Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#16591 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 20 March 2017 - 14:58

Ma to on vec vidi sebe u Samo pivo kako leze ispod tocilice :D


  • 2

#16592 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 20 March 2017 - 15:01

Biće mi jako teško da navijam za Feda na RG, al neko i to mora. :lol:


  • 2

#16593 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 20 March 2017 - 15:19

 

Đoković je loše započeo sezonu, potom je obnovio povredu lakta zbog koje je odustao od Mastersa u Majamiju, ali Agasi smatra da to nije glavni problem.

Osvajač osam Grend slem titula ističe da je u pitanju nešto što Novak zajedno sa svojom ekipom pokušava da sakrije.

„Da je problem fizičke prirode, bilo bi očigledno. Ne gubite brzo ukoliko se ne borite sa nekom povredom. U pitanju je nešto emocionalno, mentalno, nešto što se nalazi iza ’kulisa’ i njegov tim zna. Ali on je suviše dobar da ne bi pronašao rešenje, pronaći će pravu perspektivu. Pošto je čistio teren od šrapnela bombi, siguran sam da razume koliko život može da bude težak“, rekao je Agasi. 


  • 2

#16594 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 20 March 2017 - 15:54

Evo moje teorije. Posle RG problemi koji su postajali jos ranije se pogorsavaju, ali Novak ide na Vimbldon (ne ide da se to propusti) i neslavno prolazi. Zeli da igra na OI po svaku cenu, pa se odlucjuje da igra Toronto da bi imao neki mec pred Rio, tamo mucenje u pocetku, a onda 2 dobre/odlicne partije, budi se nada da je sve ipak OK. Dolazi na Oi i pada u prvom kolu. Uz fizicke probleme sada su tu i mentalni. Propusta Sinsinati da se malo sredi, odlucjue da igra USO. Posle toga se vraca u Evropu ide na konsultacije, govore mu da leka nema, da se moze desti da se problemi/bol najednom pojave i da je jedina prava terapija tada mirovanje. Novak razocaran, shvata da ce tesko moci da igra vrhunski u kontinuitetu, pa spontano pravi onu KZS i porucuje da mu broj 1 i GS titule nisu prioritet i da samo zeli da uziva u tenisu (ja bih to sada preveo da igra tenis). Da se pravi problem maskira pojavljuje se Imaz o kome se prica citave jeseni i o nekom "duhovnom" zastranjivanju Novaka. Na WTF odlicno gura, ali ocito pred finale bol se javlja, igra kriminalno u jednom od najvaznijih meceva sezone (setite se brojinh bekhenda koji su zavrsavali u mrezi). Bolovi mu se javljaju i tokom meceva sto ga cini psihicki vrlo losim, gubi ostrinu i pobednicki stav, protiv Istomina se videlo u zavrsnici da ne veruje da moze da preokrene. U Nisu se opet bol javio verovatno uoci meca, totalno mi je nelogicno ikakvo drugo objasnjenje jer da je imao bolove ranije, ne bi ni isao na DC, ovako nije hteo da "izneveri" naciju i odustane od tog meca. Reprizu smo videli u IV, verovatno se uoci meca sa Kirgiosom bol javlja i Novak igra dosta stegnuto mec.

 

Posle ovoga sto se izdesavalo, iluzorno je ista ocekivati, ako ne moze operacijom da se to sanira, a ocito da mirovanje ne pomaze. Pad je moguc u svakom mecu na svakom turniru, jedan odlicno odigran mec (pa cak i serija odlicnih meceva) nista nece znaciti, ako je u svakom trenutku moguce da ce imati fizicki problem koji ce ga u narednom duelu onemoguciti da igra najbolje sto moze. Nadati se laksim zrebovima i nekom cudu povremeno i to je to. Bar dok se lek ne nadje, ako se moze naci.


  • 3

#16595 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 20 March 2017 - 16:08

Evo moje teorije. Posle RG problemi koji su postajali jos ranije se pogorsavaju, ali Novak ide na Vimbldon (ne ide da se to propusti) i neslavno prolazi. Zeli da igra na OI po svaku cenu, pa se odlucjuje da igra Toronto da bi imao neki mec pred Rio, tamo mucenje u pocetku, a onda 2 dobre/odlicne partije, budi se nada da je sve ipak OK. Dolazi na Oi i pada u prvom kolu. Uz fizicke probleme sada su tu i mentalni. Propusta Sinsinati da se malo sredi, odlucjue da igra USO. Posle toga se vraca u Evropu ide na konsultacije, govore mu da leka nema, da se moze desti da se problemi/bol najednom pojave i da je jedina prava terapija tada mirovanje. Novak razocaran, shvata da ce tesko moci da igra vrhunski u kontinuitetu, pa spontano pravi onu KZS i porucuje da mu broj 1 i GS titule nisu prioritet i da samo zeli da uziva u tenisu (ja bih to sada preveo da igra tenis). Da se pravi problem maskira pojavljuje se Imaz o kome se prica citave jeseni i o nekom "duhovnom" zastranjivanju Novaka. Na WTF odlicno gura, ali ocito pred finale bol se javlja, igra kriminalno u jednom od najvaznijih meceva sezone (setite se brojinh bekhenda koji su zavrsavali u mrezi). Bolovi mu se javljaju i tokom meceva sto ga cini psihicki vrlo losim, gubi ostrinu i pobednicki stav, protiv Istomina se videlo u zavrsnici da ne veruje da moze da preokrene. U Nisu se opet bol javio verovatno uoci meca, totalno mi je nelogicno ikakvo drugo objasnjenje jer da je imao bolove ranije, ne bi ni isao na DC, ovako nije hteo da "izneveri" naciju i odustane od tog meca. Reprizu smo videli u IV, verovatno se uoci meca sa Kirgiosom bol javlja i Novak igra dosta stegnuto mec.

 

Posle ovoga sto se izdesavalo, iluzorno je ista ocekivati, ako ne moze operacijom da se to sanira, a ocito da mirovanje ne pomaze. Pad je moguc u svakom mecu na svakom turniru, jedan odlicno odigran mec (pa cak i serija odlicnih meceva) nista nece znaciti, ako je u svakom trenutku moguce da ce imati fizicki problem koji ce ga u narednom duelu onemoguciti da igra najbolje sto moze. Nadati se laksim zrebovima i nekom cudu povremeno i to je to. Bar dok se lek ne nadje, ako se moze naci.

Skoro da se slazem sa tvojom teorijom, ono sto mi se ne cini logicnim je pocetak tj "Posle RG problemi koji su postajali jos ranije se pogorsavaju" - ne mislim da su problemi postojali ranije, ne znam po cemu to mislis? Po meni na Wimbldonu je on bio ispraznjen balon i zato je puko, u Rio je dosao zbog OI ali prilicno nepripremljen fizicki i u mecu sa Delpom je zeznuo lakat, sa nastavkom se slazem.


  • 0

#16596 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 20 March 2017 - 17:37

Ne verujem da mu se problem pojavio odjednom, bio je tu, ali ne tako ozbiljan kao posle RG. Sezonu sljake je nekako izgurao prosle godine na volju/glavu mentalno je uzeo RG. Recimo svi smo videli da ce tesko ici u finalu Rima protiv Marija, a zasto? Novak nije fizicki spreman? Tako je izgledalo, ja sada povezujem da nije bilo samo pitanje "snage". Jedna od mogucnosti da je naizgled ovaj njegov problem "neresiv" je mozda do nekakvog psihosomatskog poremecaja koji se javio usled priblizavanja RG i onoga sto on nosi sa sobom. Nakon RG sve je eskaliralo.

 

Mozda sam otisao predaleko i stvari su mnogo jednostavnije, ali eto ovo mi se nekako "javilo" juce u pokusaju da nadjem neko racionalno objasnjenje za sve dogadjaje u poslednjih 9 meseci, a da povezem sa ovim u sustini neocekivanim odustajanjem od Majamija.


  • 0

#16597 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 20 March 2017 - 18:05

Ne verujem da mu se problem pojavio odjednom, bio je tu, ali ne tako ozbiljan kao posle RG. Sezonu sljake je nekako izgurao prosle godine na volju/glavu mentalno je uzeo RG. Recimo svi smo videli da ce tesko ici u finalu Rima protiv Marija, a zasto? Novak nije fizicki spreman? Tako je izgledalo, ja sada povezujem da nije bilo samo pitanje "snage". Jedna od mogucnosti da je naizgled ovaj njegov problem "neresiv" je mozda do nekakvog psihosomatskog poremecaja koji se javio usled priblizavanja RG i onoga sto on nosi sa sobom. Nakon RG sve je eskaliralo.

 

Mozda sam otisao predaleko i stvari su mnogo jednostavnije, ali eto ovo mi se nekako "javilo" juce u pokusaju da nadjem neko racionalno objasnjenje za sve dogadjaje u poslednjih 9 meseci, a da povezem sa ovim u sustini neocekivanim odustajanjem od Majamija.

 

 Ostrom oku nisu promakli znaci problema na servisu Rimu .. Nervoza koja ga je razarala iznutra se nastavila na RG, seti se izubljenog seta od Aguta na RG , kakav je otisao na prvi prekid... 


  • 0

#16598 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 20 March 2017 - 18:34

Ja se secam jedne Borisove recenice u periodu kraj godine, (Boris je jos uvek bio u timu), koja mi se urezala jer mi se cinila neobicna. Boris je rekao otprilike : "Novakj zna tacno sta treba da uradi da bi se vratio u top formu". Da ne ulazim previse u interpretaciju, ali nekako mi je to zvucalo vrlo precizno pa sam se pitala da li to znaci - da resi privatni problem na drastican nacin, da izbaci Pepea (nikad nisam mnogo ozbiljno uzimala prisustvo Pepea u timu) da krene da trenira danonocno kao ranije, sad mi se prvi put javlja da je mozda - otici na operaciju koja god bila.

Ko zna da li cemo sve saznati jednog dana, ostaje samo da cekamo da vidimo da li ce, kada ce i kakav ce Novak da se vrati na teren.


  • 0

#16599 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 20 March 2017 - 18:40

Evo odmah da najavim, a vi zapamtite. Fed uzme RG ove godine, imate svi sa teniskog pdf all beer you can drink aranzman u pivari po izboru :D

Mislim, jedno je defetizam uzrokovan ocajnim partijama dvojce prvoplasiranih, defetizam zbog lose konkurencije ali sem ako mu zreb na sljaci ne bude takav da ima 4 servis balvana za redom, pa onda predaju u SF pa u finalu Rafu na jednoj nozi i sa pola ruke, on RG vise ne moze da osvoji sve i da ga igra jos 10 godina.

There, I said it.

Pa da vidimo.


Ok - ti ćeš da nas častiš pivom (lični rekord 5l sa Oktoberfesta) no ko će da se nas vodi u provod i gde ako padne decima? :)
  • 0

#16600 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 20 March 2017 - 19:13

In Agassi We Trust  :whistle:


  • 1

#16601 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 20 March 2017 - 19:41

In Agassi We Trust  :whistle:

 

Samo koske bacas, daj glavno jelo :D


  • 1

#16602 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 20 March 2017 - 19:49

Ma jok..
Ja to samo mastam,navijacki prizeljkujem..nista ne znam.

A da je AA uboo poentu - jeste.


  • 0

#16603 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 20 March 2017 - 20:21

Ovo Agasi implicira da nije povredjen , nego izbegava turnire a losu formu pokriva fantomskom povredom isto kao PMcEenroe I Fowler  tokom prenosa F IW :unsure:


  • 0

#16604 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 20 March 2017 - 20:35

Tako je.
Povreda je samo paravan,dimna zavesa..

Ne kazem da Novak nema problema sa necim (laktom),ali nije to nista ozbiljno. Ono sto je za brigu je njegovo celokupno psiho-fizicko stanje. Deluje iscedjeno,iznureno nekako..
Toliko se sasusio da vise nema ni znoj iz cega da se cedi. Mozda je,doduse,u poslednjih par sedmica malo popravio kilazu,ali tanko je to. 
Bukvalno i preneseno.


Edited by TheObradovic, 20 March 2017 - 20:35.

  • 0

#16605 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 20 March 2017 - 20:45

 Pacijent  :sleep_1:


  • 0