Jump to content


Photo

Doomsday


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 24 May 2008 - 02:58

'Arrivederci Amore, Ciao'


jao ja to propustio a bilo na RTS-u, pa posle ne mogah nigde da nadjem. cujem da valja? m.soavi je veliki car i bas mi se gleda taj film..

nego, posle svih pljuvacina po netu, ispade da je DOOMSDAY do jaja! meni je ovo mnogo bolja zabava od descent-a, uzivao sam od pocetka do kraja. mozda sam ja ovde mnogo subjektivan, ali onako dobar Escape from NY i u drugoj polovini Road Warrior nisam ocekivao.

rona mitra-pliskin je super, raspali zazidani njujork, mislim glazgov, izgleda divno, poludeli pankeri s vodjom kakvim bi se i wattie plojted ponosio, povremeno pichi siouxsie, pa potom mi cak ni uloga m.macdowela (koji mi posle halloween 2007 i nesrecnih heroesa postaje negledljiv) nije uspela da usere ludnicu koja tad krece. i na kraju ford interceptora zamenjuje bentley continental :rolleyes: u suludoj voznji, koja doduse neke setpisove potpuno kopira iz r.warriora, ali nema veze, osetio sam se kao malo dete. generalno u nekim momentimq to kopiranje uzora bude i preteriranje (imamo i likove milera i karpentera, kao sto u Escape behu kronenberg i romero :huh:), ali jebga, u ovom dobu sveopsteg rimejkovanja imalo je vise smisla.

ako je PLANET TERROR prosao sa brojnim pozitivnim kritikama, ne vidim razlog da se pljuje po ovome.

#2 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 May 2008 - 15:46

nego, posle svih pljuvacina po netu, ispade da je DOOMSDAY do jaja! meni je ovo mnogo bolja zabava od descent-a, uzivao sam od pocetka do kraja. mozda sam ja ovde mnogo subjektivan, ali onako dobar Escape from NY i u drugoj polovini Road Warrior nisam ocekivao.

e sad sam se napal'la. cu da skinem. nisam ni chula za film. sem za Doomsday 2012. :rolleyes:

#3 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 24 May 2008 - 19:29

nego, posle svih pljuvacina po netu, ispade da je DOOMSDAY do jaja! meni je ovo mnogo bolja zabava od descent-a, uzivao sam od pocetka do kraja. mozda sam ja ovde mnogo subjektivan, ali onako dobar Escape from NY i u drugoj polovini Road Warrior nisam ocekivao.


Do jaja?!? That pile of complete, total and utter rubbish?!? :huh:

Ovo nije dostojno nazvati ni mindless akcijom... Jebote, posle ovoga cak i onaj 2012 Doomsday ne izgleda tako grozno, obzirom da je verovatno snimljen za 0.1 promil para koje su utrosene za ovaj shit. Svaka cast majstoru koji je resio da poveze Resident Evil / I am legend + Mad Max + The Filth and the Fury + LOTR + Gladiator + ... samo jos da je iz onog voza iskocio Hari Poter pa da bude ugodjaj kompletan... E da, mogao bi tu u delovima da se uglavi i V for Vendeta :)

:rolleyes:

Edited by incognito, 24 May 2008 - 19:40.


#4 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 25 May 2008 - 04:06

heh ma ok, nije da manjkaju takvi komentari po netu. ne da mi se sad elaborirati, ali ja da se pitam, takav bih film snimio, i imao drustvo s kojim bih ga u veselju gledao :rolleyes:

#5 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 25 May 2008 - 10:57

Ma nemam ja nista protiv rip-off ideja i cheesy akcije, imas takvih filmova na tone i mnogi od njih su prilicno zabavni. Al' ovo je dno posto u istom o glumi nema ni reci a logike cak ni u kvarkovima. Film napravljen samo sa jednim ciljem - da ima sto vise blood/flesh splatter-a - od prve pucnjave, preko raznosenja zekice u paramparcad i gazenja krave oklopnim vozilom, pa sve do pechenja coveka (sa sve odecom :rolleyes: ) a onda serviranja istog u plasticnim tanjiricima medj' kulutrnom pank-like publikom i samo-raznosenja mozga prajmminsterovog. Aman, too much is too much, ovo je `gore` radi `gore`-a nema tu nikakve price, zabavni momenti se mere na kasicicu i toliko su razudjeni da zavrsis zevajuci... Kad je pocela ona trka gde raspadnuta policijska Toyota (ako se dobro secam) bez problema stize i prestize Bentley Continental na savrsenom putu gde nema ni zrnca prasine bez obzira sto to nije odrzavano 30 i kusur godina, pomisljao sam da prekinem sa gledanjem... Tu su vec prevazisli sebe... I prestao bih da nisam video da ima jos 10 minuta do kraja filma pa rekoh kad sam vec toliko izdrzao...

Jebote sta se desava sa Brit filmom? Nikad isti nije bio egzemplar neke velike umetnosti, jos manje zabave, al' ovo je vec drugi high-budget Brit film koji gledam ove godine a koji ne zasluzuje ni prelaznu ocenu. Drugi je - Flood... Another great example of entertaining, non-original idea gone terribly wrong...

#6 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 25 May 2008 - 13:55

@incognito

pa jebga, ako te cak ni explodirajuci zeka nije nasmejao onda ocigledno da nije tvoja solja caja.. krvi i splattera mora imati jer bi bez toga bio potpuno besmislen, ako su uzori b-produkcija onda zasto ocekujes logiku i oskarovsku glumu... s tim sto ja i nemam neki problem s glumom ovde.

skroz je besmisleno ovde traziti logiku u scenama poput jurnjave bentleya i raspale toyote, i meni je bilo smesno, ali eto pomisli kako je raspali maxov interceptor imao 600ks i po potrebi sagorevao nitrometanol..

ovo je potpuno na nivou rodrigezovog P.TERROR (i ispod kvaliteta HOT FUZZ-a ali nema veze, uzori su ipak drugaciji) samo bez agresivne kampanje i ociglednih trikova poput efekta istrosene trake, a s obzirom da i pored svega toga grindhouse nije uopste uspeo na blagajnama, jasno je da ne moze ni doomsday. naravno da bih ja voleo nove dobre filmove koji nece biti puke kopije i da je ovo uspeh iz razloga nemanja boljeg, ali sta sad.

da se razumemo, Doomsday ne moze da se poredi ni sa ESCAPE FNY, ni sa ROAD WARRIOROM, ni sa THE WARRIORS.. sve su to klasici kakav Doomsday nije, niti ce biti, ali marshall to ni ne pokusava. Doomsday je cisto kombinovanje elemenata iz ovih filmova kako bi se u njima uzivalo na najbazicnijem nivou, cak nivou rimejka ili miksovanih trejlera.. u tome uspeva samo ako se potpuno oslobodi, bude sirov, brz, ne stedi na krvoliptanju i politickoj nekorektnosti, ima banalne i jasne politicke konotacije.

edit: zaboravih quote

Edited by shinobi, 25 May 2008 - 13:56.


#7 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 25 May 2008 - 14:32

Doomsday je cisto kombinovanje elemenata iz ovih filmova kako bi se u njima uzivalo na najbazicnijem nivou, cak nivou rimejka ili miksovanih trejlera.. u tome uspeva samo ako se potpuno oslobodi, bude sirov, brz, ne stedi na krvoliptanju i politickoj nekorektnosti, ima banalne i jasne politicke konotacije.


Pa da, to je skroz ok za spot, recimo, Rammstein-a ili Kreator-a, problem je kad se tako nesto nazove filmom i kad tako nesto traje 100 i kusur minuta... Don't get me wrong, uzivao sam u Mad Max-u, Escape from NYC, pa cak i u onom Reign of Fire (eto, zabavan Brit movie) i volim te apokalipticne zajebancije. Pustis mozak na otavu i kazes ekranu - entertain me! I svi oni imaju crne rupe u svojim plot-ovima, na tako nesto sam navikao. I kad gledam takav film ne ocekujem neki psycho twist ala Fincher i ne ocekujem character development kao u nekoj dobroj drami. Al' ocekujem da bar bude zabavno in all it's bluntness. Doomsday ne deliveruje to. In a sense deluje kao lose kompozovani miks trejlera na YouTube-u. Ne znam, ja zaista nisam mogao da nadjem zabavne elemente u doticnom... Isuvise je forsirana i na misice terana akcija i `gore` da bi to bilo zabavno...

Edited by incognito, 25 May 2008 - 14:33.