Jump to content


Photo
- - - - -

Vizije o ratu u BiH Srpska i Bosanska


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1621 replies to this topic

#46 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 18 June 2008 - 22:09

Sta reci na ovo. Ja se nisam javio da bih rekao kojim se redoslijedom tacno desilo (cak sam se ogradio da neki podaci nisu najprecizniji), ali za ovo blablatruc je po meni vrijedjanje zrtava prvog pokolja u BiH sto niko nikad ne pominje - jer tu je u BiH pala prva krv.


Dakle, prvo tvrdiš da ne znaš kako se desilo, onda da si se ogradio od tačnosti podataka, a onda konstatiraš da je tu pala prva krv u BiH iako sam ti našao podatke koji kazuju suprotno?

Ja nigdje nisam pomenuo prvog mrtvog, a po meni cinizam kojim ovo pises je u najmanju ruku neumjesan.


A šta je ovo:

jer tu je u BiH pala prva krv


Inače, iz BiH su Srbi i jedan dio Muslimana išli na Hrvatsku, da ratuju protiv "ustaša". Recimo, iz Kozarca su išli na Liku da bi kasnije od saboraca završili u logorima.

Recimo za ucesce Legije nisam znao, ali to samo potvrdjuje moju aluziju na obracune gangstera, htio sam naglasiti kakve smo ovce svi bili i zasto smo se zapravo (i za koga) tukli.


Zapravo, Legija je došao skupa sa Škorpionima. Poslao ih Beograd da pomogne Abdiću (to je i Milošević potvrdio na suđenju, kad je htio pokazati da nije htio istrijebiti Muslimane).


2 godine za ono sto je ucinio - kao da je oslobodjen. Ja ne znam koliko ti imas licnih kontakata sa Srebrenicom, ali tamo je bio pakao. Ne daj Boze nikome onu mrznju o kojoj su mi pricali, a koja je tamo vladala izmedju Srba i Muslimana u tom ratu. A o perfidnosti ne znam sta bih ti rekao, ja mislim da sam jasno osudio sta je Mladic uradio u Srebrenici.


Srebrenica je i danas pakao jer se svako malo dešavaju ekshumacije žrtava genocida 1995. Što se tiče mržnje - to je tačno.


Rat nikome nista dobrog nije donio


Nije tačno - nekima je jaaaaaaaako puno donio.

Vjerovatno nisi citao Bibliju, pretpostavljam da si Bosnjak, pricu o pravednom Jovu, pa neces razumijeti sta hocu reci.


Otkud ti ta logika, ako sam Bošnjak da nisam čitao Bibliju? :ph34r:

EDIT: Priča o Jovu/Jobu je najbolje pojašnjena u South Parku. Ako se nikom ne zgadi religija uopće nakon priče o čovjeku kojeg izjebu sve moguće nevolje, a on ostane vjernik, neće se zgaditi nikad.

Slažem se za Jožeka i komuniste. :)

Edited by ArleKino, 19 June 2008 - 06:25.


#47 OgnjenD

OgnjenD
  • Members
  • 325 posts

Posted 19 June 2008 - 15:59

Moje pitanje se odnosi na jedan you tube film koji sam ja napravio neki dan:

http://nl.youtube.co...h?v=OQHVM7R3ASs

Ovaj film opisuje u kratko kako je doslo do rata u BiH i ja sam ovaj film naravno napravio iz neke Bosanske perspektive na taj citav rat. Mene zanima koliko se vi Srbi slazete sa ovim mojim stavom? Znaci obratite paznju na sve detalje. Sta po vama nije istina, sta spada vise ovako u Bosnjacku propagandu a sta je za vas prihvatljivo kao istina? Molim vas bez vrijedanja i prepucavanja. Vjerujem da mozemo od ove teme napraviti jednu interesantnu diskusiju i kao ljudi o tome popricati.

Hvala vam,

Sarajlija


Ajd evo ja cu dati par komentara. Kada govoris o "suppressed nationalism" pokazujes samo Milosevica, znaci ispada samo je srpski nacionalizam bio "suppressed". O Islamskoj Deklaraciji, Hrvatskom Proljecu itd. nigdje ni rjeci a oba su hronoloski dosli prije Slobe. Evo sada medju nama (znaci kada ne pravis filmove namjenjene strancima) mozemo se sloziti da je nacionalizma bilo kod sviju i da su svi nakon Tita poceli da guraju svoje. Ja naravno mislim da su Srbi imali za pravo jer su kao najveca nacija imali malu politicku i ekonomsku moc ali necemo sad u to, posto bi mogli pet dana svadjati se i nigdje ne doci. Dalje kazes da je JNA napala Sloveniju pa Hrvatsku pa BiH. Tu ponovo imas hronologiju okrenutu. JNA je napadnuta od raznih Zengi, Patriotskih Liga, Juki Prazina i slicnih pa su onda kolone tenkova pocele da se kotrljaju niz ulice. Govoris o tome kako je JNA naoruzala Srbe a o naoruzavanju Patriotske Lige i TO BiH nigdje ni pomena...Sto vise gledam ovaj video sve me vise iritira pristrasnost. Ja i da sam pravio film "sa srpske strane" ne bih zaobisao Milosevica, paravojne formacije koje su iz Srbije bile u Bosni, stvari koje su se desile u ranom djelu rata u Istocnoj BiH itd. a ti si sve ekvivalentne dogadjaje na "tvojoj strani" izostavio. Govoris o ranim danima rata...Gdje su Kupres i Sijekovac? Gdje je Dobrovoljacka Ulica? Zasto prikazujes samo onaj dio gdje Karadzic prjeti? Pokazi i ostale djelove tog zasjedanja i Alijino odbijanje da ratifikuje Lisabonski Sporazum koji je garantovao kakav takav mir...Ponovo ista prica...Svi su bili u ABiH...Pa mogao si malo onda i o bataljonu Mesa Selimovic ili 2. Semberskoj Brigadi i jos mnogim "agresorima" iz tvog naroda koji su bili u VRS. Cemu ovo velicanje Vikiceve stoke, Patriotske Lige i Zelenih Beretki? Hmmm...Posto vidim da je ovaj video isti kao i vecina ostalih na YouTube-u koje obicno prave polupismeni manijaci ja cu prestati sa komentarisanjem. Dzaba gubim zivce zbog sranja koje je vise pristrasno nego video koji bi i sam Silajdzic napravio. :ph34r:

#48 Amir

Amir
  • Members
  • 187 posts

Posted 19 June 2008 - 16:25

Zasto je tebi Sarajlija vazno sta ce ljudi iz Srbije misliti? Dio njih prolazi kroz razne faze od negiranja zlocina, pa parcijalnog priznanja ( uz pritisak ) i sada su u fazi '' kompleks krivca '' a terapija im je '' naci pandan na sve '' sto se moze vidjeti i u pojedinim postovima na ovom topicu. Cast izuzetcima naravno.

#49 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 20 June 2008 - 08:12

Ajd evo ja cu dati par komentara. Kada govoris o "suppressed nationalism" pokazujes samo Milosevica, znaci ispada samo je srpski nacionalizam bio "suppressed". O Islamskoj Deklaraciji, Hrvatskom Proljecu itd. nigdje ni rjeci a oba su hronoloski dosli prije Slobe. Evo sada medju nama (znaci kada ne pravis filmove namjenjene strancima) mozemo se sloziti da je nacionalizma bilo kod sviju i da su svi nakon Tita poceli da guraju svoje. Ja naravno mislim da su Srbi imali za pravo jer su kao najveca nacija imali malu politicku i ekonomsku moc ali necemo sad u to, posto bi mogli pet dana svadjati se i nigdje ne doci. Dalje kazes da je JNA napala Sloveniju pa Hrvatsku pa BiH. Tu ponovo imas hronologiju okrenutu. JNA je napadnuta od raznih Zengi, Patriotskih Liga, Juki Prazina i slicnih pa su onda kolone tenkova pocele da se kotrljaju niz ulice. Govoris o tome kako je JNA naoruzala Srbe a o naoruzavanju Patriotske Lige i TO BiH nigdje ni pomena...Sto vise gledam ovaj video sve me vise iritira pristrasnost. Ja i da sam pravio film "sa srpske strane" ne bih zaobisao Milosevica, paravojne formacije koje su iz Srbije bile u Bosni, stvari koje su se desile u ranom djelu rata u Istocnoj BiH itd. a ti si sve ekvivalentne dogadjaje na "tvojoj strani" izostavio. Govoris o ranim danima rata...Gdje su Kupres i Sijekovac? Gdje je Dobrovoljacka Ulica? Zasto prikazujes samo onaj dio gdje Karadzic prjeti? Pokazi i ostale djelove tog zasjedanja i Alijino odbijanje da ratifikuje Lisabonski Sporazum koji je garantovao kakav takav mir...Ponovo ista prica...Svi su bili u ABiH...Pa mogao si malo onda i o bataljonu Mesa Selimovic ili 2. Semberskoj Brigadi i jos mnogim "agresorima" iz tvog naroda koji su bili u VRS. Cemu ovo velicanje Vikiceve stoke, Patriotske Lige i Zelenih Beretki? Hmmm...Posto vidim da je ovaj video isti kao i vecina ostalih na YouTube-u koje obicno prave polupismeni manijaci ja cu prestati sa komentarisanjem. Dzaba gubim zivce zbog sranja koje je vise pristrasno nego video koji bi i sam Silajdzic napravio. :ph34r:


1.Dragan Vikić je gospodin, častan čovjek koji je spasio Sarajevo višegradsko-prijedorske sudbine (among others). To što ti se to ne sviđa - tough luck.

2.Polupismeni pamflet Islamsku deklaraciju (kojeg je Alija vjerovatno prepisao od nekog srednjoškolca iz Rijada na liniji padanja razreda) su više čitali Srbi nego Bošnjaci (aludiram na "uticaj" koji je ID imala na Bošnjake), a vaši Dobrica i Šeki su bili najodaniji Alijini advokati tokom Sarajevskog procesa. Inače, i Hrvatsko proljeće i Islamska deklaracija su kažnjavani tokom Jugoslavije dočim Memorandum SANU-a nešto i nije kažnjen.

3.O naoružavanju TO BiH nema šta da se priča - osim da je JNA krala oružje koje je pripadalo TO suprotno svim sporazumima između strana i davala ga Srbima (imaš to u presudama u Haagu). Ne znam ko je to napadao tenkove u Srbiji koji su išli za Slavoniju no ko god da ih je dizao u zrak, treba mu napraviti spomenik - kao crvenoarmejcima koji su se obračunavali sa njemačkim nacošima. :)

4.Postojala je onomad i jevrejska policija u varšavskom getu. Tako je bilo i muslimana u VRS-u.

5.Raspravljati o sljednicima Karadžićeve ideje je besmisleno kao objašnjavati Goranu Davidoviću da Hitler, jebi ga, i nije bio tako fin čovjek. :D

#50 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 June 2008 - 10:32

[quote name='ArleKino' date='20.06.2008, 09:12' post='2086839']
1.Dragan Vikić je gospodin, častan čovjek koji je spasio Sarajevo višegradsko-prijedorske sudbine (among others). To što ti se to ne sviđa - tough luck.


Dragan Vikic je prije svega po nacinalnosti bio Sarajlija i vise dobrovoljaca je on privukao u svom radio istupu, nego SDA za cijeli rat. Kasnije je to otislo u drugom pravcu, ali je to vec druga tema i vec je o tome pisano.

Islamsku deklaraciju nije procitalo najmanje 90% Muslimana do dana danasnjeg, niti ce.

Koliko su Muslimani naoruzavani iz skladista TO najbolje govori podatak da je na jednoj od najtezih linija u gradu bilo 5-6 pistolja, 2-3 lovacke puske, 1 automatska puska i 1 PAP-ovka. E sad ako to neko ne vjeruje, jebiga sad vise nije ni vazno.

#51 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 20 June 2008 - 11:36

Dragan Vikic je prije svega po nacinalnosti bio Sarajlija i vise dobrovoljaca je on privukao u svom radio istupu, nego SDA za cijeli rat. Kasnije je to otislo u drugom pravcu, ali je to vec druga tema i vec je o tome pisano.

Islamsku deklaraciju nije procitalo najmanje 90% Muslimana do dana danasnjeg, niti ce.

Koliko su Muslimani naoruzavani iz skladista TO najbolje govori podatak da je na jednoj od najtezih linija u gradu bilo 5-6 pistolja, 2-3 lovacke puske, 1 automatska puska i 1 PAP-ovka. E sad ako to neko ne vjeruje, jebiga sad vise nije ni vazno.


Ja sam to čudo spisateljstva našao na netu, u PDF-formatu i mislio da se neko zajebava. Pa dubljih radova ima na lektira.com ili kako se već zvala stranica na kojoj su postavljane napisane lektire za one kojima je čitanje opasna rabota (a nekako mislim da je ciljana publika ista :ph34r:).

#52 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 20 June 2008 - 12:36

Pa mogao si malo onda i o bataljonu Mesa Selimovic ili 2. Semberskoj Brigadi i jos mnogim "agresorima" iz tvog naroda koji su bili u VRS.


Ne znam za taj bataljon, ali dobro znam za 2. sembersku brigadu. U njoj je bilo desetak Arkanovih bandita - krriminalaca povađenih iz zatvora, poput Ekrema Žmirića, koji je u Arkanovoj gardi imao ličnu kartu sa srpskim imenom i prezimenom, pa je u toj "brigadi" ponovo postao Ekrem Žmirić. Pored njih bilo je još desetak prisilno mobilisanih bijeljinskih i janjarskih muslimana. E sad ako ih je toliko bilo u "brigadi", onda ih je u tom tvom "bataljonu" Meša Selimović možda bilo i cela četvorica i frtalj. :ph34r:

#53 Looney Tunes

Looney Tunes
  • Members
  • 631 posts

Posted 20 June 2008 - 13:26

Ne znam za taj bataljon, ali dobro znam za 2. sembersku brigadu. U njoj je bilo desetak Arkanovih bandita - krriminalaca povađenih iz zatvora, poput Ekrema Žmirića, koji je u Arkanovoj gardi imao ličnu kartu sa srpskim imenom i prezimenom, pa je u toj "brigadi" ponovo postao Ekrem Žmirić. Pored njih bilo je još desetak prisilno mobilisanih bijeljinskih i janjarskih muslimana. E sad ako ih je toliko bilo u "brigadi", onda ih je u tom tvom "bataljonu" Meša Selimović možda bilo i cela četvorica i frtalj. :ph34r:


Brigada Mesa Selimovic je brojala par stotina muslimana uglavnom iz Posavine i prnjavorske opstine, i nesto njih iz Krajine. Komandant te brigade se zvao Ismet i licno ga znam - cestit i uvazen covjek i dan danas iako zivi u Republici Srpskoj (sada dosta pomaze svoje sunarodnjake Bosnjake povratnike u mjestu u kom zivi) a i on je ostao na srpskoj strani jer je vjerovao da se bori za SFRJ i bratstvo i jedinstvo (znaci to nije bilo ekskluzivno pravo sarajevske raje). Cak su ga pocetkom 92. njegovi sunarodnjaci (olos i kriminalci, a takvi su tada bili u toj preteci armije BiH i u kriznim stabovima u to prvo vrijeme /bas kao i Juka Prazina/ - mislim na konkretne karakterne osobine, ne na muslimansku vjeroispovijest, da me neko pogresno ne shvati i pokusa nesto neprimjereno izvlaciti iz konteksta) vise puta pokusali likvidirati.

Stvarno je ovo prepucavanje pomalo smijesno i neefikasno, jer svako je na svojim pozicijama krut i tesko iko iz tih prepucavanja moze izaci pametniji - nisam bez razloga u svojim postovima isao tako daleko da sam napomenu cak i prvo prevareno ljudsko bice po hriscanskoj mitologiji, tj. Evu - jer se uvijek moze vracati korak unazad i dalje u proslost sa argumentima i dokazima. A poenta je da smo svi sada nasamareni (uvijek pri tom mislim na nas obicne ljude) i postajemo polako ali sigurno moderno roblje globalnog kapitalizma, a sve drzave izuzev mozda Slovenije donekle koje su nastale od SFRJ su bijedne nefunkcionalne banana republike kojim vladaju korumpirani mafijasi ili delegati tajkunskih lobija od kojih prost svijet iz tih istih nazovi drzava nema nikakvu korist. Ja sam i dalje misljenja da je to sve moglo mnogo bolje po sve nas proci, ali mi smo jednostavno svi zakazali kao ljudi, niko nije imao snage da u korijenu sasijece nacionalizam u sopstvenim redovima - a Bosna je tu kao i uvijek specificna.
Da na kraju ispricam jednu pricu koju je ispricao poznati pokojni sarajevski pjesnik Dusko Trifunovic: kada je izbjegao iz Sarajeva, nazvao je jednog prijatelja koji je tamo ostao i pitao ga: Kako su nasi? Taj njegov prijatelj mu je kratko odgovorio kontrapitanjem: Ko su nasi?
Znaci ovce su vec dobrano bile strpane u nacionalne torove i tu se vise nije nista moglo.

Za Arlekina: mozes li me uputiti na neke dodatne detalje vezane za Ravno jer sve sto ja znam da je tu jos 1991. upala JNA ali zasto i s kojim posljedicama ne znam nista. U ono vrijeme sam redovno pratio HRT ali oni o tom Ravnu nikad nisu nesto pisali sto mi ovako zvuci nelogicno (posto zvuci da im je to islo u prilog ili...?) To je bilo povezano sa ratom u Hrvatskoj iako je Ravno u BiH, je l?

#54 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 20 June 2008 - 14:23

Za Arlekina: mozes li me uputiti na neke dodatne detalje vezane za Ravno jer sve sto ja znam da je tu jos 1991. upala JNA ali zasto i s kojim posljedicama ne znam nista. U ono vrijeme sam redovno pratio HRT ali oni o tom Ravnu nikad nisu nesto pisali sto mi ovako zvuci nelogicno (posto zvuci da im je to islo u prilog ili...?) To je bilo povezano sa ratom u Hrvatskoj iako je Ravno u BiH, je l?


18.9. je tu JNA napala hrvatsko naselje sa ciljem osiguravanja zaleđa (srpski: ofsajda) za Dubrovnik. Znam da je prva žrtva sukoba u BiH bio Niko Brajić, vozač sanitetskog vozila. Inače, kad je JNA zauzela Slunj, hrvatske izbjeglice su preko Cazinske Krajine za teritorij pod hrvatskom kontrolom ili treće zemlje išle na lične karte muslimana (neke od njih su zaustavljale kontrole pa je MUP RBiH intervenisao, bila je naredba i da se puca ako bude trebalo da se zaštite izbjeglice). Da ne pričam o izvjesnoj Banjalučanki-Srpkinji koja je pred mojim ocem, uvjerenim Jugoslovenom, rekla da bi muža na front protiv ustaša natjerala da nije sam otišao. Moja prijateljica je u Sarajevu u sastavu pisala o koloni izbjeglica iz Vukovara kao nečem tužnom. Roditelji su pozvani na razgovor zbog "ustaške propagande". A pričalo se i o Ravnom kao "ustaškoj pripizdini" (i) kod nekih Bošnjaka Sarajeva, i td, i td. Da su Bošnjaci zbilja bili pripremani kao što se pričalo na RTS-u, ne bi rat dočekali, što reče Rotterdamac, sa par pušaka. Zapravo, neki su dočekali (SDA-ovi odabrani šverceri) pa su prodavali puške za cijenu kajgane Sv. Petra. Moj dalji rođak je prodao kravu da bi mogao kupiti pušku dok je iz kuće mogao gledati ukopavanja Karadžićevih terorista.

Inače, Duherić je, koliko sam shvatio, stvarno mislio da brani bratstvo i jedinstvo. Uopšte mi se čini da su Posavljaci malo drugačiji mentalitetom od ostalih (Orašje za vakta "HB", recimo). Bilo je tu nevjerovatnih scena na tom posavskom frontu - recimo, otac u JNA, sin u HVO-u. Oca zarobilo, a onda ga sin isprebijao u zatvoru. Obojica Muslimani/Bošnjaci. Zanimljiva pojava je najviši oficir u VRS-u među Muslimanima - Osman Selak, bio je u banjalučkom korpusu. Poslije rata je bio jako koristan svjedok tužilaštva u procesima za Bosansku Krajinu.

#55 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 June 2008 - 14:41

Stvarno je ovo prepucavanje pomalo smijesno i neefikasno, jer svako je na svojim pozicijama krut i ......


Ti si sudeci po broju postova prilicno frizak, inace bi znao da je to na ovom forumu zakljuceno makar 100 puta. Ja svaki put na ovakve i slicne teme odlucim da ne reagujem, ali eto moram da napisem stvarnu istinu, ( :)) pa se svaki put primim. Ja ne znam koliko su Srbi tvrdoglavi, ali su Bosanci ( i pravoslavci i muslimani) sigurno tvrdoglaviji. :ph34r:

#56 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 21 June 2008 - 09:32

Godinama nisam bio na ovom forumui sad vidim da nisam nista propustio. Istao kao da sam zadnji puta bio juce...

#57 OgnjenD

OgnjenD
  • Members
  • 325 posts

Posted 23 June 2008 - 05:05

1.Dragan Vikić je gospodin, častan čovjek koji je spasio Sarajevo višegradsko-prijedorske sudbine (among others). To što ti se to ne sviđa - tough luck.

Ja, nisam govorio o Vikicu nego o njegovoj stoci. Inace Vikic je toliko castan i takav je gospodin da je prije rata Cedu Glavasa udario nogom u glavu nakon karate meca. Glavas je na putu za bolnicu umro. Naravno Vikic nije kaznjen, zahvaljujuci, vezama u policiji. O ostalom necu. Govno bio, govno i ostao a kao i sve ostale bezvrjedne jedinice i komadanti i Vikicevci i Vikic su velicani tokom rata u medijima. Tough luck? :ph34r: Bas se pitam za koga je luck bila tough na Sarajevu! :D

2.Polupismeni pamflet Islamsku deklaraciju (kojeg je Alija vjerovatno prepisao od nekog srednjoškolca iz Rijada na liniji padanja razreda) su više čitali Srbi nego Bošnjaci (aludiram na "uticaj" koji je ID imala na Bošnjake), a vaši Dobrica i Šeki su bili najodaniji Alijini advokati tokom Sarajevskog procesa. Inače, i Hrvatsko proljeće i Islamska deklaracija su kažnjavani tokom Jugoslavije dočim Memorandum SANU-a nešto i nije kažnjen.

A jel' trebao biti kaznjen? To sta su Seki i Cosic radili tokom Sarajevsklog Procesa, nema skoro nikakve veze sa politickim ubjedjenjima lidera Bosnjaka tokom 90-ih Alije Izmetbegovica, dio kojih je jasno iznjet u Islamskoj Deklaraciji.

3.O naoružavanju TO BiH nema šta da se priča - osim da je JNA krala oružje koje je pripadalo TO suprotno svim sporazumima između strana i davala ga Srbima (imaš to u presudama u Haagu). Ne znam ko je to napadao tenkove u Srbiji koji su išli za Slavoniju no ko god da ih je dizao u zrak, treba mu napraviti spomenik - kao crvenoarmejcima koji su se obračunavali sa njemačkim nacošima. :D

Ponovo izostavljas dosta toga sto bi mogao naci u Lukavoj Strategiji. Vas je pisao, da ne bude poslje, velikosrpska propaganda!

4.Postojala je onomad i jevrejska policija u varšavskom getu. Tako je bilo i muslimana u VRS-u.


Isto se moze reci i za Srbe u ABiH.

5.Raspravljati o sljednicima Karadžićeve ideje je besmisleno kao objašnjavati Goranu Davidoviću da Hitler, jebi ga, i nije bio tako fin čovjek. :D


A? :)

#58 OgnjenD

OgnjenD
  • Members
  • 325 posts

Posted 23 June 2008 - 05:12

Ne znam za taj bataljon, ali dobro znam za 2. sembersku brigadu. U njoj je bilo desetak Arkanovih bandita - krriminalaca povađenih iz zatvora, poput Ekrema Žmirića, koji je u Arkanovoj gardi imao ličnu kartu sa srpskim imenom i prezimenom, pa je u toj "brigadi" ponovo postao Ekrem Žmirić. Pored njih bilo je još desetak prisilno mobilisanih bijeljinskih i janjarskih muslimana. E sad ako ih je toliko bilo u "brigadi", onda ih je u tom tvom "bataljonu" Meša Selimović možda bilo i cela četvorica i frtalj. :ph34r:


Izvinjavam se. Mislio sam na Trecu Sembersku. Druga je, cini mi se, bila bolje znana kao Gavrina Brigada.

#59 OgnjenD

OgnjenD
  • Members
  • 325 posts

Posted 23 June 2008 - 21:17

18.9. je tu JNA napala hrvatsko naselje sa ciljem osiguravanja zaleđa (srpski: ofsajda) za Dubrovnik. Znam da je prva žrtva sukoba u BiH bio Niko Brajić, vozač sanitetskog vozila.


Hrvati kazu da je napad bio u Oktobru a ne Septembru...



Napad se desio zbog cackanja po dubrovackom ratistu od strane Zengi bas iz zaledjine na teritoriji BiH.

#60 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 23 June 2008 - 21:27

Kakva si ti neviđena pegla, više nije ni bitno šta serendaš (svakako ovdje više ne možeš naći terapeuta), jednastavno peglaš čovječe...