Jump to content


Photo

Opet hajka na P. Lukovica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#16 nastasia

nastasia
  • Members
  • 31 posts

Posted 28 September 2002 - 18:31

Sioran:
draga nastasia,

ja nisam klinicki psiholog (vidim da se nadas da cu ovde da te analiziram, ali izvini, od toga nema nista), i nisam ti dala klinicku dijagnozu. ja sam prosto rekla da si ti glupa, te da treba da vezbas kako da tu glupost prikrijes, i za to mi nije potrebna nikakva diploma. diplomu sam spomenula onako, iz hira, da uveselim diskusiju, ne zato da tebe impresioniram - poslednje sto bih zelela je da dragocene i svakako skupe seanse kod svog psihijatra koristis za moje komentare.  

Bravurozno! Ajde sad lepo idi. "Idi igraj............................................................"hahahahahahaaa.............................................................
................................................................................
................................................................................
.......................................................tek da te podsetim koliko sam glupa!



#17 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 October 2002 - 04:31

pozD
lepa tema, nisam je ni primetila.
shteta shto se pretvorila u prepucavanje koje nigde ne ide a tema nestala negde izmedju redova.

shto se tiche Lukovica, prvi put sam ga chitala u Nashoj Borbi pre nekih 6 ili 7 godina za vreme protesta.
Jedva sam chekala nedelju pa da okrenem poslednju stranu i da vidim shta je novo napisao :smile:
Nigde josh medju nashim novinarima nisam naishla na toliko oshtru satiru.
Odlichni textovi, nekad sam se smejala do suza.
Jer ako neshto treba nashem narodu onda je to humor i satira, kao jedini beg i jedan od nachina da sachuvamo nashu lucidnost.

Ne znam koliko je vremena proshlo od tada, Nasha Borba prestala da izlazi, a u mojoj kuci se kupuje samo NIN tako da i nisam imala uvida u dalje njegovo "stvaralashtvo" :smile:
posle sam dobila kompjuter (Hvaljen je Gospod :smile:) i pochela da odlazim na sajt Feral Tribjuna gde je P.L. u skoro svakom broju imao kolumnu.
I tu mi se dopadao mada mi je u startu bio antipatichan njegov modifikovan nachin pisanja, valjda zato shto je u pitanju hrvatski nedeljnik pa ga je prilagodio trzishtu.
ne znam
mozda greshim
chak sam i slagala u word-u svaki naslov koji je napisao, pa ih redjala hronoloshki.
kasnije sam pochela da preskachem po koji broj, nisam se vishe toliko interesovala za politichka dogadjanja tako da i njegove textove nisam mogla da pojmim, jer nisam imala pojma ko su akteri radnje :smile:

elem belem buf!
pre nedelju dana sam otishla na feralov sajt i pronashla njegovu kolumnu i posle 2 pasusa sam prestala da chitam jer mi se smuchilo.
"uvlachim se Hrvatima pljujuci po Srbima".

ili mozda greshim...?

mozda me moj intelektualni sklop sprechava da pojmim "tananu" razliku izmedju obichnog pljuvanja lishenog svakog ukusa i satire uoblichene dobrom retorikom.

toliko o Lukovicu, nisam shovinista, niti sam preterani nacionalista ali to mi je zasmetalo

i to je jedina stvar koja mi smeta
mislim da je sve ostalo shto je ovde pisao, i shto nije moralo biti nacionalno nijansirano, ultimativna kritika jednog drushtva i da nam je to i te kako potrebno.


pozD devojke
peace :smile:



_________________
My bed is pulling me, gravity, Daysleeper...

[ Izmena poruke: DUNADAN na dan 2002-10-14 05:35 ]

#18 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 15 October 2002 - 13:19

Dunadane,
Spadam u ljude levicarskog prosedea, bez preteranog nacionalnog refleksa, te moje slaganje s tobom ima vecu tezinu. Petar Lukovic je osoba koja je zapenusana od mrznje, i njegovi napadi po Srbima su neusmereni, cinicni, nekriticki i cesto potpuno maloumni.

#19 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 15 October 2002 - 14:47

Sioran:
“draga nastasia,
ja nisam klinicki psiholog (vidim da se nadas da cu ovde da te analiziram,
ali izvini, od toga nema nista), i
nisam ti dala klinicku dijagnozu.
ja samprosto rekla da si
ti glupa, te da treba da vezbas
kako da tu glupost prikrijes, i za to mi
nije potrebna nikakva diploma. diplomu sam spomenula onako,
iz hira, da uveselim diskusiju,
ne zato da tebe impresioniram - poslednje sto bih zelela je da dragocene i svakako
skupe seanse kod svog psihijatra koristis za moje komentare.”

Auuuu! Posted Image
Sioran, ponekad zvucis kao neko o cijim bi se stavovima moglo ozbiljno razmisljati, a onda se prelijes g******,
pa se stice utisak da bi trebalo i sama da posetis nekog dobrog psihijatra.
Izgleda da si bas (cesto se cini) hirovita, a u nauci i za to postoji objasnjenje...(kao i za tackice!),
pa da ti se ne mesam u posao, daj ga (objasnjenje) sama. Ne moras meni (nemam pare za te skupe seanse,
a nemam ni poverenja), objasni SE sebi samoj ! I...pozdrav! :smile:


_________________
Komšija kaži dragička! Crkla mi je krava. – beogradski grafit Posted Image

[ Izmena poruke: Dubravka na dan 2002-10-15 15:53 ]

#20 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 15 October 2002 - 22:06

>a onda se prelijes g******,
pa se stice utisak da bi trebalo i sama da posetis nekog dobrog psihijatra.

i dobro, sta ja sad sa tobom i tebi slicnim da radim? ja nigde nista lose o tebi nisam rekla, nisam cak ni primetila da postojis, i sad se ti pojavis ovde na temi koja te po svemu sudeci i ne zanima i izvredjas me bez ikakvog povoda. sta ocekujes? neverovatno koliko ima tih likova koji se naguze da vredjaju pa kad dobiju po gubici onda krenu sa "mammaaaaa, ona je nevaspitana".

>Izgleda da si bas (cesto se cini) hirovita, a u nauci i za to postoji objasnjenje...(kao i za tackice!),

a ti kao znas da postoji objasnjenje? da znas ne bi to koristila kao argument protiv mene.

#21 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 16 October 2002 - 00:42

Da bih bila sigurna da ces razumeti, morala sam da posegnem za tvojom argumentacijom:
“ ja samprosto rekla da si ti glupa...treba da vezbas kako da tu glupost prikrijes...”

Bilo je toga i na drugim temama. Kad te uhvati “zar diskusije”, pocinjes da se gubis, argumenti
koje koristis su “okiceni” uvredama – ili mislis da kad ti “lajes” (ovo zbog “gubice” ),
onda je to cvrkut?
Zvucis upravo kao hirovita i razmazena...(tackice nisu zbog nesposobnosti da zavrsim, prosto,
ne mogu bas toliko da ti se priblizim). Posted Image

#22 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 16 October 2002 - 01:12

>tvojom argumentacijom:
“ ja samprosto rekla da si ti glupa...treba da vezbas kako da tu glupost prikrijes...”

gde sam ja rekla da je to moja argumentacija za bilo sta, posebno ne za kvalitet tekstova ili politicku poziciju petra lukovica. mislim mozda ti to dozivljavas kao argumentaciju, ali to je onda vec tvoj problem.

i posto mi je sada prosto zao da te ponizim pa da pocnes da mi places, 'ajde nemoj vise da zloupotrebljavas moje strpljenje nego prosetaj malo, ok?

[ Izmena poruke: Sioran na dan 2002-10-16 02:18 ]

#23 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 16 October 2002 - 01:33

Sioran:
i posto mi je sada prosto zao da te ponizim pa da pocnes da mi places, 'ajde nemoj vise da zloupotrebljavas moje strpljenje nego prosetaj malo, ok?


Ovakav poganluk nije viđen još od zlatnih dana Mimi (aka Mimi the Toiletmouth)

#24 Earthling

Earthling
  • Members
  • 7 posts

Posted 16 October 2002 - 01:39

Ovakav poganluk nije viđen još od zlatnih dana Mimi (aka Mimi the Toiletmouth)


xixixixixi

#25 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 16 October 2002 - 20:48

Opservacija psihologa-amatera (ali zato dugogodisnjeg! :grin:): Snajka se "aktivirala" na politiku, dok ova eksplodira u trecem krugu replika, sa ili (cesce!) bez povoda. U "eksplodiranom stanju" su dosta slicne: da Bog sacuva! Medjutim, u "mirnodopskim uslovima" mi je Sioran znatno prihvatljivija.

Jos jedna razlika: Snajka je imala (mali ali odabran) krug ljudi koje nikad nije napadala. Sioran je u tom smislu znatno demokraticnija...

#26 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 16 October 2002 - 21:11

Ko je snajka?

#27 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 16 October 2002 - 21:26

Na ovom forumu je bila poznata kao Mimi.

#28 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 16 October 2002 - 21:55

a-ha. a kad sam ja to "eksplodirala" bez povoda?

#29 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 16 October 2002 - 22:42

Evo, recimo bas na ovoj temi. Pogledaj svoj treci post po redu. Reci mi, molim te, cime su izazvane recenice tipa: "'ajde lepo za pocetak uzmi neko "vreme" pa prepisuj tekst po tekst ne bi li naucila kako da srocis makar i polumisao."...?

#30 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 16 October 2002 - 22:54

izazvano je sledecim:

Jednostavno je. Zasto uopste citas kolumne P.L? Da bi posle rekla da su dosadni? I nije neki motiv. Gledaj Monti Pajton ili bilo sta drugo sto te uveseljava. Petar Lukovic se ne bavi novinarstvom da bi zasmejavao. Ratni zlocini...? Smesno?

znaci tu se tvrdi (bez ikakvog povoda i razloga, pogledati moj post pre tog)

1) da ja citam samo nesto sto me zabavlja
2) da je moj motiv sto citam X to da bih rekla da je dosadan (znaci, bavi se mojom motivacijom sto je osnov svakog vredjanja plus implicitno se tvrdi da ja ne mislim ono sto mislim o tekstu posle citanja vec pre citanja teksta)
3)ratni zlocini...smesno? dobro priznajem, ovo nije bas lako interpretirati ali ja sam ga razumela kao pokusaj da se sebi da na vaznosti pominjanjem teskih tema, a na racun mojih lakih interesovanja (videti gore).