Jump to content

Photo
- - - - -

Razmažena deca

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
212 replies to this topic

#211 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,343 posts

Posted 08 April 2013 - 16:21

O hvala na savetima.

Nekada smo žena i ja izlazili zajedno, ali sada je to nemoguće jer ne bi imao ko da čuva dete.
Osim toga žena još nije dala svoje ispite, pa svaki trenutak kad ja izvedem malog iskoristi da uči.
Ili izađe ona sama ili ja, a onaj drugi čuva dete.

Tašta ga ponekad pričuva, ali pošto ima imam svastiku sa posebnim potrebama (u pokretnim kolicima, bez moći govora)
tašta ipak mora da čuva svoju ćerku, pa ne može maksimalno da gleda unuče.
Moja mama bi mogla, ali pošto živi predaleko (oko 12-13 km) viđamo je na svakih 10 dana.
Odvedem malog kod svojih roditelja na svakih 7-8 dana na nekoliko sati.
Da ga vodim češće bio bi to preveliki trošak jer je taksi oko 1000 dinara samo u jednom pravcu.
(Žena mi je zabranila da uvodim malog u gradski prevoz jer su gužve (opasnost od gnječenja i pada u autobusu),
a i dete može da se zarazi u grupi mnogo ljudi.

Usklađivanje oko kriterijuma šta je dobro za dete je najveći problem.

Ti napisa:"Žena mi je zabranila da uvodim malog u gradski prevoz jer su gužve (opasnost od gnječenja i pada u autobusu", a i dete može da se zarazi u grupi mnogo ljudi."

Pa ti nemas problem s detetom, vec sa zenom. Svako ko se ovako ponasa prema deci, ne treba ni da ocekuje "bolje" dete, vec upravo takvo kakvo je.

Edited by Sunshine State, 08 April 2013 - 16:22.

#212 mrd

mrd
  • Members
  • 16,450 posts

Posted 08 April 2013 - 16:27

^

Posto ona studira, a po tvojoj prici ti si gotov, onda bi ti trebalo da budes taj koji odradjuje veci deo posla u kuci, kako bi sto pre stali na noge i mogli da platite nekome da vam pripazi dete.

Sto se tice zenskih zabrana, slusaj ti nju da bi i ona tebe.

#213 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,774 posts

Posted 10 April 2013 - 20:13

Rodjenjem deteta, rodi se i roditelj, da tako kazem. Taj roditelj nema predznanja sta ga ocekuje.

Tu lezi kvaka, da se roditeljstvo mora uciti godinama i da je to proces koji traje do smrti.

Hiperaktivna deca traze celodnevnu paznju, ali imaju veliki potencijal. To su deca koja se iz skole ne

vracaju smorena i koja mogu razviti mnoge pozitivne osobine, kao sto je npr. zedj za znanjem.

Rad sa njima je konstantna borba ciji intenzitet se ne smanjuje u kasnijim godinama.

Pored takve dece razvijaju se i 'bolji' roditelji.

'Problem' koji ima Blondivoje nece nestati, ali roditelj moze da nauci kako da se vise unese u potrebe deteta

i podnese sve to na mnogo laksi nacin.

Neki roditelji ne moraju sve to da rade. Deca su mirna, ne traze previse paznje i redovno spavaju. 

Roditelji mogu da gledaju TV, idu napolje i uloze mnogo manje svojih nerava u 'roditeljstvo'. Ali isto tako mogu

da se probude jednog dana i shvate da ne poznaju svoje dete onoliko koliko je potrebno.