Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#11221 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 21 August 2014 - 08:31

Tajming je ovde bio cudo, seti se ko je u kakvoj formi/kom momentu karijere bio, jeste da previse pojednostavljujem, ali meni je zaista as simple as that

pa deluje ironicno, ali kad pogledas malo bolje, nikada se nije desilo da Novak na USOu ostvari slabiji rezultat nego na Vimbldonu, sem eto 2006. ali 3/4 runda, nije neka velika razlika.

Dakle slabija uspesnost u finalima USOa je samo posledica toga sto je Novak bolji na betonu da cesce dolazi do tih finala, ali recimo 2007 i 2010 se realno nije nista pitao u tim finalima (mogao je uzeti set Federeru, ali cisto sumnjam ista vise od toga). Sta se desilo prethodne dve godine, to samo moze on da nam objasni. Protiv Nadala nije imao snage da igra na onom najvisem nivou kada je uzeo set, pa da u istom maniru iskontrolise mec, a protiv Endija, mila majko, nemam pojma.


  • 0

#11222 Daksi

Daksi
  • Members
  • 2 posts

Posted 21 August 2014 - 09:11

Nole se vole i to je fakat :heart:  :heart:  :heart:.....a ko ga ne vole bas me z.......


Edited by Daksi, 21 August 2014 - 09:12.

  • 0

#11223 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 21 August 2014 - 16:39

Protiv Nadala nije imao snage da igra na onom najvisem nivou kada je uzeo set, pa da u istom maniru iskontrolise mec, a protiv Endija, mila majko, nemam pojma.

Prošle godine je jasno, s obzirom u kakvoj su formi obojica došla, meni je čudno da je Novak uopšte igrao finale. Ali protiv Endija je prosto morao da uzme. Nije ni vetar dovoljno objašnjenje, za ono prosto nema opravdanja, uz rizik da zazvučim kao McL :D

 

Uz dobar žreb mogao bi da iskoristi prve mečeve da se malo podigne za drugu nedelju, ali neću previše da se nadam :) ne deluje mi trenutno da mu je stalo do titule koliko Fedu (mada to nije ništa novo, uvek mi se čini da je Fedu i Rafi više stalo do svake titule, skoro me plaše njih dvojica po tom pitanju). Sam je rekao da mu tenis sada nije na prvom mestu, a ne može čovek ni da ga krivi kad dođe do zasićenja, s obzirom šta je sve postigao i koliko godina je u vrhu. Zaboravljamo da ovo što rade Rafa i Fed nisu standardi za normalne ljude, a mi bismo sad titulu na svakom turniru kao 2011. Nema veze kakva je sad konkurencija, ko igra a ko ne igra (Novaku je u načelu svejedno igra li Rafa ili ne, treba prvo stići do finala a tek onda se može misliti o tituli; Endiju je mnogo važnije što je upao kao 8. nosilac), bitno je koliko se njemu igra baš sad. Ako ne osvoji, šta da se radi, Vimbldon mu je spasao sezonu, mada je s moje tačke gledišta osvojio pogrešan slem ove godine :P 


  • 0

#11224 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 21 August 2014 - 19:05

Nije bas tako, ja bih sad potpisao da uzme samo jos Sinsinati i RG do kraja karijeri i nista vise. Tome bi se vise radovao nego da uzme 5 slemova, ali bez RG.


  • 0

#11225 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 21 August 2014 - 19:30

Prošle godine je jasno, s obzirom u kakvoj su formi obojica došla, meni je čudno da je Novak uopšte igrao finale. Ali protiv Endija je prosto morao da uzme. Nije ni vetar dovoljno objašnjenje, za ono prosto nema opravdanja, uz rizik da zazvučim kao McL :D

 

Uz dobar žreb mogao bi da iskoristi prve mečeve da se malo podigne za drugu nedelju, ali neću previše da se nadam :P

Novak je prosle godine usao kao uragan na USO, do polufinala je sve pregazio. Jeste da mu se zreb poprilicno ocistio do Vavrinke koji ga je posteno namucio, ali je svejedno izuzetno delovao.

 

Nije bas tako, ja bih sad potpisao da uzme samo jos Sinsinati i RG do kraja karijeri i nista vise. Tome bi se vise radovao nego da uzme 5 slemova, ali bez RG.

ne znam sta je veci uspeh, ali realnije je da osvoji 1 RG i Sinsinati nego 5 slemova bez RGa, ali bih ipak rekao da je veci uspeh zavrsiti karijeru sa 12 slemova.


  • 0

#11226 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 21 August 2014 - 20:08

Nije bas tako, ja bih sad potpisao da uzme samo jos Sinsinati i RG do kraja karijeri i nista vise. Tome bi se vise radovao nego da uzme 5 slemova, ali bez RG.

 

Dodaj još i OI i prodato :D 


  • 0

#11227 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 21 August 2014 - 20:28

Nije bas tako, ja bih sad potpisao da uzme samo jos Sinsinati i RG do kraja karijeri i nista vise. Tome bi se vise radovao nego da uzme 5 slemova, ali bez RG.

Potpisujem :D s tim što mi Sinsinati nekako više dođe kao utešna nagrada ako ne uspe da uzme RG, može a ne mora. Zlato na OI takođe, ali više zbog Srbije, pošto je bronza sasvim respektabilna sama po sebi kad je karijera u pitanju. Ali više bih volela da zlato na OI uzme neki atletičar, iako sad skrenuh sa teme potpuno :lol:
  • 0

#11228 HotCoffee

HotCoffee
  • Members
  • 6 posts

Posted 24 August 2014 - 10:04

Lose igra novak,koncentrisao se na zenu vise nego na tenis :D


  • 0

#11229 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 26 August 2014 - 09:53

 

Zadovoljan sam prvim mečom. Mislim da sam tokom celog meča dobro udarao lopticu. Dijego je veoma talentovan igrač, kreće se

veoma brzo, rekao bih da mora još malo da radi na servisu, nije me pritiskao dovoljno servisima. Znate kako je, nije previše visok,

pa mu je zato teže da dobro servira. Ali bilo je jasno da mu je ovo prvi veliki meč u karijeri, prvi meč na gren slemu sa tvrdom podlogom,

i to na najvećem stadionu u večernjem terminu. Siguran sam da je bio nervozan. Igrao je dobro“. 

 

 

Ako je on zadovaoljan, nemam ni ja razloga da ne budem :D

 

Šalu na stranu, nko danas ne dobija gs meč za 97 minuta ako igra loše, pa i prosečno. Čekao sam ovu prvu rundu

sa velikim strahom i negde mi je jutros malo pao kamen sa ramena srca. Neka se spremi Pol Anri.


  • 1

#11230 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 26 August 2014 - 10:03

par detalja i intervju


  • 0

#11231 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 26 August 2014 - 11:27

Attached File  Capture.PNG   460.91KB   10 downloads

 

nekako se samo nameće ovo 3 pa 1, red vs red...


  • 1

#11232 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 26 August 2014 - 11:50

kako je Novak odigrao ovaj forhend (pored mreže), pa to spada u bolesne udarce. Valjda će biti prilike za neki gif.

Ovo je s nečijeg TV-a, ali ne mogu trenutno ništa drugo da nađem, a posle nisam više tu :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=8CSuEehUZrs


  • 3

#11233 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 26 August 2014 - 13:15

Ima udarac na You Tube već, nego numem ja to na ovom vašem forumu da postavim (na link -copy URL kilometarsko čudo koje se ne usuđujem postaviti ,nema ni prew posta) :blush:

Inače odličnu opremu ima Đoković ,ovoga puta nešto tamnije crvena i teget kombinacija mu dobro stoje.


  • 2

#11234 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 26 August 2014 - 13:27

Meni se ne sviđa kako mu stoji crvena, ni njemu ni Fedu, Rafa mi je pretplaćen na tu varijantu  :)

Ona plava sa mastersa mi je bila super, ali kako je u njoj igrao ne mora je nikad više oblačiti :D

 

Nemoj ići preko copy URL, samo iskopiraj odmah u post link, pa se i ne mora videti embedded ako ti je komplikovano.

A ako te ne mrzi

Spoiler


  • 0

#11235 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 August 2014 - 17:44

Ne, samo iskopira link bez s

 

Ili klikne share pa iskopira taj link koji ti da YT :D


  • 0