Jump to content


Photo

Opet hajka na P. Lukovica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 nastasia

nastasia
  • Members
  • 31 posts

Posted 27 September 2002 - 07:03

Zanimljivo jeda Pera nikada nije uzivao ulogu zrtve, zbog cega ga neizmerno postujem, tako je i sada. Hajka nedeljnika Vreme, Nina, Reportera ( a sve je krenulo od S. Georgijeva iz Vremena i njegovog komentara o intervjuu (P.Lukovic/Zeljko.M). No, Paer krece u borbu, nadam se. Zanimljivo je i to da svi urednici bajnih nedeljnika sa kojima je Pera saradjivao, cim mu vide ledja zinu na njega. Muka mi je od toga, jer svima je podizao tiraz..Ono "ne volim P.L. ali daj da vidim sta pise". Tuzno je da zbog mediokriteta mozda necemo vise imati gde da citamo kolumne ovog Don Kihota. Ne daj se Pero! Pustite coveka na miru..Poenta? Nemojte da lazete..

#2 pravoslavac

pravoslavac
  • Members
  • 121 posts

Posted 27 September 2002 - 15:38

Meni ga je iskreno zao.

#3 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 27 September 2002 - 21:19

ja ne znam za to da je pera lukovic bilo kome podizao tiraz, odnosno volela bih da o tome dobijem neke podatke. meni je muka od njegove nametljive neduhovitosti jos od vremena kada je pisao za "vreme" (sa njom moze da se meri samo teofil pancic koji nazalost i dalje pise za isti list).

#4 nastasia

nastasia
  • Members
  • 31 posts

Posted 27 September 2002 - 22:53

Sioran:
ja ne znam za to da je pera lukovic bilo kome podizao tiraz, odnosno volela bih da o tome dobijem neke podatke. meni je muka od njegove nametljive neduhovitosti jos od vremena kada je pisao za "vreme" (sa njom moze da se meri samo teofil pancic koji nazalost i dalje pise za isti list).


Pa, da ima onih koji vole hermeticka, formalna nabrajanja u tzv. kolumnama i nema tu nista lose, samo tu nikako ne spada Petar Lukovic. U suprotnom bi pisao o stanju u GSP, ili izvestavao iz Skupstine (nikako ne potcenjujem izvestacki posao). A, sto se tice podizanja tiraza, ja sam uverena u to, a ti bi morala da porazgovaras sa urednicima pomenutih nedeljnika. Sto se neduhovitosti tice..hahahahaaa..Zasto uopste mislis da on pokusava da bude duhovit? To je to!To je Srbija..i Crna Gora ili Crna Gora i Srbija! Ti ocekujes da te P. Lukovic nasmeje? Eeeee...dobro je da ti je muka od njegove "nametljive neduhovitosti"..! Nadam se samo da ce biti jos takvih!Ziveli!

#5 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 27 September 2002 - 23:57

u to da petar lukovic polaze mnogo na svoju duhovitost uverila sam se ne samo citanjem njegovih tekstova (hiperbole i parabole su ceste i u uspesnom humoru i u njegovim tekstovima ali raduje me sto i ti mislis da nisu duhoviti, znaci slazemo se) vec i na tribinama na kojima je gostovao, na kojima je bilo vrlo ocigledno da pokusava da bude duhovit, da prati ko je dobio koliki aplauz, te koliko je ko smeha iscedio.

a izvini, to sto ti uverena da njegovi tekstovi podizu tiraz ne cini to tacnim - ja sam na primer uverena da ga smanjuju - prosto, dosadni su.

#6 nastasia

nastasia
  • Members
  • 31 posts

Posted 28 September 2002 - 01:21

Sioran:
u to da petar lukovic polaze mnogo na svoju duhovitost uverila sam se ne samo citanjem njegovih tekstova (hiperbole i parabole su ceste i u uspesnom humoru i u njegovim tekstovima ali raduje me sto i ti mislis da nisu duhoviti, znaci slazemo se) vec i na tribinama na kojima je gostovao, na kojima je bilo vrlo ocigledno da pokusava da bude duhovit, da prati ko je dobio koliki aplauz, te koliko je ko smeha iscedio.

a izvini, to sto ti uverena da njegovi tekstovi podizu tiraz ne cini to tacnim - ja sam na primer uverena da ga smanjuju - prosto, dosadni su.


Jednostavno je. Zasto uopste citas kolumne P.L? Da bi posle rekla da su dosadni? I nije neki motiv. Gledaj Monti Pajton ili bilo sta drugo sto te uveseljava. Petar Lukovic se ne bavi novinarstvom da bi zasmejavao. Ratni zlocini...? Smesno?

#7 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 28 September 2002 - 01:40

Sioran, samo radi orijentacije: cije ti tekstove volis da citas? Koga od novinara smatras duhovitim?

#8 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 28 September 2002 - 02:10

zasto ja citam razne tekstove ti ne mozes znati, ali iz toga svakako ne sledi da citam samo nesto sto smatram tacnim, dobro napisanim, vrednim ponovnog citanja i refleksije.

>Zasto uopste citas kolumne P.L? Da bi posle rekla da su dosadni?

wow! prepisi mi ti koji motiv je dozvoljen. obozavanje?

>I nije neki motiv.

touche!

>Gledaj Monti Pajton ili bilo sta drugo sto te uveseljava.

uh, pomenula si kljucnu rec koja te legitimise kao sagovornika vrednog uvazavanja, sva sam pretrnula.

>Ratni zlocini...?

ne samo da nije smesno nego je i prilicno slabo artikulisano. 'ajde lepo za pocetak uzmi neko "vreme" pa prepisuj tekst po tekst ne bi li naucila kako da srocis makar i polumisao.

>Smesno?

#9 nastasia

nastasia
  • Members
  • 31 posts

Posted 28 September 2002 - 03:50

Sioran:
zasto ja citam razne tekstove ti ne mozes znati, ali iz toga svakako ne sledi da citam samo nesto sto smatram tacnim, dobro napisanim, vrednim ponovnog citanja i refleksije.  

>Zasto uopste citas kolumne P.L? Da bi posle rekla da su dosadni?  


wow! prepisi mi ti koji motiv je dozvoljen. obozavanje?

>I nije neki motiv.  

touche!

>Gledaj Monti Pajton ili bilo sta drugo sto te uveseljava.  

uh, pomenula si kljucnu rec koja te legitimise kao sagovornika vrednog uvazavanja, sva sam pretrnula.

Ti trnes na pomen Monti Pajton..Blago tebi.  

>Ratni zlocini...?  

ne samo da nije smesno nego je i prilicno slabo artikulisano. 'ajde lepo za pocetak uzmi neko "vreme" pa prepisuj tekst po tekst ne bi li naucila kako da srocis makar i polumisao.  

>Smesno?
Da, smejem ti se i to glasno. Koji god vazduh da udises,samo nastavi, molim te, nemoj prljati ovaj ovde sa izlizanim iskazivanjem "misljenja"..a, sto se Vremena tice, ja to vise ne uzimam ne u ruke, draga!!!! To Vreme davno je proslo..Samo ti lepo zaboravi i uzivaj..i caskaj o ...politickoj situaciji u Srbiji ili Crnoj Gori, kako ti volja..to svi sad mogu..hahaa..i zauvek zaboravi na Petra Lukovica..Za tebe on ne postoji..Jebi ga!



#10 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 28 September 2002 - 12:42

Evo texta koji ce se pojaviti ili u Reporteru/Danima ili vec.... da objasni zbog cega vise nema rubrike OFF LINE.
Sve vas volim.
Lukovic


Goodbye Yellow Brick Road


(«Luković & Mitrović», Reporter 231)

Trenutak je da priznam dugo čuvanu tajnu: Željko Mitrović i Petar Luković venčali su se još pre devet godina; zajedno osnovali Televiziju «Pink»; pod Lukovićevim prezimenom, Mitrović je u «Vremenu» pisao krajnje neuspešnu kolumnu «Ćorava kutija», dok je Luković, pod Mitrovićevim prezimenom, prisustvovao sastancima Jugoslovenske levice i otvoreno se, egzibicionistički, udvarao dr Miri Marković. Mitrović, koristeći pseudonim «Petar Luković» godinama piše za «Feral», «Dane», «Mladinu» i «Reporter» u kojem, gle, već dve i pol godine ima tzv. kolumnu pinkoidnog naslova «Off line». Konačno, podatak da Mitrović & Luković već godinama žive happy u harmoničnom braku – sve objašnjava jer se njihova zajednička ideologija, zasnovana na miksu politike, seksa i estrade, pokazala dobitnom kombinacijom.
Avaj! Sve je palo u vodu kad se «Reporteru» prošlom broju javio novinarčić iz konkurentskog tjednika «Vreme» (kliče se Slobodan Georgijev; obično piše o istraživačko-angažovanim temama: kosidba, stanje klozeta na Exitu, dramatična istorija tvrdo prženog čipsa) da Lukoviću zameri zbog njegovog intervjua s bračnim partnerom Mitrovićem u mudžahedinskim «Danima». Georgijev – koji je od glavnog urednika «Vremena» za ovaj spontano naručeni tekst u «Reporteru» dobio Loto-nagradu: iz čina novinara/amebe unapređen je u čin novinara/paramecijuma – nije se libio da iskoristi rečenice koje je već, pre par dana, u trećem konkurentskom «Ninu» (pratite li ovu jednostavnu priču?) izgovorio Miodrag Popov, The Ono što se na RTS-u pojavljivalo u reporterskom obliku tokom «oslobađanja» Vukovara, kad nam je svake večeri, recimo, s malog ekrana poručivalo svojim razdeljkom, da je rat nešto neminovno jer Popov o tome lično izveštava.
Mitrović & Luković nisu očekivali da budu provaljeni: Luković je, duboko se izvinjavajući Mitroviću, tokom intervjua za «Dane» postavljao pitanja koja čak ni «Reporter» ili «Nin» (kako je Georgijev u napadu amnezije zaboravio ove razgovore?) nisu postavljali: o Miloševiću kao zločincu, o Miri Marković, o trash-kulturi za koju je moj dragi (ŽM) najodgovorniji, o načinu na koji se obogatio... ali su prepošteno «Vreme» i još prepošteniji «Nin» svojim inteligentnim čitaocima servirali Novu Istinu: tobože, mada je istina, Željko & ja se volimo (točno); razgovarali smo na «ti» što je dokaz polne intimnosti (točno); u seksualnom uzbuđenju rekao sam da je zgrada TV Pink «pastelnih, gotovo humanih boja», što je prevedeno na jezik «Vremena» & «Nina» erotski kompliment srpskim građevincima; sekretarica «Vremena» (ona što diže slušalicu i kaže: «Vreme»), slučajno urednica rubrike «Ljudi i vreme» (baš se Željko začudio) uspela je da izmontira interview iz «Dana» tako da ameba/paramecijum pomisli da je vaistinu sve onako kako su mu objasnili pre naredbe: jeste, od sveg pučanstva baš će Georgijev da mi kaže da ja nemam nikakvog prava da «bilo kome solim pamet»!
Moj Željko me ubeđuje da se ne nerviram i da je ne-tako-young-Georgijev možda ljubomoran na Lukovića: Slobodan već godinama piše, a nitko da ga primeti; «Reporter» je njegova šansa – upravo onaj broj gde se Luković & Mitrović («Pismo Ninu») tobože vade kako oni nisu friendovi, kako je ovo pitanje ratnih zločina, kako je Luković besprekorno čist, ne bi zgazio amebu čak ni kad pregazi paramecijuma.
Kažem, grleći Željka, da mi ništa nije jasno: tip iz «Vremena», povodom mog intervjua iz sarajevskih «Dana» piše beogradskom «Reporteru» u kojem Luković odgovara «Ninu» na optužbu da se prodao TV Pinku! A onda se udruže Georgijev & Popov (baš kažem Željkiću: «Lep su par») i više se ništa ne zna: gde počinje «Vreme» a nastavlja «Nin» a završava «Reporter» i poentira B92?
Baš ljupko.
A ratni zločini? A klanja, masakri, uživanja nad mrtvim Bošnjacima i Hrvatima? A jezik mržnje koji je Popov perfektuirao da bi ga Georgijev relativizirao, po službenoj dužnosti iz «Vremena»? A suđenje s Popovim zbog mojih tekstova u «Reporteru»? A polemika u «Vremenu» koju sam započeo (nisam smeo da kažem Željku; njemu je «Vreme» cool) i koju mi oni neće oprostiti? Jer, sve je, uprkos konobarske pismenosti Slobodana Georgijeva, tako jasno; Mitrović tj. Luković više ne rade za «Reporter», kolumna «Off line» umrla je prirodnom smrću u pismima čitalaca, Miodrag Popov čeka novu seriju suđenja sa mnom tj. Mitrovićem (jednojajčani blizanci), samo nekako onoj Amebi Od Paramecijuma valja poručiti da se idući put, kad mu narede da piše pisma tuđim redakcijama, bolje proda!
Šteta chips-talenta!
A što se isti lik brine da li imam prijatelja – nađe se poneki. Nisu neka imena (Srđa Popović, Svetlana Slapšak, Bogdan Bogdanović, Nataša Kandić, Sonja Biserko, Senad Pećanin, Viktor Ivančić, Predrag Lucić, Latinka Perović, Rade Konstantinović...), ali su mi draga.
Bilo je lepo družiti se s «Reporterom». Uglavnom.

Petar Luković, Zvezdara

#11 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 28 September 2002 - 12:51

nastasia,

pazi ovako: ja vidim da bi ti da zvucis pronicljivo, efektno, novo, to je sasvim prirodno (pitaj mene, psiholog sam) i razumljivo je da i najgluplji to prizeljkuju. ali da bi mogla da napravis komentar koji jeste bar nesto od toga on mora da zadovolji neke osnovne uslove.

prvo, treba da razumes sta je tvoj sagovornik rekao. ja sam sarkasticno rekla da sam pretrnula od pomena ratnih zlocina ( koje petar lukovic i njemu slicni koriste kao vrstu lozinke, nesto o cemu se ne sme kriticki govoriti, nesto sto je samo po sebi poenta i ciji je pomen dovoljan da se matira sagovornik), ne od monti pajtona (na to sam rekla touche, takodje sarkasticno, ako ne znas rec pogledaj u recnik). da, takodje treba da poradis na svojoj pragmatici (evo jos jednog razloga da uzmes recnik) posto ljudi koji nisu u stanju da detektuju sarkazam deluju glupavo, lako gube korak u konverzaciji i generalno smaraju.

>Ti trnes na pomen Monti Pajton..Blago tebi.

ovo smesno si ti rekla, tako da je glupo kad sama na to i odgovaras. u stvari ne samo da deluje glupo vec i autisticno, i to bi trebalo ubuduce da izbegavas.

>Smesno?

pazi ovo je sad bitno - nemoj da koristis klise, pogotovo ne patetican klise (tipa ja prljam vazduh i tako to). takodje treba da pronadjes neki efektniji nacin da iskazes svoj sarkazam, a ne samo pisanje navodnika (posto je to lako, predvidljivo i tako, nezanimljivo. ne, pisanje reci velikim slovima, koriscenje & umesto i itd nije dovoljno dobra zamena).

>Da, smejem ti se i to glasno. Koji god vazduh da udises,samo nastavi, molim te, nemoj prljati ovaj ovde sa izlizanim iskazivanjem "misljenja"..

vidis, nije dobro da svoj privatni zivot uvodis u razgovor bez razloga, pogotovo ako nemas necim da se pohvalis. na primer, mene ne zanima da li ti citas "vreme" (moj komentar da uzmes "vreme" je bio sarkastican, ali pocinjem da verujem da je to zaista bio dobar savet).

>a, sto se Vremena tice, ja to vise ne uzimam ne u ruke, draga!!!!

mislim da preterujes sa upotrebom tackica. to je generalno znak smanjenih sposobnosti, posto deluje kao da ne mozes da zaokruzis svoju misao pa ocekujes da to drugi rade umesto tebe. ili prosto ne znas sta hoces da kazes, sto takodje nije dobro, pogotovo kad je tako ocigledno.

>To Vreme davno je proslo..Samo ti lepo zaboravi i uzivaj..i caskaj o ...politickoj situaciji u Srbiji ili Crnoj Gori, kako ti volja..to svi sad mogu..hahaa..

ovako: ako je nesto tesko i opasno (zalagati se za tzv. denacifikaciju srba) to ne znaci da je dobro i pozeljno. ne ocekujem da ti shvatis ovo relativno slozeno tvrdjenje ali te upozoravam da drugim ljudima to nije problem pa ce te, kao i ja, praviti budalom kada takvu vrstu argumentacije (primeti da nisam rekla "argumentacije", nema potrebe, na efektniji nacin sam ukazala da tvoja polu-recenica otkriva problematicno rezonovanje) primete.

ti meni ne mozes izdavati naredjenja, prosto nisi u takvoj poziciji - primeti kako se ja tebi lepo obracam savetima. i ne odustaj! ja verujem da ces ti jednom uspeti da napises za inteligentnog coveka prihvatljiv tekst, potrebno je samo strpljenje i vezba.

>i zauvek zaboravi na Petra Lukovica..Za tebe on ne postoji..Jebi ga!

[ Izmena poruke: Sioran na dan 2002-09-28 13:57 ]

#12 nastasia

nastasia
  • Members
  • 31 posts

Posted 28 September 2002 - 13:23

falcon:
Evo texta koji ce se pojaviti ili u Reporteru/Danima ili vec.... da objasni zbog cega vise nema rubrike OFF LINE.  
Sve vas volim.  
Lukovic


Goodbye Yellow Brick Road  


(«Luković & Mitrović», Reporter 231)

Trenutak je da priznam dugo čuvanu tajnu: Željko Mitrović i Petar Luković venčali su se još pre devet godina; zajedno osnovali Televiziju «Pink»; pod Lukovićevim prezimenom, Mitrović je u «Vremenu» pisao krajnje neuspešnu kolumnu «Ćorava kutija», dok je Luković, pod Mitrovićevim prezimenom, prisustvovao sastancima Jugoslovenske levice i otvoreno se, egzibicionistički, udvarao dr Miri Marković. Mitrović, koristeći pseudonim «Petar Luković» godinama piše za «Feral», «Dane», «Mladinu» i «Reporter» u kojem, gle, već dve i pol godine ima tzv. kolumnu pinkoidnog naslova «Off line». Konačno, podatak da Mitrović & Luković već godinama žive happy u harmoničnom braku – sve objašnjava jer se njihova zajednička ideologija, zasnovana na miksu politike, seksa i estrade, pokazala dobitnom kombinacijom.  
Avaj! Sve je palo u vodu kad se «Reporteru»  prošlom broju javio novinarčić iz konkurentskog tjednika «Vreme» (kliče se Slobodan Georgijev; obično piše o istraživačko-angažovanim temama: kosidba, stanje klozeta na Exitu, dramatična istorija tvrdo prženog čipsa) da Lukoviću zameri zbog njegovog intervjua s bračnim partnerom Mitrovićem u mudžahedinskim «Danima». Georgijev – koji je od glavnog urednika «Vremena» za ovaj spontano naručeni tekst u «Reporteru» dobio Loto-nagradu: iz čina novinara/amebe unapređen je u čin novinara/paramecijuma – nije se libio da iskoristi rečenice koje je već, pre par dana, u trećem konkurentskom «Ninu» (pratite li ovu jednostavnu priču?) izgovorio Miodrag Popov, The Ono što se na RTS-u pojavljivalo u reporterskom obliku tokom «oslobađanja» Vukovara, kad nam je svake večeri, recimo, s malog ekrana poručivalo svojim razdeljkom, da je rat nešto neminovno jer Popov o tome lično izveštava.  
Mitrović & Luković nisu očekivali da budu provaljeni: Luković je, duboko se izvinjavajući Mitroviću, tokom intervjua za «Dane» postavljao pitanja koja čak ni «Reporter» ili «Nin» (kako je Georgijev u napadu amnezije zaboravio ove razgovore?) nisu postavljali: o Miloševiću kao zločincu, o Miri Marković, o trash-kulturi za koju je moj dragi (ŽM) najodgovorniji, o načinu na koji se obogatio... ali su prepošteno «Vreme» i još prepošteniji «Nin» svojim inteligentnim čitaocima servirali Novu Istinu: tobože, mada je istina, Željko & ja se volimo (točno); razgovarali smo na «ti» što je dokaz polne intimnosti (točno); u seksualnom uzbuđenju rekao sam da je zgrada TV Pink «pastelnih, gotovo humanih boja», što je prevedeno na jezik «Vremena» & «Nina» erotski kompliment srpskim građevincima; sekretarica «Vremena» (ona što diže slušalicu i kaže: «Vreme»), slučajno urednica rubrike «Ljudi i vreme» (baš se Željko začudio) uspela je da izmontira interview iz «Dana» tako da ameba/paramecijum pomisli da je vaistinu sve onako kako su mu objasnili pre naredbe: jeste, od sveg pučanstva baš će Georgijev da mi kaže da ja nemam nikakvog prava da «bilo kome solim pamet»!  
Moj Željko me ubeđuje da se ne nerviram i da je ne-tako-young-Georgijev možda ljubomoran na Lukovića: Slobodan već godinama piše, a nitko da ga primeti; «Reporter» je njegova šansa – upravo onaj broj gde se Luković & Mitrović («Pismo Ninu») tobože vade kako oni nisu friendovi, kako je ovo pitanje ratnih zločina, kako je Luković besprekorno čist, ne bi zgazio amebu čak ni kad pregazi paramecijuma.  
Kažem, grleći Željka, da mi ništa nije jasno: tip iz «Vremena», povodom mog intervjua iz sarajevskih «Dana» piše beogradskom «Reporteru» u kojem Luković odgovara «Ninu» na optužbu da se prodao TV Pinku! A onda se udruže Georgijev & Popov (baš kažem Željkiću: «Lep su par») i više se ništa ne zna: gde počinje «Vreme» a nastavlja «Nin» a završava «Reporter» i poentira B92?  
Baš ljupko.  
A ratni zločini? A klanja, masakri, uživanja nad mrtvim Bošnjacima i Hrvatima? A jezik mržnje koji je Popov perfektuirao da bi ga Georgijev relativizirao, po službenoj dužnosti iz «Vremena»? A suđenje s Popovim zbog mojih tekstova u «Reporteru»? A polemika u «Vremenu» koju sam započeo (nisam smeo da kažem Željku; njemu je «Vreme» cool) i koju mi oni neće oprostiti? Jer, sve je, uprkos konobarske pismenosti Slobodana Georgijeva, tako jasno; Mitrović tj. Luković više ne rade za «Reporter», kolumna «Off line» umrla je prirodnom smrću u pismima čitalaca, Miodrag Popov čeka novu seriju suđenja sa mnom tj. Mitrovićem (jednojajčani blizanci), samo nekako onoj Amebi Od Paramecijuma valja poručiti da se idući put, kad mu narede da piše pisma tuđim redakcijama, bolje proda!  
Šteta chips-talenta!  
A što se isti lik brine da li imam prijatelja – nađe se poneki. Nisu neka imena (Srđa Popović, Svetlana Slapšak, Bogdan Bogdanović, Nataša Kandić, Sonja Biserko, Senad Pećanin, Viktor Ivančić, Predrag Lucić, Latinka Perović, Rade Konstantinović...), ali su mi draga.  
Bilo je lepo družiti se s «Reporterom». Uglavnom.  

Petar Luković, Zvezdara          

Hvala. Da, vec sam procitala ovaj tekst.



#13 nastasia

nastasia
  • Members
  • 31 posts

Posted 28 September 2002 - 13:47

Sioran:
nastasia,

pazi ovako: ja vidim da bi ti da zvucis pronicljivo, efektno, novo, to je sasvim prirodno (pitaj mene, psiholog sam) i razumljivo je da i najgluplji to prizeljkuju. ali da bi mogla da napravis komentar koji jeste bar nesto od toga on mora da zadovolji neke osnovne uslove.

prvo, treba da razumes sta je tvoj sagovornik rekao. ja sam sarkasticno rekla da sam pretrnula od pomena ratnih zlocina ( koje petar lukovic i njemu slicni koriste kao vrstu lozinke, nesto o cemu se ne sme kriticki govoriti, nesto sto je samo po sebi poenta i ciji je pomen dovoljan da se matira sagovornik), ne od monti pajtona (na to sam rekla touche, takodje sarkasticno, ako ne znas rec pogledaj u recnik). da, takodje treba da poradis na svojoj pragmatici (evo jos jednog razloga da uzmes recnik) posto ljudi koji nisu u stanju da detektuju sarkazam deluju glupavo, lako gube korak u konverzaciji i generalno smaraju.

>Ti trnes na pomen Monti Pajton..Blago tebi.  

ovo smesno si ti rekla, tako da je glupo kad sama na to i odgovaras. u stvari ne samo da deluje glupo vec i autisticno, i to bi trebalo ubuduce da izbegavas.

>Smesno?  

pazi ovo je sad bitno - nemoj da koristis klise, pogotovo ne patetican klise (tipa ja prljam vazduh i tako to). takodje treba da pronadjes neki efektniji nacin da iskazes svoj sarkazam, a ne samo pisanje navodnika (posto je to lako, predvidljivo i tako, nezanimljivo. ne, pisanje reci velikim slovima, koriscenje & umesto i itd nije dovoljno dobra zamena).

>Da, smejem ti se i to glasno. Koji god vazduh da udises,samo nastavi, molim te, nemoj prljati ovaj ovde sa izlizanim iskazivanjem "misljenja"..

vidis, nije dobro da svoj privatni zivot uvodis u razgovor bez razloga, pogotovo ako nemas necim da se pohvalis. na primer, mene ne zanima da li ti citas "vreme" (moj komentar da uzmes "vreme" je bio sarkastican, ali pocinjem da verujem da je to zaista bio dobar savet).

>a, sto se Vremena tice, ja to vise ne uzimam ne u ruke, draga!!!!  

mislim da preterujes sa upotrebom tackica. to je generalno znak smanjenih sposobnosti, posto deluje kao da ne mozes da zaokruzis svoju misao pa ocekujes da to drugi rade umesto tebe. ili prosto ne znas sta hoces da kazes, sto takodje nije dobro, pogotovo kad je tako ocigledno.

>To Vreme davno je proslo..Samo ti lepo zaboravi i uzivaj..i caskaj o ...politickoj situaciji u Srbiji ili Crnoj Gori, kako ti volja..to svi sad mogu..hahaa..

ovako: ako je nesto tesko i opasno (zalagati se za tzv. denacifikaciju srba) to ne znaci da je dobro i pozeljno. ne ocekujem da ti shvatis ovo relativno slozeno tvrdjenje ali te upozoravam da drugim ljudima to nije problem pa ce te, kao i ja, praviti budalom kada takvu vrstu argumentacije (primeti da nisam rekla "argumentacije", nema potrebe, na efektniji nacin sam ukazala da tvoja polu-recenica otkriva problematicno rezonovanje) primete.

ti meni ne mozes izdavati naredjenja, prosto nisi u takvoj poziciji - primeti kako se ja tebi lepo obracam savetima. i ne odustaj! ja verujem da ces ti jednom uspeti da napises za inteligentnog coveka prihvatljiv tekst, potrebno je samo strpljenje i vezba.

>i zauvek zaboravi na Petra Lukovica..Za tebe on ne postoji..Jebi ga!

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: Sioran na dan 2002-09-28 13:57 ]</font>


Odlicno. Jel ovo bila jos jedna potvrda da si ti psiholog? Zao mi je, ali tvoje iskazivanje psiholoskog umeca u Forumu, to je pateticno i ostavlja utisak vec vidjenog. Vidim, potrudila si se, analizirala, kucala. Pretpostavljam da moras ostati u formi, i to je ok. Drago mi je da si ti nasla za shodno da analiziras ono sto sam ja napisala, a vidim pokusala si i mene licno. Ipak, za to treba malo vise vremena i truda. Sto se tackica tice.........pa, porazgovaracu sa svojim psihijatrom o tome. "Kazite mi zasto, zasto ja koristim tackice?Da li sam nesposobna da zavrsim misao? Tako mi je rekla psiholog u Forumu". Pa, ovo je stvarno smesno. Nadam se da ce bar neko biti zadivljen tvojom analizom. Uostalom verovatno ti neces prestati njom, covek mora ostati u formi. Good bye!

UFF – KENNEDY
Petar LUKOVIC, novinar
Pre nekoliko meseci, u jednoj od knjiga objavljenih glede Famoznog Petog Oktobra (autori: Bujosevic/Radovanovic), nasao sam sledecu antologijsku recenicu koja (uglavnom, recimo) ovako glasi: " 'Uff', pomisli Ceda Jovanovic...". Da li je stvarno bilo "uff" ili "ahh", vise se ne secam (zato sam se na vreme ogradio latinicnom zagradom), ali secam se da je "uff/ahh", tako mi se ucinilo, trebalo da predstavlja vrstu duhovnog procesa Nove Srpske Misli oslobodene potrebe da se plasira jezikom razmisljanja i koja se izrazava nagonski u jednosloznim krikovima novoosvojene slobode.
U meduvremenu sam bio zaboravio - priznajem - na Cedu "Ozeni me" Jovanovica i na njegove primalne uff-ekscese, sve dok me neki nasi nedeljnici pre neki dan nisu upozorili na senzacionalno otkrice: Ceda je, kazu, sprecio gradanski rat u Srbiji! Da nije bilo Cede - a to jeste poenta - sve bi otislo u pizdu materinu, poklala bi se Vojska i Policija, izbio bi opstenarodni masakr, ne bi se znalo ko pije, a tko placa, Milosevic bi se ubio ili bi ubio sve oko sebe, kresnula bi iskra panike i vise Srbije ne bi ni bilo.
Nemam nikakvog razloga da sumnjam u to da je Ceda bio The Star: razgovarati desetak sati s Milosevicem - posle svega - a ne zadaviti sugovornika, jeste politicka vestina oblikovana od tolerancije i strpljenja, dakle, nesto cime se mali broj ovdasnjih politicara moze pohvaliti. Nisu u pitanju komplimenti i zahvalnica spram fakta da nas je mladahni Jovanovic spasao medusobnog ubijanja; rec je o medijskoj prezentaciji, pa se tako - verujete li - Ceda u jednom magazinu poredi s tipom koji se zove John F. Kennnedy, a na nekoliko prethodnih stranica, spektakularno, nailazim na brizno, majcinsko pitanje koje ni sam uff-Ceda ne bi umeo da smisli: " Da li Jovanovic zna kakvom se riziku izlagao?"
Odgovor novinara Nina ("Znao je, a taj osecaj najbolje mu je potvrdio deo njegovog obezbedenja koji nije dosao kad je s Milosevicem krenuo put Centralnog zatvora u beogradskoj Bacvanskoj ulici.":wink: samo je krunska potvrda teze da je srpski Kennedy bio u zivotnoj opasnosti: Dedinje gore od Dallasa, srpski Lee Harvey Oswald koji ceka da svoje SDB/CIA naredbe pretvori u uff-metak za uff-predsednika i, posebice, za uff-pregovaraca.
Tko cita ovdasnje srpske nedeljnike, ima potrebu da popizdi; shvatili ste - I hope - da ovde nije rec o Cedi Jovanovicu koji nas je sve izvukao iz govana, ovde je rec o Cedi Jovanovicu kojem se svi udvaraju i svi o njemu brinu i svi mu se nude i svi su mu na usluzi - kako, bre, da ne budes na usluzi coveku koji je sprecio Najnoviji Gradanski Rat Among Serbs?
Uopste, a posebice uopce, "slucaj Milosevic" nije samo izbacio Cedu u pregovaracku orbitu: nas omiljeni slucaj Bane Ivkovic danas je SPS-zvezda; zvezda je i Sinisa Vucinic, vojvoda ekstremni levicar; zvezda je Zivorad Igic koji preskace ogradu Miloseviceve vile i prati Mirjanu Markovic & Mariju Milosevic u Pozarevac; zvezda je Slavica Ðukic-Dejanovic koju, valjda Sloba iz zatvora predlaze za novog Genseka.
Milosevicevo uhicenje - kako god to nekim ljudima izgledalo - jeste medijska farsa; moze se to dokazati golom cinjenicom da Cedin sugovornik nije optuzen za ratne zlocine, ubistva, razaranja, masakre..., sve ono sto je bilo finale njegove cetrnaestogodisnje politike, ali, istovremeno, farsa je postala spektakl u kojem su neki ljudi i te kako profitirali.
Nemam ama bas nikakvog razloga da sumnjam u to da je sve ovo smislio Uff-Ceda; covek se zatekao na licu mesta, odradio ono sto su od njega trazili, obavio posao, vratio se tamo gde je i bio. Ali, ono sto jeste Fun je medijska patetika: prica o Cedi koji se, u stvari, preziva Kennedy i koji nas je zastitio od gradanskog rata - prica je o potrebi da stvaramo ikone & heroje tamo gde im nema mesta.
Cedu, inace, znam; prosle sam godine, negde u zimu, hodao s onim njegovim usamljenicima kroz Beograd, odrzavajucu Setnju kao Dokaz Da Postojimo; tako sam to bar shvatio, cak sam, priznacu, govorio pred tom skupinom Mojih Prijatelja, jeo njihove domace kolace, druzio se s ljudima koji Jovanovica nisu videli kao Kennedy-simbol, vec kao nekog ko je dovoljno tvrdoglav da ispuni cilj od milion dana Setnji dok Skot ne pukne. Ironija sudbine: da je bas Ceda bio taj koji je Milosevica priveo Pravdi (nema pravde), samo je kocka u srpskom politickom mozaiku, ali ne i krunski dokaz da nam se desio Jovanovic.
U citavom slucaju - ako slucaja uopste ima - vise nije pitanje je li Uff-Ceda jeste Spasilac Srbije ili Ðindicev Assistent, vec je turobno pitanje ko na nesrecnom Cedi pokusava da osvoji medijski i finansijski prostor, udvarajuci mu se do mere da i sam Ceda oseca prve simptome povracanja. Uff!
Preuzeto iz "Reportera"

#14 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 28 September 2002 - 13:47

Postovala sam ga na Srbiji, ali sam zamoljena da ga sklonim, drago mi je da jos uvek ima nas kojima je Don Kihot omiljeni lik:smile:

#15 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 28 September 2002 - 17:15

draga nastasia,

ja nisam klinicki psiholog (vidim da se nadas da cu ovde da te analiziram, ali izvini, od toga nema nista), i nisam ti dala klinicku dijagnozu. ja sam prosto rekla da si ti glupa, te da treba da vezbas kako da tu glupost prikrijes, i za to mi nije potrebna nikakva diploma. diplomu sam spomenula onako, iz hira, da uveselim diskusiju, ne zato da tebe impresioniram - poslednje sto bih zelela je da dragocene i svakako skupe seanse kod svog psihijatra koristis za moje komentare.