Jump to content


Photo

Hašim Tači - terorista ili lider pokreta za oslobodjenje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2255 replies to this topic

#16 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 27 March 2008 - 13:58

H.T. (the Snake of KLA") je lider pokreta za oslobodjenje koji se finansira sumnjivim sredstvima.

Neka referencija? Link? Someting?

#17 Gaggii

Gaggii
  • Members
  • 14 posts

Posted 27 March 2008 - 14:09

Onog dana kada vishe ne bude na vlasti ( a valjda nece ko Tito da bude uvek biran sa 99,99%)
videce se da li je jedan obican ,ali ne i sitan mafijash, ili je stvarno imao na umu da Kosovo solobodi
od Srbije ,usput i od Srba. Srbija nece biti u nezgodnoj situaciji da nema nekog svog lidera
koji bi delio Nobelovu nagradu za mir sa Tachijem. :rolleyes:


Nece on doziveti to da bude biran sa 99,99%.
Covek jedva ima 30%, a na vlast je dosao samo zbog toga sto je Rugova umro.
Po mom misljenju, on je od svega po malo (leninista, oslobodilac, mafijas, demokrata). A kada si od svega po malo, celokupno si jedno NISTA.
Samo ne mozemo da kazemo da je on terorista. Ubistvo jednog milosevicevog policajca iz Kikinde u Prekazima ne moze se kvalifikovati kao teroristicki akt.

#18 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 March 2008 - 14:13

Pozdrav svim forumashima,

Draga Teja,

Od onih ~900 policajaca ubijenih na Kosovu, mozesh li proceniti koliko ih je bilo sa Kosova?

Pozdrav


Ja znam samo da se vode kao "nestali ljudi,lica" 900 osoba.

Kakvi sada policajci? Pa za policajce se zna koliko ih je ubijeno.

Znash,smeshno je da ovde implicirash da su policajci dosli iz Srbije (mislim na danashnju Srbiju).
Policajci su kao i neki vojnici koje ministarstva rasporedjuju po svom nahodjenju.

Na primer, u spanskoj pokrajini Baskiji ima policijaca koji su iz Madrida ili Toleda,mozda i Kordobe.
I sta sada? Treba ih ubijati jer nisu rodjeni u San Sebastijanu ili Bilbao?

U ovoj mojoj pokrajini(nemackoj)Hessen ima policijaca kojima Frankfurt nije mesto rodjenja, koji se
ovde bash i ne osecaju mnogo lepo. Ali to je neki drzavni sistem (bio) pa su i ti policijaci bili tamo.

Meni je jako zanimljiva cinjenica da K-Albanci dele tu policiju(srpsku) na dobru i loshu.

Onaj Vitomirovic (policijski inspektor ,proveo 4-5 godina na Kosovu,obogatio se i usput,usput
i moj komshija iz Zajecara) vrsta je narodnog heroja na Kosovu jer je imao moooda pa je lansirao
story o hladnjachi u Dunavu. Naravno,to je istina, covek se malo obogatio,napustio policiju
pa je pisao sta je dobro a sta zlo. Mozda bi i neko od tih ubijenih policajaca takodje mogao da svedochi (u Hagu
na primer) ili bi izneo u neku javnost ono sto ej video i doziveo na Kosovu. Ali mu nasha braca Albanci
to nisu omogucili, skracujuci ga za glavu,jerbo je policijac,pa je samim tim i slobodan za odstrel ili
"otvara se sezona lova".

#19 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 March 2008 - 14:15

Neka referencija? Link? Someting?



http://globalresista.../chuss/kla.html

+

Geopolitical Drug Watch, Report, No. 35, 1994

Edited by cyberwor/L/d, 27 March 2008 - 14:16.


#20 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 March 2008 - 14:15

Neka referencija? Link? Someting?


O bre, pa i za to ti trebaju linkovi? :rolleyes:

#21 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 27 March 2008 - 14:17

Koliko vidim poteze se proverena argumentacija tipa imao sam Athisarijev plan u rukama pre Athisarija.....

#22 Dr Who

Dr Who
  • Members
  • 114 posts

Posted 27 March 2008 - 14:18

Tesko je pricati o Tachi-ju licno jer je to stvar kriminalnih istraga i ja moram da priznam da ne znam dovojno cinjenica o tome.

Terorizam je po definiciji nacin politicke borbe kroz uspostavjanje osecaja straha, nestabilnosti i ne-kontrole. To jeste nesto sto je OVK radio - sto ne znaci da je to samo po sebi nesto lose. U borbi sa nadmocnijim neprijatejem to je mozda jedino sretstvo koje je preostalo. Dakle, iako je terorizam nesto na sta se uvek gleda kao na nesto negativno - nisam siguran da je to tako samo po sebi. Recimo moglo bi se reci da su francuski pokret otpora ili partizani u Jugoslaviji bili teroristicke organizacije i to ne bi biloo potpuno pogresno. Sto ne znaci da je to nesto lose.

U tom kontekstu i vlast moze biti teroristicka - vladanje na osnovi straha i teroristickih metoda. Recimo kada je Sloba slao pandure u civilu da sporadicno upadaju medju gradjane koji demonstriraju i tuku ih to bi se moglo nazvati terorizmom. Selektivno ubijanje onih koji se bune kako bi zastrasili sve je terorizam itd.

Kosovari su se borili protiv Slobodanove represeije Gandijevskim metodama godinama ali to nije davalo nikakve rezultate - cak je situacija bila sve gora i gora. Na kraju su one politicke struje koje su bile za fizicku borbu ojacale a i dobile mig od strane zapada i znamo sve sto se desilo.

U svakom slucaju ne postoji mnogo nacina da se takva borba izvede u situaciji u kojoj su tada bili Albanci. Sve sto ostaje je odluka da li je bolje trpeti ili se dici na oruzlje. Pa oni svakako nisu mogli krenuti u frontalni rat sa vojskom srbije - terorizam je bilo sve sto im je ostalo.

To u svakom slucaju ne opravdava zlocine nad civilnim stanovnistvom (sto policajci u ovom slucaju nisu bas bili). Svako ko se ogresio nad civilima je zlocinac i za to treba da odgovara. Nisam uveren da je to bio strateski cilj Albanskog rukovodstva u to vreme. Zlocini kojih je bilo, verujem iako ne mogu da tvrdim, su se desili zbog manjka discipline. Ne opravdavam samo obrazlazem.

Edited by Dr Who, 27 March 2008 - 14:20.


#23 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 March 2008 - 14:21

Tesko je pricati o Tachi-ju licno jer je to stvar kriminalnih istraga i ja moram da priznam da ne znam dovojno cinjenica o tome.


Pa i SMrad je imao Arkana (mafija, kriminal ...). Ima jos primera u svetu.

#24 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 March 2008 - 14:22

:rolleyes: :huh: :) Teja bogati smanji dozu burgundija, i svaki put kad nadjes biser u Oyster-ima, nemoj ga okaciti u forumu ;) :D


Ne sikiraj se bre 0:) Nece ti on umanjiti ugadjaj kod kraljice kad te bude inagurisala u viteza okruglog stola.
A i nisi ozenjen Karlom Bruni 0:)

#25 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 27 March 2008 - 14:24

O bre, pa i za to ti trebaju linkovi? :rolleyes:

Pa ne citam samo ja ovo.

Nego Teja, kad ces se osloboditi tog kasabskog mentaliteta. Jes´ da je sarmantan u svakodnevnom zivotu tamo, dole na jugu... , ali ovde?

#26 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 27 March 2008 - 14:32

http://globalresista.../chuss/kla.html

+

Geopolitical Drug Watch, Report, No. 35, 1994

Jesu li u pitanju neki dokazi ili samo nagadjanja?

Cuj, by Michel Chossudovsky, i to Professor of Economics at the University of Ottawa!

A presuda? Kazna?

Edited by Gjergji, 27 March 2008 - 14:32.


#27 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 March 2008 - 14:34

Pa ne citam samo ja ovo.

Nego Teja, kad ces se osloboditi tog kasabskog mentaliteta. Jes´ da je sarmantan u svakodnevnom zivotu tamo, dole na jugu... , ali ovde?



Vidi Gjergji!!! Aj da i tebe zamolim za pristojnost u obracanju.

Za sada,samo toliko..

Inache, mozemo i i ja i ova forumashica iz Svedske da odemo, pa onda ugodjaju nikad kraja.
To je uostalom i uobicajeno na topicima o Kosovu,ovde, Ili su ljudi budale, ili su polupismeni,glupi,
provincijalci navikli na svoje kasabe .Sada ti i novi izraz ovde lansirash
"kasaba" pri cemu ti palatalizacije nisu bash savrsheno jasne.

Ali,ajde,uzivajte..Najprijatnije kada se ljudi medjusobno razumeju,prichaju iste priche.
Ne bih da kvarim prijatnu atmosferu.

Edited by Teja, 27 March 2008 - 14:36.


#28 Gaggii

Gaggii
  • Members
  • 14 posts

Posted 27 March 2008 - 14:40

Ja znam samo da se vode kao "nestali ljudi,lica" 900 osoba.

Onaj Vitomirovic (policijski inspektor ,proveo 4-5 godina na Kosovu,obogatio se i usput,usput
i moj komshija iz Zajecara) vrsta je narodnog heroja na Kosovu jer je imao moooda pa je lansirao
story o hladnjachi u Dunavu. Naravno,to je istina, covek se malo obogatio,napustio policiju
pa je pisao sta je dobro a sta zlo. Mozda bi i neko od tih ubijenih policajaca takodje mogao da svedochi (u Hagu
na primer) ili bi izneo u neku javnost ono sto ej video i doziveo na Kosovu.
Ali mu nasha braca Albanci
to nisu omogucili, skracujuci ga za glavu,jerbo je policijac,pa je samim tim i slobodan za odstrel ili
"otvara se sezona lova".


Imali su oni nekih 10 godina da svedocavaju, pisu knjige i sta jos drugo dok je Rugova propagirao nenasilni otpor. Ali su sigurno mislili da se prvih 10 godina obogacuju pa kad idu u penziju da kukaju sta su radili i videli.

#29 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 27 March 2008 - 14:44

Vidi Gjergji!!! Aj da i tebe zamolim za pristojnost u obracanju.

Za sada,samo toliko..

Inache, mozemo i i ja i ova forumashica iz Svedske da odemo, pa onda ugodjaju nikad kraja.
To je uostalom i uobicajeno na topicima o Kosovu,ovde, Ili su ljudi budale, ili su polupismen,i,sada ti i novi izraz ovde lansirash
"kasaba" pri cemu ti palatalizacije nisu bash savrsheno jasne.

Ali,ajde,uzivajte..

Daleko sam ja od savrsenstva Teja. Meni je to barem jasno. Nisi razumela ili neces da razumes da ako ja (ili neko drugi) trazim link, to nije samo zbog mene. Svaka cast za savrsenu palatalizaciju. Prijatno kacenje & ljuljanje.

Otici ili ostati? Opet vadis tu kartu? Po pedesetijedanaesti (da, namerno) put? Not terribly impressed. In fact, not at all.

Edited by Gjergji, 27 March 2008 - 14:48.


#30 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 March 2008 - 14:56

Jesu li u pitanju neki dokazi ili samo nagadjanja?

Cuj, by Michel Chossudovsky, i to Professor of Economics at the University of Ottawa!

A presuda? Kazna?


Evo ti citava arhiva "nagadjanja" ....

http://members.tripo.../kla-drugs.html

A sada se odjavljujem ...