.

E moja Vule, ne valja ti da se sinko zeza sa ekipom tamo do one zagorove granice kad ce prvo da trazi posao (32-3) pa ce da se zeni jedno pet-shest godina kasnije, a sa druge strane nervira te shto ti cerka odlazi rano, tj. "rano". :ph34r:
Zasto kod psihologa da ga vodish? Mozda se decko zatvorio gledajuci svu tu ujdurmu sa cerkom, zaklonio se na neki nacin od desavanja. Roditelji tako umeju bacati svetlo na pogresnu stranu, sad jelte "dete/teinejdzer je malko prolupa(l)o", a u stvari ne vide svog utjecaja u svemu tome.
Mada, ja tu ne vidim nista strashno. Pusti malog nek se igra. Proci ce ga. Pretpostavljam da to radi kad je kod kuce (ide li u skolu? - spomenula si 10 sati dnevno) To onda moze biti problem, veci od ne znam, sad neke zavisnosti. Pa i mi smo svi ovde adikti od neta samo se rokamo po forumu a ne u mrezi.
Bolje sa 16 nego kasnije (kad treba da se zeni), ako treba da prodje svoju kanter fazu, bolje ranije nego kasnije, kao mnogi mushki koje znam. :)

#15 kretenido

kretenido
  • Members
  • 62 posts

Posted 21 October 2008 - 09:36

Najbolje da ti odes iz te kuce