Jump to content


Photo
- - - - -

Mixed martial arts & Kickboxing


  • Please log in to reply
4766 replies to this topic

#31 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 01 April 2008 - 20:40

imate li negde kako se pravi poluga?

i komentari :rolleyes: za shamrock vs le?

bas je bilo atraktivno :huh:...onaj le kao iz mortal combat igrica

Edited by andjelija, 02 April 2008 - 16:51.

  • 0

#32 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 08 April 2008 - 16:45

ja bih samo da dodam da su americki gledaoci u mma emisiji sa bas ruttenom izglasali silvu kao broj jedan borca (Mog silvu :rolleyes:), a fedora na drugo mesto najvise zbog toga sto se ne bori dovoljno cesto.

jeste to biznis, znam, ali opet, i mi (gledaoci) imamo pravo ovim putem kazemo sta mislimo. zato sto se ne boris ni dovoljno a kamoli cesto, zato si fedore na drugom mestu.

eto tako.

naucila sam rear naked choke, btw, taj ko je izmislio ovaj potez je genije! ali cu ipak u slucaju napada, razbiti prvo medjunozje.
  • 0

#33 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 08 April 2008 - 22:02

naucila sam rear naked choke, btw, taj ko je izmislio ovaj potez je genije! ali cu ipak u slucaju napada, razbiti prvo medjunozje.


Bolje se u opasnim situacijama (recimo, ako te napadne neki manijak u mracnoj ulici) osloni na trcanje i 911 poziv. Nemoj dozvoliti da ti to sto ti je neko pokazao "rear naked choke" ili neke slice cake iz borilackih sportova da lazni osjecaj sigurnosti.

I nesto na temu: mislim da bi trebali ukinuti onaj glupi kaFez i u UFC uvesti ring. Poboljsanja imidza radi.

Edited by U prolazu, 08 April 2008 - 22:05.

  • 0

#34 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 08 April 2008 - 22:12

srecom stvarno cak su i manijaci bezali od mene...imam taj prav stav ledja i sigurnost, iako nisam krupna, da ljudi postuju moj prostor... osim u klubovima, jos ako sam plava...crnci ..da covek poludi sa njima


mene kavez nervira jer se uzivo ma skoro nista ne vidi, platio ti kartu da ljubis onaj stativ od kaFeza :rolleyes:
  • 0

#35 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 11 April 2008 - 08:04

I nesto na temu: mislim da bi trebali ukinuti onaj glupi kaFez i u UFC uvesti ring. Poboljsanja imidza radi.


Pa onda sve gubi smisao i autentichnost. Oktagon i jeste zastitni znak UFC-a. Otklanjanjem toga vise nista ne bi bilo isto a narochito u borbi jer ring i okt. nemaju isti dojam, kako za borca tako i za gledaoca. Tako da smatram da bi imidz samo opao.

Meni je nekako uvek lepse da sedim pored ekrana i gledam kako se nabadaju :huh: nego da se mlatim sa masom a pritom jos i nista nevidim :rolleyes: i plus im platis za sve to.
  • 0

#36 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 11 April 2008 - 09:16

srecom stvarno cak su i manijaci bezali od mene...imam taj prav stav ledja i sigurnost, iako nisam krupna, da ljudi postuju moj prostor... osim u klubovima, jos ako sam plava...crnci ..da covek poludi sa njima


mene kavez nervira jer se uzivo ma skoro nista ne vidi, platio ti kartu da ljubis onaj stativ od kaFeza :rolleyes:


Crnci crnci :huh:
  • 0

#37 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 13 April 2008 - 16:56

mma krece primetime na cbs...sad jos da izadju na trziste pa stocks da kupimo..narod ima da poludi kad vidi one tuce na tv-u
  • 0

#38 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 17 April 2008 - 07:37

Crnci crnci :rolleyes:


mislis Afro-Amerikanci
:huh:
  • 0

#39 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 19 April 2008 - 23:03

Pohvala za topic!!!
I zahvalnost nebesima shto ima josh neko da voli MMA...




zasto imaju borci cauliflower ears (deformisane usi) ...kao couture na ovoj slici Posted Imagei kako da im ne budu takve....iglom posle borbi buse delove uvceta da iscuri krv i tako par puta dnevno.


Na slici je Randy Couture, bivshi rvach. Vecina rvacha ima ovako izdeformisane ushi, zbog neprestanog maltretiranja istih, pre svega na treninzima.

Pogrijesio sam kad sam rekao da uopste ne trenira sa tegovima; u tekstu se kaze "he almost completely substituted his weight exercises with sport-specific training in grappling, boxing and kickboxing".
Ima ovdje neki njegov trening video:


Fedor ne radi klasican trening sa tegovima, ali jos kako koristi velike tezine u simulaciji pokreta korisnih za MMA. Neshto slichno radi vecina vrhunskih MMA boraca, s tim da je Fedor u fazonu, sto pomenu neko "stare ruske shkole" (pod vedrim nebom, vojnicki ambijent, bez hitech rekvizita).
Kao lep primer efikasnog treninga, prilazem
Youtube Video ->Original Video

Kad vec pomenuh rvache, nikad necu prezaliti shto se legendarni Karelin nikad nije oprobao u MMA. Chovek je bio pravo chudo prirode, a svoje telo je podvrgavao treninzima od kojih bi pola MMA boraca umrlo. Zapanjujuca stvar je da je Karelin mladji od, recimo, Rendija!
  • 0

#40 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 21 April 2008 - 05:40

Ljudi, jeste li gledali St. Pierre protiv Serra?
Odlicna borba!

Sta mislite o Sylvia vs Fedor?

I zahvalnost nebesima shto ima josh neko da voli MMA...


Ja sam iznenadjen sto smo postedjeni kritika. Prosli put su pale teske rijeci na racun sporta i fanova. Predrasude i neznanje. Nista bez lopte!
  • 0

#41 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 21 April 2008 - 09:02

Andjelija - ZAHVALJUJEM na ljubaznosti, ovo je do bola :rolleyes: !!! Uzvacam uslugu chim se vratim kuci.

Dobrodoslica Schmeling-u i hvala na postu, nadam se da cemo rasplamsati ovaj topik eventually.

UFC 83 - da ne bi GSP propade veche. Rich me iznervirao iako je pobedio. Serra dobio po p**** valjano.
Mislim da bi bilo ludilo kad bi mogli da se sastanu GSP vs ASilva. GSP preksinoc bio sjajan.

Koji su vasi utisci o UFC 83?

Edited by Z-11, 21 April 2008 - 09:03.

  • 0

#42 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 21 April 2008 - 20:28

ne mogu da kazem da sam navijala, ali potajno sam se nadala za st. pierre...citala sam u proslom broju MMA njegov intervju u kome kaze da nema vise zezanja, raspustio je stari tim, ima novi, i bas mu je stalo da pobedi.... vrlo jedan profesionalni stav i tacno se oseti da ima ogromnu zelju i volju za pobedom.

ocekujem, bez iznenadjenja, da ce fedor da pobedi sylvija.


kakve kritike vezano za ovaj sport? ono sto sam primetila je da su svi borci totalni profesionalci, prave sportiste.

jaoo....gledala sam couturovu zenu u kavezu...ne mogu ,nikako mi ovaj sport nije za zensko. ovo je cist gladijatorsko-testoteronski sport koji zahteva ogromno znanje i vestine.

btw, iako je u prolazu u pravu da u slucaju napada, najbolje da bezim..moram da se pohvalim naucila sam i armbar :rolleyes:

Edited by andjelija, 21 April 2008 - 20:31.

  • 0

#43 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 22 April 2008 - 04:00

kakve kritike vezano za ovaj sport? ono sto sam primetila je da su svi borci totalni profesionalci, prave sportiste.


Ako pogledas stari topic o Mirku i Fedoru, vidices ljude koji se zalazu da se ovaj sport cak i zabrani zbog okrutnosti i sl.


Nego, rece li neko ovdje da je mec Lidel protiv Silve mozda namjesten? Ma nema sanse, sinoc sam ih gledao... Ne cini li vam se da je i Silva "finished story"? Mirko ga je naceo, Henderson definitivno sahranio.
  • 0

#44 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 22 April 2008 - 15:37

Ako pogledas stari topic o Mirku i Fedoru, vidices ljude koji se zalazu da se ovaj sport cak i zabrani zbog okrutnosti i sl.


Nego, rece li neko ovdje da je mec Lidel protiv Silve mozda namjesten? Ma nema sanse, sinoc sam ih gledao... Ne cini li vam se da je i Silva "finished story"? Mirko ga je naceo, Henderson definitivno sahranio.


e svasta. u svakom sportu postoji rizik. u ovom su ulozi malo veci jer se radi o vise disciplina. onda hokej ne bi trebao da postoji, ragbi, boks...

ja rekoh za liddella i silvu :rolleyes: ... I disagree with you :huh:

a evo shamrock protiv le-ja samo da znate mnogo se mrda jer je cage camera mozda nekome pripadne zlo (cloverfield fazon).

Youtube Video ->Original Video

Edited by andjelija, 22 April 2008 - 22:03.

  • 0

#45 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 12 May 2008 - 19:25

jel poceo neko da prati dream?

jel imamo mi (sto zivimo u USA) K1 borbe na nekom kanalu???
  • 0