Jump to content


Photo
* * * * * 4 votes

O svacemu po malo i mnogo o nicemu


  • Please log in to reply
39969 replies to this topic

#46 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 11 April 2008 - 10:08

Hvala svima na podrsci i jos samo da kazem da korupcija u zdravstvu u zemlji Srbiji cveta, ali to nije nikakavo iznenadjenje. Ako neko bude u nedoumici oko tarifa, neka mi se slobodno obrati, sve znam, od najnizeg do najviseg nivoa.

Nije iznenađenje, a ljudi su položili Hipokratovu zakletvu.Ili Hipokritovu?Nadam se da ima izuzetaka.Moje iskustvo je da ih ima, ali samo ukoliko ideš "preko veze".

Tacno tako, mada ne misle svi tako koliko vidim. Ja mislim da sam ispravno razumela da dolazak na ovaj topic ne spada u obavezne aktivnosti .


Ko nam je kriv, kad smo sugerisali Mashi da ne briše besmislene komentare u cilju demokratije.Sad će keneth da nas "testira" svaki dan.Međutim, nema veze.
Kad sam kod Mashe, pošto smo odlučili da "spustimo loptu" putem ovog topika i izgladimo situaciju (te da barem ne trolujemo previše na turnirskim topicima dok nema turnira), pozivam je da nam se malo intenzivnije priključi (da ne kažem integriše), pošto mislim da je reč o vedroj i pozitivnoj osobi.

Jedna cifra, samo jedna cifra mi zadaje glavobolje. Pogresna cifra na zvanicnom dokumentu. Kako nisam primetila, kada sam predavala dokumenta.


:rolleyes: Ako je slučajno diploma, pa ne možeš da se zaposliš još dva meseca, savet ti je da uživaš dva meseca.Naravno, samo nagađam...
PS:Borilački klub je odličan.Ima mnogo anarhičnog u njemu...

Edited by M.S.25., 11 April 2008 - 10:08.

  • 0

#47 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 11 April 2008 - 10:31

Hvala svima na podrsci i jos samo da kazem da korupcija u zdravstvu u zemlji Srbiji cveta, ali to nije nikakavo iznenadjenje. Ako neko bude u nedoumici oko tarifa, neka mi se slobodno obrati, sve znam, od najnizeg do najviseg nivoa.


mozemo da razmenimo iskustva. ja doduse nisam podplacivala neke drzavne ustanove (imam tamo poznanike koje castim parfemima i sminkom, ali nisu u pitanju pare) ali znam koliko su tarife privatnih klinika (od ultra zvuka po kucama pa do ocnog lekara koji ti kod kuce izmeri dioptriju) onda znam kolko kosta da medicinski brat mazne pokretni rentgen i dodje van radnog vremena da snimi nepokretnog bolesnika. takve stvari znam.
i znam da ovde u ceskoj hitna pomoc dodje za 3-5 minuta a u beoradu nece da dodje kad nepokretni bolesnik ima 40 stepeni temperaturu i takodje nisu hteli da dodju kad je mom ocu pritisak presao granicu prezivljavanja. kazu da samo daju savete telefonom. valjda kad kazemo koliko ima godina racunaju da se "vala naziveo" a mi sad panicimo zbog nekog pritiska...
  • 0

#48 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 11 April 2008 - 12:03

Feliciano Lopez (ima pogled neandertalca), a bogami i Verdasco. ma ti Spanci mi generalno izgledaju plitko (greeneyes ovo nije atak na Nadala), cast izuzecima, a i izgled ume da zavara. Rodik mi takodje nesto ne blista, ali ne bih ga bas stavila ni u kategoriju glupih. i Hjuit, uf ne samo sto je antipatican lik, nego stvarno deluje glupavo.


Počinjem ozbiljno da sumnjam da se baviš nedozvoljenom delatnošću-krađom MOJIH misli :huh: .
Za sve se slažem, prvo mi pada na pamet Verdasko (pogled mu je veoma tup), pa i Ferer, Lopez mi skroz izgleda glupo (izvinjenje svim damama koje ga vole).Mislim da Nadal takođe ne briljira u IQ-u, ali mi je za razliku od ostalih, njegova ozbiljnost na terenu naspram toga ekstremno simpatična.Rodik možda i nije glup, ali je sirovi Teksašanin (njegov brat mi deluje kao da se upravo vratio sa oranja, ili naftne bušotine).Na žalost, mislim da je i moj (polu)ljubimac Matje loš na tom polju, mada nisam sigurna.Žene?Nemam pojma-Kuznjecova, Bartoli,...?Njih teže mogu da ocenim.Nekad sam mislila da Ana nije nešto inteligentna zbog načina govora, ali kasnije sam počela da mislim da je možda samo velika maza :rolleyes: .

sto se tice Ane i Milera, ne znam dal je tacno to sto je izjavio da bi zeleo da je upozna, al ako jeste, zelim Ancici da ga upozna, i nauziva se i u ime nas ostalih

Zar nije Ana izjavila da joj je on omiljeni glumac uz Kifera Saterlenda ?

Hvala svima na podrsci i jos samo da kazem da korupcija u zdravstvu u zemlji Srbiji cveta, ali to nije nikakavo iznenadjenje. Ako neko bude u nedoumici oko tarifa, neka mi se slobodno obrati, sve znam, od najnizeg do najviseg nivoa.

Zemlja kao naša odlikuje se time da zdrav i prav i mlad čovek ima pregršt problema, a manjine i ugroženi (zdravstveno, socijalno, starosno) su samim tim višestruko ugroženi i potpuno na margini.Ljudi u svetu su shvatili da će zbog produženja života i drugih faktora koji menjaju starosnu strukturu deo medicine koji se bavi starima (stao mi je mozak kako se zove) da postane izuzetno bitan, a kod nas bukvalno važi ovo pravilo "vala naživeo se sa 65".

Ne mogu da ne pomenem jedan od izuzetaka i izuzetnih primera koji se desio kad je moj ujak imao infarkt i kliničku smrt, gde neka mlada doktorka nije odustajala i onda kad su već svi ostali digli ruke od njega i bukvalno mu na način "verovali ili ne" spasila život.Zato me je dirnulo kad je Janko donirao onaj novac u Areni bruskoj bolnici (kad se samo setim, kakav je to jad i beda tamo ... :) )
  • 0

#49 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 11 April 2008 - 13:43

Evo i ja da se izjadam. Juce popodne ode moj muz na rekreativni fubal sa drustvom i vrati se sa desnom rukom u gipsu... Danas pre podne opet po lekarima, lekovi, potvrde o otvorenom bolovanju itakoto. Sad mu, kao da je dete pomazem oko presvlacenja, umivanja, seckanja hrane...
Sto se starijih tice, to sve znam. Roditelji su mi bolovali, lecilili se, a kako su mene dobili u poznim godinama, mlada sam ostala bez njihovog oslonca i ljubavi. Na zalost, sve to spada u nesto neminovno.
  • 0

#50 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 11 April 2008 - 14:02

Počinjem ozbiljno da sumnjam da se baviš nedozvoljenom delatnošću-krađom MOJIH misli :huh: .
Za sve se slažem, prvo mi pada na pamet Verdasko (pogled mu je veoma tup), pa i Ferer, Lopez mi skroz izgleda glupo (izvinjenje svim damama koje ga vole).Mislim da Nadal takođe ne briljira u IQ-u, ali mi je za razliku od ostalih, njegova ozbiljnost na terenu naspram toga ekstremno simpatična.Rodik možda i nije glup, ali je sirovi Teksašanin (njegov brat mi deluje kao da se upravo vratio sa oranja, ili naftne bušotine).Na žalost, mislim da je i moj (polu)ljubimac Matje loš na tom polju, mada nisam sigurna.Žene?Nemam pojma-Kuznjecova, Bartoli,...?Njih teže mogu da ocenim.Nekad sam mislila da Ana nije nešto inteligentna zbog načina govora, ali kasnije sam počela da mislim da je možda samo velika maza :) .


Što se tiče te neke inteligencije tenisera: mi u kuci od početka zajedničkog zivota imamo običaj da "etiketiramo" sve živo. Pa tako i tenisere.
Naravno, svako ima neke urodjene predispozicije, ali ono sto najviše odlikuje tenisere (možda više nego bilo koje javne ličnosti) je ta njihova zatvorenost u uskom krugu ljudi i suludom ritmu treninga, putovanja, obaveza prema reprezentaciji, obaveza prema WTA/ATP asocijacijama, obaveza prema sponzorima, novinarima. A to sve počinje jos od detinjstva, oni prosto nemaju vremena i prilike da se razvijaju kao svi normalni mladi ljudi. Možda i u nekim drugim sportovima ima podjednako obaveza, ali tenis je specifican tom svojom elitnostcu i samovanjem u isto vreme. Tenis je skup sport, da bi to dvoje igralo i osvajalo te skupe nagrade, oko njih je gomila ljudi, cele čete ball-boyova, linijskih sudija itd itd. U celoj toj priči gde se svi "bave sa tobom a u stvari si sam", teniser se oseca kao Odri Hepbern u Prazniku u Rimu.
Nama posmatračima nekad treba mnogo više napora da zagrebemo do te inteligencije. Šarapova mi recimo deluje jako inteligentna, ali to pokaže tek u vanteniskim aktivnostima. Na terenu deluje ko mentol, onako izbuljena i nadrndana, fokusirana na lopte, udarce i poene. Jelena i Nole su kao otvorene knjige, njih odmah pročitaš. Oboje imaju mnogo vecu socijalnu inteligenciju nego onu klasičnu inteligenciju sa kojom možeš da uspeš na IQ testu i rešavaš prostorno-logičke zadatke. Ana je verovatno mnogo inteligentija nego sto izgleda, Henan naprotiv deluje kao veci bolid nego što očekujemo. Isto važi i za Fedexa. To su ljudi fokusirani na uspeh, a verovatno ne znaju ko je Charlie Kaufman ili Dino Bucati. Recimo.

Ajde da skratim i napravim svoju top listu:
- Klasicna inteligencija - Moya, Kohlšrajber, Tipsarevic, Sharapova
- Socijalna inteligencija common sence, time mislim na onu klasičnu uličnu (da ne kazem seljačku) inteligenciju: Jeca, Stepanek, Nole, Nadal, Sestre W.
- Glupkasti: Fedex, Enan, Mario,
- Na IQ testu bi okrenuli naopako papir sa zadacima: Rodick i Marion Bartoli
..... a onda ništa....
... ništa.....
onda još dugo ništa....
....
.....
pa negde na dnu Nikol Vajdišova! :rolleyes:
  • 0

#51 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 11 April 2008 - 14:24

..... a onda ništa....
... ništa.....
onda još dugo ništa....
....
.....
pa negde na dnu Nikol Vajdišova!

:huh: :) :rolleyes:
e devojke uvek me razveselite. upravo sam prosla kroz pakao bgd prevoza do posla, pa namrcena sela za komp, al eto vec sam se nasmejala.
zaboravila sam da pomenem inteligentne, to jest one koji meni tako deluju, jer dok ne upoznas ljude ne mozes da znas za sigurno. slazem se da Nole nekako poseduje socijalnu inteligenciju, ali mislim da njegova seze i malo dublje, to jest da poseduje visoki IQ, nekako mislim da bi taj test rasturio. Jeca takodje vrlo pametna, iako mahom prica o banalnim stvarima (shopping itd), Ana je malo nedokuciva, pametna je, al u intervjuima uglavnom peva jednu istu pesmicu, spremljenu za medije, pa ne moze mnogo da se iz toga izvuce. Fed je jednostrani genije, ogranicen samo na tenis, i ne interesuje ga ista drugo. Ne znam za Bartoli, dal je glupa il njen izgled vara. a Maria deluje stvarno inteligentno.

Zar nije Ana izjavila da joj je on omiljeni glumac uz Kifera Saterlenda ?

pa da, ona je, na pitanje obozavaoca, odgovorila na svom sajtu da je on osoba koju bi zelela da upozna, i to je doslo do njega. pa sad...
  • 0

#52 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 11 April 2008 - 15:59

[quote]itakoto[quote]

:huh: :rolleyes: Sve smo se nešto femkali, te ne sviđa nam se tutin govor, te težak je za čitanje, te nema smisla, a sad je citiran od najmanje tri osobe na ovom forumu u poslednjih nedelju dana, ukoliko ja znam da brojim (novosadjance, moke i ti) :)

Što se tiče socijalne (seljačke) inteligencije, neki (čuj, neki) David Goleman je nazvao EQ (emocionalna inteligencija).Nisam se testirala, ali imam neki osećaj da mi je negde oko 0,5.IQ možda malo veći ;) .
Jelena i Nole, naprotiv, sigurno imaju dobar taj eq.Jelena, da nije teniserka, bila bi unapređena verzija Jelena Karleuše, a Nole Dejvid Koperfild.Dočekali bi se uvek na noge kao weggina mačka, ma odakle da padnu.
Slažem se za Fedexa i Enan, s tim da bih ja rekla da su ograničeni.Drugačiji i ne mogu da budu.

Itakoto, itakodalje...
  • 0

#53 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 11 April 2008 - 17:13

Sto se tice Enanove, moj (trenutno) zagipsani muz je ubedjen da je ona blago retardirana.
Sa ostalim profilima se slazem skoro u potpunosti :rolleyes: .
  • 0

#54 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 11 April 2008 - 19:14

Opet troll. Sad na ovom topicu - o tenisu (posto je najaktivniji trenutno), gledate li na ES 1, Sarapova-Bondarenko (Amelia island)?
  • 0

#55 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 11 April 2008 - 19:31

tursunov je najpametniji teniser imo, ali igra najgluplji tenis, a većina ovde kaže da je federer glupkast, a ja bih rekao da igra najpametnije. :rolleyes: odo napolje. samo da napišem još jednu presmešnu stvar u vezi federera, sećam se jednog intervjua u kom je rekao da ne zna ko je frojd! :huh: (to smo već pominjali)

kako je njemu dobro...
  • 0

#56 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 11 April 2008 - 19:36

...u vezi federera, sećam se jednog intervjua u kom je rekao da ne zna ko je frojd!



Mislim da je bio Dostojevski u pitanju (AO), pitanje u vezi Tipse i njegovog tatoo-a... nije znao za Idiota.
  • 0

#57 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 11 April 2008 - 19:44

Mislim da je bio Dostojevski u pitanju (AO), pitanje u vezi Tipse i njegovog tatoo-a... nije znao za Idiota.

neee, ovo je starije. frojd! :rolleyes:

da me neko pogrešno ne razume, ne napadam federera ovde, baš me briga za te njegove ispade (a i sportisti generalno nisu naročito obrazovani i načitani), on je za mene najbolji teniser koji je hodio zemljom.
  • 0

#58 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 11 April 2008 - 20:45

tursunov je najpametniji teniser imo, ali igra najgluplji tenis, a većina ovde kaže da je federer glupkast, a ja bih rekao da igra najpametnije. :rolleyes: odo napolje. samo da napišem još jednu presmešnu stvar u vezi federera, sećam se jednog intervjua u kom je rekao da ne zna ko je frojd! :huh: (to smo već pominjali)

kako je njemu dobro...


to me podseti na onu staru foru: Da mi je njegov mozak samo na dva dana, da se pošteno odmorim! :)
  • 0

#59 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 11 April 2008 - 21:07

tursunov je najpametniji teniser imo, ali igra najgluplji tenis, a većina ovde kaže da je federer glupkast, a ja bih rekao da igra najpametnije. :rolleyes: odo napolje. samo da napišem još jednu presmešnu stvar u vezi federera, sećam se jednog intervjua u kom je rekao da ne zna ko je frojd! :huh: (to smo već pominjali)

kako je njemu dobro...

Ja negde procitah da su Englezi u nekom intervjuu za vreme Wimbldona nekako pomenuli Boba Geldofa (valjda bio neki dobrotvorni koncert u to vreme) i Federer nije imao pojma ko je to, na sta su se Englezi zblanuli. Ovo naravno nema veze ni sa inteligencijom ni sa obrazovanjem, nego sa informisanoscu i naravno nista ne pokazuje (samo da su Englezi bili razocarani sto najbolji teniser svih vremena ne zna njihovog junaka).
  • 0

#60 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 11 April 2008 - 21:19

E, samo da javim da sam ja tu, chitam ja sve :huh: I super ste. Me proud :rolleyes:
A malochas mi pala napamet i ideja o nastavku "bonding"-a i na feksbuku. Mislim, ovaj topic svedochi o tome da postoji zelja, ali ne znam ko sve ima fejsbuk profile i dal uopshte oce tamo. Mozemo chak i da napravimo neku grupu samo za nas. Smislite pa javite.
  • 0