Jump to content


Photo
* * * * * 4 votes

O svacemu po malo i mnogo o nicemu


  • Please log in to reply
39969 replies to this topic

#39286 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 30 April 2017 - 09:54

kako je to dobar film...a inače ne podnosim filmove o superherojima i slično


  • 0

#39287 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 30 April 2017 - 14:51

Da dobar je i film. U prvom delu skoro pa rec po rec iz stripa. Na kraju su malo zbrzali, ali prihvatljivo.
Crno bela verzija stripa je kvalitetnija, ne svidja mi se kako je originalno obojeno za druga izdanja
  • 0

#39288 aloviti

aloviti
  • Members
  • 571 posts

Posted 30 April 2017 - 18:30

verujem da b/w verzija mocno izgleda izuzimajuci bedz naravno, kul bi bilo da su samo watchmen-smiley-450x447.png ostavili u boji
inace, kido, nikako da ti bacim jedan :+1: za avatar
bolji su mi i inkal i metabaroni ali ceo jodoverse je genijalno umetnicko delo

  • 0

#39289 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 01 May 2017 - 13:24

Ma bezi brate, ubio je sa Technopriestom, najjaci delic je sa '50 morons'.

Zodo je prilican car. Radi kao sumanut sa 88 godina...

 

Inace b/w verzija Watchmena je ipak dosta bolja, mnogo je bolji papir

a I bojenje za ovaj strip je bilo malo ispod nivoa..


  • 1

#39290 aloviti

aloviti
  • Members
  • 571 posts

Posted 01 May 2017 - 18:21

stoji da ta njegova distopijska prica i kritika gubljenja humanosti usled robovanja tehnologiji ima najjacu poentu u tehnosvestenicima i da ni malo nije posredna vec udara ko maljem u glavu ali nekako za koju nijansu vise su me pukli inkal i metabaroni, mozda zato sto je to prvo od zodorovskog sto sam citao
 
sta si jos njegovo citao? na cekanju su mi megalex, bela lama, bordzija, alef tau i jos ponesto

  • 0

#39291 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 01 May 2017 - 18:30

Inkal je vrhunski, metabarons jos nisam citao. Alef Tau nekada u stripoteci.

Imao sam u rukama I Mebijusov strip na francuskom, gde mu je glavni lik Zodorovski,

ali nista nisam razumeo.

Mislim da Janjetov ima odlican stil za Zodoa, vizuelno mi je bolje nego Metabarons.

 

 

Pogledaj ako nisi dokumentarac Jodorovsky's Dune, gde on govori o svojim planovima da

rezira Herbertovu novelu, (od pre pola veka) I kako se tad upoznao sa Giraudom,

koji je crtao u roku od 10 sekundi sta god Zodo zamisli.


  • 0

#39292 aloviti

aloviti
  • Members
  • 571 posts

Posted 01 May 2017 - 22:15

gledao, nego sta, dina mi je omiljeno sf stivo
gledao i suzu pustio, onu musku najtezu, sto nije uspeo da sprovede u delo ono kompletno ludilo
tip je nevidjeno harizmatican, sa koliko zara objasnjava sta je sve bilo u planu, uopste ne cudi da je uspeo sve majstore svojih grana i disciplina umetnosti da zainteresuje
 
inace nisam odgledao nijedan od njegovih psihomagicnih filmova, nekako se jos ne osecam spremnim  :lol+:
 
ne svidja se ni meni himenezov rad na metabaronima ali prica kida

  • 0

#39293 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 02 May 2017 - 04:19

Nazalost nisam citao Dune i imam solidnu rupu u SF novelskom stivu.

Ali sam gledao El Topo devedesetih i secam se da je prvo gledanje tog filma

bilo mocno. Svi postupci vec vidjeni pre toga, ali lepo upakovano u slike.

 

Pogledacu Metabarons kad budem imao vremena.

Posto vidim da pratis stripove, preporuci nesto ovde na topiku kad se setis.

Ja isto volim dosta Richarda Corbena, Dan i Bloodstar su vrh. Takodje

kad govorim o pojedinacnim sveskama npr. Svileni covek od Manare...


  • 0

#39294 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 02 May 2017 - 11:05

Hongkong

C-tZmzJUQAA7fuP.jpg


  • 0

#39295 aloviti

aloviti
  • Members
  • 571 posts

Posted 02 May 2017 - 23:29

Nazalost nisam citao Dune i imam solidnu rupu u SF novelskom stivu.

Ali sam gledao El Topo devedesetih i secam se da je prvo gledanje tog filma

bilo mocno. Svi postupci vec vidjeni pre toga, ali lepo upakovano u slike.

 

Pogledacu Metabarons kad budem imao vremena.

Posto vidim da pratis stripove, preporuci nesto ovde na topiku kad se setis.

Ja isto volim dosta Richarda Corbena, Dan i Bloodstar su vrh. Takodje

kad govorim o pojedinacnim sveskama npr. Svileni covek od Manare...

 

nisam ni ja neki sf nerd ali dina je biblija  :)
 
uglavnom citam klasike koji mi kao klincu nisu bili dostupni ili koje sam greskom ignorisao poput Bluberija, princa Valijanta, Dilan Doga, Aster Blistoka
od ostalog evo par stvari koje su mi se svidele
 
ako volis film noir onda:
- Criminal Eda Brubakera, crtez nista posebno ali odlicna krimi prica
- Richard Stark's Parker - radjen je po romanima Richarda Starka koji su ekranizovani nekoliko puta (npr Point Blank(1967) i  Mel Gibsonov Payback (1999)), vrlo sveden i interesantan stil ima strip
- takodje elemente noir-a ima i fenomenalni 100 Bullets koji zahteva veliku koncentraciju jer ima puno povezanih likova i storyline-ova u tricavih 100 epizoda
 
- Superman - Red Son (kako bi izgledao svet tokom hladnog rata da se Supermenova kapsula prizemljila u SSSR-u umesto u USA)
- RanXerox
- Slaine: The Horned God
 
obraticu paznju na Corbena a evo i par stvari koje planiram da citam u nekom trenutku:
Sandman, Aldebaran, Grandville, Preacher, Wake, Thorgal, Chimpanzee Complex, Scalped, Transmetropolitan

  • 0

#39296 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 03 May 2017 - 04:41

SXB6gWj.jpg


  • 1

#39297 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 04 May 2017 - 04:01

 

nisam ni ja neki sf nerd ali dina je biblija  :)
 
uglavnom citam klasike koji mi kao klincu nisu bili dostupni ili koje sam greskom ignorisao poput Bluberija, princa Valijanta, Dilan Doga, Aster Blistoka
od ostalog evo par stvari koje su mi se svidele

Da, sad se setih koliko je novca i vremena bilo potrebno popuniti sve ove kolekcije koje si nabrojao. Let me bragg about it:

U posedu sam tih 15 knjiga princa valijanta, a ses prvih sam dono ovde i na polici su iza mene.

U posedu kompletnog Bluberija, to je bila jedna epska jurnjava...

I naravno Aster, ali naci te prve cetiri i posebno prve dve epizode koje su nehajno izasle u EKS-u je bio mini poduhvat.

Nazalost, nisam uspeo da ispratim da li je prevedeno nesto nakon epizode 28 ?

 

Dodaj na ovo Dzeremaju, objektivno, a ako si pomenuo Dilan Doga, onda definitivno ide i Ken Perker tu.

 

 

 

nisam ni ja neki sf nerd ali dina je biblija  :)
 
....obraticu paznju na Corbena a evo i par stvari koje planiram da citam u nekom trenutku:
Sandman, Aldebaran, Grandville, Preacher, Wake, Thorgal, Chimpanzee Complex, Scalped, Transmetropolitan

 

 

 

Ne bi bilo lose procitati, verovatno je prejako.

Gotovo nista od ovoga sto si nabrojao nisam citao, pogledacu sta je dostupno.

Prvo verovatno Metabarons pa Dune

 

Samo napred sa tom listom za citanje, jos neke preporuke:

 

Falange Crnog Reda by Enki Bilal

Neuromancer

Lanac Meduza by Ernie Colon (Izasao u prvom broju Super Maksija)

Najamnik by Sergelles

itd...

 

 

 

 


  • 0

#39298 aloviti

aloviti
  • Members
  • 571 posts

Posted 04 May 2017 - 23:53

svaka cast za kolekciju
zrtvuj jedan prekookeanski kofer od 20kila da prebacis sve to  :D
 
eh koliko sam kao klinac patio sto ne mogu da procitam sagu o princu valijantu do kraja, imao sam samo prva 4 toma koja je burazer kupio, kasnije je sredinom devedesetih dok sam bio u gimnaziji marketprint krenuo ponovo da stampa, tada sam kupio 5, 6 i 7 tom sa tvrdim koricama i to je bilo sve sto sam uspeo da nadjem
 
poslednjih godina dosta se popravila situacija sa strip kulturom u srbiji - sto se klasika tice npr Carobna knjiga stampa valijanta, fles gordona, rip kirbija, Makondo stampa malog nema u zemlji snova, fantoma i mandraka, Beli put stampa metabarone, hogara, frenka milera a stampa se i dosta novih stvari
 
svaka im cast za princa valijanta, vrlo luksuzno izdanje sa besmisleno povoljnom cenom od nekih 9eur po tomu, jedino sto mi se ne svidja je sto je u boji
 
dosta toga kupim ali mnogo vise citam u elektronskoj formi na tabletu, mnogo mi je zgodnije jer uglavnom citam u gradskom prevozu ili kad putujem negde a u elektronskoj formi se moze gotovo sve naci 
 
sto se tice metabarona da znas da pored osnovne price Kasta Metabarona (The Metabarons) imas jos i sledece - Castaka i Weapons of Metabarons a prosle godine je izasao i strip pod nazivom The Metabaron, nisam ga jos procitao ali pretpostavljam da je to nastavak price o poslednjem metabaronu
 
sto se astera blistoka tice poslednja epizoda koju sam procitao je 26, sve su skenovi stripoteke i eks almanaha tako da ne znam za prevode kasnijih epizoda

  • 0

#39299 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 05 May 2017 - 21:17

 

svaka im cast za princa valijanta, vrlo luksuzno izdanje sa besmisleno povoljnom cenom od nekih 9eur po tomu, jedino sto mi se ne svidja je sto je u boji
 
....
sto se astera blistoka tice poslednja epizoda koju sam procitao je 26, sve su skenovi stripoteke i eks almanaha tako da ne znam za prevode kasnijih epizoda

 

 

Nisam znao za Princa Valijanta u boji, malo me je frka od toga, morao bih da gvirnem kroz prste.

Da li je to Fosterov rad naknadno obojen, ili Marfijev mozda, ili je to neko novo izdanje ?

 

Aster je izdat nakon broja 17 u nekoliko sveski od po 2-3 episode, pre 10tak godina mislim.

 

Inace, procitah prvu svesku metabarons-a (na readcomics online) I vrlo zanimljivo izgleda, malo sam

potcenio crtez, dobar je. (17 epizoda po cca 25 strana)

Prica se zaplice slicnom dinamikom kao Technopriests rekao bih.


  • 0

#39300 aloviti

aloviti
  • Members
  • 571 posts

Posted 05 May 2017 - 22:44

koliko se secam valjda je cak valiant premijerno u novinama izlazio u boji, uz fosterov blagoslov i instrukcije kako da se boji
fantagraphics je radio reprinte sa svojim bojenjem i tu su se fanovi bunili oko saturacije boja
da li je carobna knjiga sama radila restauraciju ili su kopirali ovo fantagrafiksovo izdanje ne znam
 
meni se uopste koncept bojenja princa valijanta ne svidja i najvise bih voleo da posedujem i celo markeprintovo izdanje sa poeticniim prevodom zike bogdanovica i izdanje manuela caldasa (na engleskom naravno) a ovo izdanje carobne knjige kupujem jer je stvarno luksuzno a dzabe i kao najbitnije da bih najzad procitao sagu do kraja (fosterovog rada, ono posle je blasfemija)
 
sto se metabarona tice drugaciji je koncept price od tehnosvestenika
dok tehnosvestenici imaju 3 storyline-a koja se prate paralelno ovde svaka epizoda prati sledeceg metabarona
a dinamika je rekao bih za sve price iz jodoverse-a kao jedna velika recenica koja ima samo zareze, tacke nigde, ne stizes da udahnes, samo te tera da citas dalje

  • 0