Jump to content

Photo
- - - - -

Novi pasoši?

• Please log in to reply
569 replies to this topic

#31 neutral man

neutral man
  • Members
  • 17 posts

Posted 13 May 2008 - 23:27

Koliko ja znam, pasos vazi dok ne istekne rok na koji je izdan, i nema nikakvog drugog ogranicenja (sto se tice konzulata/viza).

Takvu informaciju sam i ja dans cuo...mada ispadne da je neophodno menjati pasos koji sada imam a istice mi sledece godine bas zbog tih ogranicenja od 6 meseci za dobijanja vize za stari-novi pasos koji ce mi trajati do kraja ove godine jer ce svi morati da ih menjaju...Napravili su opsti haos i sa pasosima i sa licnim kartama...

#32 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Members
  • 2,683 posts

Posted 18 May 2008 - 21:46

online Blic: Novi pasoši krajem juna

Ceo clanak:

Spoiler! --Click here to view--

#33 noskich

noskich
  • Members
  • 1,350 posts

Posted 18 May 2008 - 22:15

Takvu informaciju sam i ja dans cuo...mada ispadne da je neophodno menjati pasos koji sada imam a istice mi sledece godine bas zbog tih ogranicenja od 6 meseci za dobijanja vize za stari-novi pasos koji ce mi trajati do kraja ove godine jer ce svi morati da ih menjaju...Napravili su opsti haos i sa pasosima i sa licnim kartama...

Nista se ne brini. Bilo koja ambasada ce ti izdati vizu na starom pasosu iako istice do kraja godine jer je za ambasadu jedino merodavan datum isticanja upisan na dokument. Dobio sam u aprilu australijsku vizu na 2 godine. Kada budem izvadio novi pasos nosicu i njega i stari na kome ce i dalje vaziti viza.

Druga je stvar sto cemo imati dosta komplikacija pri pokazivanju dva potpuno razlicita pasosa crveni-Srbija, plavi-Jugoslavija. Mnogi zaposleni na aerodromima i carinama nisu culi ni za jedno od ta dva pa ce biti maltretiranja, uh. :rolleyes:

Primer: u martu sam bio u UK, pri ulasku sam morao da obrazlazem cirka 5 minuta zasto sam dosao i kad se vracam, pri izlasku su me jedva pustili na avion za Budimpestu jer sam imao tranzitnu madjarsku vizu sa 2 ulaska, a Madjari su mi udarili 2 pecata: jedan pri prelasku granice kolima, 2gi pre leta za London. Zato sam se objasnjavao sa ljudima na aerodromu koji btw. ne znaju ni gde se Srbija nalazi sat vremena.

Edited by noskich, 18 May 2008 - 22:16.

#34 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Members
  • 2,683 posts

Posted 19 May 2008 - 00:22

Meni je najsmesnije kad me prilikom check in-a za let za BEG pitaju da li meni sa YU pasosem treba viza za Srbiju :rolleyes:

#35 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 May 2008 - 01:43

U junu ce reci - kraj jula itd... Lepo ja rekoh, necemo mi te nove pasose skoro videti. Ako se neko seca to je prvo bilo najavljivano za mart, pa se odlozilo za maj, evo sad jun... A meni istekao pasos pre ravno mesec dana i nemam nameru da vadim ponovo ono djubre... Sem ako me visa sila ne natera (visa sila: bezanija odavle).

#36 Stoplip

Stoplip
  • Members
  • 63 posts

Posted 19 May 2008 - 12:02

Jel to znaci npr da ako dobijem godisnju vizu u stari pasos od npr 1. Avgusta 2008 do 1. Avgusta 2009, a u medjuvremenu izvadim i novi pasos, u kome naravno nece biti viza, mogu da koristim vizu iz starog pasosa za 2009 god ?
Nosim oba pasosa, u starom viza u novom nista?

#37 noskich

noskich
  • Members
  • 1,350 posts

Posted 19 May 2008 - 12:22

Jel to znaci npr da ako dobijem godisnju vizu u stari pasos od npr 1. Avgusta 2008 do 1. Avgusta 2009, a u medjuvremenu izvadim i novi pasos, u kome naravno nece biti viza, mogu da koristim vizu iz starog pasosa za 2009 god ?
Nosim oba pasosa, u starom viza u novom nista?

Upravo to sam i napisao iznad. Znaci DA.

#38 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 24 May 2008 - 17:18

Meni je najsmesnije kad me prilikom check in-a za let za BEG pitaju da li meni sa YU pasosem treba viza za Srbiju :huh:

Hahaahah! Ovo moze i da bude vic :rolleyes:.

#39 lanciaman

lanciaman
  • Members
  • 49 posts

Posted 24 May 2008 - 23:34

Imam samo jedan zahtev.

Da Novi Pasos ima vise stranica. Ostalo me ne zanima.

Ispunim ga za godinu i kusur meseci.

I niko me ne pogleda cudno od stranaca. Sem sto ne mogu da izgovore moje ime :rolleyes:

Kad bolje razmislim,jedino me u NT carina gleda ispod oka... Ali ko ce, ako ne nasi

#40 zvengele

zvengele
  • Members
  • 53 posts

Posted 04 June 2008 - 20:03

naslusah se svacega o tom novom pasososu....
najjaca mi je ona fora sa cipom koji je ugradjen pa gospoda iz unutrasnje kontrole moze da proprati sva vasa kretanja sa istim...ko zna mozda je ugradjen i prisluskivac,pa morate biti nesto tisi kad budete planirali dzavni udar ili stogoDJ slicno...

nemojte se zacuditi ako primaknete pasos uvetu i zacujete stravicne zvukove iz pakla....

#41 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 06 June 2008 - 06:41

Nista se ne brini. Bilo koja ambasada ce ti izdati vizu na starom pasosu iako istice do kraja godine jer je za ambasadu jedino merodavan datum isticanja upisan na dokument. Dobio sam u aprilu australijsku vizu na 2 godine. Kada budem izvadio novi pasos nosicu i njega i stari na kome ce i dalje vaziti viza.

Koliko ja znam, za šengen ti je potrebno da pasoš važi bar tri meseca posle isteka vize za koju apliciraš.

#42 noskich

noskich
  • Members
  • 1,350 posts

Posted 06 June 2008 - 09:41

Koliko ja znam, za šengen ti je potrebno da pasoš važi bar tri meseca posle isteka vize za koju apliciraš.

Jasno, ali akcenat u ovoj raspravi je bio da iako svi stari pasosi po zvanicnoj prici treba da se zamene do kraja godine ambasade pri dodeljivanju viza to ne uzimaju u obzir, vec se iskljucivo rukovode datumom vazenja upisanom na dokumentu. Tako, ako na pasosu pise da istice 2011 moze se traziti i viza na 3 godine.

Edited by noskich, 06 June 2008 - 09:42.

#43 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 06 June 2008 - 11:49

Jasno, ali akcenat u ovoj raspravi je bio da iako svi stari pasosi po zvanicnoj prici treba da se zamene do kraja godine ambasade pri dodeljivanju viza to ne uzimaju u obzir, vec se iskljucivo rukovode datumom vazenja upisanom na dokumentu. Tako, ako na pasosu pise da istice 2011 moze se traziti i viza na 3 godine.

Da da, u pravu si...

Ali nevezano konkretno za ovo gore, pazi ovaj scenario:
država kaže, stari pasoši važe do 31.12.2008,
u samom pasošu piše da važi do 2011.
ti treba da putuješ 01.02.2009, i izvadiš regularno šengen pošto u pasošu piše da važi.
01.02.2009. dođeš na srpsku granicu, kad ono pandur kaže, ne možeš ti da izađeš, pasoš ti više ne važi, i uzme ti ga
džaba ti što bi te Mađar 50m dalje pustio u Mađarsku, kad ne možeš uopšte da dođeš do njega.

#44 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Members
  • 2,683 posts

Posted 06 June 2008 - 16:38

Da da, u pravu si...

ti treba da putuješ 01.02.2009, i izvadiš regularno šengen pošto u pasošu piše da važi.
01.02.2009. dođeš na srpsku granicu, kad ono pandur kaže, ne možeš ti da izađeš, pasoš ti više ne važi, i uzme ti ga
džaba ti što bi te Mađar 50m dalje pustio u Mađarsku, kad ne možeš uopšte da dođeš do njega.

ako drzava kaze da pasosi vaze do kraja 2008, onda si u obavezi da do tada promenis pasos ako zelis da putujes posle tog datuma.

#45 noskich

noskich
  • Members
  • 1,350 posts

Posted 06 June 2008 - 18:40

Da da, u pravu si...

Istu stvar ponavljam vec nekoliko puta: izvadite vize u starom pasosu, kad bude moguce uzmite novi pasos i putujte sa oba jer ce vize u starom pasosu i dalje biti validne do datuma kako je naznaceno na njima.