Jump to content


Photo
- - - - -

Mixed martial arts & Kickboxing


  • Please log in to reply
4766 replies to this topic

#46 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 03 July 2008 - 04:56

Otkako je najveci fan ovog nastranog sporta, Andjelija, banovaTa, nema nikog da se javi na ovoj temi. Da prognoziramo ishod Silvija vs Fedor? Pobjeda Fedora, vrlo brzo na zemlji kakvom polugom ili gusenjem. Mada je sve moguce, glava je okrugla da parafraziram (valjda) Miljanica.
  • 0

#47 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 04 July 2008 - 09:01

Otkako je najveci fan ovog nastranog sporta, Andjelija, banovaTa, nema nikog da se javi na ovoj temi. Da prognoziramo ishod Silvija vs Fedor? Pobjeda Fedora, vrlo brzo na zemlji kakvom polugom ili gusenjem. Mada je sve moguce, glava je okrugla da parafraziram (valjda) Miljanica.


Sva drazh MMA je u tome shto svaka borba nosi neku dozu neizvesnosti. Dok u boksu strucnjak sa 90% tacnosti moye prognoyirati ishod meca, u MMA toga jednostavno nema. Najbolji primer je borba Mira i Lesnara, gde je vishestruko bolji i spremniji borac izgubio, zahvaljujuci jednom trenutku nepaznje.
Sto se tice Silvije i Fedora, Fedor jeste pokazao u proslosti da mu je mozda jedina slaba tacka stand up, upravo protiv boraca kao sto je Silvija. Ne znam, iako ga mnogi mrze, Tim Silvija ima moj respekt...
Ako borba ostane standup (za sta postoji 15% sansi) Tim ima 15% sansi da pobedi. Ako ode u parter, Fedor giljotinom, 95%.
Naravno, sve ovo ukoliko su pripreme oba borca bile adekvatne (nisam pratio).
  • 0

#48 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 08 July 2008 - 14:03

Slazem se sa kometarom da u MMA svaka borba je za sebe. Te je jako tesko davati komentare tipa "pobedice ovaj ili onaj". Lichno preferiram da pobedi Big Tim iako nisam njegov fan. Fedora ne mirisem ali ovo nije razlog sto mislim da ce izgubiti.
Ne bih se bas slozio da Tim ima samo 15% (iz bilo kog razloga). Ako se Tim bude pripremio kako treba ima mnogo vece sanse od 15%.
OK - ne opovrgavam Fedorove mogucnosti naravno da je tas na njegovoj strani ali smatram ovo nezgodnim uparivanjem za njega. Predpostavljam da je Tim poradio na nedostatcima koje je imao do sada tako da se mozda i dogodi neki preokret i razbije fama o Fedoru.
  • 0

#49 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 08 July 2008 - 14:09

Nego jel imate neko misljenje o pobedi Forest-a nad Quinton-om?
Meni je borba bila nekako srednje zalosna. Osim Q aperkata u 1. rundi i F low-kick-a u 2. rudni nisam se nesto uzbudjivao sa ostatkom mecha. A vi?
  • 0

#50 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 08 July 2008 - 14:33

Slazem se sa kometarom da u MMA svaka borba je za sebe. Te je jako tesko davati komentare tipa "pobedice ovaj ili onaj". Lichno preferiram da pobedi Big Tim iako nisam njegov fan. Fedora ne mirisem ali ovo nije razlog sto mislim da ce izgubiti.
Ne bih se bas slozio da Tim ima samo 15% (iz bilo kog razloga). Ako se Tim bude pripremio kako treba ima mnogo vece sanse od 15%.
OK - ne opovrgavam Fedorove mogucnosti naravno da je tas na njegovoj strani ali smatram ovo nezgodnim uparivanjem za njega. Predpostavljam da je Tim poradio na nedostatcima koje je imao do sada tako da se mozda i dogodi neki preokret i razbije fama o Fedoru.


Ne znam, ja sam evo bio ubedjen da ce Hong da dobije Fedora, ali Rus ima opasan instinkt za prezivljavanje... Valjda je zato No1.
Mada se svakako slazem da je Tim najnezgodniji moguci protivnik za Fedora trenutno.
Kao shto su, uostalom, uparili Lesnara sa Mirom.
  • 0

#51 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 08 July 2008 - 17:27

Ne znam, ja sam evo bio ubedjen da ce Hong da dobije Fedora, ali Rus ima opasan instinkt za prezivljavanje... Valjda je zato No1.
Mada se svakako slazem da je Tim najnezgodniji moguci protivnik za Fedora trenutno.
Kao shto su, uostalom, uparili Lesnara sa Mirom.


Ma nema govora, Ruja je totalna strvina sa opasnim killer insektom.
Interesantno bi bilo da smo videli malo duzu borbu izmedju Mira i Lesnara. I sam Mir je rekao da je isao na tu varijantu chekanja greske e sad se tu postavljaju dva pitanja:
1. Koliko dugo bi on izdrzao onakav Lesnarov tempo
2. Koliko dugo bi Lesnar mogao da namece onakav tempo
Mozda cemo moci da naslutimo odgovore u nekim sledecim borbama Lesnara; predpostavljam da se njegov stil nece mnogo promeniti.

p.s. CroCop me razocharao totalno
  • 0

#52 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 08 July 2008 - 17:54

Da se razumijemo, Fedor mora jednom da izgubi. Kada i na koji nacin, vidicemo, al'ce da bidne. Medjutim, ne vjerujem da ce se to desiti ovaj put. Silvija ima teske ruke, ali bar je Fedor izlazio sa udaracima na kraj; iako mu to nije "specijalnost", neke, poput Cro Copa, je totalno iznenadio prihvatanjem borbe u stand up-u. Silvija je totalni levat na zemlji i mislim da ce mu upravo tu u ovoj borbi sudbina biti zapecacena.
Sto se Mirka tice, on je u UFC-u platio ceh svojoj arogantnosti, mada tu vjerovatno ima i drugih faktora (tezak i nesretan nokaut, stagniranje, prezasicenost etc).
  • 0

#53 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 09 July 2008 - 00:15

Hmmm jeste levat na zemlji ali ima i jako dobru odbranu od zemlje tj. uopste ne silazi dolje :ph34r: Gledao sam neke snimke na youtube, ne znam kako ce Fedor reagovati na to.
  • 0

#54 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 09 July 2008 - 13:15

...Gledao sam neke snimke na youtube, ...


pusti link; mozda je nesto jos nevidjeno.
  • 0

#55 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 09 July 2008 - 19:24

FEDOR EMELIANENKO VS. RANDY COUTURE :ph34r:
  • 0

#56 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 10 July 2008 - 08:17

Ma nema govora, Ruja je totalna strvina sa opasnim killer insektom.
Interesantno bi bilo da smo videli malo duzu borbu izmedju Mira i Lesnara. I sam Mir je rekao da je isao na tu varijantu chekanja greske e sad se tu postavljaju dva pitanja:
1. Koliko dugo bi on izdrzao onakav Lesnarov tempo
2. Koliko dugo bi Lesnar mogao da namece onakav tempo
Mozda cemo moci da naslutimo odgovore u nekim sledecim borbama Lesnara; predpostavljam da se njegov stil nece mnogo promeniti.
p.s. CroCop me razocharao totalno


Ma da, i mene Fedor svaki put skroz iznenadi koliko ima taj instinkt za prezivljavanje...
Mir i Lesnar? Lesnar ima verovatno najbolji kardio u MMA, skoro svi se slazhu da onakav trening niko ne radi, pogotovo ne neko sa tom tezhinom. Mogao je da ide do sutra. Na drugoj strani, Mir je notoran upravo po slaboj kondiciji. No to uopshte, shto je najgore, nije ni bilo toliko bitno u mechu, jer i potpuno iscrpljeni Mir mogao je da iskoristi onakvu greshku Lesnara. Ne znam shta ti mislish, ali kako sam ja video, Mir je bio bash blizu nokauta u jednom momentu.
No evo sad ce (pocetak avgusta) borba Lesnar-Hearing, shto ce odgovoriti na mnoga pitanja.
A Cro Cop je definitivno history, ja mislim.

Da se razumijemo, Fedor mora jednom da izgubi. Kada i na koji nacin, vidicemo, al'ce da bidne. Medjutim, ne vjerujem da ce se to desiti ovaj put. Silvija ima teske ruke, ali bar je Fedor izlazio sa udaracima na kraj; iako mu to nije "specijalnost", neke, poput Cro Copa, je totalno iznenadio prihvatanjem borbe u stand up-u. Silvija je totalni levat na zemlji i mislim da ce mu upravo tu u ovoj borbi sudbina biti zapecacena.
Sto se Mirka tice, on je u UFC-u platio ceh svojoj arogantnosti, mada tu vjerovatno ima i drugih faktora (tezak i nesretan nokaut, stagniranje, prezasicenost etc).


I ja svaki put to kazhem (za Fedora i poraz). No covek me stalno demantuje. Gledao sam par treninga njegovih i stvarno su zajebani. Mnogo je on opasan tip. A kаd Silvija ode na zemlju, nema mu pomoci ni protiv mnogo slabijih protivnika.
No, ajde opet da napravim istu greshku, meni se chini da je u par navrata Fedor pokazao neke znacajne slabosti u stand-upu... Pa i od glomaznog Honga je bezhao iz stand-upa. A Hong nije ni izbliza tolika pretnja u pesnichenju kao Sylvia.

Na kraju, shta mislite o dosadasnjoj MMA karijeri Kimbo Slicea?
  • 0

#57 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 10 July 2008 - 10:52

Da, ali kada on ode na zemlju? :)

Nogueira ga je dobio polugom ali kada :ph34r:


Edited by AreOut, 10 July 2008 - 10:55.

  • 0

#58 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 12 July 2008 - 05:34

Fedor je mnogi bolji od Nogueire u "take down-ima"; nema sanse da ga ne obori, a onda - zna se.

Jao sto americki novinari, pa i sam Silvija, lupetaju o Fedoru: nikog dobrog nije dobio, borio se sa srednjeteskasima, uplasio se Couturea...ajoj. Dobro nisu rekli da bi ga Chuck Norris sigurno pobjedio.
Posted Image
  • 0

#59 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 16 July 2008 - 22:07

Pa ne ide bas Fedor toliko cesto u takedown, vise ceka protivnika. Psihicki je stravicno stabilan to mu je najveca prednost, sta je izvukao protiv fujite i randlemana to je nevidjeno, ne vidim da postoji drugi borac trenutno koji bi to mogao.
  • 0

#60 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 17 July 2008 - 22:43

Ma polomice mu Fedor nogu.
  • 0