Jump to content


Photo
- - - - -

Gde u Grckoj, ostrva konkretnije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#31 srleprle

srleprle
  • Members
  • 1,718 posts

Posted 03 June 2011 - 15:51

Da li je neko bio na Krfu, tacnije Kavosu? Imam neku ponudu 200 evra 10 nocenja, pa me interesuje valja li to mesto?

#32 Southern Comfort

Southern Comfort
  • Members
  • 1,453 posts

Posted 04 June 2011 - 17:53

Najlepse ostrvo u Grckoj a pritom ne tako komplikovano za stici je Kefalonija.
Iako je blizu Lefkade i Zakintosa, ne moze da se poredi... od sadrzaja skoro nema nista, 2 gradica Argostoli i Lixuri ali je zato ubedljivo najlepse mesto na kom sam bila.
Turisti je bas i mnogo ne zasedaju, bas zbog manjka sadrzaja, tako da je vrlo verovatno da cete se naci sami na najlepsim pescanim plazama sa divnim morem.
Kola su naravno obavezna, dosta je veliko ostvro,tako da svaki dan treba ici na novu destinaciju. Kad se vratite sa Kefalonije npr u Solun, dozivecete civilizacijski shok i shvaticete koliko je buka jedna grozna pojava.



Bio sam prosle godine na Kefaloniji, Agia Efimia sa dva drugara, isli smo u soptvenoj reziji, to je mesto koje nase agencije jos nisu otkrile tako da uopste nije bilo nasih ljudi B-) i bilo nam je extra :)

Preporuka za izlet do Itake :)

Ovde godine mastam o Krfu, ide mi se opet u Aqua Park :P Totalno ludilo :o :D


U kojoj varijanti preporučujete Kefaloniju? DIY (auto + booking.com) ili neki aranžman pojačan rent-a-carom na licu mesta? Kakve su cene u poređenju sa drugim ostrvima u Grčkoj?

Razmišljam ozbiljno o Jonskom moru, mada su ove cene u Egiptu toliko bezobrazno niske da je šteta ne ogrebati se...

#33 Plavimost

Plavimost
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 09 August 2011 - 21:52

Grcka - bilo koji aranzman neces pogresiti, ako si avanturista idi pa sta naidjes na licu mesta, a ako oces siguricu idi na booking sajtove.

Kefalonija - za odmor - milinica. ALi uvek moze da se nadje smestaj, ma i u sred sezone - ROOMS ROOMS ROOMS - svuda oko vas .

A za 14 dana idem na Skijatos. Vec se przim :lol:

#34 jura

jura
  • Members
  • 95 posts

Posted 26 September 2011 - 10:19

Obisao skoro sve sto se tice kontinentalne Grcke i desetak ostrva i ono sto mogu preporuciti za idealan odmor je samo u sopstvenoj reziji. U nasim agencijama nude se samo letovalista gde se moze dobro zaraditi na razlici u ceni zakupa i cene koja se servira turistima.
Peloponez je nesto sto se mora videti. Zapadni deo juzno od Pirgosa je u stvari jedna velika pescana plaza duga oko 50 kilometara. Nema hotela, vec samo privatni smestaj, pokoji kamp i apartmani. Cene vise nego povoljne. Smestaj se moze naci za 7 eura po osobi a ako vas je vise moze i jeftinije. Juzni deo Peloponeza takodje nudi odmor i zabavu. Plaze su velike tako da uopste nema guzve. Ko voli sportove na vodi narocito jedrenje, surfing....onda je ovo idealno mesto. Smestaj je malo skuplji ali opet za te pare dobijete vise nego na severu Grcke. Sobe i apartmani se bez problema mogu naci za 8 eura po osobi. Ko je pak zeljan zabave i provoda onda je za njega najbolja solucija ostrvce Elafonisos pescane plaze zeleno more i lude nocne zurke na plazi (nema pijanih i ludih turista). Cene su malo skuplje na ovom ostrvu ali je opet podnosljivo, nocenje po osobi je 10 eura. Juzno od Peloponeza se nalazi ostrvo Kythira koje je slabo naseljeno. Stanovnici su davno emigrirali u SAD i Kanadu, no na ostrvu su izgradili prelepe kuce u kojima se smestaj izdaje za 7 eura po osobi. Plaze su male, voda perfektno cista a guzve uopste nema. Na peloponezu vec letujem poslednje tri godine i nisam sreo ni jednog turistu iz nasih krajeva. Zaista pravo mesto za uzivanje, odmor, i zabavu.
Unutrasnjost pruza mnogo lepih mesta za obilazak, a sve je udaljeno do 100km bez obzira u kom peloponeza se odmarate. Mistras, Sparta, Mikena, Korints, Olimpija, pecine, nepregledne plantaze pomorandzi (moguce je samoposluzenje), Tripoli su samo neka mesta koja nude zanimljiv jednodnevni izlet.
Ako neko zeli na Krti onda preporucujem juznu stranu ostrva, odnosno gradove Paleohora, Ierapetra, Matala, Agia Galini, Koutsonari, Sougia Agia Roumei (moze se doci samo brodom iz Paleohore i Hore Sfaikon )......nema guzve, plaze su kilometarske, provod fantastican.
Od ostrva bih jos preporucio Paros, Antiparos, Naxos, Carpathos, Tinos. Cene smestaja su manje od 10 eura jer ovamo retko koje agencije dovode turiste, uglavnom ima Italijana i Nemaca i to u malom broju. Na plazama nema guzve, ostrva su mala tako da da se moze svaki dan menjati plaza, a provod je odlican u tavernama.
Oni koje vole anvanture preporucio bi malo ostrvo Hrissi juzno od Krita. Otrvo nije stalno naseljeno ima samo jednu tavernu (ujedno to je i jedini objekat na ostrvu), smstaj je besplatan tj. ako ponesete sopstveni sator ili vrecu za spavanje (drugih opcija smestaja nema). Turista ima svih godista (uglavnom Grci i Italijani) ali nema guzve. Trajekt saobraca dva puta dnevno iz Ierapetre.
Inace ni na jednoj od navedenih destinacija nisam sreo ni jednu osobu iz Srbije, a domace stanovnistvo kad cuje odakle sam prosto me iznenadi gostoprimljivoscu i ljubaznoscu sto nisam priteo da su takvi prema drugim strancima.
p.s. u jednom malom seocetu Tolo kod Prigosa sam imao besplatan smestaj u apartmanu 5 dana jer sam bio prvi gost iz Srbije, a u tavernama mi se cesto desavalo da me caste bokalom domaceg vina kad cuju da dolazim iz Srbije.

Edited by jura, 26 September 2011 - 10:28.


#35 elpida

elpida
  • Members
  • 138 posts

Posted 13 February 2013 - 17:02

Skopelos i Alonisos. Priroda nestvarna, plaze fantasticne, a voda kristalno cista. Nema masovnog turizma. Nema aerodroma. predivno. Takodje mi dopada Hidra i Kefalonija.



#36 caffeine man

caffeine man
  • Members
  • 13 posts

Posted 06 March 2013 - 17:00

Ja sam bio na Krfu ranije i na Kavosu i na ostalim mestima koje smo obisli kolima fantasticno je!
Mada Tasos je odlican za porodice i parove, a o Rodosu da ne pricam....



#37 jura

jura
  • Members
  • 95 posts

Posted 18 March 2013 - 20:43

Prosle godine sam obisao ostrva Andros, Serifos Naxos i Amorgos.

Naxos je turisticki komercijalizovano ostrvo no i pored toga nema velikih guzvi osim u glavnom gradu na ostrvu. Na ovom ostrvu sam bio u kampu u bungalovima pored plaze a cena je bila 7 evra po nocenju po osobi.

Ostrvo Serifos je potpuno nestvarno, skoro bez vegetacije sa po kojim drvetom neverovatno plavom bojom mora i puste plaze spremne za uzivanje u potpunoj tisini. Ostrvo ima tek nekih 800 stanovnika. Smestaj nije tesko naci za 10 evra po noci a celo ostrvo se moze obici na iznajmljenom bajsu za dva dana.

Andros je ostrvo na istocnoj strani Atike. Do ostrva se stize za sat vremena iz Rafine. Plaze su uglavnom sljunkovite, mana je sto je tokom vikenda ostrvo prepravljeno atinjanima te je velika guzva. Smestaj se krece od 7 do 20 evra i lako je naci.

Amorgos potpuno netaknuto ostrvo od strane globalnog turizma. Ima puno malih pustih i nedirnutih plaza, boja mora je nestvarna, stanovnistvo izuzetno ljubazno i pomaze na svakom koraku. Smestaj je od 8 do 15 evra po noci po osobi. Ko zeli pravi odmor u nedirnutoj prirodi bez dosadnih turista sto samo skljocaju aparatima i nocnih guzvi pijanih hordi ostrvo je pravi izbor.

Inace preporucujem da se na obilazak ostrva krene uz takozvanu hoping kartu Minoan prevoznika jer je najjeftinija. Mene je konkretno put od rafine preko Androsa, Naxosa, Amorgosa i Serifosa izneo 60 evra. Da sam kupovao pojedinacne karte cena bi bila pet puta veca.



#38 Veliki Kosta

Veliki Kosta
  • Members
  • 26 posts

Posted 03 April 2013 - 23:14

Toplo preporucujem Eviu, dovoljno veliko da ima raznolikosti za svakoga



#39 DraganStan

DraganStan
  • Members
  • 14 posts

Posted 24 April 2013 - 16:23

Grčka poseduje preko 1000 ostrva. Smeštena su u 3 mora: Sredozemno, Egejsko more i Jonsko more. Veliki broj se nalazi pored same Turske.

 

 

Grčka ostrva su podeljena u nekoliko grupa: Jonska ostrva, Krit, Dodekaneze, Kikladi, Sporadi, i severno-egejska ostrva.

 

Ostrvo Krit, udaljeno 200 km od Atine, jedno je od najvećih evropskih ostrva. Na Kritu se nalaze najlepše grče plaže. Do njega se može doći avionom ili brom iz Atine.

 

grcka-ostrva-mapa.gif

 

Arhipelag Kikladi se nalazi u Egejskom moru. Najpoznatija ostrva iz ove grupe su Santorini, Ios, Mikonos. Do ostrva se može stići feribotom iz Atine.

 

Jonska ostrva su smeštena u Jonskom moru. Ovu grupu čini 7 većih i jedno malo ostrvo (Antipaksi). Ostrva iz ove grupe su Krf (najveće ostrvo iz ove grupe), Lefkada, Zakintos, Kitira, Itaka, Kefalonija, Paksi i Antipaksi.

 

jonska-ostrva-mapa.jpg

 

krf-letovanje.jpg
KRF

 

krf-leto.jpg

KRF

 

letovanje-krf.jpg

KRF

 

lefkada-grcka-odmor.jpg

LEFKADA

 

Dodekaneze grupa se sastoji od 12 velikih i 150 malih ostrva, od kojih se veliki braj nalazi uz samu Tursku obalu.. Od ukupnog broja, samo 26 ostrva je naseljeno. Najpoznatije ostrvo iz ove grupe je Rodos.

 

Sporadi se nalaze u Egejskom moru, nedaleko od grčke obale. Arhipelag čine 4 ostrva od kojih je najpoznatiji Skijatos.

 

Usamljeno ostrvo Tasos ima 1800 stanovnika koji se uglavnom bave turizmom, stočarstvom, ribarstvom i pčelarstvom. Najpoznatija mesta na Tasosu su grad Tasos i Limenaria.


Edited by DraganStan, 24 April 2013 - 16:24.


#40 petricevic.m

petricevic.m
  • Members
  • 3 posts

Posted 20 May 2013 - 16:37

Toplo preporucujem Eviu, dovoljno veliko da ima raznolikosti za svakoga

 

Ima li mesta za noćne izlaske?



#41 milicailic213

milicailic213
  • Banned
  • 97 posts

Posted 31 May 2013 - 13:23

Lefkada, definitivno. Voda, plaze, ma sve kao u raju.



#42 Caribrodzanin

Caribrodzanin
  • Members
  • 3 posts

Posted 12 June 2013 - 18:49

Imaš ona za obične ljude poput Tasosa, i ona za malo viši sloj poput Zantea, Kefalonije i Krfa i ona za najviši soj tj. Santorini, Mikonos, Naksos ... E sada, prema parčetu i viljuška, a odakle god da počneš, krug je čaroban pa nećeš pogrešiti ...



#43 valhalla

valhalla
  • Members
  • 85 posts

Posted 28 June 2013 - 17:51

O

 

Imaš ona za obične ljude poput Tasosa, i ona za malo viši sloj poput Zantea, Kefalonije i Krfa i ona za najviši soj tj. Santorini, Mikonos, Naksos ... E sada, prema parčetu i viljuška, a odakle god da počneš, krug je čaroban pa nećeš pogrešiti ...

Ovakva podela je totalno netacna...Tesko da je Zante i Krf za neki viši sloj. Pa tamo letuje britanska niža srednja klasa i tinejdžeri. Takođe je apsolutno netačno da je Naksos ostrvo za neki jet set. Naxos je po cenama npr mnogo povoljniji od Parosa i Zakintosa, a i mirniji je i plaze su lepse.



#44 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 July 2013 - 14:59

Santorini, Santorini i opet Santorini...



#45 savatije

savatije
  • Members
  • 2 posts

Posted 11 February 2014 - 01:07

Na Santorini nisam bio, ali planiram.

Na ostrvu Lefkada sam bio 2012. godine, mesto Nidri, i prezadovoljan sam.

Same plaze u Nidriju nisu neke, kao ni voda, ali uvece nije lose, zivo je i ako malo mesto.

Ostrvo nije preveliko pa se moze obici, ako se iznajmi auto u rentacaru.

Mi smo to uradili i obisli smo vecinu bitnih plaza na ostrvu (katizma, porto kaciki, vasiliki i jos neka ne mogu da se setim)

Za mene je Katizma (zapadna strana ostrva) vrh.

Velika plaza, pescana, malo sljunka sitnog ima, sa prelepom bojom vode, kao u filmovima.

Nisam mogao da verujem da sam se tamo nasao.

Dugo ja nisam putovao i onda mi je to te godine bio bum, mada, nisam mogao skroz da se opustim, odivko sam se od putovanja :).

Da, bilo je i malo krstarenja :) (oko 20 evra). Obisli smo neka ostrva cijih imena sad ne mogu da se setim, a ne da mi se da gledam na mapi :)

Bila je i zurka na brodu koji se parkira na jednom bliskom ostrvu i istovremeno je zurka i na brodu i na plazi. Kao u filmovima :)

Jeste skuplja destinacija nesto, ali ne ni previse da se ne moze priustiti.

Eto ja preporucujem ostrvo Lefkada!!