Jump to content


Photo
- - - - -

Razmažena deca


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
212 replies to this topic

#16 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 24 March 2008 - 11:21

ne. moja deca nisu imala tu fazu. mislim, nije bilo potrebe. samo sam pričala, pričala, pričala, objašnjavala, objašnjavala... sada već same znaju kada će i čime biti kažnjene. mada su kazne veoma simbolične i nadasve korisne.
nekoliko puta su dobile batine, kada su bile na ivici da sebi nanesu bol.
za decu je potrebno mnogo živaca, strpljenja i vremena. lično mislim da je za sve krivac institucija "zaposlene žene".

Mislis da zena-majka ne treba da radi? Da to najvise steti vaspitanju?

#17 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 24 March 2008 - 11:45

moje je mishljenje da se neki jednostavno rode kao drkadzije.... i tu ne mosh' nishta. trazzila sam sinoch na youtubu snimak jednog malog drekavca koji maltretira svoje roditelje...mozzda ste i videli..... on urla, oni ga snimaju, pa pobegnu u drugu sobu, a on uchuti krene da ih trazzi i kad ih nadje baci se na pod i opet krene da cichi.... strashno! to, BRE, ne mozze da se stvori to mora da se rodi.

mene je nona pokushavao u ranim danima da hvata na buku al kad je video da mogu da proizvedem decibele duplo vishe od njega, odustao je. od tada komuniciramo rechima i dogovaramo se. npr: snimi action man-a u merkatoru koji koshta 3.5 soma....kazzem mu ok ali kad poplacham ovo-ono-i to...on pita - "a kad je to", ja mu kazzem - "u decembru" (za dva meseca)... i sfe oket...cheka do decembra, u medjuvremenu me redovno podsecha, redovno ga obilazimo da vidimo dal' je u rafu.... i u decembru - eto ga! :rolleyes:

#18 Madam_Secretary

Madam_Secretary
  • Members
  • 563 posts

Posted 24 March 2008 - 15:15

moja keva je imala/ima dobre cake.....ziv je blam uhvatio (a nece da me zvekne) kada sam se u prodavnici pocela bacati jer nije htela da mi da parice za konjica da jasem (btw, secam se ovog dozivljaja...3-4 godine sam imala) ...i tako sam pocela da se bacam, zivcanim, vristim, bas se unela, dok u jednom trenutku nisam provalila da je nema. ijaoo kako sam onda plakala za mamom! dosla je po mene posle pola sata, mozda i sat vremena (moram da je pitam ...to sam zaboravila) mada kaze da me je imala non-stop na vidiku, jer me je pokupila prodavacica....
kad sam je videla....toj sreci nikad kraja! vise mi nikad nije palo na pamet...


hmm, nesto sto se vredi pamtiti :rolleyes:


Opet pitam: Koje su metode??Vase metode.


toplo preporucujem ovaj clanak : -->link

The good news is that, by the time your toddler is 2, he is ready to cope with and understand behaviour boundaries and with your help can begin to control his own impulses.
......
A child of this age learns a great deal through imitation, so he will be learning about behaviour from everyone around him; but, most of all, he will be learning from you
.....
To be disregarded and overlooked is the ultimate negative consequence for your young child.
.....
He needs to feel safe in the understanding that, no matter what he does, you will still love him. Making up and moving on is vital in showing him that his behaviour was unwanted, but he is still loved and wanted as a person.
.....
It is a hard lesson for a toddler to learn, but it is important that he understands that he has to learn to say sorry as part of the process of taking responsibility for his behaviour.



#19 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 24 March 2008 - 15:34

Mislis da zena-majka ne treba da radi? Da to najvise steti vaspitanju?

ma ja mrzim da radim..
pisali smo već o tome na jednoj temi ovde
ali mislim i da ima istine u tome. ova brzina kojom idemo, protrčavamo kroz detinjstvo sopstvene dece
imala sam tu sreću da sam mogla da budem sa decom više nego što to nudi porodiljsko bolovanje jer sam bila slobodna. ali nije to tema
definitivno: deca nemaju pojma. ona su onakva kakvim ih napravimo
moja deca nisu ništa bolja od od dece koja se bacaju i vrište pred izlogom. postoji razlog zbog koga se bacaju i vrište, a razlog je u onome ko ih je vaspitavao. tražite problem u sebi.
jeste, neka deca su veće drkadžije, neka povučenija. ali to samo znači da zahtevaju drugačije metode, ništa više

#20 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 29 March 2008 - 13:48

Ovo se desava kod 99% dece. Ocigledno nisi bio u takvom okruzenju. Obicno svako dete ima ovu fazu. Znas, cak i da jeste do roditelja, nekad neke stvari jednostavno ne mozes da ispratis. Ako to nije pocelo da radi kod kuce, vidi to u obdanistu pa proba. E sad svaki roditelj se naravno zabrine, pa onda izostane prava reakcija. Kao i kod mozda 70 % situacija. Jednostavno nisi spreman na to. Ona te iznenade. mislis da su mali, a onda bum. Pocne da broji sa godinu dana. Razumes??!!


Razumem donekle. Slazem se i tachno je da nisam bio u takvim okruzenjima na profesionalnom nivou. Ali mi malo apstraktno deluje ta cifra od 99%. Takodje se slazem da deca znaju, mogu i pokusavaju mnogo vise nego sto mi mislimo. Nemoj misliti da zelim da te opovrgnem od tvojih ubedjenja ali nalazim malo tesko da prihvatim i shvatim da je pojava malte ne "normalna".
Nisam kvalifikovani struchnjak ali meni ovakva pojava deluja kao propusteni link u lancu (uzimajuci u obzir sve eventualnosti).
Zelo bih da kvotiram OHBABYW jako lepo slozeno

...za decu je potrebno mnogo živaca, strpljenja i vremena. lično mislim da je za sve krivac institucija "zaposlene žene".

nezelim da odvuchem temu u drugom pravcu ali deci jesu potrebne majke!

#21 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 29 March 2008 - 13:51

ma ja mrzim da radim..
pisali smo već o tome na jednoj temi ovde
ali mislim i da ima istine u tome. ova brzina kojom idemo, protrčavamo kroz detinjstvo sopstvene dece
imala sam tu sreću da sam mogla da budem sa decom više nego što to nudi porodiljsko bolovanje jer sam bila slobodna. ali nije to tema
definitivno: deca nemaju pojma. ona su onakva kakvim ih napravimo
moja deca nisu ništa bolja od od dece koja se bacaju i vrište pred izlogom. postoji razlog zbog koga se bacaju i vrište, a razlog je u onome ko ih je vaspitavao. tražite problem u sebi.
jeste, neka deca su veće drkadžije, neka povučenija. ali to samo znači da zahtevaju drugačije metode, ništa više


E LJUBI TE MAJKA. bvavo! :rolleyes:

#22 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 29 March 2008 - 13:53

Mislis da zena-majka ne treba da radi? Da to najvise steti vaspitanju?


ako smem da se ubacim... Odgovor bi trebao da bude individualan radije nego generalan.
jos jednom sorishka na upadu

#23 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 31 March 2008 - 10:08

E LJUBI TE MAJKA. bvavo! :rolleyes:

ohbabyw ljubi Z-11 tri puta u obraz po srpski!
troll off

#24 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 03 April 2008 - 11:57

Po dupetu,a kad naraste ,varjaca,kais...... Razne vrste sankcija-nema ovog ,onog..........

#25 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 03 April 2008 - 13:06

ako smem da se ubacim... Odgovor bi trebao da bude individualan radije nego generalan.
jos jednom sorishka na upadu


Ma svasta, pa diskutujemo i treba da upadate :rolleyes: Da malo ta prezaposlenost definitivno ide na stetu vaspitanja. Ja sam od onih koje su poludele sedeci u kuci, prvo radila do 9-tog meseca pa kad mi dete napunilo 9 meseci opet pocela. Moguce da to i nije najbolji izbor. Ali opet, verujem u baka-servis. Mene je savrseno vaspitavala :huh: . Metode su joj sve uspevale.
E sad, videh da je @seca napisala/o batine, kais i te metode. Pa sad, bila i ja zagovornik svega dok se nisam informisala malo vishe. Ne kazem da ne treba ove metode po svaku cenu izbegavati, mislim ja prva se trudim da budem stroga ali sad je vishe price oko toga kako su protiv ovakvih metoda. Ima i vaspitaca i psihologa pa svi bombarduju informacijama kako decu nikako ne treba tuci. Evo moja svekrva je vaspitacica i ozbiljno je protiv batina. E sad ovde su bas misljenja podeljena.

#26 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 03 April 2008 - 14:00

E sad,nemam decu (jos sam mlada :huh: ),pa ne znam kolko mi je verovati :) al iz licnog iskustva (mene i brata) batine nikako ne dolaze u obzir!mene nikad nisu "tukli",vise je bio "ne moze to i to..zato sto.." metod,dok su brata..blago receno lesili :rolleyes: za ocene,za sve sto pogresi,grdili i kad treba i kad ne treba..imam utisak da je dobijao batine i onda kad mene nisu hteli da udare (devojcica,pa ne ide,sta li je..),i kroz ceo pubertet je imao"strahove-inacenja prema sebi "e bas cu kad.. sam debil",sto se odrazilo i na skolu,dalje obrazovanje "nije to za mene",kad je odustao od vise skole..
Taj metod batinanja nicemu ne vodi.Osim gradjenja "mrznje" prema roditeljima,kreiranja nesigurnosti kod dece,sto se odrazava i na buduce izbore kroz zivot,a da ne pominjem sto se otac sad kaje "ne mogi sebi oprostiti za te batine",a brat mislim da mu nikad nece oprostiti to dokazivanje autoriteta,al prosto,roditelji misle da je "disciplina" najbolje resenje,jer ne znaju za drugo (niko se nije kao roditelj rodio.)

#27 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 03 April 2008 - 17:43

Da ne predje to - po dupetu i kais u nasilje nad decom...

#28 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 03 April 2008 - 18:55

...kaish.... svakog ko se kaisha lacha zarad batinanja deteta treba tim istim kaishom izdevetati. da vidim dal' che vam strah i ponizzenje splasti kad i modrice i podlivi.

mrzim ljude koji tuku decu.

Edited by maski, 03 April 2008 - 18:55.


#29 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 03 April 2008 - 20:10

mrzim ljude koji tuku decu.


to jos kod nas tuku, drugde je to zakonom zabranjeno
ali eto u nase selo civilizacija jos nije stigla

#30 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 04 April 2008 - 09:36

Stajala sam pre neki dan ispred prodavnice i gledala kako otac vuce svoje dete, mislim da ima oko 2-3 godine i udara ga. Koliko sam shvatila dete se izgubilo u prodavnici( hipermarket) i ovaj se uplasio pa na kome ce da iskali svoj strah nego na detetu. Jao bilo mi uzasno. Da je bila zena pa i da joj pridjem, stajala sam ko kreten i gledam a nista ne mogu da uradim. Iskreno toliko je bio ljut da sam se uplasila da ce povrediti dete a bogami i sve nas koji smo se tu zatekli. Ma uzas. Ne izlazi mi scena iz glave. Sledeci put a dace Bog da ga ne bude prijavljujem ili se bijem definitivno. :rolleyes: