Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#19381 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 16:26

Evo ti duzi video:

https://twitter.com/...837859257569281

Zena se poziva na DM i naziva to velikom vescu (ne pominje se nikakav tabloid ili slicno zuto smece). Inace, ona je proglasila Zila Simona predsednikom PC, ono sto je u stvari Novak sada. Obrati paznju kako spinuje celu pricu dodatno (ukljucujuci izraz lica kada iznosi "cinjenice" i spekulacije, glasine). Na sta se voditelj nadovezuje pricom koliko je Novak zaradio u karijeri i  kako Novak licno hoce za sebe vise novca (a nemaju pojma o cemu se uopste pricalo).


Edited by wwww, 16 January 2018 - 16:34.

  • 0

#19382 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 16:36

DTrA-CvWAAEks59.jpg


  • 1

#19383 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 16:38

DTpJx9jX4AE-aPD.jpg


  • 0

#19384 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 16 January 2018 - 16:48

Opet, to je ono sto smo vec culi, mene zanima kako oni znaju sta se desava iza zatvorenih vrata? Dobili smo demanti i informacije o tome (bar neke) o cemu se radilo, znaci o drugacijoj preraspodeli i osnivanju sindikata.

 

To moze biti tema i moze biti usijana diskusija sa mnostvo razloga za i protiv, ali i dalje ne vidim neko satanizovanje Djokovica. Posle tog prvog dela i pominjanja advokata (ne znamo da li je bio), kao i toga da trazi vise para za igrace, otisli su na druge igrace, Simona i Zvereva, izjave drugih, uglavnom ga podrzavaju, ali koliko vidim malo njih i prica da je to Djokoviceva ideja, vecina prica da se ta diskusija ciklicno ponavlja, sto je tacno.

 

Dakle dok ne saznamo vise nema smisla komentarisati previse, sto su, ultimativno, i ovi u studiju rekli.


  • 0

#19385 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 17:05

Bilo bi lepo kad bi se Dickson i Mitchell i CW pridrzavali ovog sto predlazes.

Inace, niko ne pominje koji igrac je bio izvor informacija o zatvorenom sastanku (mada se iz teksta DM i navodjenja da znaju da Fed ima suprotan stav, kao i ovog iz Gardijana da je neki visokorangirani igrac sarkasticno odmahnuo glavom na Novakov intervju - a moze se pretpostaviti ko je posle Novakove KZS bio jos u kompleksu - navodi na zakljucak da je to mozda Fed).

Jedan australijski list je naveo da nije bio advokat na sastanku nego neki australijski profesor koji je upucen u temu o sindikatima.

 

A CW jos od onog IW svaki put u pricu o Novaku ubacuje to da je on protiv jednakog placanja tenisera i teniserki (sto on nije rekao u IW). Ona je licno vrlo uvredjena time sto je Novak tada rekao da posebno postuje koleginice jer se pored svih teskoca koje i muskarci imaju vezano za treninge i turnire dodatno jednom mesecno imaju menstruaciju (to je rekao zaobilazno i nevesto pa su se Kris Evert BJKing i ostali borci za zenska prava obrusili na njega) i tegobe i nelagodnosti povezane s tim. Objasnila je kako ne treba njoj jedan Novak Djokovic da objasnjava njene polne organe i mesecni ciklus (imala sam raspravu s njom ovim povodom, tako da je ovo moje svedocenje o doticnoj - nije znala da sam zensko pa je i mene kritikovala da joj ne objasnjavam sta su zenski polni organi kad ih ja nemam :lol+:   ) - izvinjavam se na ovom banalnom i eksplicitnom pisanju ali svi smo odrasli....


Edited by wwww, 16 January 2018 - 17:07.

  • 0

#19386 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 16 January 2018 - 17:25

Nisam ni sumnjao da cemo nekako doci do toga da je Federer za sve kriv.

 

Sto se ostatka tice, ja stvarno ne vidim ama bas nijedan razlog da oni koji su pozvani da iznesu svoje misljenje to ne urade.

 

Pa makar ono bilo i pogresno.


Edited by McLeod, 16 January 2018 - 17:25.

  • 0

#19387 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 16 January 2018 - 17:34

Koliko ugao kamere pravi razliku  ovde npr ne izgleda mrsavo uopste, a na nekim kao liska :)

 

 

DTqCZROV4AAqsjK.jpg


  • 0

#19388 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 17:41

Nisam ni sumnjao da cemo nekako doci do toga da je Federer za sve kriv.

 

Sto se ostatka tice, ja stvarno ne vidim ama bas nijedan razlog da oni koji su pozvani da iznesu svoje misljenje to ne urade.

 

Pa makar ono bilo i pogresno.

NIsam ja rekla da je Fed kriv, nego da ovi ne navode izvor. Umesto toga sve je uvijeno tako da se dodje do zakljucka kao da je poteklo od Feda, pa samim tim ima kredibilitet (sto ne mora da znaci, mogao je npr. Kirios da im nesto kaze i interpretira, a mogle su da budu samo spekulacije kad su culi da su teniseri ostali sami da nesto diskutuju - sam si pricao kako se prave "vesti"). Ili su stavili casu na zid pa prisliskivali :D

 

A pazi ovo. Pitali su sve raspolozive tenisere, i Rafu i Dimitrova i Edmunda, cak i Korne, ali Feda se niko od britanskih novinara nije setio da pita o temi.


Edited by wwww, 16 January 2018 - 17:46.

  • 0

#19389 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 19:18

 

C Kristjánsdóttir ● @CristinaNcl

C Kristjánsdóttir ●

Retweeted The Tennis Podcast

Parts of Novak's itw AUDIO.

Briggs commentary: "Novak and his co-conspirators, we think we have a pretty good idea who they are".

"We think we know quite a lot about that" - thrown around.

"hypothetically, the lawyer was there" etc etc.

 

https://twitter.com/...283833910177792


  • 0

#19390 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 16 January 2018 - 19:23

Pravda za Novaka!

Reakcija establišmenta je, verovatno bila, za očekivati.
  • 0

#19391 stefanija

stefanija
  • Members
  • 63 posts

Posted 16 January 2018 - 19:50

Nije mi jasno da niko od tih 100 prisutnih tenisera nije rekao nista u Novakovu odbranu..
  • 0

#19392 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 16 January 2018 - 19:51

Samo se nadam da Novak ne čita i sluša sve te gluposti. Uostalom navikao je. Dpbra strana je makar što su zbog ove gungule zaboravili da ga pitaju za Margaret Kort :P
Pogledah malo skraćene reprize, sasvim OK to izgleda. Monfis će biti pravi test u fizičkom smislu. I dalje nisam sigurna koliko mu je bilo pametno da počinje odmah slemom, ali videćemo. Utisak meča mi je onaj pasing lob posle smeča :hail:
  • 0

#19393 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 16 January 2018 - 19:53

Po meni Novak se sam dobro "branio". Vidim fancuzi uopste ne prave neku frku oko toga, naprotiv uglavnom pisu u smislu "Novak je stavio stvari na svoje mesto" i citiraju sta je on rekao a sta su novinari izmislili i sl

naprimer eurosport francuski :

 

https://www.eurospor...639/story.shtml

 

edit : sto se igraca tice imam utisak da im je dogovor da ne daju izjave, Grigor je nesto ok izjavio koliko se secam, samo engleski novinari prave frku meni se cini


Edited by ciao, 16 January 2018 - 19:55.

  • 0

#19394 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 16 January 2018 - 19:57

Samo se nadam da Novak ne čita i sluša sve te gluposti. Uostalom navikao je. Dpbra strana je makar što su zbog ove gungule zaboravili da ga pitaju za Margaret Kort :P
Pogledah malo skraćene reprize, sasvim OK to izgleda. Monfis će biti pravi test u fizičkom smislu. I dalje nisam sigurna koliko mu je bilo pametno da počinje odmah slemom, ali videćemo. Utisak meča mi je onaj pasing lob posle smeča :hail:

on sam je rekao da to nije bas idealno da je bas hteo da odigra Dohu ali nije mogao, a glupo je da sad preskoci AO jer nije mogao da igra nista pre. Sta god da odigra  na dobitku je a pogotovo ce biti posle osvojenog finala -_-

 

Da dodam jos da francuzi uglavnom pisu o tome kako je vec sada u super formi, napisu deset clanaka o njegovom odlicnom povratku i formi pa onda jedan gde malo ispljuju engleske novinare kako pisu gluposti otprilike


Edited by ciao, 16 January 2018 - 20:00.

  • 0

#19395 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 16 January 2018 - 20:03

Francuzi i Englezi :lol:
Vidim ovde piše da je i Mari bio na sastanku. Nisam ni znala da je u Australiji.
  • 0