Jump to content


Photo
- - - - -

Mito i korupcija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
172 replies to this topic

#166 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 21 June 2015 - 20:04

Pod pretpostavkom da je slucaj 100% istinit, prvo treba da napravi kopije snimka, a original cuva. Mislim da bi lako moglo da se desi da snimak "nestane" ako ga odnese u skolu.

A i slucaj nije za direktorku, nego za prosvetnu inspekciju i policiju, jer ovo vise ni ne izgleda kao mito nego kao ucena.



#167 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 21 June 2015 - 20:11

Njegovo obrazlozenje je bilo da je isto dati mu novac na ruke ili platiti mu privatne casove.

 

Profesor je dao sasvim razumno objasnjenje.

A njoj bi najbolje bilo da pita sina sta da radi, mislim da je odgovor ocigledan.

 

Moze ona da ode u Kurir ili u neke novine pa da njen sin izbije u prvi plan iznad profesora kad je dosao do takve situacije.

 

Tesko ovoj zemlji sa ovakvom dolazecom omladinom i profesorima, koji im, ironicno, jos nude i najjednostavnije i najlakse resenje.



#168 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 June 2015 - 21:41

...

 

Da je taj lik ucio - ne bi trebala ponuda 'profe'.

Posto nije - izbor mu je suzen. Uglavnom, ko ne plati na mostu, plati na cupriji. Oduvek bilo.

 

Sad, sto sistem tokom mnogo godina nije bolji / efikasniji - to je malo drugacija prica.

 

Razgovarao sam sa nekom fajn likinjom dr na Bgd.uniju, pa je pitam - reci mi bogati, a kakvi su studenti?

Nikakvi!

Kako to?

Bas nikakvi. Lose pripremljeni, ne uce, ne znaju, ne interesuju se, ne traze konsultacije - a ja ne mogu / ne zelim da jurim punoletne ljude.

Ali to steti i tvom radu / karijeri?

Znam i to mi ne da mira - sve mislim da zapalim odavde.

 

A opet, sa nekim studosom sam pricao - pa u vecitim dilemama, malo licnim, malo svetskim!

I protesvovao bi i ne bi, i ucio bi, ali ga nesto vuce na drugu stranu. Totalno razapet. A nije lose dete.

Mozda mu je samo nedostajalo malo drila tokom odrastanja.

Tja, prezasticena deca kojoj je poklonjeno isuvise brige / paznje.

 

Mogu tek zamisliti kakav je haos u srednjim skolama!

 

...



#169 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 22 June 2015 - 11:49

- Pukovnik je pozvao na razgovor ovog domaćina, koga poznaje preko zajedničkih poznanika, i obavestio ga da može da sredi prijem njegovog deteta u Vojnu gimnaziju, ali da će to da ga košta 5.000 evra.

Međutim, on je domaćina pozvao tek nakon što je dečak već bio na testiranju i uspešno položio sve testove, prošao provere i zahvaljujući svojim rezultatima bio na samom vrhu liste i već bio primljen u vojnu školu. Pošto rezultati još nisu bili objavljeni, on je to preduhitrio i pokušao da pokaže naivnom ocu kako je lično urgirao i ubacio dete, iako nikakve veze s tim nije imao. Nesrećni domaćin platio mu je reket, ali VBA je razotkrila ovaj slučaj i pukovnik je priveden - otkriva izvor „Alo!“ iz Ministarstva odbrane.


#170 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 June 2015 - 12:59

...

 

To je onaj cuveni witz kad profa kaze zabrinutom roditelju: ajde da se opkladimo u 200 evritja da ce sin da vam polozi ispit!

;)

 

...



#171 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 22 June 2015 - 13:18

Ma nekoch je bilo lako: das prase i - zavrsio si pos'o!



#172 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 22 June 2015 - 17:50

Ma nekoch je bilo lako: das prase i - zavrsio si pos'o!

 

Pa ovo sa parama jos lakse, da se ne mastis.

 

Nego mi se ne svidja ovaj ekstremizam u Srbiji, deca ne uce, roditelji ih tokom godine uopste ne kontrolisu i ne prate i onda na kraju godine - ili lova, ili noz.

Mogli bi roditelji da skontaju da se ocene dobijaju tokom cele godine, a ne samo pocetkom juna.

 

Sumnja se da je maloletno dete, srednjoškolca (identitet poznat redakciji), ubola nožem u butinu nezadovoljna zbog loše ocene u školi.
Incident, koji je na sreću prošao samo sa malom ranom, odigrao se u petak popodne, a prema nezvaničnim saznanjima, brigu o celom slučaju preuzele su nadležne službe, pa je pokrenut i postupak izmeštanja dvoje dece osumnjičene, kod oca i rođaka.

http://www.novosti.r...ozem-zbog-ocene



#173 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 26 June 2015 - 21:47

Torbica sa 13 pregrada, sestougaona olovka,...

Da ovi ne spremaju neki satanisticki obred kod Tesline urne?

 

http://www.blic.rs/V...-sa-13-pregrada