Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Ana Ivanović


  • Please log in to reply
6964 replies to this topic

#1 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 25 March 2008 - 22:47

Rekoh, nije fer da samo Jeca ima topic :rolleyes:
Najpre moram da se zahvalim mama Lindsay za ovaj topic description (LINK) pa da svečano otvorim ovaj topic posvećen našoj Anči.

Za početak - šta kaže wikipedia:
Ana Ivanović (Serbian Cyrillic: Ана Ивановић, pronounced [ˈanå iˈvaːnɔviʨ], born November 6, 1987, in Belgrade) is a Serbian professional tennis player.
Ivanović is an offensive baseliner. She relies heavily on the power, depth, and placement of her forehand strokes, producing many winners through penetrating, flat shots with occasional topspin. Her net play has improved significantly, and her drop shots are generally well executed. Ivanović's two-handed backhand is solid, but if she has time to get in the correct court position, she prefers to hit an inside-out forehand. She has a forceful but unreliable serve, although she occasionally hits aces on her second serve. She has occasionally won matches with a first serve percentage of below 40%.
Because of her height, Ivanović spends much of her training time on improving her fitness and footwork.
Ivanović often describes her own playing as "point by point," making it possible for her to win matches that seemed to have been lost. On the other hand, her quality of play can vary significantly from match to match. Ivanović also has difficulty in adapting and changing her strategy when not in control of a match.
Her style is suitable for all surfaces; however, she prefers to play on clay courts. This is probably because clay courts give her more time to reach shots from her opponent. Although it is generally more difficult to hit through opponents on a slow clay surface, Ivanović has sufficiently powerful strokes to overcome much of this disadvantage.


Anin website http://www.anaivanovic.com/?path=start

Anin profil na WTA http://www.sonyerics...PlayerID=311710

A šta misli naša mala odeljenska zajednica PDF Tenis? Da li je Ana lepa ili simetrična, žena ili dete, talentovana ili samo marljiva?

Attached Files

  • Attached File  610x.jpg   66.54KB   173 downloads

Edited by wegga, 25 March 2008 - 22:58.

  • 0

#2 Chuck Norris

Chuck Norris
  • Members
  • 15 posts

Posted 26 March 2008 - 01:46

FREQUENT FLIERS

Nadal arrived in Miami in the wee hours Monday on a private plane from Indian Wells, Calif. Among the passengers on the plane was Ana Ivanovic, the Serbian world No. 2, who won the Indian Wells final on Saturday. Nadal lost in the semis to Novak Djokovic and decided to fly private. He had an extra seat on the plane and offered to let Ivanovic hitch a ride.
  • 0

#3 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 26 March 2008 - 09:32

FREQUENT FLIERS

Nadal arrived in Miami in the wee hours Monday on a private plane from Indian Wells, Calif. Among the passengers on the plane was Ana Ivanovic, the Serbian world No. 2, who won the Indian Wells final on Saturday. Nadal lost in the semis to Novak Djokovic and decided to fly private. He had an extra seat on the plane and offered to let Ivanovic hitch a ride.


Mislila sam da ce biti više tračeva po netu, ali osim te vesti, nema ništa. Malopre mi pade na pamet da Ana studira španski, što joj omogucuje da se lepo ispriča sa Nadalom. Obzirom da u teniskom svetu nema puno španjolki a da svi uglavnom pričaju engleski koji nije Rafina jača strana, sigurno mu jako prija da neko sa njim popriča na maternjem jeziku :rolleyes:

Edited by wegga, 26 March 2008 - 09:32.

  • 0

#4 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 26 March 2008 - 11:15

A šta misli naša mala odeljenska zajednica PDF Tenis? Da li je Ana lepa ili simetrična, žena ili dete, talentovana ili samo marljiva?

Nema ili - ili. Ana je lepa i simetricna, zena i devojcica, talentovana i marljiva.
Ali, mislim da je Ana pre svega veoma ambiciozna, i to je ono sto ce da je stavi na vrh. Njena ambicija nije tako otvorena kao Noletova (zato stranci za njega kazu da je arogantan, a za nju da je fina) , ali nije nishta manja od njegove. U tome se Ana razlikuje od Jece, mozda J.J. ima i veci prirodan talenat za tenis, ali karakter joj je takav da ne zeli sve da podredi uspehu u tenisu, dok je Ana spremna na mnoge zrtve, i to ce joj se isplatiti. Nijedna ni druga varijanta nije ispravna ili pogresna, lepota je u razlicitostima. stvar je sta ko zeli od zivota.

Chuck Norris - prebaci se na topic 'americki mastersi' tamo smo temu Ane u Rafinom avionu obradili na nekoliko strana.
  • 0

#5 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 26 March 2008 - 19:08

Ana - biografija

Tenis počela da igra sa pet godina, nakon što ga je gledala na televiziji (posebno Moniku Seleš), zapamtila broj telefona lokalne škole tenisa i preklinjala roditelje da je odvedu; za peti rođendan na poklon dobila reket i odmah se zaljubila u sport ... Majka, Dragana, je pravnik; otac, Miroslav, je ekonomista; brat, Miloš, je četiri godine mlađi od Ane, i voli da igra košarku; cela porodica voli sport, ali niko pre Ane nije igrao tenis ... Najbolji udarac joj je forhend… Voli sve podloge... Voli da gleda filmove (pogotovo trilere) u bioskopu ili kod kuće na DVD-u; voli i da čita (istorijske knjige posebno) i da sluša muziku (pop i R&B) ... Voli kupovinu i modu ... Omiljena hrana joj je suši ... Omiljeno piće joj je voda ili sveže ceđeni sok od pomorandže… Divi se teniseru Rodzeru Federeru zbog njegovog profesionalzima na terenu i van njega... Sujeverja su joj da lopticu pre servisa lupi samo jednom i da ne hoda po linijama terena ... Ponekad se za mečeva priprema tako što igra Sudoku ili bekgemon u svlačionici … Gradove koje najradije posećuje su Melburn, gde ima rođake, London i Pariz ... Sebe opisuje kao osobu jake volje, osećajnu, odlučnu i sa izuzetnim takmičarski duhom ... Najviše od svih se divi svojoj porodici zbog sve podrške koju joj pruđaju ... Govori engleski i srpski... Najbolja iskustva do sada su joj pobeda nad Morezmo na Rolan Garosu u 2005. i nad Martinom Hingis u finalu Montrela u 2006.
  • 0

#6 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 26 March 2008 - 19:39

A šta misli naša mala odeljenska zajednica PDF Tenis? Da li je Ana lepa ili simetrična, žena ili dete, talentovana ili samo marljiva?


Drugarice predsednice odeljenske zajednice PDF Tenis*, licno i personalno :rolleyes: smatram da je Ana lepa, vise dete nego zena i talentovana i marljiva. Kratko i slatko i jasno.

*izvinjavam se na ovom zezanju, ali ne mogu da odolim, drzi me od juce. Juce je bio jedan od najsladjih i najludjih dana u nasoj maloj zajednici, mogu da zamislim neredovne citace ovog pdf-a, kako se krste i cude.
  • 0

#7 w-tee

w-tee
  • Members
  • 253 posts

Posted 26 March 2008 - 19:44

evo Anite u Majamiju

Posted Image

Edited by w-tee, 26 March 2008 - 19:44.

  • 0

#8 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 26 March 2008 - 21:30

Drugarice predsednice odeljenske zajednice PDF Tenis*, licno i personalno :rolleyes: smatram da je Ana lepa, vise dete nego zena i talentovana i marljiva. Kratko i slatko i jasno.

*izvinjavam se na ovom zezanju, ali ne mogu da odolim, drzi me od juce. Juce je bio jedan od najsladjih i najludjih dana u nasoj maloj zajednici, mogu da zamislim neredovne citace ovog pdf-a, kako se krste i cude.


Verovatno smo svi odlepili u isto vreme jer juče je bio kritičan dan - polovina perioda kriziranja izmedju finala jednog mastersa i početka prenosa sledeceg.
Ja baš za inat nemam puno posla pa se vrtim po kuci. Danas mi čak palo na pamet da pogledam snimak (VHS) meča Tipsarevic-Federer sa AO, a onda sam shvatila da je to onaj trenutak istine kad bih trebala da se pogledam u ogledalo i kažem: Ženo, ti kriziraš!
  • 0

#9 novosadjance

novosadjance
  • Members
  • 1,645 posts

Posted 27 March 2008 - 09:17

w-tee je jedini shvatio da topic o Ani ne sme da prodje bez slike. :huh: Slazem se sa weggom da je daleko lepsa na terenu i za razliku od Sarapove i drugih nije joj potrebna sminka, profi fotograf i fotosop za dokazivanje simetrije., cak naprotiv, cesto je znaju i unakaziti (naravno 99% teniserki bi zelelo da izgledaju kao unakazena Ana).

Posted Image

Kod Ane cenim to sto kad se pojavila nije uspevala da izdrzi vise od tri prebacivanja loptice i posle toga bi bio viner, ali jos cesce UE u dno mrezice ili tri metra u aut. Slicno se desavalo i kad bi udarila bekend dva puta, a ni kretanje nije bilo na nivou nekog ko ima velike apetite. Sad su sve te mane svedene na totalno zanemarivu meru. Na kraju juniorske karijere je bila na nivou (ili slabija) Vaidisove, Karatanceve, Dusevine, najveci juniorski uspeh joj je bio poraz u finalu Vimbldona od Katarine Bondarenko, sad su te igracice za dve ili tri klase ispod Ane i svaka joj cast na radu na svojoj igri.

Posted Image

Davno sam ovde napisao da me Ana podseca na onaj crtani u kom je u kuci jedan macak, a posle dolazi malo umiljato mace koje se pred gazdom prikazuje kao nevinasce, a kad ostane sama sa starim mackom onda pokaze i to drugo lice koje nije bas tako slatko, zato nije ni cudo sto ima sve vise hejtera jer zauzima mesto ranijih sampionki i lepotica. I kad se pominje Ana, ne sme se zaboraviti Jelena i njihov odnos, moja omiljena slika, Jelenina faca na slici gde Ana ima kapu na glavi, a koju nisam znao da postavim- neprocenjivo. :rolleyes:

http://www.wtaworld....148599&page=252
  • 0

#10 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 27 March 2008 - 12:04

Ana je lepa, dete i mnogo vise marljiva nego sto je talentovana. :rolleyes: Za nekoga ko je broj 2, ima mnogo stvari koje treba porpaviti da bi cak bile na prosecnom nivou, iako ovo zvuci malo pretenciozno, ali je tako. Njena je sreca sto ono u cemu je dobra, sasvim fino kompenzuje ostale nedostatke, kojih je vise od prednosti, ali nedovoljno da bi bila broj 1. Uopste, talenti u muskom i zenskom tenisu, a u okviru kategorije kojoj pripadaju, ne mogu da se porede. Zene jednostavno vise osciliraju u igri i tu nema leka.

Edited by Delester, 27 March 2008 - 12:21.

  • 0

#11 Glorfindel

Glorfindel
  • Members
  • 921 posts

Posted 27 March 2008 - 12:35

Ana je lepa, dete i mnogo vise marljiva nego sto je talentovana. :rolleyes: Za nekoga ko je broj 2, ima mnogo stvari koje treba porpaviti da bi cak bile na prosecnom nivou, iako ovo zvuci malo pretenciozno, ali je tako. Njena je sreca sto ono u cemu je dobra, sasvim fino kompenzuje ostale nedostatke, kojih je vise od prednosti, ali nedovoljno da bi bila broj 1. Uopste, talenti u muskom i zenskom tenisu, a u okviru kategorije kojoj pripadaju, ne mogu da se porede. Zene jednostavno vise osciliraju u igri i tu nema leka.


Sad nam lepo objasni sta to treba da popravi da bi bilo na prosecnom nivou.
Jebote, ume li iko da nesto kritikuje i da odgovor sta treba da se uradi.

Plus ovo o zenam.

Pa kritizeru bre jedan.
  • 0

#12 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 27 March 2008 - 12:54

Da li zaista mislis, da pored navijanja iz sve snage, treba da budemo operisani od kritike? Pohvale i kritike su sastavni deo sporta, kao i bilo cega drugog. I apsolutno svako to sebi moze dozvoli, jer sport ne bi postojao u suprotnom.
Druga stvar, tvoj nacin obracanja prosto nije prihvatljiv za nastavak konverzacije. Napredak u sportu podrazumeva popravljanje nedostaka. Neko ih ima malo, ali su krizni, neko ih ima mnogo, ali ima srece da nisu kljucni. Dobar igrac je kompletan igrac.
Ana je odlicna teniserka, to niko ne spori, ali je izgleda ova tema rezervisana samo za hvalospeve, pa stoga, ostaces uskracen za dublji komentar.
  • 0

#13 Glorfindel

Glorfindel
  • Members
  • 921 posts

Posted 27 March 2008 - 12:59

Da li zaista mislis, da pored navijanja iz sve snage, treba da budemo operisani od kritike? Pohvale i kritike su sastavni deo sporta, kao i bilo cega drugog. I apsolutno svako to sebi moze dozvoli, jer sport ne bi postojao u suprotnom.
Druga stvar, tvoj nacin obracanja prosto nije prihvatljiv za nastavak konverzacije. Napredak u sportu podrazumeva popravljanje nedostaka. Neko ih ima malo, ali su krizni, neko ih ima mnogo, ali ima srece da nisu kljucni. Dobar igrac je kompletan igrac.
Ana je odlicna teniserka, to niko ne spori, ali je izgleda ova tema rezervisana samo za hvalospeve, pa stoga, ostaces uskracen za dublji komentar.


Potpuno smo se nesporazumeli.
Nemam nista protiv kritike, imamo protiv kritizerstva.
Rekao si da treba da mnogo toga treba da popravi. Sta, kako i kada.

Tada je tvoja kritika dobronamerna, jer nudi resenje. Kako si ti napisao nije.
  • 0

#14 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 27 March 2008 - 13:08

Resenje nije u gotovom proizvodu. Niti se resenjem moze nazvati taksativan iznos mana. To mogu biti samo cinjenice, a iz njih moze, i ne mora nikad da proizadje resenje. Resenje je u igracu. Ostali mogu samo da konstatuju. Kritika jeste dobronamerna, i dovoljno je da ja, kao njen autor to znam.
Druga stvar, nisam muskog pola.
Tema ne nosi naslov- Ana i njeni nedostaci u igri. Pitanje je sasvim lepo definisano.
  • 0

#15 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 27 March 2008 - 17:00

Verovatno smo svi odlepili u isto vreme jer juče je bio kritičan dan - polovina perioda kriziranja izmedju finala jednog mastersa i početka prenosa sledeceg.
Ja baš za inat nemam puno posla pa se vrtim po kuci. Danas mi čak palo na pamet da pogledam snimak (VHS) meča Tipsarevic-Federer sa AO, a onda sam shvatila da je to onaj trenutak istine kad bih trebala da se pogledam u ogledalo i kažem: Ženo, ti kriziraš!


:huh: Ima istine u tome.Plašim se da je stvarno zavisnost uzela maha...Evo, nas baš pitali kad ćemo da koristimo ostatak godišnjeg odmora i jeste da mi se malo odmaralo i jeste da sam prezasićena od zaglupljujuće nedeljne šeme, al' ja, eto, igrom slučaja :rolleyes:, izabrala sledeću nedelju.Plašim se da nije zbog Majamija :) (a nemam rezervisan let) .Ima li neki lekovi za to, bez recepta ;) ?

Iako je ovo topik o Ani, mislim da se wegga neće ljutiti ako neko da i neku kritiku.Uglavnom sam apsolvirala njene mane-brzina, suviše oslanjanja na servis i forhend, psiha... Međutim, njena igra u finalu IW-a i tokom celog turnira bila je blistava.Nadam se samo da će to da nastavi, kao i da dokaže da u sledećem finalu može da pobedi i igračicu sa boljim skorom u finalima od Svete (pošto je Svetin skor tragičan).

Ana je veoma talentovana-vrhunska teniserka.Nisam sigurna koja je od naših devojaka talentovanija, mišljenja u mojoj okolini su različita.Od naših, Nole je najraznovrniji-najkompletniji igrač, i Ana i Nole su izuzetno marljivi, a Jeleni marljivost itekako fali.Ana od svih njih igra najrizičniji tenis.Taj njen stil igre onda kad joj sve/ili skoro sve ide čini da izgleda zastrašujuće na terenu.

Zastrašujuće samo u pogledu načina na koje ređa vinere.U svakom drugom smislu, Ana na terenu izgleda izuzetno graciozno i elegantno za ženu te visine (ne znam kako bi delovala u prirodi), uz to je naravno i lepa.Istovremeno, deluje kao veoma draga osoba.
  • 0