Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#20416 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 06 June 2018 - 16:43

I još jedan vrlo bitan detalj zaboravih. Odigra prva dva seta u crnoj majici, onda obuče belu i dobije 3. set, i onda za 4. opet obuče crnu. Znao sam da je gotovo. Da je imao mene za savetnika danas bismo navijali da mu i Švarcman malo očisti žreb. :D

Isto sam pomislila :lol+:  I onaj set pre neki dan je izgubio kad je igrao u crnoj majici.

Ne prija mu ta tamna strana (Dzekil )


  • 1

#20417 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 07 June 2018 - 09:57

Sele se postovi na Opste diskusije a mogli biste i vi lagano.
  • 0

#20418 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 07 June 2018 - 11:45

Dobro je što ste raščistili temu, mrzelo me da među onolikim čaršavima tražim vezane postove vezane za meč i turnir :)

Po meni je ovo sasvim OK rezultat, da je zbog žreba stigao i dalje to bi samo zamaskiralo probleme koji su se videli i u mečevima sa Agutom i Verdaskom. Pre svega samopouzdanje, a naravno ni fizička sprema nije još tamo gde treba da bude. I otuda loša rešenja i problemi s udarcima.

Kao i ranije što sam govorila, otkako je operacija uspela sve zavisi od njega. Koliko je spreman da proguta ovakve poraze i da bude spreman na nove, koliko će imati strpljenja i volje da uloži ogroman rad i trud da se vrati na nivo približan nekadašnjem, s tim što ga se protivnici više ne plaše i što će svako protiv njega izaći da pobedi a ne samo da odigra što bolje može.
Bio je možda i previše iskren na nekoj konferenciji skoro, kad je rekao da mu je često prolazilo kroz glavu šta će mu sve to kad je sve osvojio i zašto se mučiti dalje. Od toga kako će se izboriti sa tom dilemom zavisiće dalji tok njegove karijere. Ko bi mu mogao zameriti da se zadovolji postignutim? (Dobro, ovo je retoričko pitanje, znam gomilu ljudi koji bi mu zamerili :P)
U svakom slučaju glavno je da nema neku ozbiljno povredu i da se fizički dovede u najbolju moguću formu. Trebaće dosta vremena za povratak na staro, ali vratiće se ako bude stvarno želeo. Sve i dalje zavisi od njega.

Btw, sviđa mi se kad daje ovako kratke izjave. Odavno ne čitam njegove kzš otkako je počeo sve više da filozofira, samo ponekad preletim ako tražim nešto konkretno.
  • 1

#20419 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 07 June 2018 - 20:10

Pomak postoji. Falilo je i malo srece. Realno je bilo da ide u 5 set i tamo bi ha lagano dobio.

Novak nema problem u glavi. Novak je po meni mentalnu snagu crpeo iz fascinantne fizicke spreme. On tu spremu vise nema delom zbog povrede, a delom zbog ishrane.

Nedostatak snage donosi vise gresaka i osecaj nemoci koji direktno gadja u psihu. Potrebno je da ga zaobidju povrede i da se vrati na stari rezim ishrane.
  • 0

#20420 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 07 June 2018 - 20:26

Jel se zna odakle ova izjava Agasijeva glede Novaka i njega? jel to Agasi stigao na RG?


  • 0

#20421 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 07 June 2018 - 20:37

Po meni je ovo sasvim OK rezultat, da je zbog žreba stigao i dalje to bi samo zamaskiralo probleme koji su se videli i u mečevima sa Agutom i Verdaskom. Pre svega samopouzdanje, a naravno ni fizička sprema nije još tamo gde treba da bude. I otuda loša rešenja i problemi s udarcima.

Btw, sviđa mi se kad daje ovako kratke izjave. Odavno ne čitam njegove kzš otkako je počeo sve više da filozofira, samo ponekad preletim ako tražim nešto konkretno.

 

Ova sitaucija me podseca na USO 2016 kada je dosao do finala. Da li je to bio uspeh s obzirom na njegove probleme uoci turnira, ili neuspeh jer je izgubio GS titulu u mecu u kome protivnik nije bio nesto znacajno bolji od njega. Tako je i ovde mozemo uporediti gde je bio nakon Majamija, a gde je sad, ali opet izgubio je od igaca koji je do juce igrao celendzere i nema iskustvo u ovakvim situacijama, niti je igrao puno na 3 dobijena. Imao je dobijen cetvrti set koji je ispustio, set lopte na kojima je pravio neverovatne greske. Slazem se s tobom u vezi demistifikacije problema. Nisam siguran koliko Novak relano procenjuje svoje stanje i gde se trenutno nalazi. Ocito da su nelagodnosti igranja pod bolovima u laktu zamglili ostale probleme i da je nakon koliko vidimo uspesne opracije i otklanjanja boljke koja ga je mucila skoro 2 godine, Novak mozda pomislio da je to dovoljno i da ce brzo opet biti stari. Sam je priznao da je u martu igrao u SAD iako to nije bio savet njegovog strucnog tima. Mozda on precenjuje svoje mogucnosti trenutno i u tom slucaju ovaj poraz na kraju mozda i ne ispadne tako tragican, ako mu pomogne na drugoj strani. Ako se mogu naci razlozi da se pohvali za taktiku u mecevima sa Agutom i Verdaskom, protiv Cekinata to nije bio slucaj. Kada podvucem crtu mislim da je ipak ovo kiks, morao je bar jedan korak dalje kada se sansa vec ukazala, a i sam snosi velikim delom odgovornost za poraz u 1/4 finalu i pored odlicne igre Italijana.

 

I meni se svidelo ovo kratko i otresito, bez dubokoumnih misli :D.


  • 0

#20422 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 07 June 2018 - 20:41

 

 

I meni se svidelo ovo kratko i otresito, bez dubokoumnih misli  :D.

 

:+1:

jos da prekine sa onim glupiranjem na terenu  posle pobede ( mene uvek sramota da gledam )  :D


  • 1

#20423 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 07 June 2018 - 21:00

Što se mene tiče ne smeta mi, posebno otkako u zadnje vreme retko pobeđuje, samo ako će češće pobeđivati oprostila bih mu i da igra kankan kao Kubot :D
A nisam videla šta je radio u 4. setu, na svu sreću imala sam neke obaveze pa sam propustila kraj meča. Naravno da mi nije na pamet padalo da gledam reprizu :D

Edited by alcesta, 07 June 2018 - 21:02.

  • 0

#20424 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 June 2018 - 22:25

Jel se zna odakle ova izjava Agasijeva glede Novaka i njega? jel to Agasi stigao na RG?

Ovde pise da je dao intervju za Marca-u

http://www.puntodebr...o-tenis-deporte


  • 1

#20425 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 09 June 2018 - 12:28

 

 

 jel to Agasi stigao na RG?

 

jeste 

 

http://redirect.vigl....s=201806051008


Edited by vanjabarsa, 09 June 2018 - 12:29.

  • 0

#20426 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 09 June 2018 - 17:44

Sad sam malo procackala, Agassi je i bio i nije bio na Rg u, ustvari on i Stefi su kao otvorili gledanje meceva na velikom ekranu kod Ajfelove kule,

to je bilo pre nedelju dana u subotu. odigrali su njih dvoje kao neki dubl a sve valjda reklama za Longines

 

https://www.rolandga...fel-agassi-graf

 

https://www.telestar...t-de-ten-353812

 

 

Novak posle toga izgubio :(


  • 0

#20427 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 11 June 2018 - 17:47

Igra Kvins sledece nedelje.
  • 0

#20428 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 11 June 2018 - 17:48

Odlicna vest.


  • 0

#20429 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 11 June 2018 - 17:52

Novak igra Kvins?

auh iznenadjenja danas raznih :o  ovo iznenadjenje mi se svidja, znaci da se naostrio

 

nevezano s aovim ali vezano za sponzorisanje i Novaka na neki nacin - procitah pre neki dan kako je ono Agassi bio u Parizu sa Stefi da otvori taj veliki ekran kod Ajfelove kule koji vec par godina prenosi meceve iz druge nedelje i procitam da je to sve finansirano od strane Longines cije satove sada reklamiraju Agassi i Stefi i usput pise kako oni za to ne dobijaju pare nego samo Longines da lovu u njihovu fondaciju za decu.

Nesto mi se sad cini vrlo moguce da isto tako Novak nije placao Agasija ali je donirao ponesto u fondaciju...


Edited by ciao, 11 June 2018 - 18:02.

  • 1

#20430 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 11 June 2018 - 19:35

Evo kako je Kvins objavio vest na twiteru:

 

Fever-Tree ChampionshipsVerified account @QueensTennis 2h2 hours ago

Novak Returns! We are delighted to announce that Novak Djokovic has taken a wildcard into the #FeverTreeChampionships @TheQueensClub next week. #QueensTennis #Djokovic Tickets - http://po.st/QueensNovak

DfbLdSAW0AIjZ3N.jpg

Djokovic: "I am very excited to be playing the Fever-Tree Championships again. I have happy memories of reaching the final at The Queen’s Club 10 years ago and also winning the doubles title. The atmosphere is always great."

DfbL8XtXcAAIRBa.jpg

 

 

Fever-Tree ChampionshipsVerified account @QueensTennis 1h1 hour ago

Novak was runner-up at #QueensTennis in 2008. Can he go one better this year? Tickets 1f449.pnghttp://po.st/QueensNovak  #Djokovic @BritishTennis

video: https://twitter.com/...221361084293120

 

 

Fever-Tree ChampionshipsVerified account @QueensTennis 1h1 hour ago

Djokovic: "Grass is very special, it is the rarest of surfaces so I'm happy I'll have the opportunity to compete at this strong tournament, which will also be a great preparation for Wimbledon." More - http://po.st/NovakReturns

DfbSSd6WsAEUoAt.jpg

 

Fever-Tree ChampionshipsVerified account @QueensTennis 43m43 minutes ago

Current view of the centre court on which Novak Djokovic will play next week. If you fancy sitting in one of those seats, a few tickets remain! Tickets - http://po.st/QueensNovak

Dfba-jsX0AALuYS.jpg

5 twitova za redom!

Bas su se potrudili.


  • 1