Jump to content


Photo
- - - - -

herpesi-UPOMOC


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 zvoncica2

zvoncica2
  • Members
  • 19 posts

Posted 01 May 2008 - 21:26

Pomagajte ako ista znate o vaginalnim herpesima ili herpesima uopste.
Poceli su kao bezazleni a sada ih imam kad god sam pod stresom ili kada mi padne imunitet...Sta da radim i kako da ih se resim??
Da vam ne kazem gde mi sve izlaze :rolleyes:

#2 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 01 May 2008 - 21:45

draga moja, jedino ako si medicinksi fenomen vaginalni herpes na nevino da dobijes..pa da poverujem.

fasovala si od nekog, i toliko je to cesta pojava danas, da ja ne znam ko lud bi rizikovao seks bez kondoma.

kad god ti imun sistem bude bio down...postoji mogucnost da ga dobijes. i to traje nedeljama...moze da nestane i vise nikad da se ne pojavi..ali u sebi nosis taj virus, i svakome sa kime imas intercourse mozes da mu preneses...and so on.

kod lekara hitno da ti prepise recept.


lek za njega nema. za sad. ali zato recepti od lekara bi trebalo da ih vidljivo uklone.
i ne nerviraj se.
cuvaj zdravlje.

pozdravcic.

Edited by andjelija, 01 May 2008 - 21:53.


#3 zvoncica2

zvoncica2
  • Members
  • 19 posts

Posted 01 May 2008 - 22:00

draga moja, jedino ako si medicinksi fenomen vaginalni herpes na nevino da dobijes..pa da poverujem.

fasovala si od nekog, i toliko je to cesta pojava danas, da ja ne znam ko lud bi rizikovao seks bez kondoma.

kad god ti imun sistem bude bio down...postoji mogucnost da ga dobijes. i to traje nedeljama...moze da nestane i vise nikad da se ne pojavi..ali u sebi nosis taj virus, i svakome sa kime imas intercourse mozes da mu preneses...and so on.

kod lekara hitno da ti prepise recept.


lek za njega nema. za sad. ali zato recepti od lekara bi trebalo da ih vidljivo uklone.
i ne nerviraj se.
cuvaj zdravlje.

pozdravcic.



#4 zvoncica2

zvoncica2
  • Members
  • 19 posts

Posted 01 May 2008 - 22:07

Samo da dpdam da sam i kao dete imala one klasice, oko usana-tz groznice, sada mi medjuti izlaze i na razna druga mesta.Recimo na "usminama" i to sa spoljne strane.Bas sam se uplasila.Pa me zanima da li se leci i koliko je to sve rizicno???
Hvala svima kojima nije sramota da odgovore ili da mi kazu kako da se resim tog uzasa

#5 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 01 May 2008 - 22:19

ono sto znam...jeste...
jednom kada ga dobijes ne mozes da ga izbacis. nema leka za sad. sta je tu je...gledaj da ga ne dobijas.

mozes da zalecis, i da se pazis... da se ne dovodis u stresne situacije, ili bilo koje situacije koje ce da uticu na tvoj imun sistem. postoje antibiotici (ne znam kako se zovu kod nas) i kreme sto se mazu dole.

ali moras da ides kod lekara.
i kad budes bila trudna da pazis jer je nasledan.

#6 zvoncica2

zvoncica2
  • Members
  • 19 posts

Posted 01 May 2008 - 22:26

Hvala andjelija

#7 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 01 May 2008 - 22:32

molim. ja se nadam da ce da se javi vise ljudi sa ovim problemom.

#8 zvoncica2

zvoncica2
  • Members
  • 19 posts

Posted 01 May 2008 - 22:40

molim. ja se nadam da ce da se javi vise ljudi sa ovim problemom.

samo treba poceti pricati o tome, a kako nase zene cute o svemu. cutace i o ovome
Iskreno se nadam da ima i poneki ginekolog da nas posavetuje

#9 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 01 May 2008 - 22:50

imas mejl od mene ...

#10 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 02 May 2008 - 00:50

imas mejl od mene ...


andjelija, ici ces u 'aps zbog nadrilekarstva :rolleyes: ... da ne bude posle niko nam nije rekao - kondom nije sigurna zastita za h. simplex, sva kombinovana sredstva zastite ne mogu da dodju do nekih 80% zastite...bummer, znam
sto se tvoje 'groznice' na usnama tice, to je drugi soj (najverovatnije tip 1), sto ce reci da ti je genitalni herpes (verovatno tip 2) 'poklon' od nekog partnera

ako imas mogucnosti, lek koji sprecava 'mnozenje' virusa, na primer aciklovir, moze da pomogne da napadi budu blazi i menje rasireni... kada dodje do 'rasplamsavanja' infekcije, lokalni antiviralni lekovi mogu da ublaze simptome i cak donekle sprece replikovanje virusa - na zalost, za sada niti ima leka, niti ima vakcine za prevenciju

#11 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 02 May 2008 - 00:54

:rolleyes:

izvini molim te....ja to iz prve ruke,moja drugarica prolazi upravo kroz istu herpes fazu kao i zvoncica...samo ti preti da kondom nije dovoljan, pa ja paranoik/fobicar sto se cak ni ne rukuje sa ljudima... cu na kraju na dildicu da zavrsim. ima seksa da se nagledam samo na ekranu.

#12 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 02 May 2008 - 01:00

:rolleyes:

izvini molim te....ja to iz prve ruke,moja drugarica prolazi upravo kroz istu herpes fazu kao i zvoncica...samo ti preti da kondom nije dovoljan, pa ja paranoik/fobicar sto se cak ni ne rukuje sa ljudima... cu na kraju na dildicu da zavrsim. ima seksa da se nagledam samo na ekranu.


...i treba, ne bih dizao uzbunu bez razloga, pogotovo ne na racun 'omiljene razonode' :huh: ...smor mi je da objasnjavam, ali je kondom siguracija samo malo bolja od flip-of-the-coin sanse...

#13 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 02 May 2008 - 01:02

bas si nasao trenutak kada to da mi kazes :rolleyes:

#14 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 02 May 2008 - 01:43

Od lekova acyclovir ili zovirex su glavni (mislim da su razliciti brand names za istu stvar). I bre, gutaj B-kopmleks vitamine - to ti je bazicna zastita, lek i prevencija. Pij pivski kvasac (ne hlebni) - ali ne sa pivom jer alkohol smanjuje imunitet. Jedi vise integrlanog hleba i nepreradjenih zitarica. Disi duboko i manje se nerviraj, setaj u prirodi, zagrli drvo ponekad :rolleyes:

#15 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 02 May 2008 - 01:48

Samo jedanput u zivotu ga zapatila, ali ne vaginalni.
Prvo se zesce sjebala, samoinicijativno ga mazuci hidrociklinom, sto je bilo upravo ono sto nisam
smela niposto da radim. Onda mi lekarka savetovala cinkovu mast i - sve se sredilo ocas.