Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#6181 GAMAA

GAMAA
  • Members
  • 1,470 posts

Posted 24 May 2011 - 12:22

Pa znaš kako, triput meri jednom seci Posted Image.
  • 1

#6182 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 24 May 2011 - 12:34

hm, meni je u tom smislu bilo relativno jednostavno, pošto u vreme kad je naša "tura" počela da piše, novi forum se tek stvarao i nije bilo klanova, niti prevelike gužve. u prethodoj postavci nisam imala neku želju da pišem, bili su zatvoreno društvo kao što su i danas njihovi ostaci na ppp-u. ali su bili ok, čitala sam ih stalno. samo skroz drugačiji tip atmosfere.

po pitanju Novaka: ni meni nije jasno šta je privatno u režimu ishrane. kad se on očito temelji na postavci o 4 najveća bela zla- beli šećer, belo brašno, so i ulje. kako je pojeo samo jednu malinu ili šta već, izgleda da je to još redukovano jer je i voćni šećer izbačen u određenoj meri ili potpuno. tone i tone knjiga o tome stoje mi u roditeljskom stanu. što se tiče konkretnih recepata, njih mu sigurno niko ne bi tražio. a i njih ima na netu kol'ko duša ište. e sad je pitanje da li taj režim uključuje u sebe tajanstvene napitke slične onima dr Fuentesa, ili onim poznatim po natpisima Set 1 i Set 2.

očito da je tajna vezana za ugovor sa dr Četojevićem.

Edited by M.S.25., 24 May 2011 - 12:35.

  • 0

#6183 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 24 May 2011 - 13:06

Ako ste procitali onaj intervju sa Dr.Cetojevicem i pogledali njegov sajt,bilo bi vam jasnije da nije u pitanju samo hrana! Zato Novak ponavlja da je to samo deo slagalice! Mocna je ta kvantna medicina i holisticki pristup bolestima!:)
  • 1

#6184 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 24 May 2011 - 13:13

pa naravno da nije samo hrana, ona sigurno neće da mu učini forhend onako moćnim. samo što odbijanjem da priča o tome čini da pitanja bez veze narastaju.
  • 0

#6185 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 24 May 2011 - 13:22

Neka i oni procitaju sta "propoveda" Cetojevic!:kece:
  • 0

#6186 Mrs.Mayfield

Mrs.Mayfield
  • Members
  • 96 posts

Posted 24 May 2011 - 13:25

Celu tu famu oko Novakove ishrane napravili su Ameri, koji su opsednuti uspehom i instant receptima za postizanje istog. Decko je samo jednom pomenuo kako vise ne jede gluten i odmah su se raspisali kao da je gluten free diet sam eliksir zivota. Sigruna sam da mu dr Cetojevic vrsi neke tajne magnoterapijske obrede sa svojim aparaticem i da o tome mora da se cuti kako ostali ne bi provalili foru. Zamisli sad da Rafa i Fed pocnu da prepisuju i izlaze na teren namagnetisani "a la Nole" .;)
  • 1

#6187 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 24 May 2011 - 13:31

Pa rizikujuci sto ponavljam,i oni su (Fed i Nad) mogli da procitaju cime se bavi doticni Dr. i da spoje 2 i 2! Ali mozda nemaju dovoljno mozga za to!:blink:
  • 0

#6188 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 24 May 2011 - 13:44

Sigruna sam da mu dr Cetojevic vrsi neke tajne magnoterapijske obrede sa svojim aparaticem i da o tome mora da se cuti kako ostali ne bi provalili foru.

hm, oni nisu tajni. naprotiv, izvodi ih njegova sestra u beogradu u potpuno legalnoj klinici, nije čak ni previše skupo.
  • 0

#6189 Mrs.Mayfield

Mrs.Mayfield
  • Members
  • 96 posts

Posted 24 May 2011 - 13:44

Pa rizikujuci sto ponavljam,i oni su (Fed i Nad) mogli da procitaju cime se bavi doticni Dr. i da spoje 2 i 2! Ali mozda nemaju dovoljno mozga za to!:blink:


Ne verujem da nemaju mozga, ali nemaju privatnog lekara u svom timu, koji se bavi manje zastupljenim granama medicine. Ne znamo sta se stvarno desava i koliko uspeva ta holisticka medeicina. Mozda je efekat samo placebo, mozda je delimicno placebo (recimo da nova ishrana daje opipljive rezultate, a da Novak samo veruje u magnoterapiju). Kako god bilo, to prckanje po Novakovom organizmu samo pozitivno utice, setimo se da je on ipak oduvek bio pomalo hipohondrican. Moguce je da samo verovanje da sve radi ispravno (kako je doktor prepisao) vodi do boljeg fizickog i mentalnog zdravlja.
  • 0

#6190 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 24 May 2011 - 13:48

Ne verujem da nemaju mozga, ali nemaju privatnog lekara u svom timu, koji se bavi manje zastupljenim granama medicine. Ne znamo sta se stvarno desava i koliko uspeva ta holisticka medeicina. Mozda je efekat samo placebo, mozda je delimicno placebo (recimo da nova ishrana daje opipljive rezultate, a da Novak samo veruje u magnoterapiju). Kako god bilo, to prckanje po Novakovom organizmu samo pozitivno utice, setimo se da je on ipak oduvek bio pomalo hipohondrican. Moguce je da samo verovanje da sve radi ispravno (kako je doktor prepisao) vodi do boljeg fizickog i mentalnog zdravlja.


Skroz ima logike,kad tako lepo srocis! :rolleyes:
  • 0

#6191 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 24 May 2011 - 13:55

jeste tacno da su ameri zeljni instant resenja i da su se napalili na ovo gluten-free kao da je to odgovor za sve. mislim da je noletu malo na vrh glave citave pompe jer to je stvarno samo delic slagalice, kako sam kaze.
To sto Dr radi nije nista tajno, covek je kolko vidim davao intervjue i pisao knjige, sve do detalja objasnjavajuci.
stvar je u tome sto njegov pristup (holisticki kakav jeste) nije koncentrisan samo na fizicko, vec i na duhovno i emotivno, i sam je objsnio koliko emocije iz podsvesti uticu na zadravlje. on sve to uzima u obzir, otkriva gde su blokade u organizmu, itd. i ubedjena sam da je ova novopronadjena smirenost kod novaka veliki rezultat rada sa doktorom.

tako da ne mislim da je placebo efekat u pitanju. mada istina, nole je navatao strah i zna da preuvelicava sitnice, tako da mu sigurno sigurnost uliva kada zna da je tu covek od poverenja da stalno brine o njegovom zdravlju.

Edited by enamat, 24 May 2011 - 13:57.

  • 5

#6192 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 24 May 2011 - 13:57

Jel radi :unsure:?
Radi!
Ako radi, niš' ne diraj. Koga briga kako radi.....:D
  • 5

#6193 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 24 May 2011 - 14:01

- Moja funkcija nije da odlučujem za Noleta, već da mu pokažem koje su opcije najbolje za njega. Na njemu je da sam razmotri šta će da učini i vidimo da donosi prave odluke. Uvek je on taj koji mora sam da odlučuje, a kada to učini, nema nazad, samo napred - objasnio je posle turnira u Melburnu ugledni stručnjak.

Posted Image

Doktor Četojević je potpuno izlečio Novakove muke sa disanjem i alergijama.
- Nismo mnogo vremena provodili na terenu. Pripreme za Australijen open više smo bazirali na priči, provodili smo i po nekoliko sati u mirnim šetnjama i razgovoru u kojem smo zapravo relaksirali Novaka. To se pokazalo kao pun pogodak, jer je Đoković inteligentan momak koji brzo odrasta. Zato je i leteo onako po terenu - kaže Četojević.
Poznati stručnjak, ekspert za kinesku medicinu i akupunkturu, pripremio je u Australiji još jedno iznenađenje za Novaka.
- Kao mesto za meditaciju i pripreme u Melburnu koristili smo prelepu botaničku baštu u kojoj je Nole provodio po nekoliko sati. Ova bašta je bila pravi raj. Ne znam da li je baš ona bila razlog trijumfa na Australijen openu, ali znam da kada se pripremate na mestu prepunom života, uvek skupite dovoljno energije - zaključuje doktor Četojević.



Šampion zbog doktora Četojevića i botaničke bašte!
  • 2

#6194 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 24 May 2011 - 14:03

tako da ne mislim da je placebo efekat u pitanju. mada istina, nole je navatao strah i zna da preuvelicava sitnice, tako da mu sigurno sigurnost uliva kada zna da je tu covek od poverenja da stalno brine o njegovom zdravlju.


ena, super post, slažem se skroz. mada je i sam placebo super ako deluje. doktor je lepo objasnio u intervjuu koji sam linkovala da je kineska medicina dobra pre svega za preventivu, a zapadna za lečenje, uprošćeno govoreći. problem je što zapadna medicina njih otpisuje kao vračeve ili placebo doktore, prilično limitirano po nekoj mojoj životnoj filozofiji.
  • 0

#6195 Mrs.Mayfield

Mrs.Mayfield
  • Members
  • 96 posts

Posted 24 May 2011 - 14:10

Eto, Ivana je dosta toga razjasnila ovim postom sa Cetojevicim izjavama, moram priznati da mi je to promaklo, Cinjenica je da je Novak znatno napredovao na psiholoskom planu i treba ga pohvaliti sto je bio spreman da preuzme odgovornost za svoju karijeru i proba nesto novo, Jednom nije uspelo (citaj Tod Martin), a sad uz doktorovu podrsku grabi napred ogromnim koracima. A sva ta meditacija i boravak u prirodi ne mogu da imaju efekta, ako nisi spreman da se otvoris za takvu vrstu iskustva. Nole je postao true believer! :)
  • 2