Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#10681 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 20 April 2014 - 16:00

Mislim razumem ja sve to gore napisano Alcesta,svaka ti je pametna! Ali jedno je ono sto mi mislilmo da on treba da misli,uradi,kaze. A drugo je sta on zaista oseca,pa uradi ili kaze. Meni je njegova izjava posle meca dovoljna da razumem njegova osecanja,i odakle ona poticu! Samo sam to htela da kazem. Ne i da pricam sta JA mislim da bi Nole trebalo da uradi!

  On se tako oseca...i meni je to zapalo za oko,te sam zato one gore i pisala. Toliko. :)


  • 0

#10682 andrvor

andrvor
  • Members
  • 1,225 posts

Posted 20 April 2014 - 16:09

Novak je definicija pajsera ako je stvarno uradio to što je rekao...

 

Nego ne kontam, kamo onoliki fizioterapeuti i prateće medicinsko osoblje - niko nije mogao da mu kaže - "Sutra ne igraš, sjebo si ruku i ende." - Za šta ih plaća?


  • 0

#10683 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 20 April 2014 - 16:12

Neki put emocije nadjacaju razum...ovo je jedan titpican primer. Naravno da je doneo pogresnu odluku,to niko ne spori. A sigurna sam da su ga treneri i fizioterapeuti savetovali da ne igra,ali odluku ipak na kraju donosi Nole. Pa kakva god ona bila. .


  • 0

#10684 andrvor

andrvor
  • Members
  • 1,225 posts

Posted 20 April 2014 - 16:17

Pazi, razumem ja to - da je njegova zadnja u timu - ali ovo je malo više od tima...

 

Ako su već imali ikakve indikacije o povredi - M.R. snimak, dijagnozu, šta god - tad je lekarska zadnja - odnosno - nema savetovanja oko toga.

 

To me zbunjuje, ima dovoljno i iskustva i sredstava da skupi stručne ljude oko sebe - za upravo ovakve stvari - i onda se ovako nešto desi...


  • 1

#10685 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 20 April 2014 - 16:20

Ako si citao juce njegovu izjavu,onda znas da ce na magnetu tek da ide...a inace rekao je takodje da je dobio 10 razlicitih dijagnoza! Takodje je rekao da su mu rekli da nije za operaciju i da je to kao dobro. Znaci nije imao informaciju da je od kljucne vaznosti da ne igra jer je opasno. Tako sam ja razumela. :)


  • 0

#10686 andrvor

andrvor
  • Members
  • 1,225 posts

Posted 20 April 2014 - 16:25

Ne znam, žao mi je što je izgubio na onakav način i krivo mi je što mu se to i dalje dešava (nadao sam se da su stvari kao - nepotpuna priprema - prošlost)...


  • 0

#10687 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 20 April 2014 - 16:27

Plus je igrao protiv Feda, a to mu vaskoliko tenisko navijacko telo ne bi nikako oprostilo (sto nije dozvolio Fedu da uziva u pobedi ;) ) .


  • 0

#10688 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 20 April 2014 - 17:16

Ne znam, žao mi je što je izgubio na onakav način i krivo mi je što mu se to i dalje dešava (nadao sam se da su stvari kao - nepotpuna priprema - prošlost)...

Izgleda da je ovde preterana priprema u pitanju :ajme: što je najbolje, ne da se pre meča nije znalo šta je u pitanju nego se ni sad ne zna, danas valjda ide na dalja ispitivanja. Tako da verovatno njegovi nisu ni znali šta da mu kažu, a u nedostatku dijagnoze samo on zna koliko ga boli i koliko može da izdrži na terenu, na njemu je odluka.


  • 1

#10689 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 20 April 2014 - 17:19

Ne mozde Federer biti zasluzan za nepogorsavanje povrede nikako, niti mu je u interesu da on sam ostaje tri seta na terenu sa neizvesnim ishodom, ako je drugacije onda Novak ima problema sa kolko toliko realnim razlucivanjem .Nakon sto je Roger na odlican nacin spasio set lopte, Djokovic je po vidjenom predao mec u mecu ,statirajuci, dok se publika odusevljavala poenima protivnika ,on se setao po terenu.


  • 0

#10690 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 20 April 2014 - 17:25

Ništa te ja ne razumem. Pa i kažem da je Novak popustio kad je propustio set lopte i video da neće izdržati. Da Fed te set lopte nije spasao, ko zna šta bi dalje bilo. Tako da on jeste zaslužan u neku ruku :D

A očigledno je da ima problema sa realnim razlučivanjem kad nije predao meč samo zato što je brinuo o reakcijama :angry:


  • 0

#10691 andrvor

andrvor
  • Members
  • 1,225 posts

Posted 20 April 2014 - 17:26

Nepotpuna - u smislu da ne zna šta da očekuje od jbn. ruke s' kojom treba da igra (nisam mislio na pretreniranost),

... a to što se pre meča nije znalo, to što se ni dalje ne zna - pa majku mu, nije njegovo valjda da vodi računa i o tome - ima ljude koji sasvim lepo zarađuju kao deo njegovog tima i koji su morali da znaju.

 

I stvarno mislim  da oko nekih stvari nema baš savetovanja i da ne može njegova da bude zadnja.

 

Ovakve situacije, ne samo kod njega - nego kod nilo kog vrhunskog sportiste koji zarađuje od toga u kakvom mu je telo stanju, mi nisu jasne.


  • 0

#10692 andrvor

andrvor
  • Members
  • 1,225 posts

Posted 20 April 2014 - 17:27

A očigledno je da ima problema sa realnim razlučivanjem kad nije predao meč samo zato što je brinuo o reakcijama :angry:

 

Pajser.

 

I očigledno ga zabole šta misle njegovi navijači....


  • 0

#10693 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 20 April 2014 - 17:40

Nepotpuna - u smislu da ne zna šta da očekuje od jbn. ruke s' kojom treba da igra (nisam mislio na pretreniranost),

... a to što se pre meča nije znalo, to što se ni dalje ne zna - pa majku mu, nije njegovo valjda da vodi računa i o tome - ima ljude koji sasvim lepo zarađuju kao deo njegovog tima i koji su morali da znaju.

 

I stvarno mislim  da oko nekih stvari nema baš savetovanja i da ne može njegova da bude zadnja.

 

Ovakve situacije, ne samo kod njega - nego kod nilo kog vrhunskog sportiste koji zarađuje od toga u kakvom mu je telo stanju, mi nisu jasne.

Valjda zavisi od prirode povrede. Ipak niko od njih nije lekar specijalista, a i lekari očigledno nemaju pojma kad se ništa ne vidi na analizama. 

S druge strane, ima stvarno svakakvih slučajeva. Sećam se kad je Davidenko igrao ceo turnir, ili čak i dva, sa slomljenom podlakticom i niko to nije znao, uključujući njega :ajme:

O Delpu da i ne trošim reči. A u ženskom tenisu je još daleko gore. Andrea Petković bi sigurno igrala sezonu više da nije naletela na nekog šarlatana pri rehabilitaciji, ne sećam se sad koje godine... a tek niže rangirani sportisti koji nemaju para da priušte najbolje, to ne smem ni da zamislim.


  • 1

#10694 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 20 April 2014 - 19:58

From Djokovic camp : full rest to be observed for next 7-8 days. Then only, situation to be evaluated again : lequipe.fr/Tennis/Actuali…

 

Edited by Anisija, 20 April 2014 - 19:59.

  • 0

#10695 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 22 April 2014 - 13:57

@carole_bouchard: "Doctors assured me that I will be ready for Madrid, then Rome and Roland Garros, just as it has been planned", Djokovic via statement.


  • 0