Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#17206 ChesireCat

ChesireCat
  • Members
  • 693 posts

Posted 23 May 2017 - 22:19

Da li imate podatak da je neki poznatiji bivši teniser nosio UNIQLO?

 

Ako se nekom odgovara - podpitanje ko je poznatiji teniski ambasador LaCosta?

PS. A kad već pitam - nek ide i Tachini  :D


Edited by diplodok, 23 May 2017 - 22:20.

  • 0

#17207 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 23 May 2017 - 22:44

Meni je od samih visina ugovora mozda i zanimljivija cinjenica da je Novak posle jednog velikog francuskog brenda - Peugeota, sada poceo da reklamira drugi,modni/sportski.

Ocito su Francuzi u njemu prepoznali lice i osobu koja im moze popularisati robu.
Voleo bih da procitam sta bi o ovome mogli da napisu ciao ili Glenn?
Da li je samo do Novakovog prebivalista,cinjenice da je jako dobro savladao jezik ili naprosto zato sto je autenticni sampion?

Posto smo,jelte,od teoreticara raznih zavera cesto mogli da cujemo da je a priori omrazen na Zapadu. ;)


  • 0

#17208 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 23 May 2017 - 23:12

 

Thierry Guibert, CEO Lacoste, na KZN je rekao da je ugovor petogodišnji (uz mogućnost da postane i doživotni), ali, naravno, nije pominjao sumu. Na više mesta može da se nađe podatak da će Novak imati 10 miliona evra godišnje tokom 3 godine, što može da znači da je ugovor složenije koncipiran, odnosno da su ugovorene neke mogućnosti koje dve strane nisu želele da iznose u javnost (a ko bi?). To prenosi i francuski yahoo.com, a i neki američki blogovi / sajtovi posvećeni sportskoj modi. Dakle, ostaje kontraverzno do daljeg ... B-)

 

ovo bi moglo da znaci da igra jos najmanje 3 godine? za mene poprilicno olaksanje obziriom da mi je svasta padalo na pamet tokom ovog "nesigurnog" perioda. 

 

 

Malo  o estetici za promenu :blush: .. Na oko mi se ne dopada ovogodisnji dizajn Lacoste za tenisere.. Sorc je prilicno , kratak i uzak, momci izgledaju nekako "sapeti" sto bi moja nana rekla :lol+: Ni ove dizajnirane  majice za Djokovica nisu me narocito pozitivno dojmile, iako je varijanta sveprisutnih prugastih dezena svedenija.. Dobro, barem nece nositi one sa  dvobojnim kragnicama kao pomenuti Cuevas, Paire, Agut.. :kece:   Pretpostavljam da ce biti interesantnije bar u ovoj sezoni promocije ono sto ce nositi van terena, Trenerka je pun pogodak. Videcemo kako sve to izgleda " u zivo" kada Novak zaigra na RGu


  • 0

#17209 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 23 May 2017 - 23:20

Da li imate podatak da je neki poznatiji bivši teniser nosio UNIQLO?

Ja mislim da je Uniqlo tek s Novakom usao u sport (posle se pridruzio Kei). MIslim da su oni vise brend za normalnu odecu i obicne smrtnike.
 
Lacoste je nosio Rodik, Isner, Gaske.
 
Tachini: Jimmy Connors, Vitas Gerulaitis, Ilie Năstase, Mats Wilander :D, John McEnroe, Martina Navratilova, Sergi Bruguera, Pat Cash, Gabriela Sabatini, Pete Sampras, Martina Hingis, Goran Ivanišević
skijasi: Pirmin Zurbriggen, Marc Girardelli,
Formula 1 vozaci: Ayrton Senna, Carlos Reutemann


Edited by wwww, 23 May 2017 - 23:33.

  • 1

#17210 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 23 May 2017 - 23:35

Ja mislim da je Uniqlo tek s Novakom usao u sport (posle se pridruzio Kei). MIslim da su oni vise brend za normalnu odecu i obicne smrtnike.

 

Lacoste je nosio Rodik, Isner, Gaske.

jeste Kei je nosio Adidas ranije, Uniqlo je bio nesto kao Zara..


  • 0

#17211 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 24 May 2017 - 08:20

http://www.twitlonge.../show/n_1spt57i
Prevod intervjua iz Gazzetta dello Sport

Ranking analiza
http://secondserb.bl...-reign.html?m=1

Edited by wwww, 24 May 2017 - 08:27.

  • 0

#17212 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 24 May 2017 - 13:11

Da li imate podatak da je neki poznatiji bivši teniser nosio UNIQLO?

 

Ako se nekom odgovara - podpitanje ko je poznatiji teniski ambasador LaCosta?

PS. A kad već pitam - nek ide i Tachini   :D

Malo neobicno zvuci ali pre tacno pet godina, u maju 2012 Lacost je potpisao sa Gugom Kuertenom kao "ambasadorom Lacost" ugovor na pet godina, o tome se jako malo culo, nije jasno sta se ocekivalo od tog potpisivanja ali bio je neki ugovor krajnje "labav" koliko sam shvatila.

 

 Uniqlo je bio nesto kao Zara..

Otprilike tj na neki nacin. Uniqlo je vrlo jeftina odeca u sustini ali dobrog kvaliteta u smislu da imaju takoreci uvek prirodne materijale, pamuk, lan, inace sve je relativno skromno, nista fensi (Zara je u odnosu na Uniqlo super luksuzna i super fensi) ali je meni a i masovno Uniqlo simpatican bas zato sto je jeftin, nepretenciozan, i izuzetno je popularan u sustini, oni imaju u Parizu tri (mozda i vise tri poznajem) ogromne radnje-robne kuce parkticno koje su uvek prepune ljudi

 

 

Meni je od samih visina ugovora mozda i zanimljivija cinjenica da je Novak posle jednog velikog francuskog brenda - Peugeota, sada poceo da reklamira drugi,modni/sportski.

Ocito su Francuzi u njemu prepoznali lice i osobu koja im moze popularisati robu.
Voleo bih da procitam sta bi o ovome mogli da napisu ciao ili Glenn?
Da li je samo do Novakovog prebivalista,cinjenice da je jako dobro savladao jezik ili naprosto zato sto je autenticni sampion?

Posto smo,jelte,od teoreticara raznih zavera cesto mogli da cujemo da je a priori omrazen na Zapadu. ;)

Ovo je vrlo neobicno ustvari, nije lako odgovoriti. Nemam pojma sta misli GG, mogu da pokusam da napisem sta ja mislim.

Francuzi su na neki nacin vrlo osobita nacija u smislu da su jedina nacija u Evropi koliko ja znam da naprimer nisu uopste fascinirani Amerikom naprimer, za razliku od Nemaca, Engleza, Italijana itd. Oni jednostavno vole svoju Francusku, ne kazu da je ona najbolja ali njima jeste i otprilike ono sto bi voleli je da ih drugi ostave na miru a oni sto se njih tice ne moraju uopste ni da izlaze iz Francuske jer ionako je ovde najlepse (sto se njih tice).

Sto se tenisa tice to nije njihov izuzetno popularan sport (kao rugby ili fudbal) iz dva razloga ja mislim, jedan jer to nije sport za siroke mase jer je skupo baviti se tenisom, a drugo jer vec godinama nemaju nekog bas vrhunskog tj broja 1 sto bi ih sasvim sigurno okrenulo mnogo vise tenisu. Sto se tenisera tice neprikosnoveni kralj im je Feki i sem njega jedini kog su voleli je bio Guga.

Rekla bih da je Novak sledeci (jer ih za ostale totalno briga sem ako nije neki francuz onda ga vole i navijaju za njega zestoko jer je francuz) mada je kontraverzno vrlo, Ima ih koji vrlo vole Novaka i koji vrlo ne vole Novaka ali ne ostavlja ih ravnodusnim kao sto ih svi ostali ostavljaju. Razlog tome je sasvim sigurno na prvom mestu njegova dominacija tenisom poslednjih pet godina, to sto je pobedjivao sve zive i sve pa cak i Fekija ih ne ostavlja ravnodusnim, izaziva divljenje ili neprijateljstvo (ako je ljubav prema Fekiju prevelika) a sem toga on ima reputaciju da je "sasvim fin i simpatican momak izgleda", "vrlo velikodusan brine se o deci" - to su uglavnom stvari koje cujem da prosecan francuz komentarise kad se pominje Novak.

Novak je poceo da bude jako prisutan ovde jos ranije na reklama kao "maneken" za Gerble, njihova "zdrava hrana", vrlo cesto je bio na TV jos pre Peugeota a francuzi su bas voleli to sto je on maneken za Peugeot i one reklame Peugeota sa njim. By the way nigde nisam procitala komentar zbog cega vise nije

 

000066384_87.jpg

 

733536.jpg


Edited by ciao, 24 May 2017 - 13:17.

  • 5

#17213 pukovnikov_sin

pukovnikov_sin
  • Members
  • 475 posts

Posted 24 May 2017 - 13:47

ovo bi moglo da znaci da igra jos najmanje 3 godine? za mene poprilicno olaksanje obziriom da mi je svasta padalo na pamet tokom ovog "nesigurnog" perioda. 

 

 

Malo  o estetici za promenu :blush: .. Na oko mi se ne dopada ovogodisnji dizajn Lacoste za tenisere.. Sorc je prilicno , kratak i uzak, momci izgledaju nekako "sapeti" sto bi moja nana rekla :lol+: Ni ove dizajnirane  majice za Djokovica nisu me narocito pozitivno dojmile, iako je varijanta sveprisutnih prugastih dezena svedenija.. Dobro, barem nece nositi one sa  dvobojnim kragnicama kao pomenuti Cuevas, Paire, Agut.. :kece:   Pretpostavljam da ce biti interesantnije bar u ovoj sezoni promocije ono sto ce nositi van terena, Trenerka je pun pogodak. Videcemo kako sve to izgleda " u zivo" kada Novak zaigra na RGu

 

Izgleda da će igrati i duže, ako je verovati rečima izgovorenim na KZN u ponedeljak!  :)

 

"Novak Đoković i francuski brend "Lacoste" objavili su, u danu kada slavni teniser slavi 30. rođendan, da su potpisali ugovor na pet godina.

"Plus pet", našalio se Novak tokom promocije.

Ako tome pridodamo i potragu za trenerom (ma kako to nekako delovalo  zbrda-zdola), biće još dobrih aktivnih igračkih godina.  :)

 

A dizajn...možda je povratak uskih kratkih šorceva nešto što će biti trend posle decenija dugih i širokih? 


  • 1

#17214 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 24 May 2017 - 14:17

Hvala ciao na opsirnom i kvalitetnom odgovoru.  :+1: 
Tokom 2015.sam imao priliku da zbog posla jedan period od par meseci provedem u Francuskoj. Apsolutno sam stekao dojam o Francuzima kao jednoj pomalo introvertnoj naciji,na nacin na koji si opisala. 
Nije da im se treba/moze ista zameriti na takvom stavu - imaju mnogo toga na sta mogu biti ponosni. Doduse - mogli bi malo da olabave sa francuskim jezikom u korist engleskog,makar prema trecim licima. Just sayin'  -_- 

No - mene je bas zanimao taj njihov odnos prema Novaku i posebno ti zahvaljujem sto si to malo pojasnila,jer ja bas nisam imao priliku da u tom krugu ljudi uopste povedem razgovor o tenisu,Djokovicu itd..


  • 0

#17215 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 24 May 2017 - 14:54

Kad Novak stavi kacket I u uskom sorcu sa ovom prugastom majcom,

izgledace na terenu I tribinama kao prodavac kokica.

 

Secate se kad je za Adidas nosio sivu majcu sa dijagonalnom prugom,

kao da je traka od torbice. Sa kacketom, postar original.


  • 1

#17216 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 24 May 2017 - 15:22

Kad Novak stavi kacket I u uskom sorcu sa ovom prugastom majcom,

izgledace na terenu I tribinama kao prodavac kokica.

 

Secate se kad je za Adidas nosio sivu majcu sa dijagonalnom prugom,

kao da je traka od torbice. Sa kacketom, postar original.

Pa sorc od Uniqloa je vec (bio) uzak (nije kao Endijev koji deluje kao suknjica). Doduse, ako ga skrate kao kod Pera ... To je vec malo prekratko, ali cini mi se da se zenski deo publike ne buni ;)

 

DAlBGWOXsAAGHzv.jpg


Edited by wwww, 24 May 2017 - 15:37.

  • 0

#17217 Stojke1234

Stojke1234
  • Banned
  • 5,254 posts

Posted 24 May 2017 - 16:21

Sada su se pojavile informacije da ce Novak dobiti 30m za tri godine,a da ce za poslednje dve biti revidiran u zavisnosti od njegove pozicije u tenisu.


Edited by Stojke1234, 24 May 2017 - 16:21.

  • 0

#17218 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 24 May 2017 - 16:39

Hvala ciao na opsirnom i kvalitetnom odgovoru.  :+1: 
Tokom 2015.sam imao priliku da zbog posla jedan period od par meseci provedem u Francuskoj. Apsolutno sam stekao dojam o Francuzima kao jednoj pomalo introvertnoj naciji,na nacin na koji si opisala. 
Nije da im se treba/moze ista zameriti na takvom stavu - imaju mnogo toga na sta mogu biti ponosni. Doduse - mogli bi malo da olabave sa francuskim jezikom u korist engleskog,makar prema trecim licima. Just sayin'  -_- 

No - mene je bas zanimao taj njihov odnos prema Novaku i posebno ti zahvaljujem sto si to malo pojasnila,jer ja bas nisam imao priliku da u tom krugu ljudi uopste povedem razgovor o tenisu,Djokovicu itd..

Merci ;)

Za francuski jezik tj engleski - ne vole da ga pricaju to stoji apsolutno ali glavni razlog je ustvari to sto su frustrirani, oni vrlo dobro znaju da cak i ako dobro znaju engleski (pisani recimo) njih retko ko moze da razume kad govore zbog njihovog specificnog i jakog francuskog akcenta kog ne mogu da se oslobode i onda ih to nervira i izbegavaju da pricaju, nije iz arogancije. Moj savet kad budes sledeci put sa francuzom i on pocne da prica engleski - odmah ga pohvali kako bas lepo govori engleski i da ga sve razumes, bice happy kao malo dete i samo ce da prica engleski, samo pazi da ne misli da ga zezas sa tom izjavom :lol+:

Inace ako neko prica francuski makar i los potpuno su odusevljeni jer im to odmah skida obavezu da se frustriraju sa engleskim.

Obozavala sam komentar jednog kolege sa kojim sam bila na jednom medjunarodnom simpozijumu, posle predavanja francuza na engleskom kaze covek (englez): ovi francuzi bolje da na kongresima pricaju francuski, bar bi ih francuzi razumeli, ovako ih bas niko ne razume :ajme: :lol+:


  • 1

#17219 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 24 May 2017 - 16:39

...............

Francuzi su na neki nacin vrlo osobita nacija u smislu da su jedina nacija u Evropi koliko ja znam da naprimer nisu uopste fascinirani Amerikom naprimer, za razliku od Nemaca, Engleza, Italijana itd. Oni jednostavno vole svoju Francusku, ne kazu da je ona najbolja ali njima jeste i otprilike ono sto bi voleli je da ih drugi ostave na miru a oni sto se njih tice ne moraju uopste ni da izlaze iz Francuske jer ionako je ovde najlepse (sto se njih tice).

...............

...............

Apsolutno sam stekao dojam o Francuzima kao jednoj pomalo introvertnoj naciji,na nacin na koji si opisala. 
Nije da im se treba/moze ista zameriti na takvom stavu - imaju mnogo toga na sta mogu biti ponosni. Doduse - mogli bi malo da olabave sa francuskim jezikom u korist engleskog,makar prema trecim licima. Just sayin'  -_- 
...............

 

Vec tokom prve posete Francuskoj, video sam da bas i nece da govore engleski. Jedno od objasnjenja koje sam dobio od inace susretljivog lokalca (Parizanina) je da je to nasledje 100-godisnjeg rata i visevekovnog rivalstva sa Engleskom.

Francuski mi je bio 2. strani jezik u gimnaziji, ali ga pre tih poseta nisam nigde koristio. E, a onda sam ga progovorio k'o veliki. :D  I imao sam osecaj da su ljudi ljubazniji kad im se obratim na (ocito losem) francuskom nego na savrsenom engleskom.

 

A sad, ovde u forumskoj prepisci, setio sam se prilike kad je Sampras pre 20-ak godina dogurao do polufinala RG. Posle meca, neko mu je gurn'o mikrofon pod nos i postavio pitanje na engleskom. A gentleman Sampras odgovori - na francuskom! Doslo je do erupcije odusevljenja, citav stadion se izlomio od ovacije.

Verujem da je jedan od razloga Djokoviceve popularnosti u FR to sto govori francuski. Koliko dobro, nisam kompetentan da kazem - mozda ce reci neko od nasih forumskih Francuza.


  • 1

#17220 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 24 May 2017 - 16:40

Beker: https://www.theguard...MP=share_btn_tw

 

Boris Becker had kept his ear to the ground, so he didn’t stop in his tracks when he heard that Novak Djokovic will have Andre Agassi in his box when he begins the defence of his French Open title next week. “It doesn’t come a surprise,” Djokovic’s former coach says. “I’ve heard the name for a while. I look at information from Novak and his team and I am close with him. I applaud the decision. I think it’s an excellent choice.”

...

The only man left standing is the mysterious Pepe Imaz, who is seen as more of a life coach than a technician. Hinting at tensions within the camp, Becker refused to speak about the Spaniard. “I know Novak for too long,” the German says. “I don’t think it’s right for an insider to speak about the whole picture. I’m happy Andre is there. The rest of the team is Novak’s decision.”

 

Becker is intrigued by the nascent partnership with Agassi, his old sparring partner. The arrangement might not extend beyond a few matches at the French Open. Agassi is a family man who might not fancy the rigours of a permanent role on the tour. Yet Becker believes the pair could hit it off in Paris. “Andre’s personality and character, his aura, the fact that he is involved in the Novak Djokovic foundation is very important, I think it’s an excellent fit,” he says. “Ideally I would have liked them to start in Monte Carlo and not for the first tournament to be in Roland Garros. It would have given them a bit more time to get used to each other.

 

“But I wish them all the luck in the world and hopefully they have a successful relationship. A lot depends on the next two weeks. But I know Andre very well. I think this could be a winning combination.”

 

Becker said the chance to work with Djokovic would have been too good to turn down. “It depends who calls,” he says. “Novak Djokovic is not anybody. He is one of the best of all time. I had a similar situation four years ago. He calls you, you want to pick up, you want to meet him and discuss tennis.”

 

“We played with Lucas Pouille,” Becker says. “There I could tell already something was a bit different than at the French Open. I was a player – you go through your emotions, you go through ups and downs and eventually you come back. With Novak it has taken a bit longer than I anticipated but I think he is in a good way now.

 

“He realised he had to change something. When you have such a long, successful career, not every year can be perfect. It’s called evolution, it’s called maturity. They have to fight themselves. Novak today is a different guy than when he was 20, he has different priorities. But deep down he loves tennis, he loves to compete, he loves to win and that will never change.”


Edited by wwww, 24 May 2017 - 16:51.

  • 0