Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#11236 andrvor

andrvor
  • Members
  • 1,225 posts

Posted 26 August 2014 - 19:26

Ima udarac na You Tube već, nego numem ja to na ovom vašem forumu da postavim (na link -copy URL kilometarsko čudo koje se ne usuđujem postaviti ,nema ni prew posta) :blush:

Inače odličnu opremu ima Đoković ,ovoga puta nešto tamnije crvena i teget kombinacija mu dobro stoje.

 

Ovo mu je najjača oprema od kad je prest'o da se druži s' braćom Dasler - il' se meni tako čini. 


  • 0

#11237 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 26 August 2014 - 20:09

Dopada mi se prilično kako mu stoji crvena majica, a ova zatvorenije crvena se meni lično više sviđa.


Edited by William H. Bonney, 26 August 2014 - 20:10.

  • 1

#11238 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 28 August 2014 - 21:37

Pre početka drugog kola sam se setio onih nekoliko okršaja protiv Matjeom iz perioda kad je Novak tek počeo profi karijeru. Bio mu je nezgodan

match-up. Siguran sam da je bar jednom otrsio Novaka, ako ne i dvaput u to vreme. Nije mi baš bio rad kao protivnik. Tad se popeo na neko 20

mesto na listi. Jako dobar i agresivan sa osnovne linije, oba osnovna udarca kvalitetna (posebno forhend), servis promenjiv. I onda se povredio.

Nakon povrede ga je preuzeo Wilander i upropastio čoveku karijeru   :)

 

Danas neki drugi Matje. Mnogo nervozan, jako loš na servisu, a Novak taman igrao koliko je trebalo da se dobije kulturno. Odlično ga je služio servis,

dobro je riternirao, povremeno poneka bespotrebna greška i povremena demonstracija sile sa osnovne linije. Jako me raduje što vidim povratak

bekend paralele i one streč udarce, koji nisu bili prisutni u Kanadi i Sinsiju, u onoj meri kako sam navikao da vidim. U svakom slučaju, zadovoljan sam

rezultatom, a za kvalitetnu igru su ipak potrebna dvojica. Neka se spremi Ankl Sem.


  • 1

#11239 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 28 August 2014 - 21:40

U Kanadi i Sinsiju nije bilo prisutno ništa :D moralo je bar nešto da se popravi.


  • 0

#11240 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 28 August 2014 - 22:00

U Kanadi i Sinsiju nije bilo prisutno ništa :D moralo je bar nešto da se popravi.

pa ono, što jes' jes'   :D


  • 0

#11241 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 28 August 2014 - 22:00

Pre početka drugog kola sam se setio onih nekoliko okršaja protiv Matjeom iz perioda kad je Novak tek počeo profi karijeru. Bio mu je nezgodan

match-up. Siguran sam da je bar jednom otrsio Novaka, ako ne i dvaput u to vreme. Nije mi baš bio rad kao protivnik. Tad se popeo na neko 20

mesto na listi. Jako dobar i agresivan sa osnovne linije, oba osnovna udarca kvalitetna (posebno forhend), servis promenjiv. I onda se povredio.

Nakon povrede ga je preuzeo Wilander i upropastio čoveku karijeru   :)

 

Danas neki drugi Matje. Mnogo nervozan, jako loš na servisu, a Novak taman igrao koliko je trebalo da se dobije kulturno. Odlično ga je služio servis,

dobro je riternirao, povremeno poneka bespotrebna greška i povremena demonstracija sile sa osnovne linije. Jako me raduje što vidim povratak

bekend paralele i one streč udarce, koji nisu bili prisutni u Kanadi i Sinsiju, u onoj meri kako sam navikao da vidim. U svakom slučaju, zadovoljan sam

rezultatom, a za kvalitetnu igru su ipak potrebna dvojica. Neka se spremi Ankl Sem.

Dobio ga je PHM jednom, carpet Pariz 2006 u dva TB, bio  je nekada veoma solidan igrac, sa dobrim BH i servisom, povrede su ga dosta odaljile od tenisa, prava steta licno mi je bio jedan od omiljenih igraca na turu, prelepa tehnika izvodenja udaraca,  jako volim kada igrac ne zavisi samo od FH u svojoj igri.Nikada vise nije uspeo da se oporavi sto se ige tice od tih  povreda.


Edited by nighthawk387, 28 August 2014 - 22:01.

  • 0

#11242 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 29 August 2014 - 02:35

njega je njegova luda glava i čokerski mentalitet najviše sputao.


  • 0

#11243 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 29 August 2014 - 14:56

Dobio ga je PHM jednom, carpet Pariz 2006 u dva TB, bio je nekada veoma
solidan igrac, sa dobrim BH i servisom, povrede su ga dosta odaljile od
tenisa, prava steta licno mi je bio jedan od omiljenih igraca na turu,
prelepa tehnika izvodenja udaraca, jako volim kada igrac ne zavisi samo
od FH u svojoj igri.Nikada vise nije uspeo da se oporavi sto se ige
tice od tih povreda.

i ja sam imao simpatije prema njegovoj igri u tom periodu.
  • 0

#11244 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 30 August 2014 - 22:55

Fenomenalno :D


  • 1

#11245 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 31 August 2014 - 00:33

Gotova je i treća runda. Ostao je u sećanju onaj nesrećni turnir u Parizu, kad je Sem poslednji i jedini put dobio Novaka. Domaći teniseri

po pravilu imaju veliku motivaciju da odigraju dobro kod kuće, posebno na ovako velikom turniru. Novak je pre meča rekao da odlično

poznaje Kverija i da tačno zna šta od njega može da očekuje. Naznačio je posebno da je to igrač koji živi od servisa, da je sjajan u tom

segmentu, te da u zavisnosti od toga crpi energiju i sigrnost i za ostale elemente svoje igre. U najavi meča sam čuo i stručnog konsultanta Džimija

Ejriasa (whatever) koji kaže da je razgovarao sa Borisom Bekerom i pitao ga može li Novak mentalno da se vrati nakon poraza u Kanadi i Sinsinatiju,

te da je Boris bio uveren da može. Odgovorio je da je Novak potpuno spreman, te da je ovo ipak USO.

 

U praksi je to izgledalo ovako. Već su uvodni gejmovi pokazali da je Novak koncentrisano izašao na megdan, te je već na startu meča

duplim brejkom ubio volju svom protivniku za igru i nadmetanje. Kada onako sjajnom serveru (a Sem Kveri to zaista jeste) reternira

lopticu pod noge i time ga dovodi do očaja i kada udarce izvodi u onom prepoznatljivom streč-modu, čini mi se da ne postoji dovoljno

dobar udarac za Novaka. Prosto sve stiže. Večeras je bio gotovo na svakoj lopti i pored ubedljive pobede mi je delovalo kao da ima još

poprilične rezerve kod njega. Deluje spremno, ali da sačekamo duel sa nekim iz prvih 20 (ili prvih 15, još bolje). Do tada, neka se spremi

Filip.

 

btw - gledajući iz dana u dan, u Novakovim volejima, pa i poluvolejima sve više vidim Borisa Bekera. Ako nije tačno, neka mi bude oprošteno.


  • 1

#11246 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 31 August 2014 - 01:12

Nisam inace neko ko veruje u tankovanje ali taj mec u Parizu je bio u najmanju ruku cudan.Nakon bagela i izgubljenog seta u Tb mislim da se jednostavno nije hteo potruditi da dobije i ide dalje.Otac mu je tada cini se bio u velikoj zdravstvenoj opasnosti, jutro pre meca je povracao Novak.Odmah nakon meca spakovao se i otisao u Bg nakon cega je oca prebacio u nemacku bolnicu.

Dosta je los na mrezi na ovom USO , (ne racunam seriju, tu nema sta da se kaze), ali dobro je sto stalno pokusava da je usavrsava, da b skracivao poene i meceve, ali nece to biti prirodni elemenat za njega nikada,( i dobro bi bilo bez glupiranja na MP kao na AO. :blush: )


  • 0

#11247 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 31 August 2014 - 01:19

Nisam inace neko ko veruje u tankovanje ali taj mec u Parizu je bio u najmanju ruku cudan.Nakon bagela i izgubljenog seta u Tb mislim da se jednostavno nije hteo potruditi da dobije i ide dalje.Otac mu je tada cini se bio u velikoj zdravstvenoj opasnosti, jutro pre meca je povracao Novak.Odmah nakon meca spakovao se i otisao u Bg nakon cega je oca prebacio u nemacku bolnicu.

Jeste. Krenulo je sa 6/0 2/0 i onda onaj neverovatni kambek za Sema. Kao što si i napipsala, bilo je tu svega. I Srđan u bolnici i totalno shebani

Novak. Pobegao je iz Pariza slično begu sa poslednja dva mastersa, samo iz drugih razloga.

 

 

Dosta je los na mrezi na ovom USO , (ne racunam seriju, tu nema sta da se kaze), ali dobro je sto stalno pokusava da je usavrsava, da b skracivao poene i meceve, ali nece to biti prirodni elemenat za njega nikada,( i dobro bi bilo bez glupiranja na MP kao na AO.  :blush: )

 

Verovatno statistika tako pokazuje, ali se na oko vide elementi koje uvodi u taj deo igre. Novak i Boris su osobe potpuno suprotnih osobina,

pa i teniski gledano, potpuno različiti. Da nije tako, visio bi taj na mreži kod druga Borisa.   :D


  • 0

#11248 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 31 August 2014 - 01:34

Takodje cini se da bas forsira slice u poslednjih par meceva.Bilo je i finih zasecanja.

Nisam nesto pratila statistiku izlazaka na mrezu  ali ne dopada mi se ono videh ,stari je to njegov problem- prilazni udarac ,vise nego sam volej. Ali radi se na igri na mrezi i to se vidi ;)


  • 0

#11249 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 31 August 2014 - 09:48

http://www.tennisnow...digy-to-Pr.aspx


  • 0

#11250 beard

beard
  • Members
  • 2,522 posts

Posted 31 August 2014 - 12:20

http://www.tennisnow...digy-to-Pr.aspx

Ovo mu nije trebalo  :ajme: 


  • 0