Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Ana Ivanović


  • Please log in to reply
6964 replies to this topic

#61 Barnet

Barnet
  • Members
  • 344 posts

Posted 02 June 2008 - 21:35

:rolleyes:
šminka je možda over kill
naša je princeza na ovoj fotki too hot

Attached Files


  • 0

#62 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 06 June 2008 - 10:41

Posle dolaska na prvo mesto WTA rang liste,

ANA ČESTITAMO!!!
  • 0

#63 novosadjance

novosadjance
  • Members
  • 1,645 posts

Posted 06 June 2008 - 19:30

Posle dolaska na prvo mesto WTA rang liste,

ANA ČESTITAMO!!!


Pridruzujem se cestitkama na ovm fantasticnom uspehu. Pre samo cetiri godine je bila na 705. mestu na svetu i mozda i prvo mesto na kom sam procitao o njoj je bilo http://forum.b92.net...showtopic=11545 . Posle samo nekoliko meseci se videlo da to i nije sala http://forum.b92.net...showtopic=15152 . Ostalo se vise-manje zna. Sad je na teniskom Olimpu u drustvu jos 16 boginja, svaka cast.
  • 0

#64 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 06 June 2008 - 20:43

Čestitam i ja.Ne mogu da se setim kada i gde sam prvi put čula za Anu Ivanović, ali je svakom slučaju bilo davno.

Ko je, zapravo, mogao da pretpostavi pre mesec ili dva da će baš Ana od troje iz ove zlatne generacije postati prva broj jedan?Mislim, malo ko.Bez obzira na čudan zbir okolnosti, jedan od njenih velikih ciljeva je ispunjen.Već.Nadam se da će sutra doći na red i drugi.Enormna želja koju je iskazala u polufinalu zajedno sa kvalitetom, ali i iskustvom, trebalo bi da budu dobitna kombinacija.Nema šampiona bez te specifične vatre u očima i to je jedan od razloga što je Ana u foto-finišu pretekla juče u borbi za prvo mesto i finale GS-a drugu našu vedetu.
  • 0

#65 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 June 2008 - 21:23

Pamtim to kao da je juče bilo ,
kad je babo Atif otišao
u ruci mu piva
za reverom značka FK Sarajevo... ups malo sam se zabrojao , to je neka druga priča . ELEM !

Pamtim to kao da je juče bilo
kad je mala Ana protutnjala ITF nivoom kao Katrina New Orleansom.
Vidoviti organizatori turnira u Cirihu 2004. godine udeliše joj WC . Verovatno je uticaja imao i Anin menadžer i činjenica da je tada trenirala u Švajcarskoj i mogućnost uzimanja Švajcarskog državljanstva.
Bilo kako bilo dobila je WC i u prvom kolu dobila Tatjanu Golovin gde je preokrenula izgubljen meč 2:5 u trećem , da bi dobila u tie-breaku.
U drugom kolu Venus poraz u dva tie-breaka a u oba seta je imala set lopte.

THE REST IS HISTORY!
  • 0

#66 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 06 June 2008 - 23:09

Pridruzujem se cestitkama na ovm fantasticnom uspehu. Pre samo cetiri godine je bila na 705. mestu na svetu i mozda i prvo mesto na kom sam procitao o njoj je bilo http://forum.b92.net...showtopic=11545 . Posle samo nekoliko meseci se videlo da to i nije sala http://forum.b92.net...showtopic=15152 . Ostalo se vise-manje zna. Sad je na teniskom Olimpu u drustvu jos 16 boginja, svaka cast.

Hvala za ovo interedsantno podsecanje. Zanimljivo je citati s ove distance.

Naravno, Ani sve cestitke za prvo mesto i drzim pesnice da osvoji i svoj prvi GS.

Sticajem okolnosti se desilo da se vracam za BG iz Budimpeste s Anom i njenom mamom, mislim tu negde krajem 2003 ili 2004 (ne secam se tacno bas, znam samo da je bilo negde u decembru). Ana je i tada bila fino i pristojno dete, povucena i tiha, skoncentrisana na ... (nebitno), a njena mama jedna prava dama i razumna zena (Ena, nije delovala uopste strogo, niti da ona forsira ili "maltretira" Anu u bilo kom smislu) sa kojom se moglo zaista fino popricati o "pametnim" stvarima, svetska zena. Ono sto ja i sada vidim kod njih dve.

A prosle godine smo je gledali u Luksemburgu na turniru (posle Anine pobede klinci su hteli da se slikaju s Anom, uspeli smo da prodjemo do pred svlacionicu, Ana se tu muvala, pozvali smo je, ona se ljubazno odazvala i slikala se s klincima; klinci su bili toliko odusevljeni da su hteli da je pozovu u goste :ph34r: )
  • 0

#67 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 June 2008 - 00:12

Bodo o Ani:

http://tennisworld.t...008/06/ana.html
  • 0

#68 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 07 June 2008 - 09:36

Ana je i tada bila fino i pristojno dete, povucena i tiha, skoncentrisana na ... (nebitno), a njena mama jedna prava dama i razumna zena (Ena, nije delovala uopste strogo, niti da ona forsira ili "maltretira" Anu u bilo kom smislu) sa kojom se moglo zaista fino popricati o "pametnim" stvarima, svetska zena. Ono sto ja i sada vidim kod njih dve.

Nisam nikad ni pomislila da mama forsira ili maltretira Anu u bilo kom smislu. Samo sam rekla da je zena suvise stegnuta, kad je u publici (to je i jedina prilika kad mogu da je vidim) Dok traju Aninin mecevi ona ne menja izraz lica, nema osmeha, ni mrstenja, stone face, prakticno. a i to dosta govori o necijoj prirodi. Naravno, to je njen look za kamere, verujem da je rec o razumnoj, normalnoj zeni. Samo mislim da i Ana ima malo te stegnutosti u javnosti, sto joj ne mogu zameriti, vrlo je tesko nositi se sa tolikom paznjom. ko sto i sam Bodo rece u licnom kontaktu je mnogo opustenija:

Face-to-face, she's nowhere near as self-controlled and poised as she appears on the court.


  • 0

#69 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 07 June 2008 - 13:57

Pamtim to kao da je juče bilo ,
kad je babo Atif otišao
u ruci mu piva
za reverom značka FK Sarajevo... ups malo sam se zabrojao , to je neka druga priča . ELEM !


Bas sam razmisljala o ovoj pesmi kad sam htela da napisem mali "esej" o razlicitosti Ane i Jelene, znate ono u fazonu>>> Kad bi ih sad stavio u isti razred i kad bi krenule na ekskurziju - Ana bi sela napred a Jelena pozadi sa dobrim ortacima (jel se i dalje na ekskurzijama svira i peva Ulicna svetiljka?), i da je ana fokusirana na sebe a jeca na publiku, pa uz to fino ide i cuveni stih: Ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku. :ph34r:

Edited by wegga, 07 June 2008 - 13:58.

  • 0

#70 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 07 June 2008 - 18:57

Pridruzujem se cestitkama na ovm fantasticnom uspehu. Pre samo cetiri godine je bila na 705. mestu na svetu i mozda i prvo mesto na kom sam procitao o njoj je bilo http://forum.b92.net...showtopic=11545 . Posle samo nekoliko meseci se videlo da to i nije sala http://forum.b92.net...showtopic=15152 . Ostalo se vise-manje zna. Sad je na teniskom Olimpu u drustvu jos 16 boginja, svaka cast.


Svaka cast na ovom "casu istorije", lepo je bilo podsetiti se.
  • 0

#71 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 08 June 2008 - 09:07

Evo jedne lepe analize o Ani, ima interesantnih novih detalja:

http://sports.espn.g...r...&id=3430892


She had people to turn to in the stands, for sure, but in a game where so many women are overly dependent on their coaches, and where parents are not only willing, but eager to share the spotlight, Ivanovic has neither issue. Groeneveld is able to walk her only so far. Her parents have stayed resolutely in the background, declining to give interviews.

"A coach is like a safe harbor you can drive into when the sea is rough,'' said Swiss entrepreneur Dan Holzmann, the man with the foresight to bankroll Ivanovic's training when she was a young teenager. "She did this without her coach sitting up there cheering for her. She's very connected to her team. This wasn't easy, but she did it in two sets and she's pretty much done it herself.''

Perhaps that has conspired to build a player, capable of making the difference in a match by inhaling and not waiting to exhale.


http://sports.espn.g...r...&id=3430950
  • 0

#72 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 08 June 2008 - 10:12

Evo jedne lepe analize o Ani, ima interesantnih novih detalja:

Zanimljiv tekst. Znaci meditacija je pomogla. Velika je stvar da Ana ima pored sebe ljude koji zele da joj pomognu i da je unaprede, pogotovo kad vide koliko je ona spremna da uci i da proba sve sto bi joj bilo od koristi.
interesantno da je Skot Burns proveo godinu dana u budistickom manastiru i da je eto sticajem okolnosti Ana imala u svojoj najblizoj okolini nekog da joj pokaze kako da koncentracijom na disanje iskontrolise emocije u kljucnim u trenucima.
  • 0

#73 wyz

wyz
  • Members
  • 42 posts

Posted 08 June 2008 - 10:41

Nije baš analiza igre, ali govori puno o atmosferi u timu :ph34r:
link
  • 0

#74 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 08 June 2008 - 13:36

Ne znam da li je neko dao link:

AJDE ANA
"So to me, this was a far better win than the scores and the resume of Ivanovic's opponent - a maiden Grand Slam finalist - may indicate. Safina wasn't nervous; she played a solid match. Ivanovic, meanwhile, took a quantum leap as a competitor. Was it just four months ago that she bawled her eyes out after losing an Australian final (to Sharapova) which she felt she could - and should - win?"

Iako mu ovde nije mesto, jedan citat o Dinari i Maratu:

"And poor Safina, you had to feel for her. She was subdued in her press conference, and at one point someone observed that he hadn't seen brother, Marat, in the player box. She said, "No, he's not here. Somehow, I thought that he might come, but unfortunately he didn't came."

Now I'll be the first to admit that faced with a similar situation, I might do just as Marat had done. Families and sibling relations run the gamut, and we sometimes forget that, in the end, they are what they are, regardless of the judgmental eyes on them. But I know a lot of people around here were baffled that Marat couldn't be bothered to make the short trip over from London to lend his sister support. Given her tender statement above, you almost think it might have helped."

Marat :ph34r: :) :D
  • 0

#75 2103 G

2103 G
  • Members
  • 62 posts

Posted 08 June 2008 - 21:49

Sanjam otvorenih očiju




ANA Ivanović, srpsko tenisko zlato, blista od sreće. Obradovala je i sebe i naciju. Osvojila je trofej u Parizu, dospela na vrh VTA liste, realizovala ono što je budna sanjala među novobeogradskim blokovima, gledajući Moniku Seleš ili dok je biciklom žurila na trening na dnu bazena "11. april", obećavajući sebi da će, jednom, ona biti ta kojoj će da se divi planeta.

http://www.novosti.r...atum=2008-06-08
  • 0