Jump to content


Photo
- - - - -

Novi pasoši?


  • This topic is locked This topic is locked
567 replies to this topic

#46 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 19 June 2008 - 18:07

Ima li neko podatak kada ce poceti sa izdavanjem novih pasosa? Makar i otprilike...

Hvala!


otprilike krajem avgusta, posle godisnjih.

a mozda i u oktobru/decembru? to ne znaju ni oni koji ce ih izdavati :ph34r:
  • 0

#47 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 20 June 2008 - 11:01

Obzirom na trenutnu progresiju odlaganja (remember, trebali su da budu gotovi krajem januara, pa krajem marta, pa krajem maja, a sad je latest info krajem juna koji je vec stigao) racunam da pre septembra ne treba ni pomisljati na iste. A verujem da ih necemo ni videti ove godine sto znaci da cu opet morati da zapusim nos i uzmem onu zbirku guz papira koji ponosno zovu Pasos SRJ :ph34r: ... A bio resen da istrajem bez pasosa dok ne izdaju novi :)
  • 0

#48 WYSIWYG

WYSIWYG
  • Members
  • 352 posts

Posted 20 June 2008 - 13:24

Ok, sad malo da amend moje pitanje: posto se preterano kasni sa izdavanjem novih pasosa, da li ce vazenje starih (za ulazak nazad u zemlju) biti produzeno accordingly? ;-)

Hvala!
  • 0

#49 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 20 June 2008 - 13:39

Ok, sad malo da amend moje pitanje: posto se preterano kasni sa izdavanjem novih pasosa, da li ce vazenje starih (za ulazak nazad u zemlju) biti produzeno accordingly? ;-)

Hvala!


pa morace, osim ako nadlezni ne predju iz kategorije neodgovornih budala u totalne idiote.

Edited by jms_uk_2001, 20 June 2008 - 13:40.

  • 0

#50 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 20 June 2008 - 22:38

pa morace, osim ako nadlezni ne predju iz kategorije neodgovornih budala u totalne idiote.


Davno su oni presli u totalne idiote, sada se bore za titulu mutiranog sisara sa osobinama paramecijuma, i uopste me ne bi cudilo, stavise to i ocekujem, da ne obrate paznju na taj mali detaljcic pa da bude veselo...

Edited by incognito, 20 June 2008 - 22:39.

  • 0

#51 PetarS

PetarS
  • Members
  • 57 posts

Posted 22 June 2008 - 13:05

Oni su kompletni retardi. I uopste ne znam zasto se ja nadam necemu konstruktivnom sa njihove strane.
Istice mi stari pasos, a moram da produzavam vizu, i mislio sam da cu dobiti novi i produziti lepo vizu, a po svemu sudeci moracu pri odlasku u Srbiju da vadim stari :ph34r: jer mi ne pada na pamet da im placam u konzulatu 188 € za SRJ pasos :)
A onda na kraju godine opet sve isto? Ili sta? Zasto se niko vise ne oglasava povodom toga? Podelili su marketinske primerke 'zasluznima' a nas 'nezasluzne' ko je'e. Vazno je da su se oni slikali
  • 0

#52 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 24 June 2008 - 13:44

Zasto se niko vise ne oglasava povodom toga? Podelili su marketinske primerke 'zasluznima' a nas 'nezasluzne' ko je'e. Vazno je da su se oni slikali


evo, oglasili se:

Đelić: Zbog Jelašića kasne pasoši 24. jun 2008. | 14:03 | Izvor: Beta Beograd -- Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić izjavio je da je guverner NBS Radovan Jelašić odgovoran za kašnjenje početka izdavanja novih biometrijskih pasoša Srbije.

Đelić je agenciji Beta potvrdio da će sutra biti održan sastanak s tim u vezi i kazao da očekuje da će od MUP-a i Zavoda za izdavanje novčanica dobiti tačan datum početka izdavanja novog pasoša. "Sve je dovoljno trajalo i vreme je da svako ponese svoj deo odgovornosti", rekao je Đelić.

"Tražim od guvernera Jelašića da preuzme odgovornost i garantuje isporuku kvalitetnih obrazaca i da MUP kaže kada će građani moći da dobiju moderne isprave", rekao je potpredsednik Vlade.

Đelić nije želelo da spekuliše o rokovima, ali je ocenio da građani pre godišnjih odmora treba da dobiju pasoše i dodao da je za njega "početak jula pravi momenat" da počne izdavanje novih putnih isprava.

cela vest
  • 0

#53 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 24 June 2008 - 14:07

Sve mi se cini da ce to biti Limburga meseca...

Edited by incognito, 24 June 2008 - 14:07.

  • 0

#54 PetarS

PetarS
  • Members
  • 57 posts

Posted 24 June 2008 - 16:54

Super sto su se oglasili, tuzakaju se.

Ah, fale vam obrasci... pa sto ne rekoste odmah? :ph34r:
Ovo kao deca koja nisu uradila domaci zadatak pa se sada izvlace.
Jbt, drzava :)
I Kosovo ce pre dobiti novi pasos, najavili od jula, da pocnem ja da trazim, znam da sam imao tamo negde rodbinu, mozda mi i daju pasos, bolje nego SRJ trash again.
  • 0

#55 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 June 2008 - 12:51

I Kosovo ce pre dobiti novi pasos, najavili od jula, da pocnem ja da trazim, znam da sam imao tamo negde rodbinu, mozda mi i daju pasos, bolje nego SRJ trash again.


mozda nisi ozbiljan, ali ako jesi, ovde mozes naci zakon o drzavljanstvu kosova (na srpskom) i mozda ima neki clan koji govori o rodbini.
  • 0

#56 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 25 June 2008 - 12:56

Zanimljivo da se u srpskoj verziji insistira na obliku "Kosova". Šta li nam to govori o novoj državi?
  • 0

#57 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 June 2008 - 13:10

Zanimljivo da se u srpskoj verziji insistira na obliku "Kosova". Šta li nam to govori o novoj državi?


pa kako da se pise: "zakon o drzavljanstvu kosovo" ? :ph34r: a kaze nam poprilicno istu stvar kao drzava koja naziva tu teritoriju "kosovo i metohija" iako zna da to iritira 95% njenog stanovnistva.
  • 0

#58 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 25 June 2008 - 16:05

Hahaha, Kosovski pasos... neces moci sa njim ni da izadjes iz Srbije prije svega :ph34r:.
  • 0

#59 PetarS

PetarS
  • Members
  • 57 posts

Posted 25 June 2008 - 16:45

pa kako da se pise: "zakon o drzavljanstvu kosovo" ? :ph34r: a kaze nam poprilicno istu stvar kao drzava koja naziva tu teritoriju "kosovo i metohija" iako zna da to iritira 95% njenog stanovnistva.


Da su iole racionalni ko sto nisu, pa da regulisu sada pitanje dvojnog drzavljanstva, eventualno prelaska granice samo sa licnom kartom bilateralnim sporazumima i na neki nacin olaksaju sve to ljudima dole, oni ce da pronalaze sad leksicke greske, drame oko oblika iako to na svakodnevni zivot ljudi nema bas nikakav uticaj. Tipicno.

On topic: Dakle, danas najavljeno od jeseni. Po svemu sudeci vadicu ja ponovo stari trash pasos da bih mogao da produzim vizu pa onda ponovo novi i ponovo nova procedura ( i nove takse btw.). Hvala drzavi Srbiji jos jednom na razumevanju.
Ponizni gradjanin.
:)
  • 0

#60 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 June 2008 - 12:07

On topic: Dakle, danas najavljeno od jeseni. Po svemu sudeci vadicu ja ponovo stari trash pasos da bih mogao da produzim vizu pa onda ponovo novi i ponovo nova procedura ( i nove takse btw.). Hvala drzavi Srbiji jos jednom na razumevanju.
Ponizni gradjanin.
:ph34r:


barem ne treba da cekas osam meseci "zbog situacije" za taj pasosh, kako sam je cekao prosle godine. fala qrtzu vise ne treba da cekam za to i to mi je najveci razlog da uzmem ovaj kosovski.
  • 0