Jump to content


Photo
- - - - -

Novi pasoši?


  • This topic is locked This topic is locked
567 replies to this topic

#91 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 07 July 2008 - 11:34

Jutros sam pre 9 svratio do vracarskog MUPa u nadi da cu relativno brzo zavrsiti prijavljivanje za novi pasos. Kakva zabluda je to bila :ph34r: Ono nije red nego rulja!


Pa to je uobicajena svetksa praksa, napraviti paniku odredjivanjem roka vaznosti starih pasosha, koristiti "brzi sistem" obrade podataka, minimizovati broj dokumenata potrebnih za izdavanje novog i celu proceduru obaviti u jeku turistichke/putne sezone. :)
  • 0

#92 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 07 July 2008 - 11:51

Mesto događanja: policijska uprava na Vračaru

posle tri sata čekanja (uz više puta postavljano pitanje i dobijenih uveravanja da se tu podnose zahtevi za novi pasoš) u
hodniku sa par desetina ljudi aka dušegupka, dočekala me je službenica koja mi je hladnokrvno rekla da ne primaju zahteve za novi pasoš jer
a) ne znaju šta sve treba od dokumentacije
b) nemaju odgovarajući softver
i da ne zna kada će se početi sa zahtevima za novi pasoš, dok za stari nije nikakav problem.

Barem sam iskoristio priliku i podneo zahtev za novu ličnu kartu. Posao koji se radi pet minuta (par skeniranja, otisci, fotografija) radila je
dvadeset minuta. Sledeće viđenje za mesec dana, kada ću, nadam se moći podneti zahtev za novi pasoš.

I da...izgleda da se lako postaje masovni ubica.
  • 0

#93 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 07 July 2008 - 12:38

Ljudi se zale da ih zaposleni u stranim ambasada zayebaju, ali ih izgleda svi zayebavaju.
  • 0

#94 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 07 July 2008 - 13:10

Poznanik iz Makedonije mi reče da je kod njih zamena dokumenata obavljana u posebnim objektima, odvojeno od policijskih stanica, sa dovoljno šaltera itd. i da si mogao da biraš mesto gde ćeš se prijavljivati, dakle, nisi bio vezan prebivalištem za mesto prijave (tj. jedan šalter).

Čekam novembar, da vidim koliko će se stvari u međuvremenu zagovnati i da li će nekom doći iz dupeta u glavu da nešto preduzme po ovom pitanju. Važno da nam Boža kaže da budemo mirni i strpljivi. Mrš!
  • 0

#95 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 07 July 2008 - 13:24

Poznanik iz Makedonije mi reče da je kod njih zamena dokumenata obavljana u posebnim objektima, odvojeno od policijskih stanica, sa dovoljno šaltera itd. i da si mogao da biraš mesto gde ćeš se prijavljivati, dakle, nisi bio vezan prebivalištem za mesto prijave (tj. jedan šalter).

Čekam novembar, da vidim koliko će se stvari u međuvremenu zagovnati i da li će nekom doći iz dupeta u glavu da nešto preduzme po ovom pitanju. Važno da nam Boža kaže da budemo mirni i strpljivi. Mrš!


dobar ti je potpis. put, put, put pod noge.
  • 0

#96 Badenac

Badenac
  • Members
  • 480 posts

Posted 07 July 2008 - 17:25

Jutros sam pre 9 svratio do vracarskog MUPa u nadi da cu relativno brzo zavrsiti prijavljivanje za novi pasos. Kakva zabluda je to bila :ph34r: Ono nije red nego rulja!

Pitanjce. Da li je potrebna i prijava stana?Taj dokument se cas pominje a cas nestaje sa liste potrebnih za izdavanje novog pasosa.
Branislav J. Ciric
  • 0

#97 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 07 July 2008 - 19:39

S obzirom da me je red potpuno obeshrabrio nisam se zadrzavao. Kolega Ulis ti moze dati podrobnije informacije.
  • 0

#98 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 07 July 2008 - 20:26

Pitanjce. Da li je potrebna i prijava stana?Taj dokument se cas pominje a cas nestaje sa liste potrebnih za izdavanje novog pasosa.
Branislav J. Ciric


Ne, ako je suditi po svim obaveštenjima okačenim po zidovima dušegupke kao i po nezvaničnim informacijama službenika.
  • 0

#99 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 07 July 2008 - 20:51

Greska.

Edited by Krosh, 07 July 2008 - 20:54.

  • 0

#100 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 07 July 2008 - 20:53

Ne, ako je suditi po svim obaveštenjima okačenim po zidovima dušegupke kao i po nezvaničnim informacijama službenika.


Iskreno se nadam. Prilikom proslog druzenja sa mup-om oko prijave stana bilo mi je jako smesno sledece....rade dva saltera, jedan zatvoren ("Pauza"). U dubini prostorije vidi se 15-tak kompjutera koji ne rade. Sluzbenica nakon uzimanja potrebnih papira odlazi u bekstejdz i donosi kartoncic na kome je pre 20-30-40 godina upisana prijava stana. Softver....

:ph34r:
  • 0

#101 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 08 July 2008 - 07:32

Zna li neko koji su tacno dokumenti potrebni za vadjenje novog pasosa? Jel neko uspeo da obavi ceo postupak?
  • 0

#102 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 08 July 2008 - 13:45

Zna li neko koji su tacno dokumenti potrebni za vadjenje novog pasosa? Jel neko uspeo da obavi ceo postupak?


Zar ta informacija nema na web sajtu MUP-a Srbije?
  • 0

#103 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 08 July 2008 - 13:48

Zar ta informacija nema na web sajtu MUP-a Srbije?


Ja na sajtu MUP-a Srbije ne verujem ni kad piše koji je danas datum, nego gledam u kalendar.
  • 0

#104 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 08 July 2008 - 14:13

Zar ta informacija nema na web sajtu MUP-a Srbije?


Veseljaku jedan :ph34r:

Jedino sto na tematiku novog pasosa postoji je ovo:

7. 7. 2008 - Почео пријем захтева за нове пасоше

Потпредседник Владе Републике Србије Божидар Ђелић и државни секретар Министарства унутрашњих послова Мирјана Орашанин обишли су Полицијску станицу Нови Београд и шалтере и разговарали са грађанима који су дошли да поднесу захтеве за нову личну карту и пасоше.

Захтеве за нове пасоше, да би се избегле гужве, најпре би требало да предају они којима је стари истекао, а планирају да путују половином августа. Законски рок за издавање новог пасоша је 30 дана од подношења захтева.

Државни секретар Министарства Мирјана Орашанин, указујући на попуњеност запослених на управним пословима скоро 90 одсто, најавила да ће у Министарству учинити све да грађани не осете гужве, док чекају на документе.


Pod sekcijom za pasose i dalje stoje procedura i podaci vezani za onaj stari.

Edited by Anadion, 08 July 2008 - 14:15.

  • 0

#105 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 08 July 2008 - 17:58

Heh, ja sam mislio da smo mi najgori u tome, ali izgleda da nismo.. na nas se odma nasle informacije sta treba. Uvijek sam mislio da su Srbi organizovaniji.
  • 0