Jump to content

Photo
- - - - -

Sinusi

• Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 Noela

Noela
  • Members
  • 108 posts

Posted 01 May 2008 - 15:05

Ovo je doba kada pocinju alergije na polen. Ko ima problema i sa sinusima, simptomi su jos izrazeniji. Ko je pod stresom, simptomi su takodje izrazeniji :rolleyes:

Interesuje me da li je neko pokusao da leci sinusitis ne sa antibioticima, nego sa pulsirajucim irigatorom kojim se ispiraju sinusi.
Citala sam o tome na americkim forumima, ali izgleda da ova 'moda' jos nije stigla u Evropu.

#2 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 01 May 2008 - 15:26

ja koristim od ove godine, posto od prosle sam izgleda navukla te sinuse....koristim neki ovakav da procistim nos

skoro svako jutro se budim sa totalno zapusenim nosem. uopste ne znam zbog cega....moracu sa tim kad budem imala vremena da se pozabavim..jer to je relativno od skora, nisam imala pre.

taj za usmrkavanje nije zdrav da se koristi preko 3 dana uzastopce..mozes da se navuces. nisam sigurna da leci, mislim da je samo privremeno stanje. pretpostavljam da se javlja zbog sredine u kojoj zivimo, stila zivota (fizickog vaspitanja itd..)

#3 Noela

Noela
  • Members
  • 108 posts

Posted 01 May 2008 - 16:41

Imam i ja neke kapi za nos koje ne smeju da se koriste vise od par dana, pa ih nikad i ne koristim.
Znam da za sinusne infekcije antibiotici nisu mnogo delotvorni, a neki ljudi se muce godinama pa odu na operaciju (da li neko zna sta se tacno radi pri ovim operacijama?).

Ja nemam velike probleme, ali svakih par meseci imam kijavicu, a sad kad je pocela sezona alergija, non-stop kasljem i kijam i pored antihistamina kojej uzimam.
Sufujuci internetom, otkrila sam taj aparat za ispiranje sinusa, i pitam se, kad je toliko delotvoran, kako to da se ne prodaje i u Evropi.
Pitam sve to na forumu :rolleyes:, pre nego sto odem kod otorinolaringologa, jer se pribojavam da ce mu biti najlakse da mi prepise antibiotike.

#4 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 02 May 2008 - 00:20

Probajte akumpnkturu - veoma je efikasna kod alergija i problema sa sinusima. Takodje jedite manje preradjene hrane (ponekad ima veze posebno sa alergijama) - trcanje u prirodi i manje stresa kao generalni savet. 90% alergija su psihosomatskog a ne organskog porekla (naravno pomesane sa otrovima koje svaki dan jedemo a da ne znamo). Iako znam kako se vaskoliki doktori na ovom forumu nece sloziti sa ovime, ali i ja isto tako cinjenica da moderna medicina nema dobro objasnjenje niti lek ni za alergije ni za asmu kojih je sve vise posebno u zapdnom svetu koji se kupa u anti-bakterijskim - super-clean preparatima raznih vrsta.

Antihistamini su totalno kontraproduktivni - trenutno pomazu ali na duzi rok cine organizam jos osetljivijim na alergene. Antibiotike bilo koje vrste izbegavajte kolko mozete (osim ako nije infekcija koja ugrozava zivot) - ekspolozije rezistentnih sojeva bakterija po bolnicama je sve vise i vise, ne valja se igrati sa time ako necete da umirete od posekotine na prstu kasnije (malo apokalipticno ali ne i nemoguce).

#5 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 02 May 2008 - 00:27

...ima jedan cxika u engleskoj koji je pisao neki doktorat pa je par godina proveo medj urodjenicima u juzznoj americi i zapazio je (iako to nije bila tema njegovog rada) da ljudi od dzungle nemaju alergije uopshte ali imaju crevne parazite plenty..... te je tako to pomenuo svom kolegi alergologu te je ovaj odluchio ispitati teoriju na sopstvenoj kozzi jer godinama bitku s alergijama bije.

tri godine kasnije, cxika alergolog nema alergije a broj parazita u crevima kontrolishe i odrzxava redovnim analizama.

ne zezam se, stvarno.

#6 villiem

villiem
  • Members
  • 2,173 posts

Posted 02 May 2008 - 00:30

Ovo je doba kada pocinju alergije na polen. Ko ima problema i sa sinusima, simptomi su jos izrazeniji. Ko je pod stresom, simptomi su takodje izrazeniji :rolleyes:

Interesuje me da li je neko pokusao da leci sinusitis ne sa antibioticima, nego sa pulsirajucim irigatorom kojim se ispiraju sinusi.
Citala sam o tome na americkim forumima, ali izgleda da ova 'moda' jos nije stigla u Evropu.

Moze malo vise detalja?Ja koristim rastvor morske soli.Kazu mi da sam alergican na Vazduh(?), tj. na otprilike sve sto se nalazi u njemu
Ocaj :huh:
Cini mi se da problem prevazilazi otorinolaringologiju

#7 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 02 May 2008 - 01:45

...ima jedan cxika u engleskoj koji je pisao neki doktorat pa je par godina proveo medj urodjenicima u juzznoj americi i zapazio je (iako to nije bila tema njegovog rada) da ljudi od dzungle nemaju alergije uopshte ali imaju crevne parazite plenty..... te je tako to pomenuo svom kolegi alergologu te je ovaj odluchio ispitati teoriju na sopstvenoj kozzi jer godinama bitku s alergijama bije.

tri godine kasnije, cxika alergolog nema alergije a broj parazita u crevima kontrolishe i odrzxava redovnim analizama.

ne zezam se, stvarno.

Znam za njega - gledao sam dokumentarac o tome. Bilo je veoma ozbiljnih studija posle njegovog rada, koristili su neke vrste pljosnatih crva koji nemaju nikakvo stetno dejstvo po coveka (ako im se broj crzi pod kontrolom) - valjda :rolleyes:

Edited by decky999, 02 May 2008 - 01:48.

#8 Noela

Noela
  • Members
  • 108 posts

Posted 02 May 2008 - 09:28

decky999, ja se hranim super zdravo, ali ne postujem savet da treba izbegavati stres. Ne znam sta je stav zvanicne medicine o poreklu alergija, ali ja primecujem da su mi simptomi vidno izrazeniji kada sam pod stresom.

Viliem, ono sto sam ja pronasla lutajuci internetom je aparat za ispiranje sinusa rastvorom moske soli u pulsirajucem ritmu. Kako je objasnjeno ovde http://www.ent-consu...satile_irr.html to pomaze da se 'cilia' (neka vrsta dlacica na povrsini sluzokoze) stimulise i ponovo normalno proradi. Navodno su stari jogiji koristili ovu metodu disanja i inhaliranja.

Ovaj gore sajt je sajt doktora koji je patentirao taj aparat i prodaje ga, da ne ispadne sad da reklamiram ovde :rolleyes: Na amazonu sam nasla i druge slicne, novije aparate, a na forumima posvecenim alergijama sam naisla uglavnom na pozitivne kritike ovakvog nacina lecenja sinusa. Eto, interesantno je da masa ljudi pati i od sinusa i od alergija.

Ali, zaista ne bih nista da kazem dok ne cujem misljenje svog doktora. Iako aparat deluje bezazleno, ne bih da rizikujem da se povredim. Takodje, nije mi jasno kako to da taj aparat ne moze da se nabavi i u Evropi.

#9 Noela

Noela
  • Members
  • 108 posts

Posted 02 May 2008 - 09:32

A kad smo vec kod alternativnih nacina da se leci alergija, neko mi je rekao da kod alergije na polen treba vec u decembru poceti jesti med napravljen od lokalnog bilja, i to 4-5 kasika dnevno. Taj med sadrzi u sebi vec, da li polen ili neke druge supstance koje se na prolece nadju u vazduhu pa nam smetaju, i ovo je nacin da se organizam polako navikne na sve te cestice i spremno doceka prolece.

#10 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 02 May 2008 - 12:12

Iz mog licnog iskustva i znanja slazem se sa obe metode. Prvo ispiranje nosa za fizioloskim rastvorom (slana voda) ne moze nikome da skodi osim ako nemas neke gadne upale i guras tvrde predmeete suvise duboko u nos. Metoda iz joge je izmedju ostalog da svesno kontrolises tok vode (tacnijes postanes svesna unutrasnjosti nisne duplje). Voda ulazi na nos izlazi na usta ili ulazi najednu nozdrvu izlazi kroz drugu. Zanimljiv osecaj. Extremno vezba se radi sa vostanim konopcem koji se provlaci istim putem.

Med je najcstiji antibiotik poznat coveku - ali samo organic varijanta - usecereni laznjaci sto se prodaju za 1$ po tegli u samoposlugama mogu samo da te razbole. Ne znam da li pomaze kod alergija ali zvuci logicno to sto si napisala. Ipak ne vise od jedne kasicice. Mene to preporodi svaki put. Rekao bi ja samo je ostalo i nerotkinje da leci :rolleyes:

Za stres mogu da ti preporucim jogu ili fizicku aktivnost bez takmicenja (trcanje je najbolje ili voznja bicikla). Idealno je plivanje ali ne u bazenu - hlor je smrt za disajne puteve. Kada bi mogla u morskoj vodi bilo bi idealno (i tata bi sine - jedan mali bazencic iza kuce sa grejanom morskom vodom :huh: ). Joga je efikasnija zbog disanja i meditacije. Disanje je kljuc - kada naucis da kontrolises disanje sve ostalo ide automatski.

Zelim ti mnogo srece i manje tegoba

#11 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 04 May 2008 - 21:08

Ja imam hronične probleme sa sinusima (alergije srećom nemam) i manje-više ih redovno ispiram fiziološkim rastvorom, samo što ništa ne pulsira nego prosto se ispere i to je to.
Kad je malo žešći problem onda i inhaliram kamilicu.
I to je manje-više to, tek ako baš zagusti i neće nikako da prođe onda idem kod doktora po antibiotike.

Inače kad mi nije pri ruci ta specijalna spravica za ispiranje super mi posluži i najobičniji špricić :rolleyes:

#12 pametnjakovicka

pametnjakovicka
  • Members
  • 13 posts

Posted 05 November 2008 - 13:43

ja imam od svoje 10e god. problema sa sinusima , i ne nazire se kraj... sve sam moguce probala , niko ne predlaze operaciju , ali ja ne bih ni dala da me operisu. znam jednog lika koji je operisao sinuse i vratilo mu se nakon 2god. xex :ph34r: jbn mocvarna vojvodina... :) te kapi sto ti daju da koristis , to na nene deluje kao droga , uopste mi ne prija. inace , utvrdjeno je kako je doslo do problema sa sinusima... kad je poceo proces covekove evolucuje , on se prebrzo uspravio i ostala je rupa u glavi tj sinusi se nisu razvili do kraja...

#13 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 November 2008 - 13:55

ja imam od svoje 10e god. problema sa sinusima , i ne nazire se kraj... sve sam moguce probala , niko ne predlaze operaciju , ali ja ne bih ni dala da me operisu. znam jednog lika koji je operisao sinuse i vratilo mu se nakon 2god. xex :ph34r: jbn mocvarna vojvodina... :) te kapi sto ti daju da koristis , to na nene deluje kao droga , uopste mi ne prija. inace , utvrdjeno je kako je doslo do problema sa sinusima... kad je poceo proces covekove evolucuje , on se prebrzo uspravio i ostala je rupa u glavi tj sinusi se nisu razvili do kraja...

Vidi se da udaras fitness, ne moze te covjek stici. :D Ja cijeli zivot imam problema sa sinusima, ali nije strasno kao kod drugih. Operaciju ne bih nikome preporucio. Dva moja druga su operisala vec po drugi put u 2-3 godine.

#14 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 12 February 2010 - 16:49

Vidi se da udaras fitness, ne moze te covjek stici. :ph34r: Ja cijeli zivot imam problema sa sinusima, ali nije strasno kao kod drugih. Operaciju ne bih nikome preporucio. Dva moja druga su operisala vec po drugi put u 2-3 godine.

kako izgledaju ti tvoji problemi? i sta je zapravo 'operacija sinusa'. mene izgleda bole oci od sinusa :)

#15 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 12 February 2010 - 17:00

umeju da bole i oči, i uši, i da bude pomalo i muka, i svašta :ph34r:

inače meni pomaže i kad inhaliram slanu vodu (najbolje morska so)