Jump to content


Photo
- - - - -

Mixed martial arts & Kickboxing


  • Please log in to reply
4766 replies to this topic

#1 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 08 March 2008 - 23:07

ne pratite?

koji sport od MMA vam je najinteresantniji?

najbolji mma?
najsuperioniji sport od mma?
omiljeni potez?

jedan od onih koje volim da gledam je brazilac
Posted Image

anderson silva

on covek kao da plese. neverovatna koordinacija pokreta.

Edited by andjelija, 08 March 2008 - 23:14.

  • 0

#2 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 09 March 2008 - 08:27

Bila je jednom slicna tema.
http://forum.b92.net...2...&hl=cro cop

koji sport od MMA vam je najinteresantniji?
Grappling, iako vise volim udarace. Fascinantno je vidjeti graplera kako pobjedi kada se svi najmanje nadaju. (hint: Nogueira)

najbolji mma?
- Fedor, Nogueira, Silva, Mirko, Henderson...

najsuperioniji sport od mma?
- mozda BJJ ili prije Sambo, mada ovo zavisi od samih boraca.

omiljeni potez?
Mirkov left kick ("left kick - cemetery, right kick - hospital") i triangle choke
  • 0

#3 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 09 March 2008 - 16:20

mislis ovaj :rolleyes:....
Youtube Video ->Original Video
sopstvenim oruzjem uBiven.

kakva preciznost....neverovatno.

petkom na hdnet (usa) ima u 6:30PM emisija inside MMA koju vode kenny rice i bas rutten, mnogo je dobra emisija, duhovita, zabavna, i svasta naucis....

zasto imaju borci cauliflower ears (deformisane usi) ...kao couture na ovoj slici Posted Imagei kako da im ne budu takve....iglom posle borbi buse delove uvceta da iscuri krv i tako par puta dnevno.

daj neki link tvoje omiljene borbe (treba da ima na youtube)...ali predivno je gledati kada tehnika nadjaca snagu :huh:

Edited by andjelija, 09 March 2008 - 16:30.

  • 0

#4 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 09 March 2008 - 19:19

Tehnika against snaga:

Youtube Video ->Original Video

Youtube Video ->Original Video

Youtube Video ->Original Video


Naj borbe...

Hm, neke od njih:

Cro Cop - Silva

Henderson - Silva

Lidell - Couture

Lidell- Ortiz

Emelianenko - Fujita

Rampage - Silva

Rampage - Rua
  • 0

#5 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 10 March 2008 - 14:44

pre par meseci rampage stoji u hodniku kluba blizu zenskog wc...prolazim, a nosim u ruci flasu vode i idem u wc... on meni kao da mi pridrzi vodu... ja ga prepoznam (a ko ne bi ...od katanca se ne odvaja..obucen kao estradna zvezda) ..la la la o poslednjem mecu... on ko veli idi bre budalo gde sam nasao tebi da drzim vodu.

kako su gradjeni deluju imponzantnije na tv-u nego uzivo. vidis ti taj sportski stav, ali ne sijaju kao u ringu.

nije mi jasno zasto dzudo nije atraktivno za tucu?
  • 0

#6 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 11 March 2008 - 01:13

nije mi jasno zasto dzudo nije atraktivno za tucu?


Yoshida je bio solidan, onaj Poljak Nastula obecavao, ali u pravu si. U dzudou je mnogo toga podredjeno bacanju sto u kavezu ili ringu nije dovoljno da pobjedis. Cak im je tesko da i izvedu bacanje s obzirom da borci uglavnom ne koriste kimona.
U ground fightingu su ok, mada i tu je (sportski) dzudo limitiran brojnim pravilima, za razliku od sambo i dziju dzicu boraca. Ipak, nije to slucaj samo sa dzudistima (karatisti su potpuno odsutni iz ovakvih nadmetanja sto pokazuje koliko je taj sport u pravoj borbi (ne)efikasan), vec i sa drugim borcima koji su dobri u samo jednom borilackom sportu: kick-bokserima, bokserima, hrvacima...
Jednostavno, svi moraju sve da znaju inace :rolleyes:
  • 0

#7 The Stonecutter

The Stonecutter
  • Banned
  • 436 posts

Posted 11 March 2008 - 01:47

Thai Chi moze da posluzi kao dobra osnova.

Nije lose znati od svega svasta, ali u praksi u stvarnom zivotu kada se vode bitke za zivot, protiv fizicki superiornijeg protivnika sve borilacke vestine padaju u vodu. Kako izvesti polugu ili ciscenje na coveku koji dize 200 kg iz bendza, radi ramena sa 140 kg a mrtvo dizanje sa 240kg, a pritom je niskog rasta i nabijen?

Odgovor: nikako, nego stanglu pa pravo u glavu (pomogucstvu sa ledja), najjace sto mozes. :rolleyes: pa ponavljaj tu operaciju dok nevidis da nije u mogucnosti da ti naskodi.

edit:
neprimerena izjava

Edited by banderash, 11 March 2008 - 12:02.

  • 0

#8 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 11 March 2008 - 11:50

Ima li ista ljepse nego gledat Fujitu kako mlati ovog imbecila od sapa.


  • 0

#9 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 24 March 2008 - 01:22

jedan od onih koje volim da gledam je brazilac
Posted Image

anderson silva

on covek kao da plese. neverovatna koordinacija pokreta.


Lep izbor nema sta.
AS je stvarno prosetao kroz diviziju 185 stavljajuci tresnju na tortu sa tijunfom nad Dan Henderson-om.
CroCop je bio jako atraktivan borac u PRIDE mada sada u UFC nemoze da nadje ritam a i stil mora da koriguje. Borci tipa Iceman, Randy, BJ, GSP, Nog, Anderson Silva, Dan H, Wand .... je uvek interesanto da gledas.
MMA se znatno promenio u odnosu na ranije. Mozda je bolje reci evoluirao u odnosu na period pre 2000. Ove evolucija moze se lepo videti ako pogledajte borbu Frank Shamrock vs Tito Ortiz (kao i mnoge druge).
Serra vs GSP bi trebalo da bude jako zanimljivo sada u aprilu.

Edited by Z-11, 24 March 2008 - 01:23.

  • 0

#10 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 24 March 2008 - 01:30

Ima li ista ljepse nego gledat Fujitu kako mlati ovog imbecila od sapa.


...e bas sam se ismejao na komentar...
Pa dobro nemoj da si bas takav :rolleyes:
  • 0

#11 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 24 March 2008 - 15:48

ocekujete li neke drasticne promene kada Dream udje u igru u odnosu na popularnost UFC i nacina borbe?

i stalno postoji ta navodna superiornost od bivseg Pride u odnosu na UFC, a opet dokazano je da su neki takve batine popili iz Prida od UFC-ovaca.


mogu li borci u rear choke position da se uguse?
  • 0

#12 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 24 March 2008 - 15:51

u prolazu.... mozda gresim, ali meni se cini da je jiu-jitsu ipak put do pobede....pa prosto ne mogu da verujem, eno jos jedna generacija gracie-ja...udavi coveka kao zmija...neverovatno kako se tako zalepe!





sta mislite o kimbou? ima li sanse da stigne do pojasa, ili je iza njega samo dobra marketinska ekipa i super zanimljivi bus rutten? mislim, onu borbu sa tenkom ne vredi uopste spominjati. to nije borba.

Edited by andjelija, 24 March 2008 - 17:57.

  • 0

#13 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 25 March 2008 - 18:05

sta mislite o kimbou? ima li sanse da stigne do pojasa, ili je iza njega samo dobra marketinska ekipa i super zanimljivi bus rutten? mislim, onu borbu sa tenkom ne vredi uopste spominjati. to nije borba.


Sta je bilo sa Tenkom?

Meni je ubedljivo najdrazi bio onaj Vitor Belfort. Kako je on prangijao, sunce ti zarko... Prebio je Tenka kao zeca dok je debeli bio u najboljoj formi.
  • 0

#14 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 25 March 2008 - 20:22

kako sta je bilo...popio patos, morali da renoviraju posle...ma skroz nepripremljen.
  • 0

#15 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 25 March 2008 - 20:51

u prolazu.... mozda gresim, ali meni se cini da je jiu-jitsu ipak put do pobede....pa prosto ne mogu da verujem, eno jos jedna generacija gracie-ja...udavi coveka kao zmija...neverovatno kako se tako zalepe!


Bio kad se tek pojavio. Vise nije, cim su ostali provalili o cemu se radi. Znas i sama kako je Royce Gracie prosao kad je napravio "comback". Gracie danas vise nemaju nijednog top borca. "Sport is evolving.", cula si sigurno milion puta. S tim u vezi, i UFC takodje, otuda neka "iznenadjenja" u mecevima "PRIDE" vs "UFC'.
Ipak, bez obzira na to, ne zaboravi da su trenutni sampioni ex PRIDE borci: Nogueira, Rampage, Silva.
  • 0