Jump to content


Photo
- - - - -

VN Turske


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#31 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 12 May 2008 - 00:56

nije stvar u gumi, nego u HAM, prošle sezone ALO nije imao problem sa B, kao što nema KOV ove. HAM vozi na ivici proklizavanja, njegov stil vožnje više troši gume. još danas nije ni bila neka velika vrućina, koliko sam video.


Pa to i ja kazem, a zvanicna prica u Mcl je da ih je B savjetovao da rade 3 stopa zbog incidenta u Barceloni pa bi to trebalo da vazi (pogotovo) i za Kovu koji je i imao 3 stopa ali cini mi se bespotrebno jer je zadnji imao 7 krugova prije kraja trke !! Ako Ham nemoze da vozi trku sa 2 stopa onda neka se pozdravi sa ovom sezonom. Drugo mjesto mu je obezbijedilo malo uspavani Kimi, mada on kaze i da je imao problema sa prednjim krilom.

Nestala rupa na Ferarijevom nosu !!

Edited by leone, 12 May 2008 - 01:08.


#32 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 12 May 2008 - 01:27

Pa to i ja kazem, a zvanicna prica u Mcl je da ih je B savjetovao da rade 3 stopa zbog incidenta u Barceloni pa bi to trebalo da vazi (pogotovo) i za Kovu koji je i imao 3 stopa ali cini mi se bespotrebno jer je zadnji imao 7 krugova prije kraja trke !! Ako Ham nemoze da vozi trku sa 2 stopa onda neka se pozdravi sa ovom sezonom. Drugo mjesto mu je obezbijedilo malo uspavani Kimi, mada on kaze i da je imao problema sa prednjim krilom.

Nije incident u Barseloni vec proslogodisnji incident u Turskoj kad je Hamiltonu otisla guma. U Barseloni nije bila guma problem vec je pukla felna (fals proizvod - greska u izradi). Prosle godine su slicni problemi sa gumama detektovani kod jos nekih vozaca - doduse samo je Hamilton imao drasticne posledice - a sada u petak je jedino Hamilton imao problema iako su gume ojacane u odnosu na lane. Znaci nesto je sa njegovim stilom voznje u pitanju i sila koju prednja desna guma trpi u onoj dugackoj krivini (br. 8) je veca nego kod drugih vozaca. Zato je BS zahtevao od Meklarena da u interesu bezbednosti maksimalno smanje voznju na mekanim gumama a da Hamilton vozi 3 stopa.

Nestala rupa na Ferarijevom nosu !!

Nije iznenadjenje, najavljeno je bilo, a videces je opet vec u Monaku. Navodno je to resenje samo za sporije staze.

#33 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 12 May 2008 - 01:29

Bridgestone ih je savetovao da to urade s obzirom na proslogodisnju trku u Turskoj u kojoj je Hamilton imao iste probleme kao tokom ovog vikenda(delaminating tyre). Promenjena je konstrukcija u odnosu na proslu sezonu, jer su tad i ostali timovi imali slicnih problema. Luis je jedini vozac kome su se ti problemi ponovili tokom vikenda. Pregledali su pneumatike koje je koristio i zakljucili da je isuvise rizicno koristiti ih u trci. Jednostavno je preforsirao mekse pneumatike jos tokom petka i subote.

Rupa u nosu se vraca u Monaku. Ona je deo aeropaketa za high-downforce staze. Turska spada u medium-to-low stazu po tom pitanju. :rolleyes:

#34 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 12 May 2008 - 19:01

Hvala 2x za objasnjenaja.

#35 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 12 May 2008 - 19:36

Nema na cemu x0.5 :rolleyes:

#36 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 13 May 2008 - 00:02

Nema na cemu x0.5 :huh:

Evo ga i drugih 1/2 :rolleyes: