Jump to content


Photo
- - - - -

herpesi-UPOMOC


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#16 Dunja_Ranka

Dunja_Ranka
  • Members
  • 29 posts

Posted 02 May 2008 - 21:15

Ja se upravo oporavljam od ranice na usni. Prvi put se pojavila pre petnaestak i vise godina - nakon koriscenja jednog ruza koji je JAKO isusivao usne! Dosad se srecom javio desetak puta,nekad jednom u tri godine ili manje, nekad dvaput godisnje. gotovo uvek pred "one dane" a i sigurno kad padne imuniet s tim da to ne moras da osetis u smislu slabosti i sl. A i kazu da je prolece i jesen pravo vreme za herpes.
Kazu da je dobro mazati alkoholom, pa propolisom (ovo sam sad probala i mislim da samo produzava problem), neko cak i sirce preporucuje. :rolleyes: Isto tako, aciklovir (krema je oko 160 dinara, tablete su skuplje), a najbolje je otici lekaru.
Ne cackati rukama, ruke uvek dobro prati narocito ko nosi sociva!
A sto ne pitas lekara?? Ako nista bar izguglaj GENITALNI HERPES ili idi na neke strucnije forume npr. http://www.doktor.co...45e0d01f534f296 pa kljucna rec herpes

#17 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 May 2008 - 23:12

Pomagajte ako ista znate o vaginalnim herpesima ili herpesima uopste.
Poceli su kao bezazleni a sada ih imam kad god sam pod stresom ili kada mi padne imunitet...Sta da radim i kako da ih se resim??
Da vam ne kazem gde mi sve izlaze :rolleyes:

U americi postoji lek pod imenom Valtrex i on je dosta uspesan u sprecavanju "napada" ali ne pomaze potpunoj eliminaciji herpesa.Jednom kada ga dobijes to ti je do kraja zivota a uzgred i ti si opasna za druge.Citao sam da je jedan od tretmana i zracenje ali ne znam za detalje.
Inace ako je verovati ovdasnjim lekarima herpes koji se pojavljuje na usnama moze da predje na polne organe ako se upraznjava oralni seks dok postoji outbreak.
Link koji mozda moze da pomogne
http://www.valtrex.c...educe_risk.html

Edited by MAGRIPA65, 02 May 2008 - 23:15.


#18 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 03 May 2008 - 06:58

Svi virusi iz porodice herpes virusa (herpesviridae) imaju tu osobinu da se impregniraju u ćelije domaćina i tu ostanu što latentno što manifestno do kraja domaćinovog života. Tu ne spadaju samo herpes simplex virusi (HSV-1 koji imaju primarno oralnu manifestaciju i HSV-2 koji je primarno genitalni) već i svima poznati Varičela Zoster virus koji primarno izaziva ovčije boginje a kasnije tokom života Herpes zoster, pa zatim Epštajn-Bar virus koji je odgovoran za Infektivnu mononukleozu itd.

Izlečenja nema ali jak imunitet drži sve pod kontrolom, zato su ovi virusi odlični za dijagnostiku AIDS budući da divljaju kada bolest odmakne (nekada i prvi ukažu da je neko uopšte i zaražen HIV-om) - Kapošijev sarkom (koji je izazvan od strane Humanog Herpes virusa 8) je gotovo patognomoničan za AIDS (tj. javlja se gotovo samo kod tog sindroma i nigde drugde).

Iako su infekcije hepres virusima neizlečive, kod epizoda njihovog izbijanja može pomoći antivirusni lek Aciclovir koji se može kupiti i kod nas.

#19 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 03 May 2008 - 07:10

U americi postoji lek pod imenom Valtrex i on je dosta uspesan u sprecavanju "napada" ali ne pomaze potpunoj eliminaciji herpesa.

Valtrex je generički valaciclovir koji je u stvari isto što i aciclovir tj. on se nakon uzimanja u organizmu pretvara u aciclovir.

Na našem tržištu ima samo aciclovira (Aciklovir u proizvodnji Jugoremedije i Zdravlja), i to kako u sistemskom obliku (tablete) tako i u lokalnom obliku (mast i krema).

#20 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 May 2008 - 08:02

Interesantno je da je Kaposijev sarkom prvi put opisan pocetkom XX veka kod Jevreja, muskaraca; nema objasnjenja zasto.

#21 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 03 May 2008 - 08:30

Interesantno je da je Kaposijev sarkom prvi put opisan pocetkom XX veka kod Jevreja, muskaraca; nema objasnjenja zasto.



Najverovatnije inbreeding - u zelji da sacuvaju sopstvenu plavu krv - samo pretpostavka - bez antisemitizma :rolleyes:

#22 flodolopos

flodolopos
  • Members
  • 5 posts

Posted 03 May 2008 - 10:16

Kada virus jednom uđe u organizam tu ostaje zauvek mirujuću u nervnim ćelijama.Najčešći uzrok aktivacije je stres,pad imuniteta.To što neko ima HSV tip jedan tj.ispoljava se kao groznica na usnama i/ili nosu ne znači da se neće ispoljiti na genitalnoj regiji.Postoje slučajevi genitalnih epizoda izazvanih ovim virusom.Inače,malu decu koja imaju predispoziciju ka atopijsku konstituciju(astma...) treba čuvati od kontakata sa osobama zaraženim ovim virusom.
I za kraj,85%svetske populacije je zaraženo ovim virusom!

#23 qmedic

qmedic
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 03 May 2008 - 11:00

http://www.mojlekar....esultsonpage=20

#24 zvoncica2

zvoncica2
  • Members
  • 19 posts

Posted 03 May 2008 - 14:54

Ipak je Aciklovir jedino resenje :huh: (bar za ovo sto se meni desava)
A kako nam je ceo zivot pun stresa POTROSICU TONU ACIKLOVIRA :rolleyes:
Hvala svima

#25 Dunja_Ranka

Dunja_Ranka
  • Members
  • 29 posts

Posted 03 May 2008 - 22:12

Ali treba voditi racuna i o drugim ljudima. Ovaj na usni podrazumeva koriscenje posebne case za vodu i ostala pica pa i ostalog pribora za jelo, peskira ili ga sasvim izostaviti jer sta ako se "raseje" po licu i slicno. A genitalni je izgleda jos komplikovaniji, tu je na primer i kada, pa toalet... :rolleyes:

#26 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 May 2008 - 23:42

Ali treba voditi racuna i o drugim ljudima. Ovaj na usni podrazumeva koriscenje posebne case za vodu i ostala pica pa i ostalog pribora za jelo, peskira ili ga sasvim izostaviti jer sta ako se "raseje" po licu i slicno. A genitalni je izgleda jos komplikovaniji, tu je na primer i kada, pa toalet... :rolleyes:

Koliko je meni barem poznato genitalni herpes se prenosi iskljucivo seksualnim kontaktom ili transfuzijom krvi.Nigde nisam procitao da se moze preneti upotrebom toaleta ili peskira.Nisam lekar i mozda gresim.

Valtrex je generički valaciclovir koji je u stvari isto što i aciclovir tj

Nisam bas strucan ali je Valtrex na listi koja se ovde zove brand name medications tako da mi ne deluje kao genericki lek.Mozda gresim ali barem moje osiguranje ga ima na brand name listi.

#27 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 04 May 2008 - 06:24

Nisam bas strucan ali je Valtrex na listi koja se ovde zove brand name medications tako da mi ne deluje kao genericki lek.Mozda gresim ali barem moje osiguranje ga ima na brand name listi.

Valtrex
Generic Name: valacyclovir (oral) (val a SYE kloe veer)
Brand Names: Valtrex

Svi lekovi imaju dva imena - generičko i komercijalno (s' tim da se nekada dogodi da su oba imena identična) pa tako i Valtrex koji je generički valaciklovir. E sad to što sam ja nešto polu-ukačio da javnost na zapadu percipira neku podelu na generičke i ne-generičke lekove (koja meni uopšte nije jasna) to je druga stvar... :rolleyes:

#28 flodolopos

flodolopos
  • Members
  • 5 posts

Posted 04 May 2008 - 07:28

Generičko ime je hemijsko ime leka koje je isto svuda a komercijalno ime je ime koje fabrika daje leku koji proizvodi jer više fabrika proizvode isti lek pa ga ne mogu svi isto i zvati.

#29 zvoncica2

zvoncica2
  • Members
  • 19 posts

Posted 04 May 2008 - 10:30

Ali treba voditi racuna i o drugim ljudima. Ovaj na usni podrazumeva koriscenje posebne case za vodu i ostala pica pa i ostalog pribora za jelo, peskira ili ga sasvim izostaviti jer sta ako se "raseje" po licu i slicno. A genitalni je izgleda jos komplikovaniji, tu je na primer i kada, pa toalet... :rolleyes:

Naravno da se vodi racuna o ljudima koji su ti dragi,tu mislim na sav licni pribor( pa ne bi se zvao licni da ga koriste i drugi!!!!)
A o kupatilu i peskirima necu ni da komentarisem, jer se podrazumeva da se iza sebe sredi kupatilo pa tako ne dovodis druge u bilo kakvu opasnost!!!Ja sam mislila da je to sasvim normalna stvar ali po komentarima vise i nisam sigurna :huh:

#30 Dunja_Ranka

Dunja_Ranka
  • Members
  • 29 posts

Posted 05 May 2008 - 16:27

O prenosenju putem "igracaka" i slicnih predmeta ovde kaze drugacije.

http://www.gay-serbi...erpes/index.jsp