Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#14551 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 29 August 2016 - 14:03

strasno je koliko je novinarstvo devalviralo.

 

kad uvate nekoga , to traje danima sa svakodnevnim pikantnim dodacima. :lol+:


  • 1

#14552 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 29 August 2016 - 17:23

Meksikanka (prof. matematike, udata za Engleza): https://twitter.com/...is/with_replies  za najpouzdanije "brojcane" analize

Ja pratim samo nju, tako mi je jednostavnije, pa onda uglavnom preko njenih retvitova dođem i do ovih ostalih kad ima nešto posebno zanimljivo. Kao npr. ovo  :unsure:

 

Tom Allnutt ‏@tomallnuttPA  18h18 hours ago

Unhappy hour of practice this evening for Djokovic. Wincing on serves, slammed ball into the air. Janowicz tomorrow.
Cq-uO2VWIAEIPQ_.jpg

 

 

Što se tiče "novinara", tabloidi su tabloidi i u Hrvatskoj i u Britaniji i svugde,a za tu robu uvek ima mušterija na svim meridijanima. Mene više nerviraju ovi tzv. mejnstrim mediji koji su počeli da smatraju novinarstvom praćenje instagrama i tvitera selebritija, pa tako na B92 ili u papirnim novinama izađe "članak" gde je vest prepisana rečenica koju je neko stavio na Tviter, ili slika sa instagrama. Mislim, toliko mogu i ja da nađem na netu ako me intersuje. Mada verujem da otkako postoje društvene mreže ima mnogo manje posla za paparace, ljudi se ofiraju sami :P


  • 1

#14553 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 29 August 2016 - 17:50

Ja pratim samo nju, tako mi je jednostavnije, pa onda uglavnom preko njenih retvitova dođem i do ovih ostalih kad ima nešto posebno zanimljivo. Kao npr. ovo  :unsure:

Cq-uO2VWIAEIPQ_.jpg

 

 

 

A ja onda procitan sta Kristina kaze (posto to ona sve lepo isprati :D ), a to je da je doticni tip vec vise puta izvrtao istinu sto se tice Novaka. Carol je rekla da ona nije videla nista zabrinjavajuce na treningu. Tako da je to umirujuce. :)


  • 0

#14554 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 29 August 2016 - 17:53

Ja se svejedno brinem, ali ne za rezultat. Nadajmo se da će pregurati ovaj turnir sa što manje štete. :)


  • 0

#14555 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 29 August 2016 - 17:54

Da, zaboravih da dodam: Novak poznaje ovu Indijku s one egzibicije po Aziji (to je naravno informacija od Kristine ili Basie, ne secam se sad bas :D ).


  • 0

#14556 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 29 August 2016 - 17:56

Koju Indijku? Onu glumicu? Pa to je stara priča :D

 

Btw, očekujem da sad srpski mediji prenesu hrvatsku verziju i izraze najdublje gnušanje, kao onomad Novosti :lol:


  • 0

#14557 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 29 August 2016 - 18:36

Pa naravno, tako se to radi <_< 


  • 0

#14558 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 29 August 2016 - 18:55

Da, zaboravih da dodam: Novak poznaje ovu Indijku s one egzibicije po Aziji (to je naravno informacija od Kristine ili Basie, ne secam se sad bas :D ).

 

 

 

 Basia twaccount  mi deluje poznato ali nikako da provalim ko je :blush:  srecem mnoge od Novakovih navijaca na netu u razlicitim medijima  i  pod raznim nickovima , skoro svakoga  manje vise prepoznam ali taj mi je misterija :lol+: 


Edited by nighthawk387, 29 August 2016 - 18:56.

  • 0

#14559 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 29 August 2016 - 19:25

Nemam pojma, znam da je par puta malo menjano korisnicko ime  (kao da je neko preuzimao ime u medjuvremenu, ako je tako nesto moguce). Ne znam da li jos negde pise i pod kojim imenom. U svakom slucaju je Poljakinja.


  • 1

#14560 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 29 August 2016 - 21:15

Ma daaaj, to su gluposti. To su jos prosle godine (ili bese tokom ovogodisnjeg IW) lupetali kada nisu prepoznali doticnu glumicu (britanski Mirror ili Guardian ili slicna "zuta" stampa ;) ) pa su Indijci nadali dreku na internetu zbog takve uvrede (sto Englezi nisu prepoznali doticnu glumicu) :D

 

Elem, ako hocete da saznate sta se desava s Novakom samo pratite ova 3 twiter naloga:

Poljakinja: https://twitter.com/...ID/with_replies  nalazi sve moguce slike Novaka

Amerikanka rumunskog porekla: https://twitter.com/...cl/with_replies  nalazi sve moguce clanke o Novaku

Meksikanka (prof. matematike, udata za Engleza): https://twitter.com/...is/with_replies  za najpouzdanije "brojcane" analize

 

to su "Three angels for Novak" :D

 

Za informacije o Ani: portugalski novinar: https://twitter.com/...do/with_replies

 

Za generalno pouzdane i objektivne informacije:

francuska novinarka: https://twitter.com/...rd/with_replies

 

plus za analizu igre: Amerikanac ekvadorskog porekla  https://twitter.com/...replies?lang=de

 

To je najefikasniji i najpouzdaniji nacin da se informisete. Odatle idu mala racvanja ka jos nekim pouzdanim izvorima i to  je to. Ne mora da se potrosi puno vremena, po jedno ispijanje kafice. :D

nama ce ovde izgleda trebati neki ekspert za Jelenu, recimo profesor hindu slikarstva ........


  • 0

#14561 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 29 August 2016 - 21:19

Ako mislis za JJ, ima i tu par twiter naloga, ali se nisu pokazali kao pouzdani.


  • 0

#14562 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 29 August 2016 - 21:51

Nemam pojma, znam da je par puta malo menjano korisnicko ime  (kao da je neko preuzimao ime u medjuvremenu, ako je tako nesto moguce). Ne znam da li jos negde pise i pod kojim imenom. U svakom slucaju je Poljakinja.

Verovatno, Basja je poljski nadimak od Barbara :)


  • 1

#14563 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 30 August 2016 - 09:01

CrE68AwWYAEI_Gy.jpg

CrE69Q8WcAEWjtC.jpg


  • 0

#14564 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 30 August 2016 - 11:13

Gledam na PRESSu prvo pitanje u vezi tretmana i povrede:  izgubljeni pogled, mucanje i nesto oko prevencije/ruke... (los utisak)


  • 0

#14565 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 30 August 2016 - 11:30

Novak jednostavno nije zeleo da prica o povredi. Pokusao je da izbegne pitanje i u intervjuu na terenu, ali je tip insistirao i ponovio pitanje. 

Jednostavno je oladio tipa na pressu. Ali je zato na pitanje koje je postavila Carol odgovorio prilicno opsirno (mada u sustini bez nekog posebnog sadrzaja).

 

Interesantno je da pokusava da izbegne svaku pricu o povredi ramena, a ona traje vec nekoliko meseci.

Evo sta je Ozmo napisao.

 

U razgovoru sa srpskim novinarima Đoković je objasnio zašto ne želi da “širi priču“ o svom fizičkom stanju. 
“Počelo je previše da se spekuliše, a i da se govore neke stvari koje nisu istinite. Situacija je takva kakva jeste, nisam ni prvi ni poslednji sportista koji mora da se nosi sa izazovima fizičke prirode. Pristup ovom turniru mi je malo drugačiji, moram da budem pažljiviji s obzirom na okolnosti – idem korak po korak, pa ćemo videti“, objasnio je Novak. 
Međutim, priča jednostavno sama ide na tu vodenicu i dotakli smo se servisa, koji je u trećem i četvrtom setu bio vidno sporiji nego što je uobičajeno – prosečna brzina prvog servisa u trećem setu bila mu je 165, a u četvrtom 174 kilometra na sat. 
“Nadam se da ću moći maksimalno da radim na servisu i da će me služiti u sledećem susretu“,kaže Novak, a na pitanje da li je ’usporavanje’ bilo taktičko ili fizičko, odgovara: 
“Nije baš bilo taktički, a zaključak onda sami možete da donesete“. 

 


Edited by wwww, 30 August 2016 - 11:30.

  • 0