Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#11521 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 26 October 2014 - 23:13

Tačno, u svakom sportu da bi postali zvezda mora rad da se stavi na prvo mesto, a kako alcesta kaži, oni nikakvog motiva nemaju, život (Nole) im je pružio sve što im je potrebno.

 

Slažem se sa komentarima iznad, telo trpi velike napore u vrhunskom sportu, pa između ostaloga i u tenisu, treba pametno raspoređivati turnire i čuvati snagu, imamo Rafu kao primer, koliko su ga povrede sputavale tokom čitave karijere, ali verujem da on nije krivac, već kompletan njegov tim. 

ok, nadal ima nekih problema (iskreno mislim da su preuvelicani), ali zaista ne vidim sta je Nadal mogao osvojiti a da nije osvojio zbog nekoga loseg rasporedjivanja snage i turnira. Sljakom je dominirao, ne znam da li je teorijski mogao vise, a na betonu i travi se ipak naosvajao dosta titula. Nisu to podloge koje mu najvise odgovaraju, ali je opet i na njima ostvario sjajne rezultate (pa eto, cak i u poredjenju sa novakom, ima samo 2 slem titule manje od njega van sljake).


  • 0

#11522 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 26 October 2014 - 23:50

Pa ne kažem da bi osvojio još nešto, možda je na ovaj način i više osvojio do sada turnira, ali je sebi zagorčao nastavak karijere u ovim godinama.

 

Mogao je da ne igra neke turnire 250 serije na šljaci, da malo više čuva snagu (takođe mislim da se na šljaci najlakše povrediti), ne znam zašto, ali imam takav utisak zbog mnogo proklizavanja, a i Rafa igra te njegove udarce iz polu-čučnja, nije ni čudo što su mu kolena u ofsajdu.

 

Iskreno, žao mi ga je, mislim da je previše istrošen i da će se teško vratiti na velika vrata, ali on je jedan veliki šampion i nećemo pričati unapred.


  • 0

#11523 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 27 October 2014 - 09:23

Ne samo za njega, nego i za Marka :D

Ne, siroma' Marko nije nikada pominjan kada je reč o talentu.

 

Nadal je igrao (i igra) sve živo na šljaci da bi kompenzovao ostatak sezone pošto zna da će tu najlakše da sakupi poene. Sam je sebi skrojio budućnost.


  • 0

#11524 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 27 October 2014 - 16:26

Nije Novakov problem u broju turnira, koji je vec trecu sezonu na ovom nivou (uz povremeni dodatak OI ili DC), vec broj meceva koje je odigrao ove godine. Za razliku od proslih sezona, sada ima manje meceva. Cak se sam zalio mislim na startu u IV kako nije odigrao dovoljan broj meceva od pocetka godine i nije u ritmu, ali nije mu palo na pamet da posle "ranog" ispadanja sa AO malo koriguje raspored, mozda ipak odigra DC, kada je vec bio u Srbiji, ili neki dvoranski turnir u Evropi. Tokom leta u SAD je zabrljao na oba Mastersa, ali tada nije mogao nista da improvizuje (jedino da trazi WC za Vinston-Salem). Mozda je mogao da u Aziji odigra jos jedna turnir pre Pekinga, jer ove godine nema DC pa je posle WTF slobodan, ali ocito da on ne zeli da igra vise od onoga sto mora. A uporedite i kako ove godine Mari juri plasman na WTF i kako je Novak prosle godine "jurio" prvo mesto, razlika je ocigledna.


Edited by Milutinov Tata, 27 October 2014 - 16:26.

  • 0

#11525 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 28 October 2014 - 00:38

Ne deluje da se on preterano sekira, a ni Beker :D

B0z5a7lCUAAhHbh.jpg
  • 0

#11526 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 28 October 2014 - 03:41

Beker izgleda ne gubi entuzijazam.

On nastavlja da uci esencijalne tajne teniskog trenerstva.


  • 0

#11527 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 29 October 2014 - 21:55

http://www.novosti.r...-na-prvom-mestu

Mediji su do detalja propratili rođenje vašeg sina?

 
- Hvala bogu, nisam ni prvi, ni poslednji otac koji je dobio bebu. S jedne strane, nije umesno, ni korektno, toliko pričati o tome. Mislim da mediji možda malo previše spekulišu o našoj bebi i eventualnim stvarima koje su se desile. Onda se bodu oči mnogim roditeljima u Srbiji. Nama se to ne sviđa. Svesni smo toga da smo javne ličnosti, da određene stvari u našem privatnom životu ne mogu da prođu nezapaženo i da treba da se piše o tome, ali ni moja supruga, ni ja, ne želimo da se toliko govori o tome.
 
o Bilo je i preterivanja?
 
- Izuzetno mi je žao što pojedini mediji nemaju razumevanja niti poštovanja za najintimniju privatnost i za ovakve situacije u životu koje čovek, jednostavno, treba da zadrži za sebe. To je bila naša želja od početka. Iz tog razloga se do sada i nismo obraćali medijima, pokušavajući da zamolimo za privatnost. Međutim, pojedini mediji to nisu ispoštovali. Izneto je mnogo neistina.

  • 0

#11528 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 29 October 2014 - 22:06

Jos kad bi ovo objasnio i svom ocu ;)


  • 2

#11529 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 29 October 2014 - 22:11

Možda je ovo način da mu pošalje poruku :lol+: kupi Novosti i ostavi mu na stolu onako u prolazu :D


  • 2

#11530 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 31 October 2014 - 11:45

Telegraph


  • 0

#11531 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 31 October 2014 - 12:11

:rolleyes:Gotovo opsesivno interesovanje za istoriju svoje zemlje -da bi dao ime detetu. Ovo preterivanje i patetisanje ino  medija niša nije bolje od našeg .


  • 0

#11532 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 31 October 2014 - 15:23

Ma lupeta i on i novinari. Sve se bojim da je bas zbog Nemanjica dao ime, nego im se ime inace svidja, pa je objasnio da nije zbog Edberga kako su svi stranci najpre pomislili pa usput nakitio da bi imali o cemu da pricaju (on ne moze da prica o kolenima i rekordnom broju GS titula kao dvojica rivala). (Inace, sto ne dadose ime Rastko ako vec drze do tradicije/istorije/crkve itd. ;) )

 

A da smara vise s detetom - smara. Kao da niko zivi nikada nije dobio dete!


  • 2

#11533 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 31 October 2014 - 15:34

Ne smara on, vec mediji.
  • 0

#11534 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 31 October 2014 - 15:34

Ma lupeta i on i novinari. Sve se bojim da je bas zbog Nemanjica dao ime, nego im se ime inace svidja, pa je objasnio da nije zbog Edberga kako su svi stranci najpre pomislili pa usput nakitio da bi imali o cemu da pricaju (on ne moze da prica o kolenima i rekordnom broju GS titula kao dvojica rivala). (Inace, sto ne dadose ime Rastko ako vec drze do tradicije/istorije/crkve itd. ;) )

 

A da smara vise s detetom - smara. Kao da niko zivi nikada nije dobio dete!

 

:rotflmao:


  • 0

#11535 andrvor

andrvor
  • Members
  • 1,225 posts

Posted 31 October 2014 - 16:30

Ma lupeta i on i novinari. Sve se bojim da je bas zbog Nemanjica dao ime, nego im se ime inace svidja, pa je objasnio da nije zbog Edberga kako su svi stranci najpre pomislili pa usput nakitio da bi imali o cemu da pricaju (on ne moze da prica o kolenima i rekordnom broju GS titula kao dvojica rivala). (Inace, sto ne dadose ime Rastko ako vec drze do tradicije/istorije/crkve itd. ;) )

 

A da smara vise s detetom - smara. Kao da niko zivi nikada nije dobio dete!

 

Pa, "sveže" ćaće su uglavnom takve - samo što ne intervjuišu sve o tome :)


  • 0