Jump to content


Photo
* * * * * 4 votes

O svacemu po malo i mnogo o nicemu


  • Please log in to reply
39969 replies to this topic

#61 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 11 April 2008 - 21:56

Sta uradi jedno pitanjce o inteligenciji tenisera. Napisaste traktate. :huh: Good, good.
Najstrasnije sam se uvredila misljenjem podforumasica i podforumasa, da su Spanci priglupi.
NOT! :rolleyes:
Vidim, imamo razlicita misljenja o razlicitim teniserima, ali se ponegde i slazemo.
Lopez - plav, lep i glup. Kakav klise.
Ne slazem se sa misljenjem, da su Fed i Justin glupi ili ograniceni. Ne volim Feda, ali nisam stekla utisak, da je na granici fizioloske tuposti. Neobavestenost i nedostatak opste kulture su nesto drugo.
Sarapovu bi ocenila kao lukavu, veoma lukavu. Lisica.
Nasa Jeca je posebna prica. Pre nekoliko godina mi se cinilo da nije previse pametna, medjutim kasnije sam shvatila, da su njena krutost u ponasanju i siromasan govor posledica nesigurnosti. Kada se konacno opustila, pokazala je ziv i bogat duh i odlican smisao za humor. Porediti je sa Karleusom mi se cini kao unizavanje. Jeca ima duh i talenat, Karleusa ima samo golu ambiciju. Vecina muskaraca se verovatno ne bi slozila sa mnom. :)
Anci mi je jos uvek enigma. Previse kontrole onoga sto govori, previse stegnuta u ponasanju, jos uvek krije sebe. We shall see.
Novak-lukav, opasan. Bice poslovni covek-ajkula kad zavrsi karijeru tenisera.
Rafu ogranicava lose znanje engelskog. Njegovi intervjui na spanskom su mnogo sadrzajniji. No?!
Tipsa, hmm. Citanje Dostojevskog ne znaci automatski i visok IQ. Nisam sigurna.
Kolsrajber? Nisam ni razmisljala o njemu, iskreno.
Rodik-sirovina sa smislom za humor.
.
.
.
Na dnu Vaidisova. Tu se definitivno slazemo
Molim, da se niko ne ljuti. It's only my two cents.
  • 0

#62 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 11 April 2008 - 22:14

Ja negde procitah da su Englezi u nekom intervjuu za vreme Wimbldona nekako pomenuli Boba Geldofa (valjda bio neki dobrotvorni koncert u to vreme) i Federer nije imao pojma ko je to, na sta su se Englezi zblanuli. Ovo naravno nema veze ni sa inteligencijom ni sa obrazovanjem, nego sa informisanoscu i naravno nista ne pokazuje (samo da su Englezi bili razocarani sto najbolji teniser svih vremena ne zna njihovog junaka).

Da, princevi su organizovali dobrotvorni koncert povodom 20g. od pogibije princeze Dajane (isli, secam se Nole i Ana).
  • 0

#63 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 11 April 2008 - 22:47

Da, princevi su organizovali dobrotvorni koncert povodom 20g. od pogibije princeze Dajane (isli, secam se Nole i Ana).


Nije to bilo tad, vec za vreme Wimbldona 2006. Nekako u isto vreme odrzavali su se koncerti LiveAid8 sirom sveta, za pomoc gladnima u Africi, ceo svet je brujao o tome, mnogi smo putem interneta slali poruke podrske itd, ali TMF nije cuo niti za taj dogadjaj niti za njegovog idejnog tvorca i zivu legendu ser Boba Geldofa.
U to vreme je to sve bas zvucalo kao tezak blam, tim pre jer mu se sve desavalo pred nosom, mislim glavni koncert je bio u Londonu, tu je bila i velicanstvena Angie Jolie i jos gomila poznatog sveta. Ne znati za to nije vise stvar opste kulture, tu se radi gotovo o autizmu, mozda kod takvih likova stvarno postoji neki "teniski" autizam. Drago mi je sto je Nole totalna suprotnost tome (to je ona socijalna inteligencija o kojoj ste ovde pricali), pa ne mora nikad da dostigne takve teniske visine, ako ce cena biti da od sebe napravi slucaj zvani "socijalni retard".
  • 0

#64 tuta bugarin

tuta bugarin
  • Banned
  • 750 posts

Posted 11 April 2008 - 22:52

ma
pustime
zar nevidiš dasam zauzet
ujutro
doklen na bubljaku prodaem razne džidža bidže
stakalca ogledalca šarene perle
pistolje na vodu ai one druge
mirisne sapune nivee kreme
paste za zube ai za noge
pospodne
doklen poslen rucka dremam na trosedu
i sužifanjem gleam tui tamo neku lepu tenisku utaknicu
a uvece
zna se dabome
rumunjska kavana sonom konfrcastom konobaricom
svelkim sisama smalim tesnim minićom i sobilatim dekoltejom

lutajući reporter tuta bugarin
nežno šapće sneguljici
dok patuljci ruju
u rudnici
  • 0

#65 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 11 April 2008 - 23:50

Nije to bilo tad, vec za vreme Wimbldona 2006. Nekako u isto vreme odrzavali su se koncerti LiveAid8 sirom sveta, za pomoc gladnima u Africi, ceo svet je brujao o tome, mnogi smo putem interneta slali poruke podrske itd, ali TMF nije cuo niti za taj dogadjaj niti za njegovog idejnog tvorca i zivu legendu ser Boba Geldofa.
U to vreme je to sve bas zvucalo kao tezak blam, tim pre jer mu se sve desavalo pred nosom, mislim glavni koncert je bio u Londonu, tu je bila i velicanstvena Angie Jolie i jos gomila poznatog sveta. Ne znati za to nije vise stvar opste kulture, tu se radi gotovo o autizmu, mozda kod takvih likova stvarno postoji neki "teniski" autizam. Drago mi je sto je Nole totalna suprotnost tome (to je ona socijalna inteligencija o kojoj ste ovde pricali), pa ne mora nikad da dostigne takve teniske visine, ako ce cena biti da od sebe napravi slucaj zvani "socijalni retard".

I meni se cini da je to bilo 2006-te, ali me mrzelo da bas jurim po internetu tacnu informaciju, a i da napisem nesto za sta ne znam da je bas 100% tacno (da bas ne lupim).

Elem, mislim da je tvoja teza o "teniskom" autizmu za dobar deo likova u svetu tenisa apsolutno primenljiva. Nesto slicno mi je palo na pamet pre nekoliko sedmica/meseci kada se diskutovalo o navikama pojedinih tenisera, tripovima, ritualima (mislim da je to pocelo wegginom pricom o Vaidisovoj koja napusta Federation kup reprezentaciju jer joj ne odgovara timski rad itd. i generalno potrebom tenisera da zive u nekom svom svetu da bi mogli da budu uspesni, da se potpuno iskljuce i izoluju od spoljasnjeg sveta - sto npr. nije slucaj sa Jelenom koja ima potrebu da u toku tih sat-dva, koliko traje mec, komunicira s publikom itd. itd. - valjda se secate price). Iskreno, tada mi je palo na pamet da ne zelim da moje dete bude takvo, da zbog uspeha u necemu (sportu ili bilo cemu drugom) postane "operisano" od svega drugog.
Takodje mi je bilo tuzno (grozno) da procitam pricu o Fereru da ga je trener svojevremeno bio zakljucao u neku ostavu ili slicno (ne secam se sad bas, a mrzi me sad da kopam) kada se ovaj nije dovoljno trudio na treningu, ili kada ga je izbacio sa treninga (takodje jer se nije dovoljno trudio), pa mu je jedina opcija bila da ode da fizikalise, na nekoj gradjevini cini mi se, pa da time zaradjuje za zivot. :huh:
U sustini, cini mi se da je sudbina mnogih tenisera na neki nacin i tuzna, u smislu da su zbog uspeha u tenisu morali da zrtvuju mnoge stvari koje su bile tako normalne za njihove vrsnjake, i da su oni i sa 20-21-22 godine jos uvek u sustini deca.

Sto se tice Jelene, cini se da ona sasvim lepo uziva, kako u tenisu tako i u propratnim aktivnostima. Mozda je malo neislifovana, mozda bi ponekad mogla da bude malo pazljivija pri davanju izjava, ali mi se cini da za sada za nju ne postoji opasnost od "teniskog" autizma.

Slicno mi se cini za Novaka, mada njegovo tapkanje loptice x-puta malo zabrinjava :rolleyes: Ana je mozda samo drugacijeg temperamenta od ovo dvoje, uz, cini mi se, najprofesionalniji PR od svo troje.

Edited by wwww, 11 April 2008 - 23:53.

  • 0

#66 novosadjance

novosadjance
  • Members
  • 1,645 posts

Posted 12 April 2008 - 07:43

Joj wegga zabrinula si me jer ni ja nisam znao ko su Kaufman i Bucati, ali to je mozda i dobro jer cu se vise fokusirati na uspeh pa mozda dostignem deo uspeha Enan ili Federera. :huh: Izgleda da mi ipak ne mozemo bez tenisa jer smo na neteniskoj temi izdrzali samo tri strane da se ne vratimo na igrace, toliko smo hteli da trolujemo, a sad kad imamo gde ne da nam se. :rolleyes:

Vidim da je Ivana udata, a mozda i Djordja, ja sam mislio da sam ovde kao berba `76 veteran i da sem wegge kao mame tinejdzerke i eventualno palobea koji se seca meceva iz sredine proslog veka nema niko ni blizu, sad vidim da sam se prevario i drago mi je zbog toga i sad ce mi biti jos prijatnije da pisem ovde... :)
  • 0

#67 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 12 April 2008 - 08:40

Joj wegga zabrinula si me jer ni ja nisam znao ko su Kaufman i Bucati, ali to je mozda i dobro jer cu se vise fokusirati na uspeh pa mozda dostignem deo uspeha Enan ili Federera. :huh: Izgleda da mi ipak ne mozemo bez tenisa jer smo na neteniskoj temi izdrzali samo tri strane da se ne vratimo na igrace, toliko smo hteli da trolujemo, a sad kad imamo gde ne da nam se. :rolleyes:

Vidim da je Ivana udata, a mozda i Djordja, ja sam mislio da sam ovde kao berba `76 veteran i da sem wegge kao mame tinejdzerke i eventualno palobea koji se seca meceva iz sredine proslog veka nema niko ni blizu, sad vidim da sam se prevario i drago mi je zbog toga i sad ce mi biti jos prijatnije da pisem ovde... :)


;) Samo da nabacim još jedan hint:
Još sam bila neudata kad je Ivana imala malu decu :D
  • 0

#68 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 12 April 2008 - 09:41

to me podseti na onu staru foru: Da mi je njegov mozak samo na dva dana, da se pošteno odmorim! :huh:


Ma da mi je sve njegovo na par dana da se pošteno odmorim.
Osim Mirke naravno :rolleyes: !
  • 0

#69 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 12 April 2008 - 12:12

Ma da mi je sve njegovo na par dana da se pošteno odmorim.

:huh: ah, to bi stvarno bio odmor.

al ja bih radije da zadrzim svoj mozak, a dobijem ostale Fedove privilegije. volim da se interesujem, prazan mozak bi me sludeo. ne mogu da verujem da neko nije cuo za Frojda, Live aid, a to je samo ono sto je isplivalo u stampu, mogu misliti za sta on sve nije cuo. verovatno pojma nema kad je npr. bio II sv. rat. verovatno bi bilo " Sta, koji rat, kad, kako, zasto?propustio sam taj cas!!?" :rolleyes:
mnogi teniseri idu vanredno u skolu, dok su na svim tim akademijama, tako da nivo opsteg obrazovanja kod njih jeste nizak, ali i to na kraju krajeva zavisi od osobe, a ne od posvecenosti tenisu. ziv primer Nole, koji upija sta stigne iz svih sfera.

Masho, da ti odgovorim sto se tice facebook-a, nisam registrovana (ne znam za ostale), ekipa dobro funkcionise ovde, mene nesto smaraju sve te licne karte na netu.

Edited by enamat, 12 April 2008 - 12:20.

  • 0

#70 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 12 April 2008 - 12:55

:huh: ah, to bi stvarno bio odmor.

al ja bih radije da zadrzim svoj mozak, a dobijem ostale Fedove privilegije. volim da se interesujem, prazan mozak bi me sludeo. ne mogu da verujem da neko nije cuo za Frojda, Live aid, a to je samo ono sto je isplivalo u stampu, mogu misliti za sta on sve nije cuo. verovatno pojma nema kad je npr. bio II sv. rat. verovatno bi bilo " Sta, koji rat, kad, kako, zasto?propustio sam taj cas!!?" :rolleyes:
mnogi teniseri idu vanredno u skolu, dok su na svim tim akademijama, tako da nivo opsteg obrazovanja kod njih jeste nizak, ali i to na kraju krajeva zavisi od osobe, a ne od posvecenosti tenisu. ziv primer Nole, koji upija sta stigne iz svih sfera.

Masho, da ti odgovorim sto se tice facebook-a, nisam registrovana (ne znam za ostale), ekipa dobro funkcionise ovde, mene nesto smaraju sve te licne karte na netu.


Imam rodjaku u zagrebu čiji sin igra fudbal za junior reprezentaciju. Ona insistira da želi da dete ozbiljno završi školu, ne samo da se provlači. Ali ne vredi, i direktor i nastavnice ga drže kao zvezdu i svi se ponašaju u stilu: Ma 'ajte gospodjo, samo neka on bude uspešan sportista. I non stop mu poklanjaju ocene a on skoro uopšte nije u školi.
  • 0

#71 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 12 April 2008 - 12:58

to se savim u redu.... zavrshiche karijeru u tridesetshestoj i imache dovoljno vremena da se bavi kvantnom fizikom i hegelom nakon toga ako bude zzeleo. to ionako nije tematika za decu.

i'm serious
  • 0

#72 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 12 April 2008 - 13:04

Imam rodjaku u zagrebu čiji sin igra fudbal za junior reprezentaciju. Ona insistira da želi da dete ozbiljno završi školu, ne samo da se provlači. Ali ne vredi, i direktor i nastavnice ga drže kao zvezdu i svi se ponašaju u stilu: Ma 'ajte gospodjo, samo neka on bude uspešan sportista. I non stop mu poklanjaju ocene a on skoro uopšte nije u školi.

Apropo skolovanja, juce je Mico Dusanovic sa HRT-a, tokom odigravanja meca DC Hr-It, rekao da Mario Ancic narednih dana brani diplomski na Pravnom fakultetu sto me je zaista prijatno iznenadilo. :rolleyes:
  • 0

#73 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 12 April 2008 - 13:31

Ko o čemu, mi o bolestima :rolleyes:
Našla sam vest da je jedna od sestara Klemenšic preminula.
Ovde je kratka istorija o njihovoj bolesti i o tome kako su im teniseri pomagali.
http://www.sonyerics...?ContentID=2175
:huh: Pre ovog slucaja nikada nisam čula da blizanci obole od iste (retke) vrste raka. Čudno, mora da je i taj rak virusnog porekla, kao što se pokazalo za rakove grlica materice, usne duplje i sl.
  • 0

#74 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 12 April 2008 - 14:10

Mnogo tuzna prica, kao i svaka uostalom u kojoj umiru mladi ljudi.

A sad nesto malo vedrije, a u vezi skolovanja tenisera. Naime, tetka moje kume je bila Jankov profesor knjizevnosti u srednjoj skoli, zapravo kad je polagao ispite za srednju skolu, jer ni on, kao uostalom ni ostali teniseri nije isao redovno u skolu.
Dakle, kad je toj svojoj tetki moja kuma pokazala sve one silne clanke koji su se pojavili nakon AO o Janku a sve u stilu, najintelektualniji teniser, najnacitaniji i svasta jos, ne secam se vise, zena se krstila i levom i desnom :huh:. Naravno, ona dobro zna kako je izgledalo to polaganje ispita. E sad mozete misliti kako je taj teniski svet obrazovan, kad je nas Jankec intelektualna faca :rolleyes: :) !
  • 0

#75 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 12 April 2008 - 14:34

Ko o čemu, mi o bolestima :)
Našla sam vest da je jedna od sestara Klemenšic preminula.
Ovde je kratka istorija o njihovoj bolesti i o tome kako su im teniseri pomagali.
http://www.sonyerics...?ContentID=2175
:huh: Pre ovog slucaja nikada nisam čula da blizanci obole od iste (retke) vrste raka. Čudno, mora da je i taj rak virusnog porekla, kao što se pokazalo za rakove grlica materice, usne duplje i sl.


Nazalost, clanak je stur po pitanju vrste tumora. Da li je upitanju limfom ili bas karcinom zeluca, ne moze se naslutiti na osnovu clanka. Pojava raka zeluca jeste cesca medju jednojajcanim blizancima. Samo 25 godina ;) . Nadam se, da ce druga sestra preziveti. Ne mogu ni da zamislim kako je roditeljima.


Mnogo tuzna prica, kao i svaka uostalom u kojoj umiru mladi ljudi.

A sad nesto malo vedrije, a u vezi skolovanja tenisera. Naime, tetka moje kume je bila Jankov profesor knjizevnosti u srednjoj skoli, zapravo kad je polagao ispite za srednju skolu, jer ni on, kao uostalom ni ostali teniseri nije isao redovno u skolu.
Dakle, kad je toj svojoj tetki moja kuma pokazala sve one silne clanke koji su se pojavili nakon AO o Janku a sve u stilu, najintelektualniji teniser, najnacitaniji i svasta jos, ne secam se vise, zena se krstila i levom i desnom :D . Naravno, ona dobro zna kako je izgledalo to polaganje ispita. E sad mozete misliti kako je taj teniski svet obrazovan, kad je nas Jankec intelektualna faca 0:) 0:) !


Lepo rekoh. -_-
Setih se jos nekih tenisera. Nalbi mi izgleda kao neko, ko bi dobro prosao na IQ testu. Ne verujem, sa druge strane, da bi dobro prosao na testu emocionalne ili socijalne inteligencije. Postoji li uopste test socijalne inteligencije? :rolleyes: Moya se i meni doima kao pametan covek. Kafeljnikov je izgledao inteligentno. Od drugih penzionisanih tenisera Monika je pametna, ako covek zaviri malo dalje od njenog kikotanja prilikom razgovora, koje je bilo karakteristicno za nju pre ranjavanja od strane onog skota. Stefi je odavala utisak hladne, germanske inteligencije.
Retki su teniseri ili roditelji tenisera, koji previse polazu na formalno obrazovanje. Izuzetak je na primer Tod Martin i njegovi stari, koji su insistirali da zavrsi koledz, smatrajuci da je to bitno i da je previse rizicno nemati diplomu koja vredi. Ili roditelji Hantukove, koji smatraju, da treba da prestane da se bavi tenisom i studira nesto. Oni su svi intelektualci, cela porodica, Zaboravila sam koje su profesije, nazalost. Opet, otac Marion Bartoli je neurohirurg, ali nisam sigurna kakvo je obrazovenja pruzio cerki, za koju je nekoliko vas reklo da izgleda priglupo. Iskreno, nisam sigurna koliko je pametna.

Evo i nove teme. Manje ozbiljne. Da li ste primetili da je tenis sport odredjenih horoskoposkih znakova? Tema za zezanje. Da malo pobegnemo od surove stvarnosti.

Da dodirnem i temu Facebook-a. Nisam na istom, ne bi se ni pridruzivala, tu se slazem sa enamat. Lepo nam je ovako.
  • 0