Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Ana Ivanović


  • Please log in to reply
6964 replies to this topic

#46 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 23 May 2008 - 21:33

Pred svaki GS nastaje "klanje" izmedju fanova nasih teniserki, a kad ne zadovolje njihove apetite, nastupa zatisje, udruze se ponekad kada napadaju Tijanica sto ne prenosi njihove meceve i to je sve...Pitam se sta ce biti kad jedna od njih dve osvoji neki GS :rolleyes:


Biće kao kad Partizan uzme titulu Zvezdi , ili obratno , ako vam se više svidja! :huh:

Edited by gmboki, 23 May 2008 - 21:34.

  • 0

#47 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 23 May 2008 - 22:40

Smucilo mi se tamo i zato sam i dosla na forum, ovde su ljudi opusteniji, koliko vidim nema prozivki, podbadanja, omalovazavanja ( tenisera i teniserki i medjusobnog), a imam utisak da forumasi vise znaju o tenisu od "komentatora"
pozdrav


Da, da, davno nas niko nije hvalio, a ni mi se sami nismo hvalili :) ... :huh:

Šalim se malo.Ovde su svi manje ili više veoma dobronamerni, otprilike se već zna čiji su kakvi afiniteti-kome je lepša Ana, a kome draža Jelena, kome se više sviđa Jelena zato što je patriota, ili Ana zato što je umiljata, ili Nole zato što je svestran , kome je ko omiljen od naših, pa i strarnih tenisera, a opet još nismo došli do razmene uvreda :rolleyes: .Jedino se pitam gde je zelenooka ;)

Sve u svemu, dobrodošla na forum i ti i ostali.Uživajmo zajedno.
  • 0

#48 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 24 May 2008 - 06:42

Sve u svemu, dobrodošla na forum i ti i ostali.Uživajmo zajedno.


Hvala ti :rolleyes: na dobrodoslici.
Ja sam pokusavala da smirim strasti na "komentarima" pisuci da su obe, nase, neka pobedi bolja, da treba da se stidimo sto se prepucavamo, da nije vazno koja ce od njih 2 uzeti neki pehar, nego da on stigne u Srbiju i da uopste ne zasluzujemo ni Jelenu, ni Anu, a ni Noleta, ali dzaba, posle vise istih komentara, koji su podrzani od izvesnog broja ljudi sam odustala.
Tako da sa tolerancijom nema problema :huh: .
  • 0

#49 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 24 May 2008 - 15:48

Ana je zvezda reklame za WTA

Ana će učestvovati u reklamnoj kampanji Sony Ericsson WTA Tour-a, "Superheroji", za koju je snimanje obavljeno prošle nedelje u Rimu. Televizijska reklama će biti premijerno prikazana 19. juna.

Nazvana “najdinamičnijim i najambicioznijim reklamnim potezom u 35-godišnjoj istoriji Tour-a”, kampanja vredna više miliona dolara će posebno promovisati završni turnir sezone, Sony Ericsson Championships u Dohi.

Učestvovalo je više od 30 teniserki, a Ana je imala vodeću ulogu i snimala je ispred istorijskog Panteona. Ona će u reklami koju je režirao čuveni francuski režiser Matthieu Mantovani biti predstavljena kao superheroj modernog doba.

Ana je rekla: “Ovo je veoma uzbudljiv način promovisanja ženskog tenisa. Rim je bio zanimljivo mesto za snimanje, i mnogo ljudi nas je posmatralo. Režiser i ekipa su bili izuzetno profesionalni i sve su mi olakšali. Biće divno videti kako sve izgleda kada film bude završen.”

Izvršni director Sony Ericsson WTA Tour-a, Larry Scott, koji je prisustvovao snimanju filma, je prokomentarisao: “Ovo je bila uzbudljiva nedelja i za teniserke i za Tour, videti kako sve naše ideje i planovi za ovu kampanju na brilijantan način postaju stvarnost na ulicama ovog sjajnog grada …Bilo je divno videti sve njih kako učestvuju u snimanju i uživaju u tome.”

Mantovani je rekao: “Dopada mi se ideja prikazivanja teniserki van terena, u svakodnevnim situacijama koje su zanimljive; a ne da ih vidimo onako kako ih stalno gledamo.

“Ovo nam je omogućilo da se igramo sa maštom i stvarnošću. Bilo je važno napraviti scenario koji nema previše efekata, a uzbudljive vizuelne efekte stvoriti kombinacijom mirnih snimaka, podeljenih ekrana i grafikama koje su zanimljive i zabavne, ali realnije.

“Bilo je zabavno raditi sa teniserkama. Sve su bile vrlo profesionalne, i razumele su kako da rade sa kamerom. Čak je i nekoliko njih koje su u početku bile malo stidljive, kada su se kamere uključilo pokazalo iznenađujući talenat.”


izvor: Anin sajt
  • 0

#50 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 24 May 2008 - 17:35

Koliki je koeficijent korelacije izmedju Aninog rezultata u Rimu i snimanja tih gluposti :rolleyes: !?
  • 0

#51 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 24 May 2008 - 18:12

Koliki je koeficijent korelacije izmedju Aninog rezultata u Rimu i snimanja tih gluposti :rolleyes: !?


Gledala sam prilog o snimanju tih reklama, a obzirom da sam i sama mnogo puta snimala TV reklame umem da ocenim kad neko opušteno glumi i prirodno se ponaša, a u ovom slučaju mi se Ana činila veoma ukočena i ne baš puno opuštena. Nadam se da je režiser na kraju uspeo da dobije šta je želeo. Ali ne mora da znači da režiser može da izvuče stvar, kao što se vidi u reklami za wilson loptice, Nole šmira nevidjeno i vidi se da mu gluma nije jača strana. Čudno, obzirom da uspešno imitira.
  • 0

#52 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 24 May 2008 - 22:48

Koliki je koeficijent korelacije izmedju Aninog rezultata u Rimu i snimanja tih gluposti :huh: !?


Verovatno mali ako se uzme rezultat iz Rima, ali veliki, ako se uzme Anina pozicija na WTA listi.
Boze moj, podbacila u Rimu, popravice se ona u Parizu :rolleyes: .
Inace sta fali da snima reklame, a pri tome za WTA i bude glavna zvezda, predstavljana kao superheriona ( kao zena moze da bude heroj ?) modernog doba ?
Videla sam sliku na njenom sajtu, lepo izgleda, a verovatno i da je Ana izabrana zato sto je najlepsa i podseca na anticku lepoticu :) .

Edited by Uma, 24 May 2008 - 22:50.

  • 0

#53 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 27 May 2008 - 23:04

Tekst o Aninom servisu Petera Bodo-a ("for a few brief and shining moments tennis, with a great big picture of Ivanovic, was the lead story of the planet's most influential newspaper. I'll fill you in on how that story Ivanovic story developed and provide additional insights and thoughts from Ivanovic's team later in the week. One thing that really impressed me was the fact that while Ana doesn't have a personal coach (Sven Groeneveld is officially her Adidas-sponsored mentor - meaning he doesn't depend on her for a paycheck) who travels full time, her Aussie physio (Scott Byrnes) is with her on a daily basis. This team has a really impressive long-term strategy in place for Ana."):

http://www.nytimes.c...amp;oref=slogin

When Ana Ivanovic Serves, You Better Duck
By PETER BODO
Published: June 1, 2008

Last June, the ascendant Serbian tennis player Ana Ivanovic hit a serve 124.9 miles per hour, one of the most powerful blasts ever by a woman. And this was after injuries and maturity had convinced her that, when it comes to serving, it’s about more than how hard you hit the ball. The 20-year-old Ivanovic has shot up to No. 2 in the world rankings in part because she has transformed her serve into a multifaceted stroke that overwhelms opponents with its unpredictable speed and spin. Here, a closer look at one of the most dangerous shots on the women’s tour.

BIGGER IS BETTER

Like all powerful servers, Ivanovic is tall: 6-foot-1. “Taller means a greater margin for clearing the net, and longer levers [arms] mean that endpoint velocity is increased,” says Bruce Elliott, the head of the School of Sports Science, Exercise and Health at the University of Western Australia, who has studied the serve extensively. Her height also allows her to hit a flat serve with less spin and, therefore, get better service speed than her smaller rivals. Ivanovic has developed an unusually good balance of speed, spin and consistency, enabling her to control points and neutralize the major weakness of taller players: “Mobility is not as much of a weapon for Ana as for smaller girls,” says her coach, Sven Groeneveld, “so you look to compensate for that by making your serve a weapon.”

BEND, DON’T BREAK

Great servers share three biomechanical features, according to Bruce Elliott: “Leg-drive, high levels of internal rotation at the shoulder and large wrist flexion.” And Ivanovic, among other genetic assets, has an unusually flexible rotator cuff. “She’s actually too flexible in that area,” says Scott Byrnes, a physiologist who travels at her side full time. “She tends to get unnatural movements in that area, resulting in irritating tears in the small muscles. We’ve had to do a lot of work on stability there.” Of course, that flexible rotator cuff also enables her to do more with her serve, like make last-moment directional changes or adjust her swing to create the various spins a server relies on.

THE POWER OF DECEPTION

Ivanovic also has a strong, flexible wrist, which helps her to disguise what type of serve is coming. Generally, the three main serves — the hard, flat one; the slice, which, for a right-hander, lands and moves left; and the kicker, which veers right — require slightly different tosses, all easily read by an experienced opponent. But Ivanovic has learned to hit these serves with minimal changes in her stance or toss. “Ana used to line up more parallel with the base line, which made it easier for opponents to read her,” Groeneveld says. “It’s harder now, because she also tosses more into the court, and that also means that when she lands after the serve she’s in a better position to deal with the return.”

THE LONG VIEW

Because Ivanovic is still young, her coaches haven’t tapped into the power workouts yet. “So far, we’ve just been thinking about longevity and maintenance,” Byrnes says. Her training includes working with cable weights and bands, frequent ice baths to rehabilitate muscles and keeping her core strong. Groeneveld also continues to fine-tune her mechanics in the quest for the effortless big serve. But Ivanovic is getting itchy. “I would prefer if I could hit some more flat serves, but I need to be patient,” she says. Schultz-McCarthy thinks the patience will pay off. “A big server gets seduced by the chance to hit aces,” she says. “A great server knows there’s more to it.”


Edited by wwww, 28 May 2008 - 08:59.

  • 0

#54 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 29 May 2008 - 21:02

A evo ga i dodatak prethodnom clanku:
http://tennisworld.t...ice-with-a.html

Peter Bodo mora da ima neke pretke Srbe :huh: :rolleyes: : JJ je video kao glavnog favorita za RG (hvaleci njenu igru koja je prilagodjena sljaci), ovaj tekst o Ani kao i prethodni o Novaku... Kakav kontrast u odnosu na Vilandera!
  • 0

#55 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 29 May 2008 - 21:16

Peter Bodo mora da ima neke pretke Srbe :) :rolleyes: : JJ je video kao glavnog favorita za RG (hvaleci njenu igru koja je prilagodjena sljaci), ovaj tekst o Ani kao i prethodni o Novaku... Kakav kontrast u odnosu na Vilandera!

Ja mislim da se on prepao besne srbadije pa se sad vadi :huh: .
Onomad (cini mi se posle IW) je napisao jedan clanak o srpskim navijacima i pri tom ih sve nazvao jednim imenom - Slobodan , a navijanje je cuo kao Surbia, suburbia ili tako nekako. Uglavnom poenta je da je sve to zvucalo kao izrugivanje. Onda su ga mnogi napali u komentarima na text, te se nesto opravdavao posle, kao nije tako mislio, bla, bla bla.....
E sad, posto nas u svetu, kao sto znamo bije los glas (ono, Srbi, divljaci), zato kazem da se covek mozda prepao, pa nam se sad malo dodovorava ;) .
  • 0

#56 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 29 May 2008 - 21:34

Bodo je jos prosle godine napisao jedan clanak o perfektnom igracu - Novaku Djokovicu.
Posle AO je takodje smirivao ustalasale duhove na blogu (pljuvanje po Novaku, njegovom ponasanju kao i njegovih roditelja) pisuci nesto kao o novom duhu igre u tenisu itd, sve u prilog Novaku, tako da je sve to od mnogo ranije.
Na IW su se i Ana i Novak morali prakticno izvinjavati zbog nasih "navijaca" i njihovog "ponasanja" (da ne pominjem "Kosovo je Srbija" transparenata i slicnih gluposti zbog cega su (ma koliko se to nama ne dopadalo) i bili nazvani Slobodanima u njegovom tekstu - koliko god da teniseri svojim ponasanjem salju lepsu sliku o Srbiji i Srbima (mada to mnogi njihovi sunarodnici ne zasluzuju) toliko se ovakvi "navijaci" iz petnih zila trude da ucvrste vec duboko ukorenjeno "misljenje" o svima koji dolazimo iz Srbije).
Tako da nemoj ipak da diras Boda :rolleyes:
  • 0

#57 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 29 May 2008 - 21:46

Tako da nemoj ipak da diras Boda :)

Ma znam sve, nego mi bila zanimljiva ideja da se prepao od nas :rolleyes:. Bodo je jedan korektan lik, a Novaka gotivi bas odavno :huh: .
  • 0

#58 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 29 May 2008 - 22:13

Bodo je jos prosle godine napisao jedan clanak o perfektnom igracu - Novaku Djokovicu.

eh kad se setim tog clanka. najbolji ikad napisan o Novaku.
I have seen tennis future and it is Novak Djokovic

sorry...off topic
  • 0

#59 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 02 June 2008 - 14:18

Evo i o Ani nesto iz Guardiana.

http://www.guardian....nchopen.tennis3

http://www.guardian....nchopen.tennis1

+

http://www.tenniswee...inewsid=2089067


(Trazim nesto "nezavisnu" potvrdu onog sto je pisalo u clanku o Novaku pa naleteh i na ovo)

Edited by wwww, 02 June 2008 - 14:29.

  • 0

#60 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 02 June 2008 - 21:13

Opa, Ana usla na Jecinu teritoriju. salim se, ali stvarno nikad je nisam zamisljala u ovakvim fotoshutinzima... pa jos FHM
http://www.anaivanov...detailpage=1176
  • 0