Jump to content

Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic

• Please log in to reply
18829 replies to this topic

#18076 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,764 posts

Posted 17 July 2017 - 18:19

I jos da dodam.

Uspeo sam iscitati stranice koje ste ispisali dok vas nisam pratio,a to je period Istborn/Vimbi (do pred sami kraj).
Vidim da je mnogima laknulo jer "je dobro sto je ipak u pitanju povreda,a nisu svakojaki razlozi koji su se prisivali Novaku.." Ja i dalje ostajem pri tvrdnji da su drugi razlozi presudno uticali na ono sto smo gledali u poslednjih 12.meseci,a posebno nakon USO. No,da se na to ne vracamo,vec je prezvakana prica.

@povreda
Meni (da prihvatim da je ona uzrokovala pad) je neshvatljivo da neko poput Djokovica,koji je svetski br.1,poznata licnost sa maltene neogranicenim resursima,preko godinu dana ne uspeva da otkrije gde je/sta je tacno problem sa tom rukom. Mislim - svi smo konstatovali probleme sa servisom,ja sam nakon Madrida bas potencirao i fh,ali istovremeno smo ga sve vreme i gledali na terenima. Dakle,on je odlucio da igra pod nekim lekovima i to ima neki rezon svakako,u smislu da je pokusavao itd..ali ne mogu da prihvatim da to nije niko uspeo da precizno dijagnostikuje.
I meni je i to pokazatelj neke njegove izgubljenosti u prostoru i vremenu u prethodnih godinu i neso vise dana.

Ne slazem se cesto sa Mekovim (forumas) konstatacijama;naprotiv,ali ovde se bojim da je uboo poentu - i meni se cini da je Novak na vrlo specifican i cudan nacin govorio o mogucnosti operacije.
Stoga bi mi bilo drago da je ova vest o hirurskom zahvatu istinita. I pored svih rizika koji se podrazumevaju kod odlaska pod noz,ako je to nacin da resi problem onda je dobro da se odlucio na ovaj korak,a batalio svaku ideju da meditacijama i prisvajanjem prirode moze nesto da resi.

A kada se oporavi i postane spreman za novi start,od esencijalne vaznosti bi bilo da ovaj blesavi pristup odbaci i kad je u pitanju rad i trening. Bez litara i litara prolivenog znoja te zestokog rada sa mnogo odricanja nece biti ocekivanog povratka. Ocekivanog za njega jer ne verujem da ima nameru da se vrati i samo pojavljuje u nekim qf ili sf kao vrhuncima preko kojih ne moze da dobaci.
Ne znam kako su stvari stajale u poslednje vreme - u Istbornu i sad u Vimbldonu sa AA&A,ali znam da u nekih poslednjih 6.meseci (da mi sad koleginice forumasice oproste na recima) on kurca kurcevog nije trenirao! 
Naravno - ne u apsolutnom smislu i bukvalno,vec u poredjenju sa ranijim periodom. Prednost su imale meditacije i slicne seanse. 
Beker je znao o cemu prica.

Taj pristup ne moze sebi da dozvoli ni jedan Federer koji je susti i suvi talenat,a kamoli Novak koji je radom,disciplinom i posvecenoscu izgradjivao i dogradjivao svoju tenisku licnost.

I za kraj.
I ova Bekerova izjava kojom zasluge za Fedov trijumf pripisuje porodicnom okruzenju je i jedna poruka - pogodite kome? Imate jedan pokusaj.  ;) 

Edited by TheObradovic, 17 July 2017 - 18:21.

• 2

#18077 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 17 July 2017 - 19:43

Cekajte, zar i Marej pre nesto vise dve godine nije isao na neku operaciju ledja, pa sa posle toga radovao na W i došao do prvog mesta?
  • 0

#18078 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,764 posts

Posted 17 July 2017 - 19:59

Jeste.

• 0

#18079 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 3,220 posts

Posted 17 July 2017 - 20:00

Ljudi su razliciti , povrede su razlicite, ne znam koliko je  paralela sa Andy-em odgovarajuca.

Posle USO13 (izgubio u QF od Waw  osvojio prvi W te godine) podvrgao se operaciji mislim da je bio u pitanju nerv u lumbo-sakralnom delu ledja . Zestoko se mucio celu 2014 da nadje formu, nakon oporavka igrao silne turnire tokom te jeseni ne bi li se plasirao na WTF gde je dosao na izmaku snage i bio pociscen od strane Federera u grupnoj fazi takmicenja

• 0

#18080 kosarka

kosarka
  • Members
  • 463 posts

Posted 17 July 2017 - 20:38

Ноге су најважније ту је све ОК. Требао би се вратити јачи него икад поготово ако је само лакат проблем.

• 0

#18081 diplodok

diplodok
  • Members
  • 583 posts

Posted 17 July 2017 - 20:53

Pred USO 2014. je igrao katastrofalno, to mu je bio period posle vencanja, jedva je u Torontu pobedio Monfisa?! a onda ga je Conga masakrirao u trecem kolu.. I onda opet u Sinsinatiju ispada u trecem kolu od Robreda.

2013. na RG-u jeste bio Rafa sa druge strane, ali seti se koliki je bio rezultat u petom setu, i na koji nacin je Rafa vratio brejk.. Poklon milenijuma.

Maj mistejk. Na samom USO je igrao ok.

za RG13 - i dalje - preko puta je bio Rafa na RG. Hoću reći - nije prokockao brejk protiv random tenisera.

Iz sadašnjeg ugla mi je ok što je izgubio RG 13. Dobio je AO 12 na sličan način.

• 0

#18082 diplodok

diplodok
  • Members
  • 583 posts

Posted 17 July 2017 - 21:03

Nesto razmisljam jedino stvar za koju mislim da mozemo da tvrdimo pouzdano je da ga ni Novak ni Rafa nece nikad stici Fekija po zaradjenoj lovi, to nema sansi, a broj slemova i nedelja na prvom mestu i ne znam sta jos, to cemo lako da preracunamo kad sva trojica zavrse karijere, prema tome, nek ode i Novak na remont ,a onda sve ispocetka, nadajmo se bez pet godina praznog hoda sto se tice GS ova, a ako ih i ne bude vise nije vazno ali ja licno racunam na jos desetak :s_d:

Ni Novak ni Rafa nece nikad stici Fekija po GOATness. Tačno da izjednače broj slemova ipak mislim da bi teniska javnost smatrala Fesa GOATom.

On je prosto medijski/marketinški na toj poziciji - i gotovo.

@povreda

A kada se oporavi i postane spreman za novi start,od esencijalne vaznosti bi bilo da ovaj blesavi pristup odbaci i kad je u pitanju rad i trening. Bez litara i litara prolivenog znoja te zestokog rada sa mnogo odricanja nece biti ocekivanog povratka. Ocekivanog za njega jer ne verujem da ima nameru da se vrati i samo pojavljuje u nekim qf ili sf kao vrhuncima preko kojih ne moze da dobaci.
Ne znam kako su stvari stajale u poslednje vreme - u Istbornu i sad u Vimbldonu sa AA&A,ali znam da u nekih poslednjih 6.meseci (da mi sad koleginice forumasice oproste na recima) on kurca kurcevog nije trenirao! 
Naravno - ne u apsolutnom smislu i bukvalno,vec u poredjenju sa ranijim periodom. Prednost su imale meditacije i slicne seanse. 
Beker je znao o cemu prica.

Nešto razmišljam - ima smisla. Ako nije trenirao - mogao je da zaradi povredu usled nepripremljenosti na napore (Istoborn + 5 mečeva na Wim. ).

• 0

#18083 ciao

ciao
  • Members
  • 3,930 posts

Posted 17 July 2017 - 21:24

Ni Novak ni Rafa nece nikad stici Fekija po GOATness. Tačno da izjednače broj slemova ipak mislim da bi teniska javnost smatrala Fesa GOATom.

On je prosto medijski/marketinški na toj poziciji - i gotovo.

Nešto razmišljam - ima smisla. Ako nije trenirao - mogao je da zaradi povredu usled nepripremljenosti na napore (Istoborn + 5 mečeva na Wim. ).

Tacno to sam htela da kazem, mogu da ga stignu po GS ovima mozda ali ne mogu po ovome sto si ti napisao

Moguce je ovo sto kazete za ne treniranje a mozda je i obratno - ako je on poceo da se leci inekcijama i lekovima , sto izgleda da jeste, u svim clancima medicinskim pa i onom koji je vanja stavila pise da je u sustini osnovno za teniski lakat odmarati ga, dati mu odmor, ako se stalno koristi ne moze da se zaleci, tako da je onda ispravno sto nije trenirao, mozda je naprotiv trebao jos manje da igra i trenira, mozda nije dovoljno odmarao lakat.

Ali mislim da mi ipak suvise nagadjamo, ne znamo tacno ni dijagnozu ni nista, samo lupetamo na tu temu

• 0

#18084 wwww

wwww
  • Members
  • 14,547 posts

Posted 17 July 2017 - 21:50

Novak hoće ukoliko bi se izjednačio sa brojem GS, jer bi imao "raznovrsnije" slemove (ukoliko bi među njima bio još jedan RG).

Tek Novak nema sanse da ponese titulu GOAT-a ako se izjednaci s Fedom po broju GS-ova. U tom slucaju bi se potegao broj osvojenih Edberg/Moet nagrada :D

A Fed je vec 2007 kad je osvojo USO bio proglasen za GOAT-a iako je tada imao manje GS-ova od Samprasa (i nije imao RG). Ima snimak. :D

• 0

#18085 wwww

wwww
  • Members
  • 14,547 posts

Posted 17 July 2017 - 22:01

Inace, Novak je sam kriv sto nije igrao onog suludog ponedeljka ;) tako kazu britanski mediji (a kao sto je poznato oni ne lazu ;) ):

http://www.dailymail...eview-SW19.html

DE9WJ3iW0AEQaob.jpg

:twak: :ajme:

• 0

#18086 ciao

ciao
  • Members
  • 3,930 posts

Posted 17 July 2017 - 22:31

Tek Novak nema sanse da ponese titulu GOAT-a ako se izjednaci s Fedom po broju GS-ova. U tom slucaju bi se potegao broj osvojenih Edberg/Moet nagrada :D

A Fed je vec 2007 kad je osvojo USO bio proglasen za GOAT-a iako je tada imao manje GS-ova od Samprasa (i nije imao RG). Ima snimak. :D

Stavio je neko jednom izjavu (- ciju?) da svi teniseri na prvom mestu treba da slave Fekija od sad pa zauvek jer je zahvaljujuci Fekiju tenis postao ogroman biznis sa lovom i da svi oko tenisa zaradjuju neuporedivo vise para jer je Feki izuzetno dobro igrao i igra ulogu koju su mu dodelili i lova koja se ulaze u tenis i tenisere je neuporedivo veca nego sto je bila pre Fekija. S te stgrane on jeste GOAT i to niko ne moze da mu ospori pa taman i ako osvoji pet GS ova vise (dobro, naravno Novak moze i sa pet manje ;) )

Nemam reci za ovog engleza, dobro nije rekao da je Novak sam kriv jer je video rupu na CC terenu pa ako mu ta rupa smeta, sta ima onda da igra na CC

a inace sto se tice GOATa ja licno nemam nista protiv da Feki ostane GOAT zauvek, samo nek Novak osvoji ipak par GS ova vise od njega ;)

Edited by ciao, 17 July 2017 - 22:36.

• 0

#18087 wwww

wwww
  • Members
  • 14,547 posts

Posted 17 July 2017 - 22:36

Nemam reci za ovog engleza, dobro nije rekao da je Novak sam kriv jer je video rupu na CC terenu pa ako mu ta rupa smeta, sta ima onda da igra na CC

A, pa bilo je clanaka koji su pljuvali Novaka zbog pokazivanja rupe na CC. Nisu propustili taj zicer.

• 0

#18088 ciao

ciao
  • Members
  • 3,930 posts

Posted 17 July 2017 - 22:38

I verovatno to smatrali za ligitiman razlog da se Novaku vise ne programira igranje na CC - uvreda cista organizatora, i engleza uopste i sire

• 0

#18089 We lose every week

We lose every week
  • Members
  • 54,432 posts

Posted 20 July 2017 - 11:56

20108227_1357604661024859_24108442407681

• 0

#18090 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 3,220 posts

Posted 21 July 2017 - 20:45

Novak jucer u Torontu, pretpostavlja se povodom tretmana povrede ruke.

DFRwnxUXoAEj_pC.jpg

• 0