Jump to content


Photo
- - - - -

Novi pasoši?


  • This topic is locked This topic is locked
567 replies to this topic

#1 brzibg

brzibg
  • Members
  • 90 posts

Posted 09 March 2008 - 13:50

Najavljeno je da ce novi pasosi biti izdavani od 1.3.2008. pre nekih 6meseci i da ce stari pasosi vaziti do 31.12.2008.

Mi smo evo usli u mart i nista se ne prica o tome. Ja imam specifican slucaj da mi pasos vazi do decembra ove godine, ali kako za Grcku vizu (ne znam da li je tako i za ostale nesengenske vize) traze da pasos vasi jos 6 meseci nakon planiranog dana izlaska iz te zemlje, ispada da mi je za ovo leto pasos NEUPOTREBLJIV. Dakle moram da vadim novi, a ne bih da sad izvadim pasos koji cu opet morati da menjam do kraja godine.

Dakle da li neko zna, sta se desava po ovom pitanju?
  • 0

#2 Xenon

Xenon
  • Members
  • 92 posts

Posted 09 March 2008 - 17:39

Nažalost, verovatno ćeš morati da vadiš novi stari pasoš. Trebalo je da bude od 1.3. izdavanje novih pasoša, ali je (opet) odloženo.
  • 0

#3 brzibg

brzibg
  • Members
  • 90 posts

Posted 09 March 2008 - 18:06

Nazalost dobio sam takve odgovore.... Mada sve nezvanicno. Sad neko pominje maj. Nije bas da pratim vesti non stop ali nisam cuo da se iko bavio ovom temom od medija. Ja sam poslao podsetnik na ovu temu 92-ojki pa cemo da vidimo da li ce oni nesto da iscackaju. Verovatno da ih je trenutna situacija u zemlji malo uspavala po pitanju ovih manje interesantnih tema.







Edit: 20:25

Upravo je u Dnevniku 2 RTS-a objavljeno da izdavanje pocinje u maju (krajem maja ako sam dobro cuo).

I sad cu morati da izvadim novi STARI pasos da bi u junu otisao u Grcku a od nove godine da ponovo izvadim NOVI pasos. To moze samo u Srbiji....

Edited by brzibg, 09 March 2008 - 20:26.

  • 0

#4 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 29 March 2008 - 03:43

Znaci tek u maju..

A sta ako ovi ukinu vize pre izbora koji su 11. maja? :rolleyes:
  • 0

#5 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 29 March 2008 - 05:12

bio ja pre neki dan u ljermontovoj,kaze ona pandurka sto sljaka tamo da ce biti 90% od maja
  • 0

#6 RE*NATA

RE*NATA
  • Members
  • 260 posts

Posted 01 April 2008 - 00:16

bio ja pre neki dan u ljermontovoj,kaze ona pandurka sto sljaka tamo da ce biti 90% od maja

:huh: Dosadili su više i Bogu i ljudima! Ajde,ok je to što će biti od maja meseca,ali koje godine...? :rolleyes:

Kako su počeli možda će tek 2009,i onako u EU ulazimo do 2015,tamo 2010 će nam ukinuti vize. :)

ps. Ova priča o ukidanju viza je samo jedna predizborna tralalalalalalalalala priča... ;)

Edited by RE*NATA, 01 April 2008 - 00:18.

  • 0

#7 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 03 April 2008 - 13:23

Moj drug juce podigao pasos isti onaj plavi od SRJ.

edit:

rekli mu novi pasosi posle izbora.

Edited by 1.maj, 03 April 2008 - 13:23.

  • 0

#8 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 04 April 2008 - 23:11

A propo izdavanja novih dokumenata, zna li neko kad će biti nove lične karte ?
Oprema stoji na carini još od 2002. godine , a niko je još nije raspakovao.
  • 0

#9 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 05 April 2008 - 11:30

A propo izdavanja novih dokumenata, zna li neko kad će biti nove lične karte ?
Oprema stoji na carini još od 2002. godine , a niko je još nije raspakovao.

ja izvadih "novu" licnu kartu prosle nedelje - i dalje ima grb SRJ - sa upisanim datumom [isticanja valjda] u 2011.

valjda im je plan da ih do tada zamene. kad sam pitao u OUP-u za nove LK i pasose, rekli su da treba da bude, ali nemaju pojma kada.
  • 0

#10 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 05 April 2008 - 17:12

ja izvadih "novu" licnu kartu prosle nedelje - i dalje ima grb SRJ - sa upisanim datumom [isticanja valjda] u 2011.

valjda im je plan da ih do tada zamene. kad sam pitao u OUP-u za nove LK i pasose, rekli su da treba da bude, ali nemaju pojma kada.

Kad oni nemaju pojma , ko ima ?! :rolleyes:
  • 0

#11 Segundo

Segundo
  • Members
  • 367 posts

Posted 06 April 2008 - 22:22

Mozda nije bas u potpunosti vezano za ovu temu, ali jeste za pasose i vize...
Naime, pasos mi istice ovog leta, tako da ga moram menjati (po ovoj prici mozda i 2 puta do kraja godine), ali me interesuje da li vize koje vec stoje u pasosu mogu imati uticaj na lakse dobijanje istih za neku drugu drzavu?

Na zalost, nisam previse putovao, ali sam imao srecu da sam bio u USA. Prijatelji su mi rekli da sada kada imam njihovu vizu u pasosu, lakse cu dobiti za bilo koju drugu zemlju (jer im je to valjda neka garancija da nisi problematican...). Planirao sam neki turisticki odlazak van zemlje, ali posto cu promeniti pasos, znaci i da tu vizu koju imam u sadasnjem pasosu, tada kada ga zamenim, ne mogu videti sluzbenici ambasade zemlje u koju zelim putovati...
Ima li istine u ovome ili se na vizu odredjene zemlje mora cekati bez obzira koliko ih vec imas u pasosu?
  • 0

#12 Cecily

Cecily
  • Members
  • 175 posts

Posted 07 April 2008 - 09:32

Na zalost, nisam previse putovao, ali sam imao srecu da sam bio u USA. Prijatelji su mi rekli da sada kada imam njihovu vizu u pasosu, lakse cu dobiti za bilo koju drugu zemlju (jer im je to valjda neka garancija da nisi problematican...). Planirao sam neki turisticki odlazak van zemlje, ali posto cu promeniti pasos, znaci i da tu vizu koju imam u sadasnjem pasosu, tada kada ga zamenim, ne mogu videti sluzbenici ambasade zemlje u koju zelim putovati...
Ima li istine u ovome ili se na vizu odredjene zemlje mora cekati bez obzira koliko ih vec imas u pasosu?

Za šengensku vizu uvek traže da doneseš i prethodni pasoš(e) koji zadrže sa važećim. Njih pretpostavljam zanimaju prethodne šengen vize (i to sigurno pomaže) a da li američka viza ima sličnu težinu ne znam. U formularu takodje traže da navedeš koje si prethodne šengen i ostale viza (postoje dva pitanja za to) imao u poslednjih mislim 3 godine. U svakom slučaju bar što se šengenskih zemalja tiče nije problem što ćeš imati svež pasoš.
  • 0

#13 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 07 April 2008 - 11:21

Attached File  Pasos_Srbije.jpg   26.59KB   112 downloads

Da li je moguće da ćemo da imamo samo ebenu ćirilicu i ebeni srpski na naslovnoj strani dokumenta koji služi za koristiti u inostranstvu?!? :huh:

Dal su oni normalni? Ovo treba da bude dokument za narednih N godina!

:rolleyes:
  • 0

#14 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 07 April 2008 - 13:33

vidite ovo:

http://www.b92.net/i...p;nav_id=292751

Beograd -- Sedmočlani žiri doneo je odluku ko su počasni vlasnici prvih 204 biometrijskih pasoša Republike Srbije.


samo ne kazu ko su tih 204...

Edited by jms_uk_2001, 07 April 2008 - 13:33.

  • 0

#15 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 07 April 2008 - 13:42

samo ne kazu ko su tih 204...


Ma, tih 204 su mi do yaya bitni. Cirkus. :rolleyes:
  • 0