Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#19531 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 23 January 2018 - 10:58

Zapravo je obratno :D Nekima ovde ta njegova izjava o "holistickom shvatanju zivota" nije bila nista specijalno, ali posto na svoju veliku zalost jako dobro poznajem one koji ispiraju mozak tim glupostima (Pepe Imaz je malo dete za njih), meni je to bilo sasvim dovoljno da zakljucim pravilno.

 

Sta zna specijalista sportske medicine kad je tu Mek koji sve zna i uvek je u pravu :D

Sad kada znas da je mirovanje bila legitimna terapija i da operacija potencijalno ne mora uopste da pomogne kod ovakvih povreda, covek bi ocekivao da malo revidiras stav, ali to bi bacilo u vetar visemecno pisanje na ovoj temi. :D


  • 0

#19532 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 January 2018 - 11:02

Sta zna specijalista sportske medicine kad je tu Mek koji sve zna i uvek je u pravu :D

Sad kada znas da je mirovanje bila legitimna terapija i da operacija potencijalno ne mora uopste da pomogne kod ovakvih povreda, covek bi ocekivao da malo revidiras stav, ali to bi bacilo u vetar visemecno pisanje na ovoj temi. :D

 

Vidi, kad se vec pozivas na logicke greske, cisto da te obavestim da si sada uradio jedan klasican appeal to authority :D

Da ne pricamo o tome sto si nasao uporiste u jednom misljenju specijaliste sportske medicine, kako bi potvrdio svoje vec formirano misljenje, a ignorisao misljenja mnogih drugih koji se ne slazu sa iznetim.

 

A da tek ne pricamo o tome da jedan ozbiljan lekar ne bi sebi dozvolio da komentarise stanje pacijenta na ovaj nacin, dok ga ne pregleda i donese svoj sud, tako da sa punim pravom mozemo sumnjati u ono sto ovaj "specijalista sportske medicine" kaze, ako bas hoces da teramo mak na konac.

 

A tek na kvadrat da ne pricamo da bih mogao da "dzampujem tu konkluzn" da ti zapravo nisi ni citao ono sto sam ja pisao.

 

Ja apsolutno nigde nisam napisao da mirovanje nije legitimna terapija (pritom, ocigledno ili nije dovoljno mirovao, ili mirovanje ne pomaze), vec sam napisao da ce Djokovic, zbog svog "holistickog pristupa zivotu" izbegavati operaciju po svaku cenu. Sto je i on sam direktno rekao kada je izjavio "ne verujem u operacije".

 

Ja na koncu verujem da je on razuman decko i da ce znati da napravi dobru odluku za sebe i svoju karijeru kada ne bude imao vise izbora. Da li ce to biti operacija ili nesto drugo ja to ne mogu da znam.


Edited by McLeod, 23 January 2018 - 11:13.

  • 0

#19533 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 23 January 2018 - 11:34

Appeal to authority, ti kao covek koji misli da mnogo zna i razume nema problem s tim. :D

 

Ta tvrdnja koje si ti i dalje drzis bi pila vodu da operacija zaista u velikom procentu donosi zalecenje povrede.Predrasude koje imas u sustini formiraju tvoj stav, kada ti covek ukaze na mogucnost da odluka oko lecenja mozda ipak nije doneta na osnovu ulaznih parametara koje si tu pretpostavio, ti i dalje ostajes pri tome da si zakljucio pravilno.Cute :D


  • 0

#19534 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 January 2018 - 11:37

Ja nemam problem sa tvojim misljenjem, problem je sto ja ne radim to o cemu pricas, vec ti. Sto cini ovaj razgovor urnebesnim :D

 

Ja uopste nemam izgradjen stav o tome sta je bolje za Djokovica, da li operacija ili "neoperacija". Ja imam izgradjen stav koji je cinjenicama jako dobro podrzan o njegovom misljenju o operacijama uopste, iz cega mozemo izvuci sasvim validan zakljucak da je to misljenje uticalo na njegovu odluku, a sada vidimo rezultat.

 

A naravno da je operacija sama po sebi opcija za ovakvu povredu, kad vec mora da se otkriva topla voda.

 

Kosarkaskim recnikom receno nisi ni slomio tablu, vec pogodio neko dete u 28. redu tribina.


Edited by McLeod, 23 January 2018 - 11:41.

  • 0

#19535 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 23 January 2018 - 11:41

Meni je zanimljivo pitanje, na koje naravno nikada necemo dobiti odgovor, koliki je zapravo onaj bolesnik Imas imao uticaj na Djokovicev teniski pad. Tu pre svega mislim na "neverovanje" u operacije (ne kazem da treba da se podvrgne operaciji, niti sam kompetentan za tako nesto, samo reci "ne verujem u operacije" zvuci smehotresno) i to sto covek u poslednje dve godine izgleda kao kostur.


  • 0

#19536 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 January 2018 - 11:47

Nije samo on, ima tu jos mnogo ljudi u njegovom okruzenju, i veganstvo, grljenje drveca, meditiranje deluje nepovezano i benigno, ali ti ljudi upravo tako "pecaju" dzet setere i onda im se prisljamce kao pijavice i zive od njih. Mi vidimo Imaza, ali ih ima jos.

 

I ne mozemo tvrditi dokle je to doslo, ali je svakako zabrinjavajuce kada cujes te fragmente od njega.

 

No, kao sto rekoh, on mi je uvek delovao kao inteligentan decko, ne verujem da je bas toliko naivan i da mogu tek tako da ga vozaju.


  • 0

#19537 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 23 January 2018 - 11:53

Utisak je da su i brat Marko i pokondirena tikva Jeca svakako bili od velike pomoci da shvati da su veganstvo i grljenje drveca ekstra.

 

Sve u svemu, steta. Mogao je da bude GOAT. Trebalo je da bude GOAT. Neteniski razlozi su uticali da ne bude, i to je najtuznije od svega.


  • 0

#19538 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 January 2018 - 11:58

Ne bih isao tako daleko, mislim da njegova ishrana i zivot koliko su mu odmogli toliko su mu i pomogli u tenisu, jer je taj "unutrasnji mir" koji je zapravo nasao pomogao da dobije mnoge meceve koje je nekada gubio.

 

No, to je SBB KBB prica.


  • 0

#19539 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 23 January 2018 - 12:23

Ja nemam problem sa tvojim misljenjem, problem je sto ja ne radim to o cemu pricas, vec ti. Sto cini ovaj razgovor urnebesnim :D

 

Ja uopste nemam izgradjen stav o tome sta je bolje za Djokovica, da li operacija ili "neoperacija". Ja imam izgradjen stav koji je cinjenicama jako dobro podrzan o njegovom misljenju o operacijama uopste, iz cega mozemo izvuci sasvim validan zakljucak da je to misljenje uticalo na njegovu odluku, a sada vidimo rezultat.

 

A naravno da je operacija sama po sebi opcija za ovakvu povredu, kad vec mora da se otkriva topla voda.

 

Kosarkaskim recnikom receno nisi ni slomio tablu, vec pogodio neko dete u 28. redu tribina.

 

Druze, ti si komentarisao utakmice koje nisi gledao, citajuci statistiku :lol+: 

Za razliku od tebe ne tvrdim ni jedno ni drugo, samo ostavljam mogucnost da je odluka u vezi lecenja doneta u na osnovu konsultacija sa strucnim licem, a da grlioci drveca, Imaz i ko sve vec nisu tu imali udela.Ovaj tekst samo ostavlja tu mogucnost.

 

tvrditi da znas nesto kad ne mozes znati zasigurno je jednostavno bezveze.


  • 1

#19540 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 January 2018 - 12:33

Druze, ti si komentarisao utakmice koje nisi gledao, citajuci statistiku :lol+:

Za razliku od tebe ne tvrdim ni jedno ni drugo, samo ostavljam mogucnost da je odluka u vezi lecenja doneta u na osnovu konsultacija sa strucnim licem, a da grlioci drveca, Imaz i ko sve vec nisu tu imali udela.Ovaj tekst samo ostavlja tu mogucnost.

 

tvrditi da znas nesto kad ne mozes znati zasigurno je jednostavno bezveze.

 

Naravno, hajde da pominjemo nesto sto je bilo pre Hrista (sto sam zapravo vozao vas 50 ali nije bitno, neka bude da sam bio ozbiljan sve vreme :D ), da bismo poentirali u ovoj diskusiji kada nemamo vise argumenata, ah, same old, same old  :lol+: 

 

I gde sam ja tvrdio da odluka nije doneta posle konsultacije sa strucnim licem?

 

Znas koliko se cesto desava na dnevnoj bazi i za potpuno banalne stvari da "strucna lica" imaju razlicita misljenja?

 

Znas da su evo recimo meni doktori uzeli godinu dana zivota kad sam bio klinac jer mi nisu preporucili operaciju za cistu u butnoj kosti vec su mi davali injekcije direktno u kost koje bole kao da ti lome nogu svaki put (a primio sam 6 takvih injekcija), pa sam na kraju otisao na operaciju i posle toga je sve bilo u redu.

 

Samo sto ja zbog toga necu da pljujem po lekarima. Niti vucem paralele izmedju ova dva slucaja (pre nego sto neko jumpuje to conclusion), vec kazem da je sasvim normalno da dobijas razlciita misljenja.

 

Normalno je i da ne znas kome da verujes i kako da procenis sta je bolje za tebe.

 

Ali nije dobro ako zbog svojih vec formiranih uverenja odaberes namerno onu stranu koja potvrdjuje tvoja uverenja, kao sto si ti jumpovao to conclusion i jedan tekst nekog tamo doktora za kog nikada nisi ni cuo pokusao da uzmes kao nesto sto ce validirati tvoje vec formirano misljenje.

 

A naravno da ne znamo sve i da ne mozemo reci nista zasigurno.

 

Zbog toga ti ne bi trebalo da tvrdis nesto, jer "tvrditi da znas nesto kad ne mozes znati zasigurno je jednostavno bezveze." ;)


  • 0

#19541 wrecktangle

wrecktangle
  • Members
  • 998 posts

Posted 23 January 2018 - 14:01

Vjerovatno ste sve vec rekli o Novaku. Meni je ipak nekako drago sto je bez obzira na poraz od Cunga koji je na papiru zestok ipak bio nekako u mecu. Mozda je i do Cungovog neiskustva ali svejedno.
Sto se povrede tice, ona je tu...ako ne fizicki onda psihicki, ulazis u udarac sa strahom i kontas...kad ce da zaboli.
Razgovarao s covom ljekarom, koji vrlo dobro poznaje te povrede i pitam sta misli. Kaze dok ne vidim snimak, sta da nagadjam.
Davno sam napisao post koji govori o svemu ostalom sto se pisalo a sad.nema druge nego sacekati. Pa sta god bude na kraju.
  • 0

#19542 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 23 January 2018 - 14:33

 

Carole Bouchard @carole_bouchard 7h7 hours ago

Konačno je tu! The Quest je izašao na srpskom jeziku. Nadam se da će se i svima vama u Srbiji takođe dopasti 1f600.png Evo zvanične naslovne strane i linka ka Vulkanovom sajtu na kojem možete da poručite knjigu. #Pohod #Hvala http://www.vulkani.rs/98263693-523c-423d-a9df-ee91f5db7697/POHOD.aspx  (I don't speak Serbian, I got help:p)

DUNHVgkU0AAuIg2.jpg


  • 1

#19543 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 23 January 2018 - 14:34

 

Basia @BasiaID 1h1 hour ago

Novak on his way to home #Airport #Melbourne


  • 0

#19544 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 23 January 2018 - 14:55

Ja samo da dodam, mada su svi to vec rekli vise puta, jebem ti Roland Garos da ti jebem. Da je bilo srece da ga osvoji u poslednjoj takmicarskoj sezoni :D Mada, ispasce da mu je ta 2016. zaista poslednja prava takmicarska sezona, za sada.


  • 0

#19545 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 23 January 2018 - 15:08

On je koliko sam ja shvatila i taj RG igao sa bolovima u laktu. Forsirao je da bi ga osvojio i uspeo je, posle placa cenu.

 

Malo samo da nadovezem ako dobro razumem wrecktangle prilicno se slazem. Nije Novak bio katastrofalan sa Chungom nije Chung njega odrao , bili su manje vise u egalu ali da je Novak onaj stari on bi to dobio isto tako u tri seta jer bi bl prelamao u svoju korist. To su te nijanse na neki nacin koje cine razliku izmedju odlicnog igraca i sampiona kao sto je Novak bio poslednjih desetak godina. C'est la vie. Vratiti te nijanse je veliki rad i treba velika volja i naravno fizicka spremnost 100 posto, ne ni 98%. Da li ce Novak sve to uspeti videcemo, nadajmo se. Takodje kad malo razmisljim lepo ga je primio ovaj AO svaka cast, svog sampiona - prvo onaj sramotni skandal na racun njegove pohlepnosti, onda mec na 40 stepeni usred dana, suuuuper


  • 0