Jump to content


Photo

Opera


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#16 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 12 October 2002 - 14:21

E Dragance, nije ti ova Opera nesto... Kod mene je lepo radila (osim lejera, naravno :smile:) sve dok nije natrcala na neku stranicu na Yahoo-u. Tu se lepo zamrzla. I morao sam da je "End task"-ujem, dakle terminiram nasilno. Elem, posto je bila setovana da joj je Start page = last visited page, sad svaki put kad je startujem - ona zamrzne i mora da se "ubije". A za to vreme, Internet Explorer 5.5 plese bez ikakvog problema. Dakle, problemcici. Inace, Opera mi se svidja (kad radi) ima neke dobre fore, kao sto je recimo zoom i slicno. Skinuo sam Operu i za mog handheld-a i ona je OK. Mada mi je 39 am. dolara malo poveci zalogaj, ipak. Kad imas u vidu da je IE besplatan. Mozes i Operu da koristis besplatno, doduse, ali mene nemogucnost da smanjim toolbar (koji ne mozes da smanjis zbog banner reklama koje tamo trce) nervira, jer sam navikao da apsolutno maksimiziram prozor u kom radim (a da ipak nije full screen sto ima svojih nezgodacija). Dakle, nadam se da ce verzija 7 biti bolja :smile:

#17 quasar

quasar
  • Members
  • 682 posts

Posted 14 October 2002 - 18:22

svima toplo preporucujem novi netscape 7.0 / mozilla 1.01. oba browsera su vrlo stabilna (barem na mojim windoze 2000, xp i linux konfiguracijama), poznaju uglavnom sve 'cake' modernog web-programiranja, rendering masina je i vise nego brza a i lepi su za videti :smile: pri tome, postoje i verzije za mnoge ne-windows operativne sisteme.

dobra opcija za mobilne surfere: u ove pakete spada i mail-client koji je jedan od retkih u kojem mozete iskljuciti download eventualnih attachmenta u mailu - ali ne i samog maila. zgodno za spore/skupe veze preko mobilnih telefona.

#18 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 October 2002 - 05:19

Quasar, imas li neka iskustva sa Lindows-om?

#19 quasar

quasar
  • Members
  • 682 posts

Posted 24 October 2002 - 12:11

ne, nemam iskustava sa lindowsom. ono sto sam u profesionlanom okruzenju koristio je vmware (www.vmware.com) i sa time su mi iskustva dobra, cak i sa nekim poprilicno hardware-orjentisanim aplikacijama (upravljanje uredjajima preko serial-porta). prednost: potpuno odvojena virtual machine za egzekutiranje drugog os, pa teorijski nema ni brljanja sa host-os'om. mana: glad za resursima.

vmware radi u oba pravca - linux kao host, win kao guest ili obratno. kako ko vec vise voli.

[ Izmena poruke: quasar na dan 2002-10-24 13:16 ]

#20 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 October 2002 - 21:59

ma opera je odlicha, 1000x brza od IE, jedino ne treba da bude nameshtena kao default browser jer se krlja sa explorerom.

nervira me jedino shto je "history" nikakav, manje vishe kad sam offline, pola stranica koje sam gledala ne mogu u offline modu da vidim.

je l ima neka fora da shljaka kao i kod IE?

#21 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 30 October 2002 - 08:12

quasar:
svima toplo preporucujem novi netscape 7.0

Quasmane, svaka cast! N7.0 juri kano lamborghini, ostavlja u prashini i operu, a kamoli IE. E bas mi se svidja i jos je dz!

:smile:

#22 quasar

quasar
  • Members
  • 682 posts

Posted 30 October 2002 - 09:22

da. konacno se, nakon vise godina dominacije IEa, dogadja nesto na polju browsera. dodatni "+" za netscape je sto se radi o open source projektu - netscape nije nista drugo nego u odredjenom trenutku zamrznut i malo zacinjen mozilla... ne znam da li ste culi, ali najavljuje se i prvi komercijalni proboj - AOL ce uskoro, umesto IE, u svoj software ugradjivati netscape.

#23 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 15 November 2002 - 15:43

Eto nama i nove OPERE:smile: imam je od sinoc, brza i lepse dizajnirana:smile:))

#24 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 15 November 2002 - 15:56

A jel vama malo zakucava procesor put crvenog dok pisete replay?
Samo me zeza na ovom forumu i nigdje drugo zasad.
Vicite ako jeste da gledam kod...