Jump to content


Photo

psi lutalice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#1 luka

luka
  • Members
  • 219 posts

Posted 25 May 2001 - 20:38

juce sam mogao da budem opasno izujedan. copor ogromnih pasa. ima ih svuda. mislim da je mnogo ljudi imalo slicne probleme kao ja. kojoj ustanovi da se obratim?

#2 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 26 May 2001 - 23:48

Ne treba ti ustanova (Jer ne postoji). Nemoj ih izazivati i nemoj ih plasiti. Ako reze na tebe sa distance, napadaj. Nikako ne bezi vec se ukopaj. Ako krenu na tebe simuliraj uzimanje kamena i gadjanje.
Savet Ultra Joggera

#3 luka

luka
  • Members
  • 219 posts

Posted 27 May 2001 - 11:59

ULTRA:
Ne treba ti ustanova (Jer ne postoji). Nemoj ih izazivati i nemoj ih plasiti. Ako reze na tebe sa distance, napadaj. Nikako ne bezi vec se ukopaj. Ako krenu na tebe simuliraj uzimanje kamena i gadjanje.  
Savet Ultra Joggera

nisam ih izazivao niti plasio. mirno sam prolazio. mislim da sam im povredio teritoriju (koja je bas ulica kojom sam morao da prodjem). nisam bezao dok jedan ogrlomni nije dotrcao (lajuci i pokazujuci ogromne zube) meni na mnogo manje od pola metra. tad sam poceo da bezim, a on mene da juri. dotrcao sam do ulaza koji je bio zakljucan. bio sam sateran u cosak (al ovo dobro zvuci, prodacu prava za film) na stepenicama su sedela dva klinca od oko 5 godina. kad su kucici dotrcali poceli su da vriste (klinci). jedan od njih je imao dzemper (klinac). udario je predvodnika (dzukca). kuce je stalo svo zbunjeno. okrenulo se i otislo. i citavo krdo sa njim. to je sve prokomentarisao neki covek (posmatrac) kako ce uskoro da ih sve pobije puskom jer cesto napadaju njegove komsije (kucici).
e ako mi ne uspem da ih oteram simuliranjem bicu izujedan?
jel se desilo da copor pasa pojede coveka? fizicki jesu u stanju. da li bi to uradili ako ogladne?

#4 Lara

Lara
  • Members
  • 134 posts

Posted 27 May 2001 - 13:06

luka:

jel se desilo da copor pasa pojede coveka? fizicki jesu u stanju. da li bi to uradili ako ogladne?  


Da te utesim: sigurno nece da te pojedu...celog. Mozda ce da malo da te glocnu, ali ostace bar neki deo!
Salu na stranu, bojim se da stvarno nemas kome da se obratis, sto rece Ultra, pamet u glavu i daj petama vetra! Ne znam kako je u Bgd-u, kod mene (duboka provincija, sto bi se reklo), se stvari obicno resavaju na sledeci nacin: nekoliko puta godisnje krenu razulareni lovci u akciju. Praskozorje. Puca se iz svih raspolozivih naoruzanja. Ko pretekne, pricace. Obicno nastradaju i sasvim fini i neduzni dzukci, ljubimci cele ulice. Ujutru, ukocena tela leze po ulici, cist horor...dok ne dodju specijalne ekipe da ih pokupe, obicno negde oko podne.
Ili: specijalci idu od ulice do ulice i bacaju otrov. Opet nastradaju oni dzukci koji su u svojim dvoristima. Vlasnici nemaju kome da se zale.
Koliko je taj nacin human, ostavljam ti da sam prosudis.

#5 jelena.s

jelena.s
  • Members
  • 177 posts

Posted 27 May 2001 - 17:29

More, sve cu da vas tuzim kod Brigitte Bardot, pa da vidim sto cete onda da ubijate kucice, sram vas bilo!
Proslog leta me ujeo pas (u Grckoj), ali posto sam se ukopala (kao po savetu), samo mi je zario zube u nogu i vukao nanize jedno 5cm - jos imam oziljak. A ukopala sam se posto su bila jos dvojica, sva tri pokrupnija, s jedne strane oni, a sa druge provalija...

#6 luka

luka
  • Members
  • 219 posts

Posted 27 May 2001 - 17:38

znaci nista od ukopavanja (to sam do sad radio). ne ukopavaj se sine!!!
e cudna je ta bb i njeni kompanjoni. velika je meni satisfakcija ako me ujede kuce sto on nece moci da ima decu (ona podrzava sterilizaciju). pih.

#7 luka

luka
  • Members
  • 219 posts

Posted 27 May 2001 - 17:46

Lara:
Da te utesim: sigurno nece da te pojedu...celog. Mozda ce da malo da te glocnu, ali ostace bar neki deo!  
Salu na stranu, bojim se da stvarno nemas kome da se obratis, sto rece Ultra, pamet u glavu i daj petama vetra! Ne znam kako je u Bgd-u, kod mene (duboka provincija, sto bi se reklo), se stvari obicno resavaju na sledeci nacin: nekoliko puta godisnje krenu razulareni lovci u akciju. Praskozorje. Puca se iz svih raspolozivih naoruzanja. Ko pretekne, pricace. Obicno nastradaju i sasvim fini i neduzni dzukci, ljubimci cele ulice. Ujutru, ukocena tela leze po ulici, cist horor...dok ne dodju specijalne ekipe da ih pokupe, obicno negde oko podne.  
Ili: specijalci idu od ulice do ulice i bacaju otrov. Opet  nastradaju oni dzukci koji su u svojim dvoristima. Vlasnici nemaju kome da se zale.
Koliko je taj nacin human, ostavljam ti da sam prosudis.

e sad mi je lakse. ostace dugmici...
kod nas samo krecu razulareni kucici u akciju. mnogo puta sam bio prinudjen da bezim (obicno ne obracaju paznju na mene). kod nas nema kucnih ljubimaca po ulicama nocu. bar se nadam da je tako...
ovo sa otrovom nije lose, al` ima dece, kucni ljubimci... moze i neki pacov da se otruje. a i ko bi to radio? otrov je prilicno surov naci obracunavanja. da zovemo bordzije?

#8 Lara

Lara
  • Members
  • 134 posts

Posted 27 May 2001 - 18:35

Mala digresija.
Pitanje iz kviza "Zlatna zica" od pre nekoliko meseci:
-Navedite ime nekadasnje francuske glumice, sada borca za zastitu zivotinja i Srba.
:lol:

#9 luka

luka
  • Members
  • 219 posts

Posted 29 May 2001 - 14:44

ULTRA:
Nikako ne bezi vec se ukopaj.

gledao sam sinoc pakt sa vukovima. jedna devojka nije bezala. ostali samo dugmici....

#10 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 06 June 2001 - 22:42

Ja sam stari Jogger i cesto su me jurili po Zvezdari. Ali onog momenta kada kao krenem da uzmem kamen i zamahnem da ih gadjam ono beze, istina laju sa distance a ja mirno hodam i iznenada potrcim ka njima tako da se uplase. Nije lose imati sprej kod sebe.

#11 509

509
  • Members
  • 1,059 posts

Posted 08 June 2001 - 12:45

To ULTRA:
Ovo sa koriscenjem spreja mi se svidja :grin:


Generalno kada se covek ukopa i ne mlati puno rukicama i nogicama u 99.99% slucajeva napad je bezopasan, isto vazi i za ono "pas koji laje ne ujeda" (postoje psi koji sa tim nisu opznati:smile:). Znaci posle 9999 napada koje dozivite i odbranite se, sledeci je koban :wink:

Nekoliko pravila, ali samo za lutalice:
- Kada prolazite i iz daljine vidite pse, predjite na drugu stranu ulice
- ako ih kasno uocite, nastavite kretanje i mislite pozitivno. Ako se iznenada stanete privlacite paznju, a posto ste uplaseni (pogotovo ko je imao susret koza-ocnjak) lucite adrenalin koji za par sekundi pocinje da isparava kroz kozu. Pas to oseti i misli da hocete da ga napadnete, eto belaja. Zato mislite pozitivno!
- ako pas krene da kidise (laje) to je ok, ako pritom mase repom nema frke. On se tada pokazuje (cista poza, foliranje). Pricajte mu lepim recima tipa:"De si lepi", "pa ti si opasna kuca". Na ovaj nacin pas ukapira da ste jaci jer nemate lose namere prema njemu i mozete postati najbolji "drugari"
- ako pas rezi i ima povijen rep, onda slusajte sta je rekao ULTRA, ali ako imate neki kamen onda je jos bolje
- svako bezanje je u osnovi kontraproduktivno, pa zar mislite da ste brzi od psa :razz:?

Sto se tice pasa koji imaju gospodara, pogotovo po gradovima, tu su stvari malo zeznute. Ti psi su uglavnom frustrirani jer zive u "zlatnom kavezu". Oni nemogu da zadovolje svoje potrebe (vrsenje nuzde, igranje, njiskanje - to je za pse ko citanje novina) kada zele i onda su malo "sano duso".
Pogotovo ako su iz sluzbenih pasmina (Nem. ovcari i uopste svi ovcari, Rotvajle, Doberman i sl. - btw. ULTRA zasto su skoro svi sluzbeni psi iz Nemacke ?!?) ili agresivne vrste (najcesce Pit-Bull ili Stafordi), e pa sa njima nema pravila osim "kakav gazad takav pas". Mali psi ce kidisti iz straha i njih ignorisite jer su uplaseni i kavgadjije. Ako ih ne primecujete, oni odu.

[ Izmena poruke: 509 na dan 2001-06-08 13:46 ]

#12 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 08 June 2001 - 14:23

Dobri su ti saveti 509, ja nisam imala bliski susret sa psima lutalicama u BG (ali jesam sa jazavicarkom u necijem dvoristu, kao dete, ujela me je, nisam se posebno istraumirala), ali jesam u Budimpesti. Mene i decka, dok smo setali, okruzili su 3-4 lokalne lutalice (kavgadzije); nastavili smo dalje ne prekidajuci pricu i praveci se da ih ne vidimo, lagano bez zurbe, i kada su videli toliku silnu nezainteresovanost, otisli su dalje (uvredjeni?) da laju na one dvorisne pse u kraju.
Pa jesu, mozda, kucni razmazenci frustrirani ali bolje i to nego zivot na ulici (narocito u BG) i gazenje i sutiranje od strane idiota (najblazereceno). Ovde u Holandiji ih ima da setaju slobodno, ali vozaci paze da ih ne zgaze, u stanju su da zaustave citav saobracaj da bi izvukli macku koja cuci pod kolima i odbija da ode dalje.

#13 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 11 June 2001 - 14:52

Ukratko ako se plasis napadaju slabijeg a ako ne pokazes strah i ti (kao) napadas, nema frke. Aleksina nezanteresovanost je isto dobar sistem.
Agresivni psi su u Nemackoj zabranjeni a psi lutalice se odmah vode u hotele za pse u kojima ljudi mogu da ih dobiju na ciuvanje bez nadoknade.
Setanje domacih pasa bez uzice je zabranjeno a bez brnjice da ne pricamo. Kazne za vlasnike pasa su rigorozne a jos moze i da se desi pregled isprava o vakcinisanju. Na pse se placa porez i svaki domaci pas ima broj. Ua brojevi...!

#14 luka

luka
  • Members
  • 219 posts

Posted 30 August 2001 - 20:43

na mojoj opstini se sad pojavilo i besnilo.
valjda ce sad da pobiju lutalice? kakva je procedura kad se pojavi besnilo. nece valjda besni psi da ujedaju ljude po beogradu. toga nema ni u africi.

#15 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 31 August 2001 - 12:39

Prvo ti a za ostale treba videti..