Jump to content

Photo
- - - - -

Streljastvo

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#16 werbatim

werbatim
  • Members
  • 203 posts

Posted 14 April 2011 - 11:09

Jos dve olimpijske norme za strelce na svetskom kupu u Koreji!
Ivana Maksimovic - puska, i Dimitrije Grgic - pistolj.
I kao bonus - tri medalje zlato Zlatica u vazdusnom pistolju, srebro Mirosavljeva u trostavu i bronza Maksimovic u vazdusnoj pusci.
Bravo momci i devojke!
  • 0

#17 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 18 May 2011 - 12:57

Arsovićeva izborila olimpijsku vizu
Izvor: B92 Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović obezbedila je vizu za učešće na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine.

Posted Image

Andrea je sedma srpska streljačića koja je obezbedila nastup na najvećem sportskom događaju na svetu.

Ona je veliki uspeh ostvarila zahvaljujući osvajanju šestog mesta na Svetskom kupu u Fort Beningu u gađanju MK puškom trostav 3 puta 20 metaka rezultatom 680 krugova.

"Presrećna sam. Pao mi je veliki kamen sa srca i sada mogu da se mirno posvetim pripremama za Olimpijske igre. Ove i prošle godine nekoliko puta bila sam blizu olimpijske vize, ali mi je izmicala za malo", izjavila je članica beogradskog Partizana.

Pre Arsovićeve, nacionalnom olimpijskom komitetu vize su doneli Zorana Arunović, Andrija Zlatić, Damir Mikec i Dimitrije Grgić (pištolj), Nemanja Mirosavljev i Ivana Maksimović (puška).

Druga predstavnica Srbije u ovoj disciplini Ivana Maksimović zauzela je 44. mesto sa 572 kruga. U gađanju vazdušnim pištoljem Andrija Zlatić je takođe zauzeo šesto mesto sa 682.6 krugova. Damir Mikec je bio 27. sa 578 krugova, a Dimitrije Grgić 37. sa 577.

• 0

#18 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,502 posts

Posted 01 August 2013 - 07:15

Pošto ne vidim odgovarajuću temu - postaviću ovde:

Izašle su svetske streljačke rang-liste, na kojima su plasmane u top 3 zborili Zorana Arunović, Ivana Maksimović, Andrija Zlatić i Nemanja Mirosavljev.

Link 1

Link 2

• 0

#19 kronostime

kronostime
  • Members
  • 27,413 posts

Posted 09 September 2014 - 19:01

Bravo, devojke: Vazdušnom puškom do bronze na Svetskom prvenstvu
Tanjug | 09. 09. 2014. - 15:32h | Foto: G. Srdanov | Komentara: 1

Ženska reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju u gađanju vazdušnom puškom na Svetsko prvenstvu u Granadi.

219063_streljastvo01-blic-goran-srdanov_

Srpski tim u sastavu Andrea Arsović, Ivana Maksimović, Katarina Biserčić, do odličja je došao uz rezultat od 1.244,3 kruga.

Zlatna medalja pripala je selekciji Nemačke (1.253,6), a srebro je osvojila reprezentacija Kine (1.250,5).

Ovo je prva medalja srpskih takmičara na šampionatu sveta u Granadi.

Edited by kronostime, 09 September 2014 - 19:01.

• 0

#20 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,151 posts

Posted 12 September 2014 - 12:52

Zlato za nase zene u ekipnoj konkurenciji u vazdusnom pistolju, za samo jedan krug. Jasna usla i u pojedinacno finale. Gadjale jos Zorana i Bobana.

• 0

#21 kronostime

kronostime
  • Members
  • 27,413 posts

Posted 12 September 2014 - 15:57

Jasna Šekarić izborila olimpijsku vizu za Rio, može na treće mesto večne liste
Tanjug / N.T. | 12. 09. 2014. - 16:35h | Foto: D. Goll | Komentara: 0

Naša reprezentativka u streljaštvu Jasna Šekarić je osvajanjem sedmog mesta vazdušnim pištoljem na prvenstvu sveta u Granadi ispunila normu za učešće na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 2016. godine.

316679_jasna-sekaric02rasfoto-dimitrije-

Naša slavna streljašica je izborila vizu za Rio pošto je šestoplasirana Mađarica Renata Tobai Silke već osvojila normu malokalibarskim pištoljem.

Šekarićevoj će Igre u Brazilu biti osme u karijeri ukoliko nastupi, a do sada je osvojila pet olimpijskih medalja - zlato i srebro u Seulu 1988, kao i tri srebra - u Barseloni 1992, Sidneju 2000. i Atini 2004.

Jasna bi mogla da se popne na treće mesto večne lista nastupa na Olimpijskim igrama i uđe u probrano društvo koje čine Italijani Pjetro i Rajmondo D'Inceo, Durvard Noels, Pol Elvstrom, Rajmond Debevec i Josafa Idem Gerini.

Ispred njih su samo Hubert Raudaši i Afanasijs Kuzmins sa po devet učešćena, odnosno rekorder Igara Jan Miler sa 10 nastupa.

Pre Šekarićeve, jedino je u reprezentaciji Srbije u streljaštvu olimpijsku kvotu ispunila Andrea Arsović u gađanju vazdušnom puškom.

Aman, Jasna, ima i mladjih i boljih, ipak, svaka cast. :D

Edited by kronostime, 12 September 2014 - 15:58.

• 0

#22 kronostime

kronostime
  • Members
  • 27,413 posts

Posted 12 September 2014 - 16:03

Uzgred, o srpskom streljastvu mozete da se informisete ovdi:

http://www.serbianshooting.rs

Verzija 2.0 sajta, ja ucestvovao u pravljenju bete i prve, a strelce znam k`o zlu paru. :D

• 0

#23 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 13 September 2014 - 12:30

Aman, Jasna, ima i mladjih i boljih, ipak, svaka cast. :D

Ima mladjih ali nema boljih  :+1:

Jasna je 1965 godište, svaka čast, što se tiče individualnih sportova, možda i naša najbolja svih vremena. Ne znam kako može sve trofeje i medalje da smesti u svoj stan  :)

Treba joj 2 sobe samo za to, sigurno ima  preko 200 medalja, možda i 300  :hail:

:hail:

• 0

#24 doktor kuća

doktor kuća
  • Members
  • 37 posts

Posted 14 September 2014 - 15:37

Baš debakl na ovogodišnjem SP. Šta je sa Zlatićem, Mikecom i Mirosavljevim? Zašto ih nema. I kod žena loši rezultati u pojedinačnoj konkurenciji. Hoće li itko od Maksimović, Arunović i Arsović uopšte ići na olimpijske?

• 0

#25 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 19,698 posts

Posted 14 September 2014 - 15:51

Baš debakl na ovogodišnjem SP. Šta je sa Zlatićem, Mikecom i Mirosavljevim? Zašto ih nema. I kod žena loši rezultati u pojedinačnoj konkurenciji. Hoće li itko od Maksimović, Arunović i Arsović uopšte ići na olimpijske?

Rano je. Ovo je prvo kvalifikaciono takmicenje, posle ovoga ima jos puno prilika.

edit. inace juce je bila greska na sajtu Ivana Maksimovic sutra puca

Andrea Arsovic vec ima jednu kvotu za Rio.

• 0

#26 Janne240

Janne240
  • Members
  • 5,092 posts

Posted 05 October 2014 - 12:09

Upravo je završeno Evropsko prvenstvo za mlade u streljaštvu, održano u Smederevu...u disciplinama mix vazdušni pištolj Rusija je sa dvadeset razlike dobila Ukrajinu, a u disciplini mix vazdušna puška Rusija je dobila Norvešku u shot-offu jer je bilo nerešeno i nakon dva dodatna kruga, pa je žiri odredio u trećem dodatnom krugu par koji je odlučio pobednika.

Što se nas tiče, čini mi se da smo juče osvojili bronzu. ;)

• 0

#27 cetiri ipo mm

cetiri ipo mm
  • Members
  • 848 posts

Posted 18 November 2014 - 23:34

Uzgred, o srpskom streljastvu mozete da se informisete ovdi:

http://www.serbianshooting.rs

Verzija 2.0 sajta, ja ucestvovao u pravljenju bete i prve, a strelce znam k`o zlu paru. :D

are you sure  :kece: 

• 0

#28 Oi!

Oi!
  • Members
  • 4,596 posts

Posted 27 January 2015 - 18:20

Arsovićeva najbolja u Kuvajtu!

pre 5 sati / mozzartsport.com, Tanjug

Naša reprezentativka je takmičenje završila sa "upucanih" 207,1 krugova

14223632864670.jpg

Srpska reprezentativka u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je danas zlatnu medalju na Velikoj nagradi Kuvajta u disciplini vazdušna puška.

Arsovićeva je takmičenje završila sa "upucanim" 207,1 krugom, ispred MongolkeČulunbardah Narantuje (206,5) i Ser Ksijang iz Singapura (186,2).

Sutra je na programu takmičenju u trostavu malokalibarskom puškom.

(FOTO: MN Press)

• 0

#29 cetiri ipo mm

cetiri ipo mm
  • Members
  • 848 posts

Posted 15 February 2015 - 15:04

Arsovićeva državnim rekordom do zlata u Austriji

Tanjug | 15. februar 2015. 12:31 | Komentara: 0

Srpska reprezentativka u streljaštvu osvojila prvo mesto na takmičenju "Panonija trofej", a pritom je oborila nacionalni rekord. Zadovoljna sam učinkom, čestitam i mojim koleginicama - poručila je Andrea

sp%20arsovic_620x0.jpg

Andrea Arsović

Srpska reprezentativka u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je zlatnu medalju na takmičenju "Panonija trofej" u Austriji u disciplini vazdušna puška.

Arsovićeva je do prvog mesta došla rezultatom sa upucanih 209,4 krugova u finalu, čime je oborila državni rekord.

Drugo i treće mesto pripalo je takmičarkama iz Srbije, Dragani Todorović srebro
sa 207,3 i Ivani Maksimović bronza sa 185,1 krugova.

- Zadovoljna sam učinkom na "Panonija trofeju", posebno jer sam u finalu oborila
državni rekord za 0,1 krugova. Čestitam i mojim koleginicama iz reprezentacije,
Dragani i Ivani koje su takođe bile odlične i u osnovnom i u finalnom delu -
izjavila je Andrea Arsović, koja je juče na istom takmičenju osvojila srebrnu medalju.

Arsovićevu narednog vikenda očekuje finale Kupa Srbije, a od 2. do 8. marta takmičiće se na Evropskom prvenstvu u holandskom Arnemu.

:hail:  :hail:  :hail:

Edited by cetiri ipo mm, 15 February 2015 - 15:04.

• 0

#30 Oi!

Oi!
  • Members
  • 4,596 posts

Posted 05 July 2015 - 14:42

Bronza za Ivanu Maksmović na Univerzijadi!

pre 43 minuta / mozzartsport.com, Tanjug

Srbija je u ovoj disicplini osvojila srebro u ekipnoj konkurenciji

14361010681661.jpg

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Ivana Maksimović osvojila je bronzanu medalju na Univerzijadi u Gvangžuu u disciplini vazdušna puška. Maksmovićeva je do odličja došla pošto je u finalu pogodila 184,3 kruga.

Zlato je osvojila Iranka Nejmeh Kedmati sa pogođenih 206,6 krugova, a srebro Čehinja Gabrijela Vognarova sa 205,7 krugova.

Srbija je u ovoj disicplini osvojila srebro u ekipnoj konkurenciji, pošto su Maksimovć. Katarina Biserčić i Dragana Todorović u kvalifikacijama ukupno pogodile 1.242, 5 krugova.

Zlato je pripalo Kini sa 1.245,6, a bronzu Iran sa 1.242,5 krugova.

(FOTO: MN Press)

• 0