Jump to content


Photo

Povratak KiM u sastav Srbije -šta onda?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
54 replies to this topic

#16 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 11 March 2008 - 11:57

Zar nema poseban podforum "Kosovo"?

#17 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 11 March 2008 - 12:20

Pošto je Kosovo proglasilo nezavisnost i već ga je kao takvog priznalo dosta zemalja postoji jedna opcija kojom bi možda bio i vuk sit a i ovce na broju.

Šta mislite o federaciji Kosova i Srbije tj. recimo nešto poput Državne zajednice SiCG što je jedno vreme postojala ?
Time bi Srbima na Kosovu bila osigurana sva prava i bezbednost i ne bi živeli u državi koja je "van Srbije" već koja je u tesnoj državnoj zajednici sa Srbijom.
S druge strane Albanci sa Kosova imali bi garant za svoju bezbednost u ravnopravnoj jedinici te zajednice - Kosovu.
U tom slučaju ulazak u EU bi bio jako brz za takvu zajednicu jer je to cilj i Srbiji a i Kosovu, činjenica je da ulaskom u EU granice ionako postaju nevažne.

Nemoj "federacija", to je ovde, a i šire na Balkanu, vrlo ružna reč.
Ali recimo, "carinska unija" ne zvuči loše, kao nekadašnji Beneluks. Predlažem i ime: Srbikos. A onda, jednog lepog dana, Srbikos ulazi u jednom komadu u EZ. Ma, divota jedna, bre! :rolleyes:

#18 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 11 March 2008 - 18:18

Drugo, labava zajednica je nuđena od strane srpske strane u pregovorima ali je ona glatko odbijena.


kada? bas me interesuje. ja sam bio za takvu labavu federaciju dveju drzava.

#19 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 11 March 2008 - 20:39

kada? bas me interesuje. ja sam bio za takvu labavu federaciju dveju drzava.

A shto si bolan bio za labavu federaciju..da je dobra, Crnogorci bi ostali u federaciji..mislim dva oka na glavi.

#20 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 11 March 2008 - 21:09

A shto si bolan bio za labavu federaciju..da je dobra, Crnogorci bi ostali u federaciji..mislim dva oka na glavi.


Hmmm... feder se na hrvatsko-srpskom kaže gibanj. Onda bi se takva federacija mogla zvati: gibanica. :rolleyes:

#21 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 11 March 2008 - 21:42

A shto si bolan bio za labavu federaciju..da je dobra, Crnogorci bi ostali u federaciji..mislim dva oka na glavi.


zato sto imam slobodu imati moje misljenje? uostalom, ja nisam bio za federaciju pod modelom SCG. bio sam za labavu federaciju do EU - kad budemo clanovi EU, onda referendum i raspada se federacija.

#22 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 11 March 2008 - 21:45

Ovo bi pretpostavljalo priznanje Kosova od strane Srbije što je inače nemoguća misija. Niko ne garantuje Srbiji da bi posle priznanja Kosova Albanci ušli u neku zajednicu. Srbija im nije potrebna kad imaju podršku EU i Amerike.
Drugo, labava zajednica je nuđena od strane srpske strane u pregovorima ali je ona glatko odbijena.

Ma, mozda jeste, ali nisam siguran... :rolleyes:
Nego, sta o tome onomad rece Krleza, ti ces to najbolje znati, znas ono kad je Beli saputao na uvce, a ti cucao pod stolom i prisluskivao?
Ajde, podari nas jos jednom mudroscu, budi drug, kad si vec lazov...

#23 eugen

eugen
  • Members
  • 204 posts

Posted 13 March 2008 - 10:53

U ovom trenutku imamo Lažnu Državu Kosovo (po Koštunici) i Lažnu Državu Srbiju (opet po Koštunici). Kad bi se te dve lažne države ujedinile, odnosno dogodilo se ono što je i tema ove rasprave, u parlamentu bi bila sledeća situacija:

35% Albanaca + ostale manjine
35% SRS
25% DS
5% ostali (DSS, LDP, SPS)

Dakle, Vladu bi morali da naprave SRS i DS, kako ne bi dozvolili da Srbijom upravljaju nesrbi!

Ogromne pare iz budžeta išle bi za razvoj Kosova, a javio bi se i jak otpor srpske zajednice u Vojvodini zbog (ekonomski) neravnopravnog položaja. Imali bismo separatistički blok u Vojvodini, pa bi dodatna sredstva morala da idu na tu stranu... Samo, ne znam odakle bi nabavili tolika sredstva.
:rolleyes: :) :huh: ;)

#24 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 13 March 2008 - 16:27

35% Albanaca + ostale manjine


Ogromne pare iz budžeta išle bi za razvoj Kosova


ko ti to rekao? osnova "plana" srbije za "autonomiju" je bila getoizacija kosova unutar nekakve srbije; albanci ne bi imali pravo na ucesce u parlamentu srbije, i kosovo bi imalo pravo da "rukovodi svojim finansijama." koje investicije, kojih 35% albanaca u skupstini srbije, to je sve bilo izkalkulisano od strane vostunije i tadica.

#25 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 13 March 2008 - 16:38

ko ti to rekao? osnova "plana" srbije za "autonomiju" je bila getoizacija kosova unutar nekakve srbije; albanci ne bi imali pravo na ucesce u parlamentu srbije, i kosovo bi imalo pravo da "rukovodi svojim finansijama." koje investicije, kojih 35% albanaca u skupstini srbije, to je sve bilo izkalkulisano od strane vostunije i tadica.


Pristup Koshtunice i Co. reshavanju kosovskog problema se mozhe jednostavno svoditi na:
Ono shto je moje je samo moje a ono shto je tvoje je i moje..znachi pristup kosovskim rudnim resursima.
Ono o obezbedjivanju spoljne granice je samo farsa kao shto je farsa i briga o manastirima i ostalim verskim objektima...
chist kolonijalizam ili bolje reci neokolonijalizam.

Edited by PRESHEVARI, 13 March 2008 - 16:39.


#26 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 March 2008 - 16:56

U ovom trenutku imamo Lažnu Državu Kosovo (po Koštunici) i Lažnu Državu Srbiju (opet po Koštunici). Kad bi se te dve lažne države ujedinile, odnosno dogodilo se ono što je i tema ove rasprave, u parlamentu bi bila sledeća situacija:

35% Albanaca + ostale manjine
35% SRS
25% DS
5% ostali (DSS, LDP, SPS)

Dakle, Vladu bi morali da naprave SRS i DS, kako ne bi dozvolili da Srbijom upravljaju nesrbi!

Ogromne pare iz budžeta išle bi za razvoj Kosova, a javio bi se i jak otpor srpske zajednice u Vojvodini zbog (ekonomski) neravnopravnog položaja. Imali bismo separatistički blok u Vojvodini, pa bi dodatna sredstva morala da idu na tu stranu... Samo, ne znam odakle bi nabavili tolika sredstva.
:rolleyes: :) :huh: ;)

A ti stvarno mislis da DS i SRS ne bi napravili tu vladu samo da Albanci ne budu u vladi?
Daj covece ja mogu da zamislim Tadica i grobara u zagrljaju ali ne mogu da zamislim vladu u kojoj bi Suroi bio ministar unutrasnjih poslova.

Edited by MAGRIPA65, 13 March 2008 - 16:57.


#27 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 13 March 2008 - 17:00

Dy qytetarëve të Republikës së Kosovës 15 ditë burgim për kalimin ilegal të kufirit
Bujanovc, 13 mars - Dy qytetarë të Republikës së Kosovës janë dënuar me nga 15 ditë burgim për shkak të kalimit ilegal të kufirit me Serbinë. Sipas policisë së Bujanovcit, bëhet fjalë për Shëptim I. nga Gjakova dhe Fatmir S. nga Klina. Që të dy ata, më 12 mars, rreth orës 14,00, afër fshatit Konçul ilegalisht kanë kaluar kufirin, ku edhe i ka arrestuar policia.



dvoje sa Kosova je osudjeno na po 15 dana zatvora zbog ILEGALNOG prelazhenja granice...

E ako neko mozhe ovo da mi objasni zahvalicu mu se ..
razmishljam glasno ali ne mogu da razumem..zashto?
ako je zbog toga shto su posedovali UNMIK licne karte..zashto?
i shta se podrzumeva pod "ilegalno" ?

Srbi, pomozite da ovo razumem!

#28 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 13 March 2008 - 17:03

i shta se podrzumeva pod "ilegalno" ?


garant nisu potpisali lojalnost drzavi srbiji i nisu pevali boze pravde s zozovacom u jednoj ruci i somborskim hlebom u drugoj..

#29 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 March 2008 - 17:55

Dy qytetarëve të Republikës së Kosovës 15 ditë burgim për kalimin ilegal të kufirit
Bujanovc, 13 mars - Dy qytetarë të Republikës së Kosovës janë dënuar me nga 15 ditë burgim për shkak të kalimit ilegal të kufirit me Serbinë. Sipas policisë së Bujanovcit, bëhet fjalë për Shëptim I. nga Gjakova dhe Fatmir S. nga Klina. Që të dy ata, më 12 mars, rreth orës 14,00, afër fshatit Konçul ilegalisht kanë kaluar kufirin, ku edhe i ka arrestuar policia.



dvoje sa Kosova je osudjeno na po 15 dana zatvora zbog ILEGALNOG prelazhenja granice...

E ako neko mozhe ovo da mi objasni zahvalicu mu se ..
razmishljam glasno ali ne mogu da razumem..zashto?
ako je zbog toga shto su posedovali UNMIK licne karte..zashto?
i shta se podrzumeva pod "ilegalno" ?

Srbi, pomozite da ovo razumem!

Pa bilo bi dobro da prevedes taj clanak jer vecina ne razume albanski.

#30 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 13 March 2008 - 18:32

Pa bilo bi dobro da prevedes taj clanak jer vecina ne razume albanski.

Dvojici gradjana republike Kosovo po 15 dana zatvora zbog ilegalnog prelaska granice
Bujanovac 13.marta. Dva gradjanina republike Kosovo su kaznjeni sa po 15 dana zatvora zbog ilegalnog prelaska granice sa Srbijom.Po policiji iz Bujanovca radi so o Sheptimu I. iz Djakovice, i Fatmitu S.iz Kline.
Njih dvojica su 12 marta oko 14,00h u blizini sela Konchulj presli granicu gde su i uhapseni od policije
Comprendo 'ombre? :rolleyes:
P.S. Nadam se da se Albenezi nece najlutiti zbog prevoda :huh: