Jump to content


Photo
- - - - -

Koju babu više volite?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

Poll: Koju babu više volite? (76 member(s) have cast votes)

Koju babu više volite?

  1. maminu mamu, (35 votes [68.63%])

    Percentage of vote: 68.63%

  2. tatinu mamu. (16 votes [31.37%])

    Percentage of vote: 31.37%

Vote Guests cannot vote

#16 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 14 March 2008 - 20:11

Uzimajuci u obzir ko ti je zena nisam iznenadjen tvojim izborom.


Opet zavidiš. Ako, ako, imaš i na čemu. :rolleyes:

#17 Z-11

Z-11
  • Members
  • 60 posts

Posted 29 March 2008 - 15:51

...


Ovaj tred je tako surov, tako elementarno balkanski egzemplaran, - da je to sama sustina endemskog vulgarizma & zlocudnosti.

Ovde da je, taman posla, zalutao Alfred Hičkok i kojim slucajem video ovo rekao bi:

"Nikada nista uzasnije u zivotu nisam procitao / video!"

...


Bas je do j**a! To sto ti nemas smisla za nas spontani crni humor, tvoj problem.
Jos uvek se smejem nekim komentarima od odozgo.
Aj mojne da kvaris atmosFeru.

#18 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 31 July 2008 - 13:23

Offtopic: Zašto se gledanje rezultata glasanja računa kao glasanje tj. zašto nemam pravo da glasam (piše da sam već glasala) iako nisam glasala već sam samo pogledala rezultate?


E ovo se i meni dogodilo sinoc, na temi "Koliko jezika govorite?", samo sam pogledala razultate i pise da sam glasala :) .
Svakako pitanje za admina.
Sto se mene tice - tatina majka, vrlo jednostavno odrasla sam uz nju, zapravo svi smo ziveli zajedno ( 3 generacije :D ) ona me cuvala, maminu mamu sam vidjla samo na raspustima.
Posto sam vec oftopikovala, da dodam i ja nesto o Hickoku.
Cerku Tipi Hedren, glavne glumice filma "Ptice" i nekih drugih njegovih filmova, Melani Grifit je kao malu zatvorio u mrtvacki sanduk :ph34r: .

Edited by Uma, 31 July 2008 - 13:31.


#19 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 31 July 2008 - 20:44

Babe su topla bica. Sta ce da se obuce, sta ce da se pojede. Resavaju ukrstene reci gledaju "slagalicu" i imaju brate neki mir. Mnogo su vrednije od raznorazne druge bagre. Jel cuo neko za babu koja ustaje u podne?!

#20 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 01 August 2008 - 21:53

obožavala sam tatinu mamu. ko klinke smo sestra i ja redovno odlazile na prespavljivanja i nikad posle se nisam osećala toliko ušushkano i sigurno kao u visokom parteru Stevana Branovačkog 6, u krevetu u dedinoj radnoj sobi, ispod tri ćebeta, okružena knjigama, noću dok osluškujem ulicu i gledam svetlosne šare koje ostavljaju farovi kola prolazeći kroz razmaknute roletne.
pravila je đavolski dobru zimnicu, pogotovo kompote i slatko i moje all time favorite, slatko od malina. posle sam samo jednom jela išta slično i nadošla sećanja su imala snagu mentalnog malja.
živela je pored moje gimnazije tako da sam svakodnevno mogla da priuštim sebi da šmugnem sa časa for a bit of R&R, otpadnem kod nje, ručam, za dezert slistim teglu slatkog i zapalim natrag.
obožavala je sport i kartanje, redovno su se pratile sve olimpijade i prvenstva, okupljalo društvo na kilometarske partije remija.

definitivno tatina mama odnosi šnjur za neke od najboljih uspomena iz detinjstva i mladosti.

jednom sam u autobusu stojala pored neke bakice koja je isto mirisala kao moja Memica; taj sladunjavi miris ženske kože tanke kao flis-papir, pomešan sa mirisom pudera i šminke koja se već dugo nigde ne proizvodi.

#21 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 02 August 2008 - 11:16

glasao za tatinu mamu jer je to najblize stvarnosti.njegova mama je umrla kad nisam ni bio u planu,ali zato je njena sestra zauzela njeno mesto u mom odrastanju.

to je najplemenitije bice koje sam upoznao!

#22 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 05 August 2008 - 00:44

maminu, iako alternativa ne postoji, jer je nisam ni vid'o.
-na stanu zimnica koju pomenu dunadan, 'di bake uglavnom prednjace, ma- ceo spajz a.k.a najbolje mesto za zaglaviti se kad ih posetis ko klinac na raspustu, sve nas je provaljivala odma'- za prvu pljugu, devojku, i stosta drugog sto su roditelji masili.. a povrh svega, bila je najbriznije bice u celoj porodici

#23 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 05 August 2008 - 10:13

A gde je poll za dede?

#24 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 06 August 2008 - 11:08

najviše sam volela treću babu, moju nanu.

ona je bila strina moje mame, ja sam pored nje odrasla. jedan od najtužnijih trenutaka mog detinjstva bio je onaj kada sam saznala da nana, zapravo, nije rodila moju majku.


prave babe nisam ni poznavala dovoljno. a ni one mene. nije ni bilo važno - imala sam nanu. :ph34r:

#25 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 06 August 2008 - 14:50

Od opšta tragedije nemanja baba spasila me divna mamina rodjena tetka koja je odgajila i mamu a onda sve nas,kad sam se rodila već je bila nema,jedina posledica dva predhodna moždana udara,ali to nama dvema nije smetalo sve smo se odlično razumele.

#26 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 17 August 2008 - 02:28

Kod mene je lako - upoznala sam samo maminu.
Viđala sam naravno i onu drugu, ali je nikada nisam "upoznala". Ne onako kako bake i unuka treba da se poznaju. Odlazili smo kod nje na praznične ručkove. Sećam se da je bila prilično kruta i uvek na odstojanju. Malo sam je se i plašila. Kad je umrla, bilo mi je žao, ali moram da priznam - nije me mnogo bolelo.

E, a mamina je sasvim druga priča. Prošlog meseca je napunila 83 godine i zovemo je baba-zmaj. Još uvek se pentra po merdevinama da pere prozore, pravi najbolje pite i čorbice na svetu, a ponekad se ponudi da dođe i da mi ispegla veš (što ja naravno odbijem, mada ponekad prilično neubedljivo, pa ona ipak dođe).
Ranije smo dolazili u Beograd samo na nekoliko nedelja godišnje (pa ni to svake godine) i nisam je puno viđala. Pa ipak, osećala sam da me voli - imala sam najlepše heklane i štrikane haljinice, rukavice, šalove i kape. Sve drugarice su mi zavidele jer njihove Švajcarske bake deluju prilično hladno i odbojno. Ali ja sam imala sreću da imam nju, baš onakvu baku kakvu zamišljam da treba da bude, toplu i punu razumevanja, koja zna da pokaže kad nekog voli i koja zna da pravi slatko od jagoda i grožđa i najlepši džem od kajsija (baš ono što ja volim). Mislim da se ona najviše obradovala našoj odluci da pređemo da živimo u Beograd. Sad pokušavamo da nadoknadimo propušteno vreme. Nadam se da će poživeti dovoljno dugo.

#27 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 19 August 2008 - 00:36

ne mogu da se odlucim. jedna ima fejsbuk, a druga vozi ko zmaj.

#28 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 21 September 2008 - 00:39

inace je ovo jedno od glupih pitanja koja se postavljaju deci. ne shvatam sta navodi ljude na to da ih postavljaju.

#29 Aya

Aya
  • Members
  • 31 posts

Posted 21 September 2008 - 16:07

Maminu mamu sam više volela, jer tatinu nikad nisam upoznala, umrla je pre nego što sam se rodila. Kažu da ličim na nju.
Mamina mama je bila sjajna baka. Divno je kuvala, mnogo se šalila, previše volela sestru i mene.
Nedostaje mi.

#30 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 September 2008 - 21:36

...


Jel' ovde neki postovi oko baka nestaju - ili se meni samo pricinilo?

...